Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Как да снимаме по добре?
Автор: teoget   
Дата:   20-10-09 17:42

Откривам тази тема с надежда всеки професионалист или напреднал любител да сподели знания и опит за това как да снимаме по добре.Предлагам в темата да се съберат знания които да се ползват от всички в сайта,като се споделят тънкости в портретната ,пеизажната,макрофотографията и останали стилове на фотографията.Да се представят снимки и начинът за направата им.Аз съм любител,който еждневно посещава сайта(както и много от вас) и ще съм щастлив да науча от тук нещо повече от това кои са последно излезналите фотоапарати и кои е по добър от тях.Надявам се да се отзовете на предложението ми!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: teoget   
Дата:   20-10-09 17:51

Нека дам пример за това което говоря:"В портретната фотография според Скот Келби е удачно при компоцицията на снимката(примерно снимка на лице)фокусът за предпочитане да е върху очите и самите те да са разположени на ниво 1/3 от снимката"(маи така го обясняваше).Извинете фотогравското ми невежество но сега се уча.Това прочетох и ви го представям като информация.Ако има професионалисти в тази насока нека ме коригират или поправят.Надявам се да съм бил полезен!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   20-10-09 17:55

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thumper   
Дата:   20-10-09 17:56

цък


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   20-10-09 17:57

Извинете фотогравското ми невежество но сега се уча.Това прочетох и ви го представям като информация.Ако има професионалисти в тази насока нека ме коригират или поправят.Надявам се да съм бил полезен!




Ей сега ще те коригирам или поправя:

"фотогравско" се пише "фотографско"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: teoget   
Дата:   20-10-09 17:58

Явно когато темата не е за фотоапарати е смешна.Чудя се защо никога топ авторите в саита не са във форумът(явно снимат)!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thumper   
Дата:   20-10-09 17:58

п.п. Да, сега ще отнесеш доста подигравки, упреци,че не търсиш сам информацията,а чакаш на готово.. и част от тях ще са основателни. По добре прочети малко книжки, потърси в google и се върни с конкретни въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   20-10-09 17:59

Ми много ясно...

саита не е част от форумът...[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: teoget   
Дата:   20-10-09 17:59

thumper благодаря за подкрепата!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   20-10-09 18:00

Няма а бараш "компоцициятя" ей![smilie18] [smilie18] [smilie18] (сори , не се сдържах...)[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tbby   
Дата:   20-10-09 18:17

teoget, един приятелски съвет от мен:
тук никой няма да ти помогне! По-добре си намери информацията сам и не очаквай нищо от тукашните обитатели. Пълно е с фоточикиджии, pixel-peeper-и, теоритици, фото-динозаври, както и един кош хора, които чакат с години любимата им марка да пусне така мечтания от тях апарат, който по принцип нямат пари да си купят. Over and out ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   20-10-09 18:20

Прости им шегите, скучно им е и се е****т с новобранците. Послушай съвета на thumper и се зарови повече в интернет, чети книги - това е най-доброто. Чети форума също така - има писано доста по доста въпроси (зададени конкретно, за това thumper също е прав).

Имаш добри снимки, продължавай да твориш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   20-10-09 18:22

@tbby - не е така, аз лично съм научил доста оттук, стига да имаш нерви да търпиш техномастурбаторите и бъзиците на неориентираните въпроси. Болшинството конкретни питания са получили отговор по един или друг начин.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   20-10-09 18:23

Добре де, нали сме написали тука цяла електронна книжка със съвети в помощ на начинаещите. От 3 години стои в сайта и се намира в раздел статии.

https://photo-forum.net/ebook/start.htm

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   20-10-09 18:32

teoget, на мен просто ми стана смешно как искаш в една тема да де събере всичко за фотографията, барабар с новите фотоапарати и сравненията между тях. След време и на теб ще ти е смешно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tofo   
Дата:   20-10-09 19:33

Абе човека не е вчерашен и явно иска да е полезен. Ама не става така. Някой да знае какво значи да снимаш по-добре? Как е май по-лесната част...[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-10-09 19:46

Нямам намерение да ти се присмивам. Ще ти дам няколко съвсем общи съвета:
Разграничавай техническата от идейната част на снимането.
Овладей техниката. Започни от светлината. Научи се да я виждаш, да знаеш как взаимодейства с въздуха, повърхностите, оптиката. Разбери как се улавя от фотоприемниците.
Научи изразните средства във фотографията.
Гледай изложби, албуми и сайтове с картини на класици.
Научи правилата на композицията. Открий ги в света около теб, в картините, във фотографиите. Чак тогава си позволявай да ги нарушаваш.
Запиши се междувременно на курс. Скот Келби го остави за друг път.
Купи си фотоапарат и снимай. За горните неща фотоапарат не ти трябва.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   20-10-09 20:25

Теогет, имаш късмет.
Като хванеш Асахи в "правилното" настроение, изказването му, обикновено приключва дебата и затваря темата.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-10-09 20:30

Винаги можеш да разчиташ на правилно настроение.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emiltasti   
Дата:   20-10-09 21:09

Така е като сме нови ,слет година две три ния ще се [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   20-10-09 21:13

Начинът по който се поднася една проблематика е много по-важен от самата тема.
Никой, никога и никъде не се държи сериозно с хора, които задават високо интелектуални въпроси на ниско ниво езикова култура.
Има си сайтове, където юзърите умират от кеф да се изкарват кой от кой по-неграмотен...

Сега със цялата си форумна неориентираност (щото в този форум нито търсачката, нито навигацията помагат), мога да пейстна поне 30 линка от теми, свързани с композиция при различните жанрове, както и 774992367450067878390059006 теми за техника....
Ама защо?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icikonti   
Дата:   20-10-09 21:23

По добре не снимай!Така няма начин за грешка!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   20-10-09 22:21

Асахи, ти ме закопа отвсякъде [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   20-10-09 22:22

пп. А темата всъщност е добра...по ред причини и дано я видят колкото може повече юзъри и то не само начинаещи

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Prakticar   
Дата:   20-10-09 22:32

Canonio[beer] [beer] [beer]
iciкonti [beer] [beer] [beer]

teoget - Имаш цял форум с тонове информация и чалъми как да се снима по-добре.
какъв ти е проблемът? [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (20-10-09 22:33)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »