Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 България или Булгаристан????
Автор: Amigo   
Дата:   19-05-08 21:14

ДПС поиска повече власт и вицепрезидент
18 май 2008 / News.dir.bg

ДПС трябва да увеличи присъствието си във властта, а младите висшисти в партията - да започнат работа в полицията и съда, заяви депутатът Ремзи Осман на традиционния събор край Исперих, в памет на жертвите от Възродителния процес.
Съборът се провежда за 16 път в свещената за мюсюлманите местност Демир баба текке, съобщи бТВ.
И тази година, по инициатива на ДПС хиляди мюсюлмани се събраха в събота, за да почетат паметта на жертвите на възродителния процес. И да чуят какво има да им кажат лидерите. "ДПС е изключително съвременна либерална партия, която има капацитета да подготвя кадри на високо национално и европейско ниво", каза Юнал Лютфи, заместник-председател на Народното събрание.[cool]
В словото си депутатът Ремзи Осман призова младите активисти на партията да подават молби за работа в полицията или в съда, а ако бъдат отхвърлени, да завеждат искове за дискриминация.[cool] Амбициите на движението стигат и по-далече: "Идва време Г-н Лютви, за вицепрезидент на държавата. Защо да не е от ДПС?", попита депутатът Ремзи Осман.
Според вицепремиерът Емел Етем, мюсюлманите в България вече са превъзмогнали болката от възродителния процес и живеят спокойно. "България е една стабилна, както политически, така и във вътрешно-обществен план държава. Това значи, че очакванията, които те имат към вътрешния ред и сигурността, и правосъдието са завишени", каза Емел Етем.

"На 12 юни 1990 година, пред политическия съветник Алев Калъч, Ахмед Доган е заявил следното: "Аз съм човек на делото, посветил съм се на борбата за права на турското население. По-скоро ще заложа главата си, отколкото да отстъпя и милиметър от постигането на тези права. Това е съдържанието на действията ми, първата ми мисия. Непосредствено свързана с нея е и втората ми мисия - да направя всичко, за да може у помаците да се изгради турско самосъзнание."[cool]


ДПС искат ”паметник на срама”
19 май 2008 / News.dir.bg

Намирам идеята от ДПС за издигане на "паметник на срама" във връзка с т.нар. възродителен процес за несериозна и нахална.
Това заяви на пресконференция в Русе лидерът на ВМРО и народен представител Красимир Каракачанов, предаде БТА. Би било редно ДПС да се извини за участието си в разграбването на страната през последните два правителствени мандата, заяви Каракачанов и добави, че ако ДПС е действително българска либерална партия, трябва да постави въпроси за извинение от Република Турция за кланетата над българите в Източна Тракия и за неизплатените обезщетения за заграбените български имоти там, каза Красимир Каракачанов. Той разкритикува действията при управлението на правителството на Иван Костов, че безкритично и силово тогава е наложено приемане на Конвенцията за малцинствата, което сега води "до безоснователни претенции от ДПС за колективни права и етнически квоти".
Красимир Каракачанов повтори призива си за политически пакт за недопускане на ДПС в следващия мандат на управление на страната.
Не ме притеснява, че управлявам с мандат на ДПС, каза по-рано днес пред bTV министър-председателят и лидер на БСП Сергей Станишев. Станишев бе категоричен, че ДПС е българска партия и от нея никога не са му поставяни условия (виж линка).
Думите му са по повод острото изявление от вчера на неформалния лидер на ГЕРБ и столичен кмет Бойко Борисов, че никога не би управлявал с мандат на ДПС.
[cool]


Всъщност мекерето Ангел Марин, който е вице на мекерето Гоце, беше водач на листата на ДПС в Стара Загора, а кой е Гоце - това всички знаем [cool] [smilie23] [smilie23]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/umcw6772.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/guym5654.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/dwmc0745.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/foki6811.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rtdo9151.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-05/qius6899.JPG

http://www.sarakt.org/images/Goze.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Coincidentia   
Дата:   19-05-08 21:22

Не би трябвало да е конституционно да съществува партия на религиозен и/или етнически принцип [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: bdin20a   
Дата:   19-05-08 21:44

ДПС искат ”паметник на срама”
...............................................

А така!!!!!А ние какъв паметник......???????
Eееееееееееее,ла гранде простотия ако и това стане.!!!!????????[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: C41   
Дата:   19-05-08 22:00

Булгаристан. Ако си седим и само гледкаме, както обикновенно, пак ще ни е**кат. Този път завинаги...

[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Tekumze   
Дата:   19-05-08 22:11

Гоце и Василиевич са виновни за това.... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: g06ky   
Дата:   19-05-08 22:13

Dai da saberem po nqkoi lef ot forymcite i da platim na nqkoi da gi ochisti [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] Ama to puk celia parlament trq se razchisti baq spestqvane ot zakyski trq napraim za tolkoz killari [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Vinsent   
Дата:   19-05-08 22:15

Amigo написа:
...
> И тази година, по инициатива на ДПС хиляди мюсюлмани се събраха
> в събота, за да почетат паметта на жертвите на възродителния
> процес.

Ми имат право, този срам "възродителния процес"! Все едно етническото прочистване на Милошевич в Косово... [smilie2]

Друг е въпроса, че това се използва с користни цели... [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: digitalgab   
Дата:   19-05-08 22:21

През 1986 г една много привлекателна българотурска девойка седна на бюрото ми, погледна ме право и каза: "Кажи ми ти,така като ме гледаш, има ли турци в България или няма?"

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: explorer   
Дата:   19-05-08 22:22

Аз съм "за". Да се събори Ал. Невски и да се построи на негово място. Паметник на безхаберието и овчедушието ни.


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Amigo   
Дата:   19-05-08 22:23

Vinsent, не могат да се сравняват т.нар. възродителен процес у нас и т.нар. етническо прочистване в Косово. Ако се отклоним на тази тема, която е доста обширна и противоречива, ще стане страшно [cool] [smilie21] Факт е, че ДПС е партия, която работи срещу интересите на България и в полза на интересите на Турция, и за турцизиране на българите, изповядващи исляма! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: exo99   
Дата:   19-05-08 22:30

Ако си спомняте през 1985 год в тунела до гара Буново , беше взривено купе за майки с деца, като бомбата беше поставена от хора от нелегалната организация на Доган.

Къде е паметникът на невинно загиналите от този терористичен акт хора ???

На терористите беше направен паметник, защото те не били терористи, а борци за свобода.
И това ако не е тероризъм - да сложиш бомба в купето на влака.
С какво са по-различни от терористите, които взривиха влаковете в Испания ?


Но така е, докато президента и министър-председателят лижат гъза на Доган.[smilie23]



Публикацията е редактирана (19-05-08 22:34)

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Coincidentia   
Дата:   19-05-08 22:32

Винс донякъде е прав, в смисъл, че т.нар. "възродителен процес" е дълбоко грешен и нещо не по-малко важно - ИМЕННО ЗАРАДИ НЕГО ТАКА СТОЯТ НЕЩАТА.

Преди него нещата са стояли много по-човешки, мен от малък са ме водили на разкопки по разни родопски села и от нашите не съм чувал лоши думи за помаците, нито пък за турците.

НО пак ще кажа, че не би трябвало да съществуват партии на религиозен и/или етнически принцип, даже май имам някакви спомени (може и да греша), че такива биха били противоконституционни... но, за съжаление вече е адски късно да се разформирова дпс, просто изобщо не трябваше да се легализира такава партия... ама кой знае какви са били игричките на дс по онова време.


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: HP   
Дата:   19-05-08 22:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: explorer   
Дата:   19-05-08 22:40

HP - подкрепям. На следващите избори ще гласувам за ДПС. Съгласен съм да се построи паметник на Ахмед Доган дори, и биографията му да се изучава задължително в часовете по история. На турски език. И турския да стане задължителен за всички.

Не знам какво още трябва да стане за да се събудят овцете, но по-добре да се свършва, отколко да продължава това издевателство.


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: g06ky   
Дата:   19-05-08 22:41

HP prav si .... [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Cristinel   
Дата:   19-05-08 22:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: digitalgab   
Дата:   19-05-08 22:49

Движение за Права и Свободи.

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Императорът.   
Дата:   19-05-08 22:54

Ако не бяха модераторите тука, така хубаво бих се изказал...

Но понеже ги има, просто ще повторя думите на Кристи. Всеки който се крие в къщи в изборният ден или ходи да хваща риби или да бере гъбаци, е родоотстъпник.

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Coincidentia   
Дата:   19-05-08 22:55

Императоре, а, ако не е тайна, за кого ме съветваш да гласувам [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: HP   
Дата:   19-05-08 23:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: slivenski   
Дата:   19-05-08 23:11

HP [smilie24] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Amigo   
Дата:   19-05-08 23:18

HP, за съжаление много болезнена истина има в думите ти, но аз лично не мога да се примиря, иначе отдавна да бях напуснал България. [smilie2] [smilie21] И сега имам възможност да го направя, но дори в Европа едва издържах 3 месеца, а какво остава ако реша да отида някъде по-далеч... [smilie2] Имам приятели и в Европа, и в САЩ, и в Австралия, но никъде другаде няма България - това е за мен. [smilie2] [smilie21] За съжаление родината ми се оказа пълна с червена измет, безхаберници, продажници, малки душици, Андрешковци и какви ли не още, които доунищожават и малкото, което е останало от нея. [smilie2] Много мръсен стана вече въздухът тук [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: explorer   
Дата:   19-05-08 23:27

В момента онзи шут Кулеков се прави на Волен Сидеров и ... раздава пачки с евро на "електората" - за да гласуват за него?

Как съм пропуснал да си прибера моите пачки с евро, нали гласувах за "Атака"?
[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: HP   
Дата:   19-05-08 23:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: digitalgab   
Дата:   19-05-08 23:30

Те и комунистите това са вярвали на времето.
Живота е това което ни се случва докато си вярваме разни работи.

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Skic   
Дата:   20-05-08 00:10

HP, много си прав, но ме е яд, защото това е целта на определени сили и сега те виждат, че са успели в начинанието си... [smilie2] ... за нас остава горчилката, а за тях? Повечето с промити мозъци не са наясно, но съдбата им няма да е розова...

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Стоев   
Дата:   20-05-08 00:32

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/vzoi8840.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/vkhq6179.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/lixf5718.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-05/ycgv5266.JPG



Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: solo5   
Дата:   20-05-08 01:10

че то ако Ангел Марин е бил водач на листата на ДПС в Стара Загора, значи си е техен човек
и значи си имат вече Вице
Да не са мислили направо за Президент [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Amigo   
Дата:   20-05-08 08:37

Ей ги боклуците от ГЕРБ и ББ [smilie23]

ГЕРБ пак извъртя позицията си за ДПС
Ден след като лидерът на ГЕРБ заяви, че каузата на партията му ще бъде да изкара ДПС от властта, вчера формацията му отново извъртя позицията си по отношение на движението на Доган.
“ГЕРБ няма да участва в обединяването на опозицията срещу ДПС”, каза председателят на партията Цветан Цветанов. СДС, ДСБ, “Атака” и ВМРО са готови да подготвят и подпишат пакт за недопускане на ДПС в следващото правителство. Инициативата тръгна от лидера на ВМРО Красимир Каракачанов, който предложи изготвянето на такъв документ след заявката от страна на ДПС за повече власт. Според Каракачанов “една политическа диета за ДПС от 8 до 12 години ще бъде добре за партията, която е преяла с власт”. За разлика от останалите опозиционни партии ГЕРБ не прие идеята за пакт срещу партията на Доган. “Не трябва да противопоставяме българските граждани по етническата им принадлежност, а с политика и убеждение трябва да им дадем възможност да участват във всяка една партия”, обясни Цветанов. Според него подобни инициативи няма да бъдат възприети добре от гражданите. “Никога няма да направим коалиция с ДПС, дори ако трябва да пренебрегнем волята на избирателите”, добави по-късно неформалният лидер на ГЕРБ Бойко Борисов.
[cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: IvoZafirov   
Дата:   20-05-08 08:55

Аз ще се въздържа от изказване защото ще е нецензурно.


[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: digitalgab   
Дата:   20-05-08 09:01

Кюпеците (кучетата) лаят, а кервана си върви.

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: matataupa   
Дата:   20-05-08 09:27

А някои хора се връщат от чужбина, защото вярват, че България се е оправяла...

по новините казали, че за разлика от 1996, сега броя на българи, които могат да отидат на почивка в чужбина се увеличил.

[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: tofo   
Дата:   20-05-08 09:30

Аз съм ги измислил. ДПС са силни като електорат и процент гласували, а не като членска маса. Регваме се спешно 4-5хил. българи и съвсем демократично им е скроена капата.[smilie5]



Публикацията е редактирана (20-05-08 09:31)

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: tnt   
Дата:   20-05-08 09:46

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ynxx8101.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/bixn2515.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/dzvf3530.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-05/ycgv5266.JPG


Стоев [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Императорът.   
Дата:   20-05-08 09:46

explorer - това нищожество Кулеков да си погледне миналото, преди да се гаври с хората !!! Дали няма начин да опозорим негодникът, мекеренцето, изваждайки на бял свят ИСТИНАТА за същият? - Бивш комсомолски секретар, пишещ фейлетончета с ярка идеологическа насоченост в списанието на ДКМС "Младеж", който на 10.Х. за една нощ стана най-големият демократ-СДС-ар...а сега готов да лакейства на всеки, който му плаща. И аз се чудя къде са ми парите - като гласувах за Атака? Не мога да греша - това име не се среща под път и над път... Чудя се защо Волен Сидеров не даде под съд това мекеренце, защото никой човек не е длъжен да търпи такива публични гаври с достойнството му. А за дългучът какво да кажа - като пее ме кефи, ама като вземе да се бърка дето не му е работата, ме вбесява - още от времето, когато се гавреше с Жорж Ганчев - един може би малко клоунски настроен (но само пред камерите - наживо беше много сериозен), но, убеден съм, честен човек !!!

Coincidentia - гласувай за когото искаш - ако щеш за БКП гласувай, въпросът е да гласуваш - само да не е за антибългарска партия - каквито доказаха че са БСП и НДСВ - за ДПС ясно. НР - как да е все едно, бе човек - ако 95% гласуват, Доган няма да вземе и 10% и ще бъде политически труп, а ако изберем нужните хора, те ще се погрижат да разбият структурите за натиск на ДПС, така че на по-следващите избори да не могат и 4% да минат - а оттам до даването под съд за антидържавна дейност на Доган и кликата му има само крачка !!! Нека спасим България, докато все още можем да го сторим по мирен и демократичен начин !!!

За кого да гласуваме? За мен имаме три сериозни варианта - 1. Атака, 2. ВМРО, 3. СДС. Ако някой иска да даде просто анти-ДПС вот, ама не го кефят тия три партии, да гласува за някоя малка анонимна партийка, но да гласува !!!

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: asahi   
Дата:   20-05-08 09:52

Трябва да се гласува. Трябва да се правят деца.

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Amigo   
Дата:   20-05-08 10:21

asahi написа:

> Трябва да се гласува. Трябва да се правят деца.



мдааа... [cool] от всички мюсюлмански семейства, които знам и познавам, всички имат поне по 2 деца и нерядко по 3-4-5 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Amigo   
Дата:   20-05-08 10:24

ДПС поиска и спецслужбите
20 май 2008 / News.dir.bg

МВР и съдебната власт са консервативни системи. Не може в спецслужбите и един човек да не се казва Ахмед.
Това каза депутатът от ДПС Ремзи Осман на митинг в Джебел, цитиран от БТА.
В Джебел ДПC на Ахмед Доган отбеляза 19-та годишнина от Възродителния процес.
По думите на Ремзи Осман в страната е имало десетки случаи на младежи, които не са назначени в българските специални служби.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: NeDDRaG   
Дата:   20-05-08 10:28

exo99 написа:

>
> Къде е паметникът на невинно загиналите от този терористичен
> акт хора ???
>
>

>
> Публикацията е редактирана (19-05-08 22:34)

Такъв паметник вече има. От няколко месеца На гара Буново е.

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: GenaDP   
Дата:   20-05-08 10:39

Всъщност възрожденският процес по същество беше правилна стъпка, но неправилно извършена. След като даден индивид иска да се води българин, той трябва да има българско име.

Това се практикува в много страни - вкл. САЩ и Турция. Ражда се ново бебе - името му се подбира от списък с одобрени имена. Някой като иска да се казва Хасан, Ахмед или Айше - отива да си живее в Турция, и няма проблеми...

Ква е тая простотия - доганската партия се бори за правата на ТУРСКОТО население? Еми турско население има в Турция, у нас има БЪЛГАРСКО.

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Vinsent   
Дата:   20-05-08 10:41

Императорът. написа:

> Ако не бяха модераторите тука, така хубаво бих се изказал...
>
> Но понеже ги има, просто ще повторя думите на Кристи. Всеки
> който се крие в къщи в изборният ден или ходи да хваща риби или
> да бере гъбаци, е родоотстъпник.

Ти вероятно си ходил редовно да гласуваш! И какво от това? Чувстваш ли се горд с получения резултат? Сигурно от 89-та до сега поне едни свестни хора застанаха горе? Имаше ли поне един да не ни излъже?

Не мога да поемам повече тази отговорност - да докарвам на власт с моето гласуване крадци, лъжци и мошенници! [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Julius.   
Дата:   20-05-08 10:58

Ех, и ти сега - крадци, лъжци и мошенници!

Я Как Петър Димитров превърна България в страната на чудесата!

И какви прозрения само!?!?!?

България е втора в ЕС по бизнес климат след Дания;

Инфлацията намалява и цените падат ударно;

Няма друга европейска страна с такъв ръст на индустрията;

И обобщението: българинът не е толкова зле и се самобичува, като се чувства зле.

Накрая създаде празник в Долни чифлик, откривайки все още недовършена улица!!!
[smilie10]

В същия дух /но леко в стил Масларова/:
Щом като няма работна ръка, значи има работа, а щом има работа значи икономиката работи. [smilie5]

Гениално! Как никой досега не се сети да бори проблема с безработицата... с емиграция? [smilie7]
__________________________________________________________________________________

Етнически групи в България:

ОБЩО 7 928 901 (2006)

1. Българи: 83.9% 6 655 210 (от които 2.5 млн. пенсионери);

2. Турци: 9.4% 746 664;

3. Цигани: 4.7% 370 908...

Висока емиграция, водеща до обезлюдяването на големи територии в страната.

Преразпределение и концентрация на населението в големите градове.

Ниски доходи, сравнени с тези в развитите държави.

Влошаване на образователната структура на населението.

Голяма част от висшистите емигрират.
__________________________________________________________________________________

Правете деца... че да има какво да емигрира! Няма да си съсипваме икономиката я!?

За какво са ни кадърни българи - в шуменския университет има тарифа специално за турците... да си купуват дипломите понеже трудно говорят български, а какво остава за висше???

То заради такива "специалисти" Европа спира кранчето...

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: NeDDRaG   
Дата:   20-05-08 11:06

Vinsent написа:

>Сигурно от 89-та до
> сега поне едни свестни хора застанаха горе? Имаше ли поне един
> да не ни излъже?

Дойдохме си на думата. Та нека сега плюещите по Гоце и компания да ми кажат за кой да гласуваме? За Иван Костов? Ми че и той беше съюзник с Доган. Или за царя? Ми и той беше с Меди Доганов. И на кого да имам вяра? Комсомолски активист и командир на вузовския бригадирски щаб стана народен представител от СДС. И това ли бяха "антикомунистите"? И това ли са "антикомунисти" или антисоциялисти или каквото и да било? И те ли са алтернативата? През периода 1988 - 1990 г., като студент, се движех малко по-навътре из академичните среди на института ми, занимавах се по разни научни лаборатории. Ми до 1989 г. нямаше назначен асистент, който да не е член на БКП. Нямаше някой, който да се е хабилитирал и да не е бил член на БКП. Изводите ги направете сами.

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: matataupa   
Дата:   20-05-08 11:14

Мдааа. А някой опитвал ли се е да си постави въпроса с какво Доган държи в ръцете си всяко българско правителство, дали е само с възможността с негова помощ да лапат, да се угояват...

Някак като доктора, не ми се ще да повярвам, че всичко е само заради парите. Тези хора , дори и алчни, не виждат ли как потурчват държавата. И не мога да повярвам, че заради едни пари са готови да го направят... има някаква конспирация, нещо, което им връзва ръцете... кое ли е то[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: danbi   
Дата:   20-05-08 11:29

Моите наблюдения, по разни поводи... е че през тази година се наблюдава изчистването на доста структури (най-вече от местната власт, но и различни фирми) от активистите-турчета.

Интересно е, че се появяват нови, но с повече професионален "плам" и по-малко политиканщина -- които никога не говорят на тема религия и етнос. Може би.. по-добре обучени кадри? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Julius.   
Дата:   20-05-08 11:46

Някой попадал ли е на това?

Сергей: РП го държи с хомокомпромат?

Не мислех, че ще кажа някога това, но държавното безобразие ме кара да мисля, че е добре хората, да го знаят. Иде реч за хомосексуални отношения. Между другото пояснявам, че не приемам понятието "хомосексуализъм", защото... абе по тая логика защо не говорим за "хетеросексуализъм"?

Сериозно казано, това с кого си ляга някой няма никаква връзка с личността му. Та като казах "личността" да си дойда на думата. Сергей Станишев определено ми импонира. Не само ми харесва като личност, но и мисля, че е кадърен упревленец. Обаче напоследък се замислям не трябва ли да казвам "беше"? Самоубийствената му защита на Румен Петков е причина за размисъла ми. Публична тайна са пълзящите из форумите слухове за неговите гей връзки с Кристиян Вигенин. Не знам за Вигенин, но знам със сигурност друго:

Бившата ми приятелка (хората, които ме познават, знаят, че съм бисексуална) ми каза в началото на връзката ни, че е имала една съвместна нощ с Елена Йончева. На учудения ми въпрос за Сергей (тогава още беше никой) тя ми даде за пример собствените си два брака - твърда лесбийка, тя се бе омъжвала два пъти. Обаче и двамата й съпрузи бяха твърди гейове. Не бисексуални, а гейове. Тя ми обясни, че това често се практикува сред гейовете с приличен социален статус с цел да се неутрализират, поне официално, съмненията за гей връзки.

Не ми се искаше досега да пиша за това, но безумията на БСП с престъпността ме карат да мисля, че евентуалните гей връзки на министър-председателя не са, и не бива да са само обект на клюки.


Някакви коментари?

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: matataupa   
Дата:   20-05-08 12:06

нещу такова, или още по гадно... конспиратори няма ли [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Императорът.   
Дата:   20-05-08 12:07

Винс - ами ако не гласуваме какво предлагаш? Защото турците и мургавите гласуват под строй - те ли искаш да ни управляват?
Индианецов - Доган държи всички правителства - защото е балансьор и винаги дава едно рамо на този, на когото не му стигат нарадни представители за да направи правителство... затова винаги е на власт !!! Именно затова трябва да гласуваме всички - ако всички Българи отидат пред урните, Доган е политически труп !!! после е въпрос на време да прокараме закони, спиращи изборният туризъм и отстраняването на неграмотниците от изборният процес (лесно е - просто на бюлетините не трябва да има номера, а само името на партията или човекът, изписани без съкращения, ако може и разбъркано подредени) и стопиране на търговията с гласове... това ще бъде политическият край на всички, които нямат МОРАЛНОТО право да гласуват.

Julius. - какви 370 000 цигани, като само в София са четвърт милион? Последната "мода" сред тях е да се пишат турци, макар и да съм убеден, че истинските турци не ги искат между тях.

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Amigo   
Дата:   20-05-08 12:11

коментари, викаш?! [cool] нямам време да коментирам, но тая пасмина [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Julius.   
Дата:   20-05-08 12:17

Не знам колко е истината в това интервю (особенно последния абзац)?

Ама... нямам думи.

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Julius.   
Дата:   20-05-08 12:24

Поименно, Дарт Сидиъс, поименно...

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: HP   
Дата:   20-05-08 12:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: danbi   
Дата:   20-05-08 12:36

Висша раса? Като арийците?

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: tofo   
Дата:   20-05-08 12:36

Амии...както е тръгнало да подкараме и евреите,а?[smilie5]
Турците са си свестни хората. Проблем са самозабравилите се депесари.[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: danbi   
Дата:   20-05-08 12:39

Всяко стадо си има мърша.
Хубавите стада се отличават по това, че мършата не води стадото!

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Julius.   
Дата:   20-05-08 12:53

...



Публикацията е редактирана (20-05-08 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Императорът.   
Дата:   20-05-08 13:33

НР каза нещо много умно - това е типично за мюсюлманите - те презират слабостта и хора и народи, които доброволно се надупват !!! Навремето сме спечелили уважението - благодарение на Левски, на героите-опълченци и героите от Балканските войни - но сега пак го губим !!!!

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Bobib   
Дата:   20-05-08 14:02


Глупаво е да се гласува в България, освен ако нямаш лична, финансова, дългосрочна изгода. Но тогава означава, че си в далаверата...
Ще има наченки на някаква демокрация само тогава, когато поне интелигентните хора разберат, че не само БСП, СДС, ДПС, НДСВ, ГЕРБ...са в мафията, която ограбва българина, но и че в този кюп са Атака и ВМРО. Всички са в играта!

Волен Сидеров как така е бил дълги години редактор на в. Демокрация, когато крадяха като разпрани и нищо не е правил тогава?!
Ами тоя леко плишивия, заместник ли е, какъв е незнам, как може да му вярвате?!
Има някакъв като мутра, и като държане и като приказки, все се върти по митингите около Волен. И на него ли вярвате?!
Или по принципа на най-малкото зло? Няма такова нещо!!!
Честните бяха в началото на 89г., когато не знаеха, че всичко е планувано, организирано, контролирано и ръководено от "комунистите". Повечето от тях станаха седесарари, но бързо разбраха в какви л.йна са влезли и напуснаха политиката.

Необходимо е Разбиране! А не, ама той малко така, ама иначе е по-добър...По-добър, ама друг път! На куково лято!

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: matataupa   
Дата:   20-05-08 14:06

[smilie8]

и сега[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Императорът.   
Дата:   20-05-08 14:07

Ми аре, няма да гласуваме... Накрая ще се окажем под властта на парламент, в който ДПС и Евророма имат общо 70% и ще сме изправени пред дилемата да сме или роби, яхани и клани в собствената си страна, или да се изселим !!! Това ли предлагаш?

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: matataupa   
Дата:   20-05-08 14:16

...революция ли чух...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Bobib   
Дата:   20-05-08 14:20

Това ще стане, само ако го решат тези, които реално управляват...бившите ДС, БКП, подобни, техните синове и дъщери.
Аз предлагам първо да разберем КОИ СА ТЕ, а не да се противопоставяме един на друг, като играем по тяхната свирка, с мелодия "Разделяй и владей".
Така ще разберем кои са истинските виновници, за положението, в което сме. Това не са нито циганите, нито турците в България!
Те също са включени в тази просташка схема на противопоставяне по етнически признак!



Публикацията е редактирана (20-05-08 14:23)

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: tofo   
Дата:   20-05-08 14:24

Па и заваля, да им ....айката![smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Императорът.   
Дата:   20-05-08 14:26

да, Боби - ромите не са виновни за нищо... тях злите нелегални комунисти ги карат да не работят, да бандитстват и да мародерстват... те им правят и безбройните чавета.

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Bobib   
Дата:   20-05-08 14:37


Императорът., не може да не разбираш, че:

Няма работа за всички, а за ромите още повече няма. Ти кого би назначил от 10 рома и 10 българина за 10 работни места?!
Тази работа която се предлага е унизително заплатена! В последно време много от ромите ходят да работят в чужбина, някои и да крадат. Много от тях работят в строителството и в селсткото стопанство и тук. Това не го ли виждаш? Но, не са балами като нас "За лудо не стой, за лудо работи", ето до къде ни докара подобно мислене! Ромите си търсат правата.

Бандитстват и мародерстват в много пъти повече управляващите ни от ромите!

Как няма да правят чавета, като за това им се плаща от нашите данъци?!
Какво направи ти лично, за да спреш тази порочна практика?! Нищо? Обиждаш ромите? Това не е решение!
И като финал, добре е да се разбере, че ромите не са виновни, а управляващите!
Към тях насочете гнева си. В противен случай им играете само по свирката...

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Julius.   
Дата:   20-05-08 15:07

matataupa написа:

> ... революция ли чух...[smilie8]

Да свърши отпускарския период, па тогава ще се види... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: tofo   
Дата:   20-05-08 15:27

Я да направим една блиц анкета кой ни е виновен, а? Явно ние не сме, та трябва да има някой друг...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Coincidentia   
Дата:   20-05-08 15:28

Големият взрив е виновен за всичко [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Bobib   
Дата:   20-05-08 15:44

Бе не знам кой е виновен, ама да не почнете от на първородния грях на татко му, "баща му".[smilie3]



Публикацията е редактирана (20-05-08 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: hunter   
Дата:   20-05-08 17:01

Автор: Amigo
Дата: 20-05-08 10:21

asahi написа:

> Трябва да се гласува. Трябва да се правят деца.



мдааа... [cool] от всички мюсюлмански семейства, които знам и познавам, всички имат поне по 2 деца и нерядко по 3-4-5

Amigo кое те кара да мислиш,че всички турци гласуват за ДПС[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: hunter   
Дата:   20-05-08 17:02

Автор: GenaDP
Дата: 20-05-08 10:39

Всъщност възрожденският процес по същество беше правилна стъпка, но неправилно извършена. След като даден индивид иска да се води българин, той трябва да има българско име.

Това се практикува в много страни - вкл. САЩ и Турция. Ражда се ново бебе - името му се подбира от списък с одобрени имена. Някой като иска да се казва Хасан, Ахмед или Айше - отива да си живее в Турция, и няма проблеми...

Ква е тая простотия - доганската партия се бори за правата на ТУРСКОТО население? Еми турско население има в Турция, у нас има БЪЛГАРСКО.



Барак Обама ми звучи много американско

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Bobib   
Дата:   20-05-08 17:06


Най-много турци гласуваха за Г.Първанов.[smilie10] [smilie10]
Невероятно но факт! Причината за това е партия Атака!

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Amigo   
Дата:   20-05-08 17:59

hunter написа:

> Автор: Amigo
> Дата: 20-05-08 10:21
>
> asahi написа:
>
> > Трябва да се гласува. Трябва да се правят деца.
>
>
>
> мдааа... [cool] от всички мюсюлмански семейства, които знам и
> познавам, всички имат поне по 2 деца и нерядко по 3-4-5
>
> Amigo кое те кара да мислиш,че всички турци гласуват за
> ДПС[cool]


Първо, никъде не съм писал, че всички - те не са турци, а български мюсюлмани, [cool] - гласуват за ДПС. Исках да направя леко сравнение за това по колко деца има в едно мюсюлманско семейство и по колко в едно немюсюлманско и нециганско българско [cool] семейство.

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Vinsent   
Дата:   20-05-08 18:36

hunter написа:

> Автор: GenaDP
> Дата: 20-05-08 10:39
>
> Всъщност възрожденският процес по същество беше правилна
> стъпка, но неправилно извършена. След като даден индивид иска
> да се води българин, той трябва да има българско име.
>
> Това се практикува в много страни - вкл. САЩ и Турция. Ражда се
> ново бебе - името му се подбира от списък с одобрени имена.
> Някой като иска да се казва Хасан, Ахмед или Айше - отива да си
> живее в Турция, и няма проблеми...
>
> Ква е тая простотия - доганската партия се бори за правата на
> ТУРСКОТО население? Еми турско население има в Турция, у нас
> има БЪЛГАРСКО.
>

Всъщност това го е бил написал GenaDP.[smilie24]

Възродителния процес беше борба срещу поредния комунистически враг! Комунизма се поддържаше чрез наличието на врагове. За това Милошевич води толкова много войни - щото идентифицираше врагове, а те му бяха нужни за да държи властта! [smilie2]

А, за турската партия винете тези дето ги регистрираха последния ден преди първите демократични избори в България в нарушение на Конституцията! Това са истинските предатели! [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: danbi   
Дата:   20-05-08 18:42

Малцина са тези, които знаят за какво е бил всъщност т.н. възродителен процес. Още по-малко знаят какво точно се е случвало тогава.

Чувал съм само (от хора в чиито думи нямам причина да се усъмня), че т.н. "преселници" са били агитирани от Турция да се изселят - в общия случай против собствената си воля и с какви ли не обещания. Изоставяха имоти, жилища, всичко. Продаваха ги на безценица.
След това, някои от тях се върнаха, с претенции.

Нека не забравяме, че историята редовно се пренаписва, според нуждите на управляващите в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: doich   
Дата:   20-05-08 19:22

Има изход - българите да гласуват!!!
[thankyou] [thankyou] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: hunter   
Дата:   20-05-08 20:07

Amigo написа:


Първо, никъде не съм писал, че всички - те не са турци, а български мюсюлмани, [cool] - гласуват за ДПС. Исках да направя леко сравнение за това по колко деца има в едно мюсюлманско семейство и по колко в едно немюсюлманско и нециганско българско [cool] семейство.



опссссс[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

грешката е моя копирал съм грешно мнение[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: explorer   
Дата:   20-05-08 20:31

Къде бяха по времето на т.н. "възродителен процес" великите защитници на демокрацията - американците, и тяхните първи приятели турците? Двете най-големи армии в НАТО защо не посмяха да нападнат малка България или поне да ни бомбардират, както бомбардираха сърбите?

Този въпрос има два отговора - първо, защото ги беше шубе от нас - първите приятели на СССР, и второ, защото нямаха основание. Нямаха основание, защото Тодор Живков все пак не извърши геноцид или етническо прочистване - просто въведе закон, с който задължи всички български граждани да носят български имена. Това, че турските служби подеха активна кампания да принуждават българските мюсюлмани да се изселват в Турция беше предвидено и посрещнато с равнодушно съгласие. На тези хора им беше разрешено да емигрират в Турция, и после им беше разрешено да се завърнат. И до днес си спомням как един такъв завърнал се плачеше и разказваше пред телевизионните камери как турците "обидили" жена му и самия него (което в последствие стана храна за много вицове).

Не виждам защо днес аз трябва да се извинявам на някого или да плащам с данъците си някакъв "паметник на срама". Ако някой самоопределящ се като турчин има подобни претенции, нека да ми ги предяви лично.


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Crimble   
Дата:   20-05-08 21:01

Ееех, колко проблеми ще реши дядо Иван...

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: explorer   
Дата:   20-05-08 21:35

Сега гледах изпълнението на Тома от "Мюзик Айдъл" на турски, и как туркинята Есил го похвали, че бил като "османлия". Егати наглостта, нямам думи.

Все едно да направят еврейско шоу, в което да накарат евреин да пее "Лили Марлен", и някакъв немец в журито да го похвали че звучи като истински нацист - как ви се струва, дали евреите могат да бъдат "толерантни" като българите?


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Cristinel   
Дата:   20-05-08 21:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: black_swans   
Дата:   20-05-08 21:45

explorer, от твоите объркани писания разбрах единствено, че няма да имаш нищо против, ако в Турция се въведе закон, съгласно които, българите там, следва да носят само с турски имена.

Горещо препоръчвам на всички разбирачи на "да живей и долу международното положение", книгата на Хана Аренд -"Баналността на злото"...

