Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: landstar   
Дата:   23-06-08 14:44

Моля за рационални съвети, особено от притежателите на Никон Д200/ Д300 как
да докарам точно цветопредаване на червен неон - да не става оранжев и виолетови цветя - да бъдат с точния си цвят!

Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: gecata   
Дата:   23-06-08 14:47

С фотошоп.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: landstar   
Дата:   23-06-08 14:48

ааа, геца - не! за толкоз пара техника - трябва бабите балерини да вади!

Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: plamendoc   
Дата:   23-06-08 15:14

И аз имам същия проблем пробвах сякакви настройки и не става губи дедаил няма контраст но освен с червено имам и промени в ярко лилаво
- става син

Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: matataupa   
Дата:   23-06-08 15:14

[smilie5] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-06-08 15:21

слаба работа са тия апарати.... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: landstar   
Дата:   23-06-08 15:30

ДА ИЗЧАКАМЕ И КОРИФЕИТЕ, ТЕ ЯВНО НЕ СА ИМАЛИ ТОЯ ПРОБЛЕМ. ПРОЧИЕ, ТУРБО-САПУНЕР ОЛИМПУС КАТО ЧЕ ЛИ ПО-ДОБРЕ СЕ ОПРАВЯ В ТИЯ СИТУАЦИИ.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: dau   
Дата:   23-06-08 15:33

нали Д300 може да се калибрира с колориметър? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: IvcheTo   
Дата:   23-06-08 15:38

а на каква цветна температура го слагаш д300 или го оставяш на авто режим - кот му хареса

неона е монохромна светлина с орязан спектър [smile] и всъщност цвета там не е истински

Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: IvcheTo   
Дата:   23-06-08 15:40

както и при енергоспестяващите крушки - един път си играх - за да излезе бялото- бяло - много странни келвини даде - не ги помня точно[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: asahi   
Дата:   23-06-08 15:42

С какъвто и апарат да снимаш не използваш ли бяла светлина за осветление точно цветопредаване няма да имаш.

Спомни си (или научи) какво е цветът и как се формира. Чак след това идва регистрирането му.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: landstar   
Дата:   23-06-08 16:12

абе си е формиран, ама точно тия гами нещо не ги хващам точно. пробвал съм авто и готови режими - за сянка и облачно. то ако на всяко цвете почна да му меря температурата...

Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: IvcheTo   
Дата:   23-06-08 16:14

извинявай - ама какво общо има режим сянка и облачно с неоновата светлина - ми естествено ,че няма да ти излезе реално [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: gecata   
Дата:   23-06-08 16:17

Автор: landstar
Дата: 23-06-08 15:30

ДА ИЗЧАКАМЕ И КОРИФЕИТЕ, ТЕ ЯВНО НЕ СА ИМАЛИ ТОЯ ПРОБЛЕМ. ПРОЧИЕ, ТУРБО-САПУНЕР ОЛИМПУС КАТО ЧЕ ЛИ ПО-ДОБРЕ СЕ ОПРАВЯ В ТИЯ СИТУАЦИИ.

Това , че не ме смяташ за корифей не ме обижда. "Фотошоп" е сериозният ми отговор. Това че си похарчил пари за техника да си снимаш петуниите няма да те спаси от фотошопа - напротив. Ако със сапунерката си минавал с AC/DC, с ДСЛР за истинските цветове, задължително трябва да минеш през Фотошоп и съответните цветови профили и цветни пространства, през калибрирания монитор и хартиените проби преди печата.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: heavyrockin   
Дата:   23-06-08 16:29

gecata [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: landstar   
Дата:   23-06-08 18:19

абе геца, не те подценявам, просто търся вариант да накарам важишкия му апарат да снима каквото вижда! аз фотошопа все съм го имал за баданарка за оправяне на снимки от джобни апарати. все съм вярвал, че модерната техника дето уж конкурирала лентата трябва да се държи прилично.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: landstar   
Дата:   23-06-08 18:21

дау - не е до калибриране. то има функция да си мениш баланса по цветна схема в никона, ама турям екрана до петунията, въртя баланса - никак не се получава точния цвят.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: gecata   
Дата:   23-06-08 18:30

Е на туй вече му се вика "Груб практицизъм"...Баце [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: djogata   
Дата:   23-06-08 18:32

Ландстар, а откъде знаеш колко точно този екран (доколкото разбрах имаш предвид екрана на Д200) предава информацията? Той си показва едни цветове, после на монитора вкъщи нещо по-различно?

Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: asahi   
Дата:   23-06-08 18:38

Я осветете един лимон на бял фон с жълта светлина, пък после ще си говорим за точен цвят.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: gecata   
Дата:   23-06-08 18:43

Гледай сега, апаратът е само средство за записване "запечатване" на информация. Общовзето колкото ти е по висок клас апарата, толкова повече полезна информация ще запише./включително и неоновия цвят на ....деба тез Петунии:)/От там на татък ти почват мъките /удоволствието/ да възпроизведеш тази информация на някаква медия /хартия, ЛСД монитор, ...някакъв монитор, екран или там на каквото се сетиш още. Според медията и обработката. Ето това е !
Със сигурност няма да накараш дисплея на камерата да ти покаже истинския цвят, щото той не възпроизвежда цялата налична информация и реално погледнато възпроизвеждането е доста "куцо" .За това хората са ти сложили хистограми и още помощни графики в инфото за да се ориентираш имаш ли достатъчно разработка в светлите и тъмните участъци, както и RGB хистограма за да се ориентираш как стоят нещата и при цвета.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: asahi   
Дата:   23-06-08 18:52

Геца, кажи за лимона.

Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: gecata   
Дата:   23-06-08 18:54

Бял лимонa![smilie5]



Публикацията е редактирана (23-06-08 19:09)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvcheTo   
Дата:   23-06-08 19:05

розов[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: ПЕТУНИИ / НЕОН/НИКОН
Автор: nodoubt   
Дата:   23-06-08 19:19

кисел [smilie11] [smilie5] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »