Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Програма за конвертиране на pdf към word?
Автор: Lalinda   
Дата:   26-05-08 21:39

Автор: Matheya
Дата: 24-05-08 23:32

Лалинда,

много е сложно това, което правиш!

------------------------------------------

Сложно, но сигурно.

Не зная дали имаш представа от работата и сроковете, в които е принуден да работи freelance преводачът?
Няма не мога и няма не искам, нито пък има време оригиналът да се връща на клиента за доизкусуряване.
Досега нямам оплаквания от клиенти, а и клиентът иска превод, не му пука защитен ли е текстът или не... ако му го връщах да му разбива сам защитата или да ми го разпечатва и сканира, щях да си стоя гладна и жадна, а най-вече неразходена насам-натам по света.
[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за конвертиране на pdf към word?
Автор: Lalinda   
Дата:   26-05-08 21:44

P.-S.: Иначе конвертирам с Adobe Acrobat Professional 6.0. Но и там зависи как е вкаран текстът в PDF файла - не всеки текст може да се конвертира, разбира се, зависи от предварителното му форматиране.

Проблем са ми само защитените с пароли файлове, слава Богу поне не са бивали защитени срещу разпечатване. Някои са защитени срещу импортиране в ABBYY FR или други подобни програми, разбира се.

В много случаи клиентът дори не знае, че файлът е защитен, но пък и не му е това работата, разбира се.
Освен пък да почна да искам повече пари за превод на защитени файлове?
[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Програма за конвертиране на pdf към word?
Автор: digitalgab   
Дата:   26-05-08 22:08

Ми то и аз съм freelance, но за пръв път ми се налага да ползвам такава програма, хората са внимателни и предупредителни. С Акробат 8 съм но си нямам представа дали конвертира, не ми се е налагало. Пък и повече Foxit Reader използвам.



Публикацията е редактирана (26-05-08 22:13)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.