Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: mnkman   
Дата:   10-05-07 23:01

boni, "Всъщност хубаво е да се пробва преди да се купува." Да, така е. Но такова пробване помага на хора като теб.[smilie24] С опит с тази техника. На мен не ми помогна пробването и на Канон А550, и на този Самсунг. За първи път се рових по-задълбочено из менюта и настройки. Да не говориме, че за всяка марка и модел те са специфични. Всъщност пропуснах да кажа, че и аз се спрях на този апарат заради ТТ данните му. Те са ми понятни. И да пробвам, и да не пробвам ефект няма. Сега се боря с него като прасе с тиква. И пада голямо четене и опити да докарам поне половината от техническото качество на постнатите от теб снимки. Но нещо не успявам.[smilie22]
Който си го може, си го може.

А за батериите - под 80 снимки и ровене в менюта с един комплект баКтерии Дюрасел на ден. Днес си взех 2,7A/h акумулатори, ама още се зареждат.


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: apollo   
Дата:   10-05-07 23:24

[smilie5] така е за моженето и затова... беж в магазина и личен опит на място за да се види истинското лице на апарата щото при контролирани условия е друго[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: boni   
Дата:   10-05-07 23:32

Аз не съм снимал при контролирани условия както се вижда. Истинските качества на апарата се виждат, когато с него снима човек, който знае как се снима. Не може да се правят никакви изводи за качествата на един апарат ако човек не може да снима, примерно щрака на 1/15 сек от ръка, не изчаква да се установи фокуса и не разбира кога е добре да сложи по-отворена бленда или обратното.
Хаотичното и безхаберно щракане не може да покаже качествата на апарата, а само неумението на снимащия. Бил съм свидетел на десетки подобни случаи, когато хора с техника за над 1000$ ми се жалват, че апарата им не прави хубави снимки, а самите те нямат грам понятие от елементарни неща.
Все едно да искате някой, който знае да свири гамата с един пръст, да пробва пиано и да си състави мнение за него...

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: kirilius   
Дата:   11-05-07 00:41

boni:
"...Ако искате бърз АФ и снимки без забавяне - изборът е само един - ДСЛР"

Това защо е така според теб? Този въпрос го зададох в една друга тема, но не получих убедителен отговор.
Ако "сапунер" е фотоапарат с НЕ-сменяема оптика и сравнително малка матрица, а ДСЛР е такъв със огледало (и със сменяема оптика), какво ТОЧНО в ДСЛРа прави фокуса да е по-бърз от сапунерския?
Не вярвам да е огледалото [smilie18]

Какво пречи един сапунер да има бърз фокус (пък и други екстри, които нямат нищо общо с огледалото на ДСЛРа)?
Има ли техническа/физическа причина или става въпрос за $$$ само?

Ако противопоставянето е сапунер-ДСЛР, как тогава стои въпросът с бързината на фокуса при цифровите телеметрични камери (които не са сапунери и нямат огледало да им хлопа)? Питам, защото такава не съм пипал и нямам представа.

[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: kirilius   
Дата:   12-05-07 00:49

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: boni   
Дата:   12-05-07 00:57

Има ли техническа/физическа причина или става въпрос за $$$ само?

Защо филмовите сапунерки имат по-бавен АФ от СЛР камерите? Защо едни СЛР имат по-бавен АФ от други? Да, наистина, става въпрос за $$$...

Кои цифрови телемтерични камери с АФ познаваш?[smilie3]

До голяма степен забавянето в момента на натискане на спусъка при сапунерките идва от факта(освен от бързината на процесора и т.н.), че матрицата работи през цялото време и трябва инфомрацията да се "изчисти" преди да се направи същинската снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: kirilius   
Дата:   12-05-07 01:56

Ясно ми стана долу-горе.

За телеметричните си казах, че не съм пипал такива [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: social   
Дата:   13-05-07 01:06

Новият самсунг С 1050 е вече в техномаркет струва -459 лв т е 40лв повече от С850!
Кой от двата да избера?
Няма кой знае каква разлика във функциите им според мен?

