Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: chr   
Дата:   24-05-08 01:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Стоев   
Дата:   24-05-08 02:35

101[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: tnt   
Дата:   24-05-08 05:12

[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Vinsent   
Дата:   24-05-08 08:48

Докато търсиш мястото си под слънцето, то може да залезе! [smile] [smilie25] [smilie18]

Така че, по-решително! И най-важното, с пълна увереност за крайния резултат! [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: spyspy   
Дата:   24-05-08 09:24

Защо искаш да се променяш, човече? Това, което си е резултат на всичко, което си направил в тоя живот до момента. Това е твоята същност. Да се промениш коренно, значи да се престориш на друг човек и да започнаш от начало. Нужно ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Todd   
Дата:   24-05-08 10:09

НАвика е най отвратителното нещо в живота - а на болшинството живота им минава така ...

Сменяй посоката без да мислиш ..аз съм го правил поне 7-8 пъти [smilie19]

До днес кво било било - от утре нищо вече не е същото ...[smilie24] [smilie24] [smilie24]

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Голем кеф !!! И всички де те познават викат че си луд !!! Щото не могат да го направят !!!

Тук по повод разни теми на много хора пожелавам - Не се жалете !!! На вас си никога няма да потрябвате !!!

[smilie7]



Публикацията е редактирана (24-05-08 10:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: anaksagor   
Дата:   24-05-08 10:13

[smilie24] точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: мара   
Дата:   24-05-08 10:36

аз ще си позволя да разкажа една притча. всеки сам ще си прави изводите:
един човек срещнал свой познат, известен като голям мъдрец. разговорили се, мъдрецът попитал нашия човек каке, какво прави, как са нещата при него и тоя му отвърнал:
- ох, остави се...живеем си ба кирпичената къщичка от една стая с жената и 3-те деца, тясно, няма вода, и клозет няма...направо не знам как ще я караме...
- вземи при себе си и възрастните си родители-посъветвал го мъдрецът. на човеко косата му настръхнала, ма рекъл да пробва, защото голяма вяра имал в опита и мъдростта на приятеля си. взел ги, а след време пак се срещнали двамата и пак заговорили по темата. няшият пак се заоплаквал, тоя път още повече.
-вземи си една крава и 10 кокошки!-посъветвал го мъдрецът!- и тоя път, ма с известна неохота съветът бил приет. минало време, отново се срещнали.
- как е?-попитал мъдрецът
-от зле, по-зле! отговорил собственикът на малката претъпкана къща.
- хайде сега продай животните и прати родителите си поживо, поздраво-рекъл умният мъж. минало време...пак се видели.
- как е?
-оооо, чудесно, толкова ми олекна, толкова ми е широко и спокойно сега...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Todd   
Дата:   24-05-08 11:27

Тва е като оня с релсата в пустинята .

- Що носиш тая релса тук ???
- Щото може лъвът да ме изяде .
- И кво ще ти помогне релсата ???
- Ами като дойде лъвът започвам да бягам .
- И ?
- Като видя че ме стига хвърлям релсата и...

И тва цялото без мъдрец ...[smilie19]

Бега един около пирамидата а отзад го гони един лъв .
Иде брат му с пушката и вика :
- Бате , спри да го утрепа тоя лъв .
- Не бой се бре , аз го водя с две обиколки.

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: digitalgab   
Дата:   24-05-08 11:37

Всичко е постижимо, нямате право да се оплаквате от нищо освен от себе си, ако сте здрави разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Vinsent   
Дата:   24-05-08 11:41

Аз също съм променял принципни аспекти от живота си няколко пъти. След като в предишното състояние съм бил на върха. След това съм достигал нов връх...

През живота си съм се придържал към принцип - ако нещо много силно го желаеш, то неминуемо се случва. Просто съдбата отговаря на мислите ти и ги материализира. Скоро разбрах, че всъщност това е отдавна известно (филма "Тайната", "The secret", препоръчвам го на всички ТУК !).

[beer] [beer] [beer] [shtrak] [beer] [beer] [beer] [shtrak] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: мара   
Дата:   24-05-08 12:10

винс[smilie24]
само дето не някои им требе по-силен и постоянен тласък...а някои така и не узряват, независимо от всичко[cool] сички тия неща опитвам да ги обясня на майка ми, щот има нужда, ма пътят на най-малкото съпротивление е по-лесен и естествен...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Lalinda   
Дата:   24-05-08 12:55

Тия дни гледах една изложба на френски студенти в залата на НХА, много забавна ми се стори, та на един от показаните постери пишеше:

ИМАМ ЖЕЛАНИЕ ДА СЕ САМОУБИЯ, НО ИМАМ ТОЛКОВА МНОГО ПРОБЛЕМИ, ЧЕ САМОУБИЙСТВОТО НЕ БИ МОГЛО ДА РАЗРЕШИ ВСИЧКИ ОТ ТЯХ.

Струва ми се (като оглеждам необхватните теми, които се опитваш да обхванеш напоследък - не зная как е било преди да проявя интерес към тази част от форума), че се намираш в този регистър...

На първо време ти препоръчвам да отидеш и видиш изложбата, може да ти даде някои идеи, но изчети и всички текстове към и върху постерите (аз го направих с интерес).

Поразгледай и подставките за бирени халби с клишетата, поразгледай и автопортретите на участниците...

***

От опита си мога да кажа, че промяна, поне при мен, по мое лично желание, не се е случвало, но че винаги, когато нещата ми се струваха НАПЪЛНО безнадеждни, настъпваше някаква външна промяна, появяваше се някакъв deus ex machina, под всякакви форми (вероятно учителят, когато вече си готов?).

Истината е, че като дете бях прочела гигантски брой книги, които вероятно не бяха непременно за деца, но МЕ ПРОМЕНИХА СРЕЩИТЕ МИ С ХОРА (извън България - у нас, поне така ми се струва, регистърът или диапазонът не е много широк). На 25 г. се озовах в Ленинград, на прага на перестройката, напълна убедена, че на 25 г. човек знае всичко за живота, и че може да се оправя и сам! И какво - оказа се, че дори работното време и дори работното време на магазините не е същото като у нас, та не можех дори да си напазарувам храна и вещи за у дома, да не говорим за климата, заради който трябваше да нося апарата си под кожуха, на корема си, да не замръзне! Неволята учи! А съседите ми бяха грузинци, осетини, чеченци, татари, казахи, вепси, кубинци (те пък колко шарени си, дори буквално!), шарен свят, необхватен, съквартирантката ми дори беше удмуртка, имаше на какво да се уча!)...Връщайки се у нас, в София, пък започвах да се чудя защо у нас не е така, както там? Като се върнах у нас след край на перестройката, попаднах в мъртвилото у нас, но пък се случи така, че заминах за Париж (когато отново ми се струваше, че няма какво да се случи!), пак случайно, там пък срещнах съвсем други хора, друго работно време, друг климат, и чуденето започна отново... Най-хубавото беше, че никога, ставайки сутрин, не знаех какво ще ми се случи до вечерта, това тонизира и ми импонира отлично! После пък започнах непрекъснато да заминавам занякъде, да се връщам, да срещам все нови и нови хора, порядки, култури и да не ми остава време да мисля толкова за себе си - нещата те променят и без да мислиш много-много за това, но трябва да си готов на всичко! Струва ми се.

Като начало, престани да пишеш из форума, смени регистъра, вече дори аз зная всичко - и нищо - за теб, какво ли остава за постоянните посетители, Коинциденцийо! Стани Конституция или нещо друго... Но отиди по-далеч от Несебър, няма да съжаляваш.

Успех.

***

P.-S.

По някакво странно стечение на обстоятелствата, наричано коинциденция или съвпадение, всичките ми най-близки роднини и приятели, както и аз самата (според нумерологията) сме петици - хора, привлечени от пътешествия и промени... Пътешественици.
Как е при теб (не че вярвам в тези неща, но вероятно са от значение за... промяната)?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   24-05-08 14:27

и спри да се самосъжаляваш [smile]

[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Coincidentia   
Дата:   24-05-08 21:44

Ами, хм... пак мерси ви за съветите [smilie24]

spyspy каза нещо, което е много съществено - аз всъщност хич не държа да се променям, харесвам си се до голяма степен такъв, какъвто съм си (бил)...
Та, не бих казал, че се самосъжалявам, по-скоро ме е яд, че не просперирам в обстановката...

Кофтито е, че такъв, какъвто съм, не успявам особено успешно да се справям с разните предизвикателства в разните посоки, които са важни, та затова понякога стигам до идеята, че явно би трябвало аз да съм сбърканият, а не всичко наоколо... или че, дори и всичко наоколо да е сбъркано, пак аз съм прецаканият, защото не съм адекватен за сбъркаността му и едва ли не изглежда, че трябва себе си-то да го сбъркам, че да се впиша по-добре...

Lalinda, доста от нещата, които казваш за себе си, някак не са много същите като при мен, но може би точно настъпването на някаква външна промяна е това, което ми трябва на мен [smilie24]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: _alice_   
Дата:   24-05-08 22:41

твърде дълго е станало, не съм го чела цялото, но ...
според мен, радикалната промяна е трудна, да не кажа почти невъзможна работа (освен ако не е поради изключителни външни обстоятелства). пък и не мисля, че е особено желатена.
по-скоро човек се променя бавно и постепенно, целенасочено, след като е установил, че има (вътрешна) потребност от смяна на посоката. нещата не стават изведнъж, трябва си време, първо да осъзнаеш какъв искаш да бъдеш/какво искаш да постигнеш и след това да намериш начина това да стане ...
не вярвам, че човек може да си каже "от утре съм друг" и хоп, събужда се нов човек. по-скоро всичко, което прави трябва да бъде съпътствано от мисълта, от това ставам по-добър, по-... какъвто искам да бъда, следователно и по-щастлив

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: anaksagor   
Дата:   24-05-08 23:38

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: dave   
Дата:   25-05-08 00:35

Абе освен всичко друго за депресия има антидепресанти.

Помагат на човек да се измъкне понякога от зациклянето и не са най-ужасната дрога на фона на познатите вредности дето ги ядем/пушим/пием.


Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Amigo   
Дата:   25-05-08 00:41

dave написа:

> Абе освен всичко друго за депресия има антидепресанти.
>
> Помагат на човек да се измъкне понякога от зациклянето и не са
> най-ужасната дрога на фона на познатите вредности дето ги
> ядем/пушим/пием.
>



те не решават проблема, често правят човека психологически зависим и са си химия [cool] [smilie25]



Публикацията е редактирана (25-05-08 00:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Matheya   
Дата:   25-05-08 00:53

Не може да се промениш ... поне не радикално- човек се оформя доста окончателно до 22-рата си година. До тогава каквото си попил, каквото си разбрал, каквото си заформил в главата - това е .
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Amigo   
Дата:   25-05-08 00:56

Matheya написа:

> Не може да се промениш ... поне не радикално- човек се оформя
> доста окончателно до 22-рата си година. До тогава каквото си
> попил, каквото си разбрал, каквото си заформил в главата - това
> е .
> [smile]




да, бе! [cool] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Matheya   
Дата:   25-05-08 01:25

Значи, зачетох се - то проблемите са май на битова основа.
Пьрво човек трябва да е зает с някаква работа- това е абсолютно задьлжително, за да се чувства полезен. Освен това няма да има време да мисли вьрху несьществуващи личностни проблемации.... [smilie8]
(Изкуството се е развило в богатите общества - това сега ми изникна в главицата )а в тоя ред на мисли неща като работа и пари дават чувство за сигурност и на тая основа може да тьрсиш себе си и се ровичкаш в анализи- много е важно да можеш да си анализираш реакциите и постьпките и да си правиш изводи.
Себепознаването да речем , че го има, след като се осьзнава нужда от промяна - няма драма за мене тука.[smile]
Ако ти е трудно - психоаналитици има. И не сьм против антидепресантите, те хората не случайно са ги измислили, ама Ганьо нали все с насмешка и как всичко му е наред, та затова по улиците ( и не само) - Луди хора . [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Coincidentia   
Дата:   25-05-08 01:33

То и аз изобщо не съм срещу антидепресантите, напротив, ама се оказва, че само те сами по себе си не са достатъчни... а иначе точно не само по улиците, а и в обкръжението ми е пълно, ако не с луди, то определено с бая нещастни хора.


Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Amigo   
Дата:   25-05-08 01:39

Това, което със сигурност мога да ви кажа, е, че хората сами превръщат собствения си живот и този на други около тях в ад. [cool] Имам толкова много наблюдения от лекарската практика, че никакво съмнение няма за мен [cool] И като лекар ви казвам - нито психоаналитиците ще ви помогнат, нито антидепресантите [cool] [smilie25] Айде да обобщя - нито психоаналитиците, нито антидепресантите могат да помогнат на човечеството като цяло да живее по-щастливо! [cool] [smilie8]



Публикацията е редактирана (25-05-08 01:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави радикална промяна в живота!?
Автор: Matheya   
Дата:   25-05-08 01:40

Именно- навсякьде са [smilie5] . Аман !

Просто трябва да разбереш кое е добре за теб, в каква среда вирееш най-добре и стьпка по стьпка да си сьздадеш хармония.
Но определено меланхоличния и интровертен тип хора имат нужда от Действие и Динамика. Ако не можеш да си вдигнеш чукалата и да заминеш- бачкане му е оправията, колкото и да не е за вярване. Поставени цели и задачки и изпьлняването им.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.