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: explorer   
Дата:   20-05-08 21:56

Черния лебед, в моите "объркани писания" не съм споменал никъде дали лично аз смятам, че всички български граждани трябва да носят български имена. Т.н. "възродителен процес" беше в отговор на провокации на турските служби и като такъв беше част от "студената война". Ако обичаш, отговори ми как мислиш ти, защо великите демократи тогава не ни бомбардираха, ако сме били виновни в нарушаване на човешките права, а сега се опитват да ни вменяват вина? "Демокрацията" универсална ли е, или се защитава само когато е удобно на нечии интереси?


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Императорът.   
Дата:   20-05-08 23:41

Драги Боби - в тази държава работа има за целият китайски народ. Има стотици хиляди декари пустеещи земи. Никой не искал да взема цигани на работа... е, кой е виновен за това, ако не самите кафяви? Представи си, че ти си работодател - ще вземеш ли на работа субекти, които са хем мързеливи, хем крадливи, хем неграмотни и негодни за нищо? Унизителна работа им се предлагала... унизителна работа няма !!! Каква работа да се даде на някой, който е неспособен и да се подпише, и да говори членоразделно дори - зад бюро и пред компютър ли? Търсели си правата... ама имат и задължения освен права - а техните "права" са в ущръб на всички останали !!! Да не съм длъжен да им плащам токът, да им храня чаветата, че и да им търпя кражбите, издевателствата и наглото поведение?
И как така има една тънка прослойка цигани, които живеят като хората, плащат сметки и данъци, работят, а децата им ходят на училище? Защото са ПОЖЕЛАЛИ да живеят като хора, а не като скотове !!!

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Lalinda   
Дата:   20-05-08 23:54

През лятото на 1989 г. ни пратиха (млади и зелени) да берем тютюн из изоставените мюсюлмански села около Ахелой... Рано сутрин беряхме и нижехме, пък през деня ни водеха на плаж в Слънчев бряг (Абсурдистан, не Булгаристан). Помня, че някои от къщите из тези села бяха изоставени барабар с доматите, които продължаваха да растат из градините... Имаше и много цветя из градините, също изоставени... На някои от оградите пък имаше преплетени сърца... От някои прозорци, отворени, се вееха пердета, а хора в селата отдавна нямаше... Имаше само къщи...

Осем-девет години по-късно пътувах из Хърватия и Босна и Херцеговина и там гледах подобни гледки - пердета, веещи се на прозорците на отдавна запустели - там пък минирани - къщи...

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Amigo   
Дата:   20-05-08 23:54

Императоре, така си е, ама ще ти скочат за дискриминация. [cool] Който иска да работи, има начин! Който чака само да крадне по какъвто и да начин, и за него има начини да бъде вкаран в правия път или възпрян [cool] Но понеже крадците и измекярите са най-горе, та затова така... [cool] [smilie23] Дядо ми е бил от изключително бедно семейство и в живота си една стотинка не е откраднал - като аргатин е работил, 2 езика е научил и с отличен е влязъл медицина едно време [smilie24] Значи може, ако искаш да си почтен [cool] Затова аз не приемам никакви извинения нито за мангустите, нито да когото и да било мързелив, крадлив и просещ плужек! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Bobib   
Дата:   21-05-08 01:25


Императорът., прекалено много преиначаваш това, което съм писал. Не е коректно!
Първо, писал съм, че има не малко цигани, които работят и тук и в чужбина. Второ не съм писал за унизителна работа, а за УНИЗИТЕЛНА ЗАПЛАТА! Трето, по горе съм писал кой е виновен ти да им плащаш тока, да им издържаш децата-това са управляващите! Ама ти упорито увърташ и обвиняваш циганите! Защо?! Питах те какво направи ти лично, за да не е така. Извърташ?! И все към ромите въртиш, а виновниците са УПРАВЛЯВАЩИТЕ!!!
Това не ти ли е ясно?!

Пак те питам, като обиждаш и обвиняваш ромите, а не правиш нищо срещу управляващите, как очакваш нещо да се промени?!

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: GenaDP   
Дата:   21-05-08 02:01

Аааа, значи заплатата им била унизителна на мангустерите? Един учител взема по 300-400лв на месец. Та колко трябва да взема един неграмотен полу-идиот, за да не му е унизително възнаграждението?

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Стоев   
Дата:   21-05-08 02:10

Lalinda написа:

> През лятото на 1989 г. ни пратиха (млади и зелени) да берем
> тютюн из изоставените мюсюлмански села около Ахелой...
Ние беряхме в Силистренско по същото време, ама нямаше плаж[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Crimble   
Дата:   21-05-08 07:14

Нещо ме изгубихте съвсем... Едни говорят за цигани, други за мюсюлмани. За кое иде реч, все пак? Щото, като дойдат братушките и ще питат: "От кого да ви освобождаваме сега - от циганите или от турците?". И тогава трябва да има еднозначен отговор, а?

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Julius.   
Дата:   21-05-08 09:20

Какви избори бе, Императоре...

Все едно да лекуваш рак с масаж, а не с изрязване!

Нали знаеш как протича рака - група клетки (тарикати) заграждат кръвоностните съдове и изолират останалите клетки в органа оставяйки ги без достъп до хранителните вещества в кръвта. В резултат нормалните клетки (тези благодарение на който органите и организъма функционират) умират. А раковите клетки получили неограничен достъп до кръвоносните съдове се роят с бясни темове докато в един момент органа/организма не може повече да функционира. Проблема е че раковите клетки не извършват полезна за органа и организма дейност, те просто се роят и консумират всичко докато сами не загинат заедно с организма.

Да ти навява някаква асоциация с това дето се случва в момента в Бг?

Ей ги - чудят се как да се измъкнат...


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Императорът.   
Дата:   21-05-08 09:36

Боби - ок, заплатите - но то е почти същото Гената ти е отговорил достатъчно точно. Като отивам сутрин към офисът, на ъгълът на Графът и Евлоги Георгиев винаги виждам една индианка-метачка с униформеното елече на чистотата, а често са и две... да, ама НИКОГА не съм ги виждал да метат - седят си на кюшето и пушат и пият кафе. А аз отивам по различно време на работа, защото нямам определен час - но тя винаги е там и никога не работи... Та каква заплата няма да е унизителна за нея? Знам че са виновни управниците, че им ПОЗВОЛЯВАТ безобразия, но вярно е също, че честният човек никаква сила не може да го превърне в крадец и престъпник. И да - знам че има цигани, които отиват в чужбина да работят и наистина работят - познавам лично такива.
Никога не съм отричал, че има честни хора измежду тях но са един на 18.

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Bobib   
Дата:   21-05-08 12:39


Не казвам, че заплатите само на ромите са ниски. На голямата част от населението в България, независимо какъв етнос са, заплатите са ниски. На учителите кой им е виновен, че са им ниски заплатите, циганите ли?!

Императорът., изобщо не е същото. Циганите може да са мръсни, неуки, крадливи, но си търсят правата, за разлика от нас! Това е голям проблем! Досега нито един политик не са го фраснали поне с торта в лицето, както правят на запад, да не говорим, да бъде осъден за престъпленията си. Няма луди глави в тази държава, има много ненормални, психично болни хора, но няма луди глави! Всичко се контролира тотално!

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Императорът.   
Дата:   21-05-08 13:00

Само дето учителите и докторите и медицинските сестри заслужават високи заплати, защото са учили с години и обществото не може да функционира без тях. В коя държава нормална по светът уличните метачи имат по-високи заплати от медицинските сестри?

А обсъжваните от нас първо да започнат да си изпълняват задълженията и после да плачат за права.

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Bobib   
Дата:   21-05-08 13:10


Те не плачат за правата си, те ги търсят, намират, за разлика от българите. С учудване установих при разговор с тях, колко са информирани.

"В коя държава нормална по светът уличните метачи имат по-високи заплати от медицинските сестри?"
Кой е виновен за това?!
Кой е виновен циганите да не си спазват задълженията?!
Кой им разреши да не си плащат тока?!
Кой им дава пари безогледно за всяко родено дете?!

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Императорът.   
Дата:   21-05-08 13:41

Не отричам вината на управниците, ако в това ме обвиняваш. Но и никой управник не може да превърне почтеният човек в негодник.

Проблемът е, че държавата с идиотските си действия отглежда не предприемчиви хора, а търтове, не почтени граждани, а бандити - просто защото тормози и ограбва работещите и опитващите се да правят бизнес, а храни мързеливците и неграмотниците, защото не защитава данъкоплатците, а бандитите.



Публикацията е редактирана (21-05-08 13:42)

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Crimble   
Дата:   21-05-08 14:07

Последно, цигани или турци?

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Императорът.   
Дата:   21-05-08 14:18

Какво цигани или турци?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: matataupa   
Дата:   21-05-08 14:19

са по- лоши[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Императорът.   
Дата:   21-05-08 14:22

Безмислен въпрос - само някой живеещ на луната може да го зададе.

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: matataupa   
Дата:   21-05-08 14:25

за какво става дума в темата, в началото беше за Паметници на Атентатори или нещо такова...[smilie8]

100... години...ххх



Публикацията е редактирана (21-05-08 14:25)

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Императорът.   
Дата:   21-05-08 14:32

Бе тя беше, ама се отплесна... [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: explorer   
Дата:   21-05-08 14:35

Турците и циганите сами по себе си не са лоши. Трябва обаче най-после изпълнителната власт в България да започне да прилага законите еднакво за всички граждани.

Какво ще се случи на един гражданин от какъвто и да е етнос в САЩ, ако не си плаща тока или данъците, краде кабели, капаци на улични шахти или каквато и да е друга общинска или държавна собственост, кара каруцата си в центъра на града и конят му облекчава естествените си нужди където свари, сече дърва в гората и налита на бой на лесничея, който се опитва да го задържи и т.н. и т.н. Искам същото да се случва на такива хора и в България!


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: explorer   
Дата:   25-05-08 12:22

Поп-фолк звездата Есил Дюран всъщност се казвала Исмегюл (или нещо такова), и по време на възродителния процес много плакала, че и сменят хубавото турско име. Не искала да си избере българско име, и затова я задължили да се казва Силвия. Трагедия огромна.

След демократичните промени през 1989-та, певицата побързала да си върне турското име, но когато решила да става чалга звезда, се оказало че родното и име е неподходящо, та затова отново се прекръстила - този път на Есил Дюран.

Днес от пресата научавам, че 3-годишния син на "звездата" се казва... Харис!!! Егати звучното турско име, почти толкова автентично, колкото "циганското" име Лоренцо на детето на другата поп-фолк "звезда", Софи Маринова, или онзи другия представител на ромския етнос, който си избрал да се казва Манчестър Юнайтед (като причина посочил пред съда, че се бил заклел пред Бог, т.е. ако му откажат, да излезе че е на религиозна основа).
[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: България или Булгаристан????
Автор: Lalinda   
Дата:   25-05-08 13:02

Автор: Императорът.
Дата: 21-05-08 09:36

Боби - ок, заплатите - но то е почти същото Гената ти е отговорил достатъчно точно. Като отивам сутрин към офисът, на ъгълът на Графът и Евлоги Георгиев винаги виждам една индианка-метачка с униформеното елече на чистотата, а често са и две... да, ама НИКОГА не съм ги виждал да метат - седят си на кюшето и пушат и пият кафе.

-------------------------------------------

Аз пък, всяка сутрин, като отивам на работа, виждам на нашата спирка една и съща ромка-индианка да мете, при това много съзнателно, а белите ми сънародници - не роми и не турци - да хвърлят в краката й и наоколо, преди да се метнат в абтобуса, фасове, кутии от цигари, опаковки от кроасани, дъвки, чипсове, кисело мляко, чашки от кафе, кенове и прочее друг долнопробен фастфууд... И така, всяка сутрин, години, а вероятно и векове назад и напред...

Една сутрин тръгнах по-трудно и видях групата ромки-индианки седнали около боклука край блока ни, вървях срещу тях и събирах опаковките от кроасани и кутиите цигари, хвърлени по пътя към боклука, те ме загледаха и една каза на другите: Вижте, има и такива, които събират, не само хвърлят...

-------------------------------------------

explorer,

Да обсъдим и имената на белите ни сънародници, защо само на ромите и турците?
Твърде манипулативно е така...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.