Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Пуцай куме.. (сватбарите да не се дразнят. Просто сайт.....)
Автор: CanoniO   
Дата:   15-06-09 16:57

Сватбари, ей за такива снимки се взимат пари.

Тезата, че клиентите в БГ са цървули, и нямаме инфраструктура я знаем. Коментирайте визията, цветовете и оптиката[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



http://www.stepanvrzala.net

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: maldito   
Дата:   15-06-09 17:00

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: demiman   
Дата:   15-06-09 17:08

[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: matani   
Дата:   15-06-09 17:17

https://photo-forum.net/forum/smileys/worshippy.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: bozo   
Дата:   15-06-09 17:27

...с уговорката, че няма нищо общо с българска сватба [smilie18]
Просторни светли черкви, просторни светли ресторанти, нормални хора...
Изглеждат ми малко по-контрастни от необходимото.
-------------------------------------
и това не е лошо...
-------------------------------------



Публикацията е редактирана (15-06-09 17:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: CanoniO   
Дата:   15-06-09 17:34

Контраста казваш....[smilie5]


Я да видим сега, същият как снима интериор и екстериор:


http://www.stepanvrzala.com/menu.php

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: dau   
Дата:   15-06-09 17:39

Чехия не е много по-далече от нас... ама явн ое някои отношения има доста голяма разлика...

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: nacho1   
Дата:   15-06-09 17:40

CanoniO, като всяко хубаво нещо и тези снимки стават само, ако ред условия се "навържат" ... с риск да те засегна ... хубавата снимка я правят хубава най-вече "обектите" на снимката и обкръжаващата ги среда (в случая гостите и обстановката) ... + фотографа (знанията му и усета за момента) .. и накрая, но не на последно място добрата техника ... та темата е малко "петъчна" [smilie18] и леко си пропуснал срока с 2-3 дни [smilie5]
.. иначе мога да ти дам примери и с българи "свадбари" да сравниш тяхните шедьоври с чехският им колега (или поне на такъв ми заприлича), но някакси сравнения не са уместни [smilie3] в случая.

п.п. иначе за парите не си прав ... такива пари трудно се вземат в Бг поради народопсихологията ни ... дет се вика "хвали ми пазар, а не продукт" (това го знам от опита си - бих могъл да се нарека "занаятчия", но не фотограф - познавам много добри професионалисти в Бг (макар и малко на брой), но дори и на тях им пречи измъченият пазар още при формулирането на идеята за добрият продукт. Разбира се винаги има и друга гледна точка. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: bozo   
Дата:   15-06-09 17:40

На места даже се замислям снимка ли е или 3D графика...това би трябвало да е хубаво, въпрос на възприятие.

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: CanoniO   
Дата:   15-06-09 17:46

Аз пък все си мисля, че ако се женят богати клиенти, и им се покаже такова портфолио, лесно ще ги излъжеш да хвърлят някой лев отгоре ... Пък просторни, светли и интерсесни места за снимане на младоженци има и в БГ. Просто трябва да ги закараш там за една сесия... Но първо трябва да имаш портфолио... А това в БГ е "ненужно"...

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: tantris   
Дата:   15-06-09 17:53

На мен ми стоят кичозно-американски. И много директни светкавици. Не ме кефят изобщо.
С тая мода да се правят комикси от сватбата...

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: rhyan   
Дата:   15-06-09 18:00

Ами аз този линк съм го пускал и друг път тук. Ето един българин, който вероятно също снима не само или предимно извън България, който също считам, че е много добър.
http://www.georgianastasov.com/index2.php


Според мен не е важно къде се намираш и с каква точно техника разполагаш, а желание и идея да направиш нещо запомнящо се за младоженците.

Вярно, че без техника не става, ама не е само тя.
Наскоро гледах един фотограф, който снимаше рожден ден в заведение (вярно не е сватба), ама хората дето снимшае бяха "тежки" чичковци, та сигурно си го бяха платили човечеца.
Въпросния чичка така им праскаше директна светкавица в лицата от 1 м., че хорицата сигурно до края на вечерта щяха да са с приятен летен тен...А заведението си имаше и ниски светли тавани, и не чак толкова оскъдна светлина...па знам ли, аз поне бих сложил дифузьор на светкавицата, дори от тези пластмасовите...А иначе D3 / SB900 - скъп фотограф :)[beer]



Публикацията е редактирана (15-06-09 18:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: CanoniO   
Дата:   15-06-09 18:01

Директни светкавици ?
Бих казал, че са много нежни и почти не се забелязват[smilie10]

А за комиксите - да, всички снимки разказват за сватбата. Сигурно могат да се подредят и в разказ. Но това лошо ли е?



Зелена, лимонена или прегоряла кожа да видяхте някъде?



Публикацията е редактирана (15-06-09 18:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: vladod   
Дата:   15-06-09 18:04

Има достатъчно хора, снимащи сватби в София, които познавам лично и това качество го надминават редовно /предполагам, че и на други места в Бг има такива/[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: CanoniO   
Дата:   15-06-09 18:07

vladod,
дай да им видим сайтовете.

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: nacho1   
Дата:   15-06-09 18:16

rhyan, него имах предвид [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: OGIMAG   
Дата:   15-06-09 18:34

Не знам защо искаш да сравняваш несъпоставими неща. Живеем на различни места- едните са в хола, другите сме в тоалетната на Европа. Тук по-важното е дали на сватята е пресъхнал кладенеца или не. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: НАСОО   
Дата:   15-06-09 18:35

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: CanoniO   
Дата:   15-06-09 18:43

Няма да сравнявам.. Просто искам да видя фотографите дето "това качество го надминават редовно"...
Ще си запазя мнението за себе си, както не коментирам разликите в класата на качеството между чеха и линка на райан...

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: OGIMAG   
Дата:   15-06-09 18:53

И те имат като нас сигурно много фотографи продуциращи боза като болшинството наши. Просто показвате подбрани автори.

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: dvda   
Дата:   15-06-09 20:27

Да видим на въпросния фотограф всичките снимки от една цяла сватба ... [smilie8]
или от някоя дето младоженците са гледали стреснато понеже не знаят къде се намират ... [smilie8].
или каквото да сте си приказвали преди сватбата и им приказвате по време на снимките те не могат да разберат, че снимките са цял живот, а се кефят на ОРКЕСТЪРА за който са платили 500 лв...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: canonio   
Дата:   15-06-09 20:58

dvda,
работата на професионалиста е не само да снима. ТИ трябва да сведеш условията до благоприятни. Не да чакаш хората да ти позират правилно... Та те наистина може да са от село и да не знаят как да се държат.
Говоря за случаи, когато богати клиенти трябва да се "превъзпитат" и да им се вземат парите...
Продължавам да твърдя, че в БГ няма сватбена фотография на ниво, защото не съм виждал нито един БГ сайт на ниво....

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: MisterX   
Дата:   15-06-09 22:38

CanoniO pak smiah v zlata.

Govorish kato chovek koito nikoga ne e snimal svatba... ili ako si ne smeesh da pokajesh edin kadur. Tozi site deto pokaza picha ima dobri svatbeni kadri i ne samo. Iavno choveka e rabotil dosta nad sobstvena vizia i suotvetno toi she si iska cenata. Hora koito sa na tova nivo zapochvat dosta vnimatelno da si podbirat klientelata sto se otnasia do svatbi. Fani hodi snimai nqkoi put. Sloji si reputaciata i imeto sus eventualno hodene na sud ako se opleskash snimai edna high end couple pokaji rezultat i togava skachai taka. Zastoto ako ne napravish tova nimash dori pravoto da polzvash portfolioto na talantliv chovek koito e minal prez tia uslovia za da videte li nashia smeshnko tuk da se pokaje "az kolko znam"

A kolkoto do tova dali ima dobri BG site-ve ili ne... ne vijdam zasto niakoi tribva tochno da teb da dokazva kakvoto i da bilo. Aman ot smeshnici hodi dokaji se purvo ti predi da se pravesh na vseznaestia PRO.

Estestveno che ima kadurni fotografi vuv BG bilo to za svatbi ili Commercial. Tova che te niama da kisnat tuk ili puk oste poveche da ti se obiasniavat na tebe ne znachi nisto.
I da fakt e che v BG prosto oste niama tazi kultura kum fotografiata kato cialo (ili pone ne vse oste). Tam edva li ne te ti praviat usluga che ti davat da gi snimash. Az v BG se navivam da snimam samo za priateli i samo bezplatno.

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: canonio   
Дата:   15-06-09 22:50

MisterX,
прочетох ника си и нататък спрях да чета. Сори, ама нямам нерви да чета низ от латински букви. Наистина, никога не го правя. Сори. Каквото и да пише, съгласявам се... Дай и някой линк да гледаме.. Тук линковете говорят много...

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: MisterX   
Дата:   15-06-09 22:54

HAHAHAHAHAAHA

eiii krai niama


tragikomedia


na tebe ako trugna da se dokazvam nachi mnogo triabva da sum ia zakusal. A ti iskash ot cialata durjava svatbenite fotografi da ti se dokajat.


Are vij dali mojesh da prochetesh nestoto stoto iavno za 1 duma ti stiga silata

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »