Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 DSLR
Автор: delyan86   
Дата:   20-10-09 16:27

Здравейте на всички. Мисля, че дойде и мойто време да си взема ДСЛР апарат. Към момента съм се спрял на 2 модела(оли е-620 и пентакс к-х). Някой дали може да каже има ли наблюдения върху пентакса ... за него търсих ревюта, но още не намирам. Именно той май повече ме привлича(по-бърза серия снимки, по-голяма матричка...). Благодаря предварително за помогналите ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   20-10-09 16:29

Взимай пенакс-а, аз лично от оли 620 въобще не съм очарован. в крайна сметка по-малката матрица си казва думата. иначе казано - искаш ли снимки от 620-ка, която шуми яко на исо 200?:)))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   20-10-09 16:30

Аз искам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   20-10-09 16:32

чакай да ги изровя:)))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   20-10-09 16:33

Олимпус са чудесна система. Ако имаш стотинки да купуваш нови обективи, ще е чуесно.

С пентакса обаче ще ти е по-лесно със старите (разбирай евтини) обективи, дето се мотаят по базара на доста приемливи цени. Ако ще си на бюджет и имаш интерес да се заиграваш с нещо различно от китовите обективи, това е твоя апарат.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   20-10-09 16:33

Ето едно хубаво ревю. Лично аз бих пробвал Пентакса и бих избягал от Олимпуса.

http://www.ephotozine.com/article/Pentax-Kx-12172




Публикацията е редактирана (20-10-09 16:38)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ibk   
Дата:   20-10-09 16:35

Pentax K-x в момента запачва да се продава по света (скоро и в България) и затова не можеш да намериш ревюта. Ако те интересуват снимки правени с него на всякакво ИСО, които да разгледаш -

Линковете тук


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   20-10-09 16:41

Ето снимки с Е620 + 35-100/2, чиято скромна цена не искам да споменавам:) аз лично за парите на комплекта очаквах повече. много повече. не, много много много много повече!

http://dox.bg/files/dw?a=1252595c41

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: delyan86   
Дата:   20-10-09 16:43

Първоначално(в близката 1 година със сигурност ще съм само с китаците, ако взема пентакса може и някое старо и евтино обективче). А снимките с к-х изглеждат доста добре. Исо 3200 е напълно използваемо, поне от това което се вижда. Можеби това ще е апаратчето, само да се появят още ревюта да поразгледам тестове

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   20-10-09 18:30

А защо не помислиш първо върху обектив/ите/ [smilie10]

В твоя случай мисля че Пентакс е за теб. Така или иначе ще ти даде много по-голяма гъвкавост с механични обективи[smilie24]

А това за първата една година и китаците го забрави, което и ще направиш след като сравниш резултата с първия механичен дето ще му сложиш[smilie3]



Публикацията е редактирана (20-10-09 18:32)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: delyan86   
Дата:   20-10-09 20:10

Ами предполагам, че ще е така, но от към финансова гледна точка немога да кажа дали ще мода да си позволя(поне засега). Ще видим какво ще се взима. Понеже обичам да снимам цветчета и такива по-дребни неща си мисля и за тамрон 90мм. А някой знае ли кога се очаква и в Бг да дойде ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-10-09 20:15

Увлечението по цветчетата минава доста бързо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   20-10-09 20:20

d_ave имаш ли РОУ файловете на снимките които си пуснал?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: delyan86   
Дата:   20-10-09 20:23

Ами незнам мисля си за някакво макро обективче ... ама засега още си мечтая, нека първо апарата ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   20-10-09 20:26

Този Тамрон го има в Скай Сити.Иди и го пробвай на място![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Subektiv   
Дата:   20-10-09 20:29

Не си избирай система ръководейки се само от мерака си за макро и цветчета, послушай асахи, мерака по това бързо ще ти отмине. Гледай мащабно при избора си.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sun   
Дата:   20-10-09 20:36

cicomanco дето ще се разкарва човека що не му го занесеш да го пробва буквално "на място".[smilie18] По ИПто ли го засече че е до Скай Ситито?[smilie11] За всяка тема за 450Д, ако всеки от базара вземе да каже ела пробвай моя.[smilie10] Иначе евала за индивидуалния подход - ама на лични ще е по-уместно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: delyan86   
Дата:   20-10-09 21:04

Е аз и обективи съм набелязал, но всичко с времето си и като имам финансова възможност :) иначе нека да дойде пентакса и да го видя да реша дали ще е точно той :) А олито ме изкушава с промоцията в момента с грип и батерия. Също имат светли обективи(но не много евтини де). Но колегата тук каза, че не е много доволен от този апарат



Публикацията е редактирана (20-10-09 21:08)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: karan4o   
Дата:   20-10-09 21:13

d_ave,
шумът е последния проблем на тези кадри. Много са зле [smilie23] [smilie23] [smilie23]
Незнам от какво идва, но определено има проблем с фокуса и то голям

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ricardo   
Дата:   20-10-09 21:14

Вземи Олимпуса.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   20-10-09 22:42

Специално за този модел, четох в един сайт, че фокусът му бил бавен и лагав. Според мен ако нямаш търпение и леко бързаш, се получава точно този ефект.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   20-10-09 22:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   20-10-09 23:29

нямам роу на кадрите, това е директно от апарата, просто се добрах до него буквално за 10 минути на пленера. и на мен ми се ще да видя роу, ама това е само.
съгласен съм за фокуса, ама и детайл няма. снимките с пилетата и котката - абе вярно, далече са, ама детайла де го?
а шума - на 100% ако погледнеш снимките ще лъсне веднага. не знам, при други тела толкова шум не съм виждал, на къде къде по-високи стойности.
сега има една тема за Е620 по-надолу - там има един кадър с някаква сграда - ми в сенчестата част шума си личи адски много.
не знам, аз на малката матрица на олитата вяра нямам много. харесва ми меренето, нещо, което при канон постоянно ме разочарова, ама заради едното мерене...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   20-10-09 23:39

Д-аве,
снимки не се гледат на 100%.
Гледат се или на цял екран, или копирани.
Другото, си мисля, е илюзия.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: karan4o   
Дата:   21-10-09 00:05

Заради по-голямата и по-безшумна матрица,и повечето пинизи-Пентакса.

Е само заради този пост си вземи Пентакс, моля те... Зарежи ги тея Олимпуси с шумни матрици... Пък и без пинизи.[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »