Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Matheya   
Дата:   25-05-08 01:48

Амиго,

имах сьсед плихиатьр - знам доста лучаи - за депресии става вьпрос- тия лекарства не са за цял живот, взимат се една година, спират се по схема, после може 2-3-5 години да не ти потрябват. Много е относително, но не е толкова страшно и срамно и боже господи.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Coincidentia   
Дата:   25-05-08 01:52

Matheya, в общи линии [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Amigo   
Дата:   25-05-08 01:56

Matheya, май не можеш да разбереш какво имам предвид. [cool] Казвам, че това изобщо не решава кардинално проблема, а го потиска! [cool] Знам много добре какво говоря, защото това ми е работата. [smilie25] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Matheya   
Дата:   25-05-08 01:56

а Амиго, да ти кажа , ти си толкова черноглед, че направо си мисля как си си сбьркал професията- ако може да не се обидиш ще е добре [smilie5] .
Представям си как човек идва при теб и ти му казваш как ни лекарства, ни разговори ще помогнат , как всичко е конспирация и пациента излиза и се самоубива ! [smilie10] [smilie5]
Не дей така -все обречености .[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Стоев   
Дата:   25-05-08 01:58

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Matheya   
Дата:   25-05-08 01:59

Аз не казвам , че проблема ще се реши кардинално с лекарства- а че не са излишни, когато специалист е преценил.
Казах сьвсем други неща за намирането на работа и т.н.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Amigo   
Дата:   25-05-08 02:03

Явно изобщо не разбираш. [cool] Значи няма смисъл да ти обяснявам. [smilie6] Тук изобщо не става дума за черногледство и конспирации. [cool] Става дума за това, че 90 и повече процента от хората не желаят да разберат за какво става дума и да се променят поне малко. [cool] Помисли си дали не си в тези проценти, аз няма да поставям диагноза. [smilie5] [smilie6] Това, което съм натрупал като наблюдения и знания, няма как да ти го обясня вкратце. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Matheya   
Дата:   25-05-08 02:09

Пак ме бутна в някакьв черен списьк [smilie18] .

Добре , имаш практиката, не споря, не искам да му даваме хапчета на Коинциденция, но има една интересна статистика за увеличаването на депресиите в нащо симпатично общество и как хората не полагат никакви грижи за психичното си здраве.[smile]
Та поне един разговор при подходящ човек му препорьчвам, няма как да навреди просто.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Coincidentia   
Дата:   25-05-08 02:11

Абе, психиатрията също си е официална медицина, а това, че всеки дърпа чергата към себе си, не е особено учудващо [cool]
Все пак не се знае колко народ е спасен от самоубийство, благодарение на психиатрите и антидепресантите им, които също са официално признати лекарства и ги има, защото се налага да ги има. [smilie8]

Matheya, всъщност разговорите ги имах, както и последвалото лечение и може би точно заради това сега мога да пиша тук, вместо да съм съсипал живота на майка ми [smilie24] [beer]



Публикацията е редактирана (25-05-08 02:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Amigo   
Дата:   25-05-08 02:15

Matheya, знаеш ли колко такива разговори съм провел?! [cool] [smilie5] И колко хора са идвали при мен, вече провеждали разговори с психиатри и психолози?! И че имам пациенти психолози, които не могат да си разрешат проблемите и колко други такива познавам... [cool] [smilie8] И психиатри, които се тъпчат с атидепресанти, но от това животът им не става по-щастлив, нито на живеещите с тях. [cool] Мдааа... такиви ми ти нещица. [smilie6] Обяснението е просто, но повечето хора не желаят да го приемат и да направят нещо по въпроса, защото... [cool] [smilie25]



Публикацията е редактирана (25-05-08 02:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Matheya   
Дата:   25-05-08 02:17

И от мен сьвет- по-малко лична информация споделяй вьв форума.[smilie3]

Лека ви [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Amigo   
Дата:   25-05-08 02:18

айде, утрешният ден без депресии! [smilie3] [smilie8] [smilie5] [smilie5] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Coincidentia   
Дата:   25-05-08 02:21

Matheya, що бе, това е вид хоби, което бая ме забавлява, пък и не знам защо, ама ми е интересно как реагират хората... и, от друга страна, не издавам никаква информация, с която някой би могъл да злоупотреби... предполагам [smilie8]

Лека ти [beer]

Amigo [smilie24] [beer]



Публикацията е редактирана (25-05-08 02:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Matheya   
Дата:   25-05-08 02:22

Ама Амиго , той сьседа психиатьр си беше напьлно луд- с какьвто се сьбереш... знаеме как стават нещата. [smilie5] Както и гинеколозите знаят най-много мрьсни вицове...и такьв сьсед имах, доцент, ужас просто [smilie18] .
айде ...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: dave   
Дата:   25-05-08 08:30

Amigo написа:

> dave написа:
> >
> > Помагат на човек да се измъкне понякога от зациклянето и не

> те не решават проблема, често правят човека психологически
> зависим и са си химия [cool] [smilie25]
>


Дам. Не решават проблема, но няма да си го решиш и докато се чудиш поради каква причина ДНЕС да не се гръмнеш. За излизане от зациклянето става дума.

А това което те държи в депресия е точно толкова химия BTW

Психическата болка означава най-вече "бягай от този начин на живот" точно както физическата те кара да си дръпнеш ръката от котлона. С тъпата разлика, че може да стане толкова силна, че да ти парализира разсъдъка. Щото пак казвам това е химия, която подтиска висшата нервна дейност.

Както го обясняваше един познат: Откраднали са ти телевизора. Седиш и страдаш. "Боже как ще живея без телевизор. Живота никога няма да е същия. :-(((" И през ум не ти минава да си купиш нов.

Ясно е какво трябва да се направи: Не си харесваш живота - ами променяш го.

А ако ползваш дрога (антидепресанти, водка, шоколад ...) за да се насилиш да го живееш такъв какъвто е, правиш ама мноооого глупав избор.

Та те така. По-горните дроги са едно не лошо средство за да се отървеш от болката и да започнеш отново да мислиш и разбира се да си купиш телевизир [ezik] А най-добрата дрога за тази цел са си антидепресантите.

Това от личен опит. Ето го отърването: Болка -> Почти те парализира -> Антидепресанти -> след няколко седмици "Ба си колко съм бил задръстен" -> нови (жена|мъж|работа|град|държава) каквото там те е стягал чепика -> За какво ти е дрога, като си си решил проблема -> още 40 години в мир със себе си и света [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: dave   
Дата:   25-05-08 08:42

Айде и малко НЛП. Живееш не в света а в своето възприятие за него. Ето там е хубавото.

Света е едно доста трудно за променяне нещо. За хора без водородни бомби, разбира се [smilie5]

Но всъщност не света ти убива, а само собственото ти възприятие за него. А то си е лично, частно, абсолютно собствено твое. На 100%. И можеш да правиш с него каквото си искаш. Щот си е твое [smile]

Та вземаш си кривото световно възприятие и се саморазправяш с него [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Coincidentia   
Дата:   25-05-08 09:19

dave, много добри сутрешни разсъждения [smilie24] [smilie24] [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: канювиги   
Дата:   25-05-08 09:23

Може да! Трудно но може! много вътрешна сила с която да упорстваш и постоянно да търсиш това което ти подхожда и ти дава сила и надежда в живота.По принцип това се отнася до някаква философия като например бойно изкуство но повече като нещо, което укрепва духа и тялото а не като спорт или най-доброто за мен като система Йога.Последната е уникална ето аз и мой приятели зя да се гмуркаме ни трябва много голяма концентрация на дишането и тази система ,която Йога предлага я използват и водолази и космонавти.
Човек трябва да създаде много силна самодисциплина и концентрация ,защото нашия живот е много динамичен и в последно време лишен от топлите чувства и чистотата между харата и тяхното взаймно общуване -отчуждеността и липсата на дълбока обвързаност между ценности и морал е много деморализираща .Най-вече от гледна точка да се опрешеш на нещо ,което да ти дава сила и вяра.Трудно е найстина но човек трябва да търси а който търси намира. Важното е да не изгубваме добротота и чувството за взаймопомощ както като народ с нацонално сомосъзнание така и като отделни индивиди! Иначе сме загубени като нация ....
Успех и бъди уверен в себе . Ще успееш!
Кураж братле !

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Coincidentia   
Дата:   25-05-08 09:41

канювиги, мерси ти [smilie24] [beer]
Нещо тази сутрин малко по-иначе изглеждат нещата, та... ТУК има едно поздравче за подкрепящите ме [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: ddidro   
Дата:   25-05-08 11:09

Здравей

Според мен,
за да направиш радикална промяна, трябва в общия смисъл да знаеш какво искаш да направиш.
тоест напълно съзнателна и осъзната промяна, а не някакви импулсивни изблици.

За целта трябва да опознаеш себе си и да разбереш кой си и какво искаш. Защото в общия случай това което си мислиш че си не е много вярно, тъй като се оценяш през разни призми на СръхАза си.

Лично аз ти препоручвам някои от книгите на Пиер Дако, ако проявяваш желание. Не са панацея, но могат да ти помогнат много да опознаеш себе си.

Нищо лично, просто и аз да се включа по темата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: equinox   
Дата:   25-05-08 11:43

Само няма да се плашиш. Не на страха. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Coincidentia   
Дата:   25-05-08 11:59

ddidro, equinox, мерси ви [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Cristinel   
Дата:   25-05-08 12:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Coincidentia   
Дата:   25-05-08 12:25

Cristinel, де да можех да тръгна по пътя на Тъмната страна, отдавна да съм го поел [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: slivenski   
Дата:   25-05-08 12:29

Радикалните промени са два вида - естествени и принудителни... [smilie21]
Естествена радикална промяна е от хетеро да станеш обратен. Принудителна е да трябва да откажеш алкохола примерно... [smilie21] [smilie21]
Да смениш гаджето, работата, държавата или марката бира не са радикални промени... [smilie21] [smilie21]

А иначе по първия постинг, дали може човек да се промени... Не може. [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.