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: aldygreen   
Дата:   13-05-07 01:41

Виж и прецени сам:

Samsung S850

Samsung S1050

Взех за служебни цели S850, но ако знаех, че ще дойде толкова скоро S1050 с разлика от 40 лв,
щях да изчакам.[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Макар, че може да се спори кой е за предпочитане.[smilie5] [shtrak]



Публикацията е редактирана (13-05-07 01:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: Кирил   
Дата:   13-05-07 12:51

Разликата е 3" скрийна ;) и 10мпикс на същата матрица.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: orlie   
Дата:   13-05-07 22:00

Кирил написа:

> Разликата е 3" скрийна ;) и 10мпикс на същата матрица.

И още- софтуера [smilie3]
Руснаците пишат, че на 1050 забавянето между снимките е значително по-голямо. От друга страна там го няма проблема с фокусирането при снемане на видео. Това са софтуерни проблеми, които може и да ги решат по-натам.
Между другото, от време на време има софтуерен проблем с фокусирането и при фото - оправя се с рестартиране. Това е единствения проблем, който забелязах до този момент.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: aldygreen   
Дата:   13-05-07 22:18

Същата матрица все пак е 1/1,8" и е доста по-различна от старите 1/1,8" от преди година-две[smilie5] Вижте ISO докъде стига - 1600.[smilie18] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: ion4ev   
Дата:   14-05-07 00:49

И аз ако знаех, че 1050 ще дойде толкова скоро щях да изчакам...
Все пак 60лв. разлика(моя го взех за 399лв. от 2бе) получаваш ДОСТА по голям дисплей! Най-малкото заради това. Пък и ако няма проблем с фокуса на клиповете - още повече яд ме хваща. Не че снимам много клипове, ама е супер дразнещ този афтофокус!

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: apollo   
Дата:   14-05-07 01:01

Не се ядосвай защото тогава щеше си кажеш че за още 40лв. можеше да вземеш Fuji F30 от павилиона/а този фотоапарат просто бие Самсуняците и всички други минисапунери в земята/[smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: ion4ev   
Дата:   14-05-07 01:42

Ами не, аз имах бюджет от около 650лв. така че не парите ме спираха да взема Fuji. Дори имах оферта за Fuji F40, но самунга ме привелече с други работи, които щяха да ми липсват при Fuji-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: boni   
Дата:   14-05-07 01:52

Ако съдя от стария 8мп S800 в сравнение с 10мп NV10, би трябвало от фотографска гледна точка S850 да е по-добре от 1050, не съм го пробвал обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: social   
Дата:   14-05-07 19:36

Всяко ново нещо вероятно е по добро от старото обаче!

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: wine_lover   
Дата:   01-06-07 16:29

Аз снощи ходих в техномаркет. И реших да пощракам със Самсунга С850 иоще като го хванах си казах е гати паянтавия фотоапарат, пластмаса отвсякъде. НЕ ми вдъхна доверие и не ми се иск след 2-3 години да си сменям апарата, понеже нямам финансовата възможност, не може само с фотоапарати да се занимавам цял живот я :). Та направих няколко снимки със Самнянг (Самсунг) на автоматични настройки беше (поне тва забелязах) и при 5х оптичния зуум стана мазало, макро въобще не успях да направя и въпреки, че бях отишъл да с нагласата да си купя самсунг се отказах. Пробвах и Паналайката ТЗ1, още като го взех в ръце си казах стабилна машина, усетих хладнината от метала, включих апарата и какво да вида, показва и хистограма, хайде сега оптичния зуум до край и хоп оптичния стабилизатор си върши работата, няма мазало. Обърках се и без да купя нищо си излязох. Иска ми се да взема паналайката, но тази литиево йонна батерия и т'ва, че клиповете са некомпресирани в *.мов формат ме спира. Другото което искам да отбележа е , че нямах възможността да разгледам снимките на компютър [smilie10]
Четейки коментарите тук, мисля да ви се доверя и довечера от ТУБИ да си взема Самсунг С850, дано не се псувам за покупката си след толкова губене на време за четене на ревюта и отзиви.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: orlie   
Дата:   01-06-07 17:17

ТЗ1 на Панасоник, наистина е впечатляващ. Аз също се отказах заради литиевойонната батерия. Избора е винаги някакъв компромис. Едва ли ще съжаляваш каквото и да вземеш. С пластмасата ако не я хвърляш по паважа (като мен) и се отнасяш внимателно няма да имаш проблеми с години. Оптична стабилизация рядко да ти се налага, така че тичай в ту-би[smilie24] А и някъде прочетох, че оптиката на самсунга е стъклена а не пластмаса (както вероятно е на някои други модели).

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: danny_falin   
Дата:   06-06-07 15:46

браво браво! радвам се много когато развиват сапунчетата:)
самсунг е страхотна фирма, много я обичам, много качествени продукти правят

това апаратче е страхотно и е единствената конкуренция на фуджито ф30/31
малко повечко шуми като гледам снимките и разделителната на обектива е малко по-малка, но пък е най-близо до фуджито спрямо другите сапунчета, като минус според мен са батериите
фуджито е комплектовано с най-силната батерия за класа си, лично 500 кадъра с едно зареждане + малко видео и дори не капна до край но трябваше да я заредя за да не ми изгасне по време на снимки.
+сове са според мен по-дългата оптика и по-светлосилна в теле края което отваря много повече възможности, тук изпреварва фуджито
190мм ф4.4 си е сериозно предимство пред 108мм ф5
браво! само така
а колкото до модела 1050 трябва да сте луди за да земете сапуна с повече пиксели и същия размер на матрицата
и без това шума им е най-голямия проблем
супер сапунче, мисля да взема такова на приятелката ми да сменим тоя очукан иксус вече [thankyou]

едит: предимство пред фуджито е и че ползва по-евтина памет.



Публикацията е редактирана (06-06-07 15:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: Кирил   
Дата:   07-06-07 09:52

Абе за Самсунг зависи какъв продукт купуваш, защото те имат много подразделение и на някой продуктите са супер, на други са посредствени и на трети са лоши (сравнено с конкурентите).

Наскоро взехме един TZ1 от УСА и от 1 седмица проявява дефект с exposure-а при ползване на светкавицата - вероятно проблем със синхронизацията. Форумите показват, че това е доста чест проблем, но в нито едно ревю не го казват, за съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: flaming   
Дата:   07-06-07 13:42

Закупих си и аз хваления самсунг 850, доволен съм, добри снимки видеото е екстра, ръчни настройки, за тази цена перфектен. Някъде четох че самсунг и пентакс са се обидинили при изработката на този модел но знам ли.
Моделчето е перфекто с една дума.[smilie24]



Публикацията е редактирана (07-06-07 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: ion4ev   
Дата:   08-06-07 00:48

Абе чак перфектно не е, ама за тази цена го бива и няма конкуренция.

След няколко месечна употреба вече мога да кажа какво ме дразни най-много в него:

1.Автофокус-а на тъмно, както и на 190мм си е шанс да проработи(1/5 опита)Червената лампа имам чувството, че никаква работа не върши за съжаление. Движещи се обекти също не са му силата[smilie2] Добре, че има ръчен! Искам също да кажа, че не съм работил с много други апарати и може и при повечето сапунери да е така...

2.Преекспониране при използване на светкавица. Онзи ден бяхме в една кръчма и снимахме аз с Самсунга, а един приятел с IXUS(старичък беше - 4мп май) Аз като снимам от близо лицата на хората стават чисто бели, при IXUS-а стават много естествени(не личи да са със светкавица)

3.При правнене на клипове(които на хартия изглеждат много обещаващи - 800х600 резолюция[smilie8] ) първо - при използване на вариото звука не работи! Аз лично предпочитам да се чуват моторите на обектива, но да се чуват и околните звуци заедно с тях, отколкото гадното прекъсване на звука. Другия и доста по голям проблем е във фокусирането при клипове. Когато снимаш на 38мм и зуумнеш до 190мм фокуса тотално се разстройва и не се оправя. Изхода от тази ситуациа е да започнеш клипчето на 190мм и после да дръпнеш на 38мм. Така дори и да се върнеш на 190 всичко е на фокус.
Тук искам да отбележа, че софтуерната стабилизация е супер добра, дори по някога пркалено[smilie5] - нарочно местя апарата с няколко милиметра а тя не ме "пуска" и си стои на стария кадър[smilie10] Но при снимане на бързи сцени се получава леко насичане заради нея.

4.Сценовите режими са пълен "боклук" и по някога се получават по добри пейзажи на режим "портрет" отколкото на режим "пейзаж"[smilie5] Но аз тях съм ги ползвал само за проба, а и по принцип хората ориентирани към този клас апарати не би трябвало да разчитат много на готовите сцени. Ауто режима също е боза.

5.Режима СУПЕР МАКРО, който фокусира от впечатляващите на хартия 10мм до обекта, дълбочината на фокуса става изключително малка. Може би 1/10 от снимката е на фокус...
Но това предполагам е така и с другите фотоапарати които поддържат такова макро(те не са много).

Като финал ще кажа, че с един Firmware Update доста от дразнещите бъгове биха се оправили, но долколкото видях фирмата изкарва Firmware само за DSLR-ите и едва ли някога ще изкарат за този модел[smilie2]

Тук изложих само негативите на фотоапарата и някой може да си каже, че не съм останал довеолен от покупката му.
Искам да поясня, че това изобщо не е така. Не съм съжалил нито за миг, че не взех някой друг модел, по простата причина, че по добър в тези размери НЯМА. Този има недостатъци, но са най-малко на брой, сравнени с други подобни. Поне аз така мисля. За съжаление перфектни неща няма...



Публикацията е редактирана (08-06-07 00:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: asr   
Дата:   08-06-07 14:41

аз също имах самсунг V3 ама и на него му се случи случка и трябва да го сменям.Поблазних се от канон повершот 640 или 710ис и др. та сега като четата темата се чудя заслужава ли си да давам повече пари за канона.Аз съм пълен лаик и мн.рядко използвам нещо повече от автоматичен режим - предимно нощни снимки.Та струва ли си

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: ion4ev   
Дата:   09-06-07 00:05

Някой нагоре беше питал, дали има разлика в качеството при Normal, Fine, Super Fine.
Утре заминавам на море[cool] и ще ми трябват повечко място на картата и си направих един експеримент. При празна карта(2Gb) при 8Mpx и Super Fine, апарата показва 459 оставащи снимки. При 8Mpx и Fine показва 817 снимки, а при 8Mpx и Normal е на 1417 снимки[smilie10]
Както виждате разликата между възможните снимки правени на Super Fine и Noraml е над 3 пъти, което поределено е доста!

Сега идва момента в който всички се запитвате - а дали качеството пада 3 пъти?
Всеки сам ще си отговори на този въпрос, след като прегледа моите примерни снимки, снимани в трите различни режима, правени от статив със забавен спусък(2сек.):

Normal:
http://i.data.bg/07/06/08/412390_orig.jpg -1,3Mb
Fine:
http://i.data.bg/07/06/08/412395_orig.jpg - 2,14Mb
Super Fine:
http://i.data.bg/07/06/09/412399_orig.jpg - 3,07Mb

Аз, след 5 минутно взиране в трите снимки отворени на full size разлика не открих[smilie10]

Това ми беше достатъчно да реша от тук нататък да снимам само в Normal[smilie25]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна