Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: wine_lover   
Дата:   26-11-07 18:27

аз искам да видя небето...

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: raidera   
Дата:   26-11-07 19:28

При тая снимка на тъмно е експонацията е 1sec и е нормално да се виждат. Аз го имам същият фотоапарат и има горещи пиксели които се виждат и при експонация 1/2sec, при същото ISO (200). И аз като тебе бях стресиран в началото, поразпитах, порових се из нета и разбрах че е нормално. Лошо е когато започнат да се виждат на всяка снимка не зависимо от това каква е експонацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: pacy4   
Дата:   28-11-07 21:07

Samsung, щом си купиш ти- пред сервиза ще се спи,
стоката им все лъщи, а не струва 5 пари,

g.s.m-ът свети с цвят, но звукът му е брадат,
тлевизор ел си ди,а картината трепти.

10 пикса сапунер, няма фокус- без хабер.
20 снимки пак изщраках,empty battery изскача.

В Техномаркет продавачка, сочи Samsung-a кат квачка.
Нищо, че си нямаш пачка, взимай Sony, че ще плачкаш.

Скрита май, е туй реклама, спонсорирана от двама,
кинти ръси бизнес дама, Samsung баце е измама!





П.С.Виждам, че някои се засягат, затова ще кажа, че стихчето е шеговито и нищо конкретно не съм имал в предвид, особено с последната част. Просто римата се получи така. А що се отнася за Samsung, всеки може да решава за себе си. Аз съм решил. ;) Приемайте нещата с малко чувство за хумор. [smilie19]



Публикацията е редактирана (28-11-07 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: cade   
Дата:   28-11-07 21:19

pacy4,

cheers! [smilie5] [smilie19] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: matasel   
Дата:   28-11-07 21:44

Хубаво нещо е поезията, ама добрата поезия или ако не друго поне добрата РИМА[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: v_iliev   
Дата:   28-11-07 22:00

Хахаха, Сони[cool]
"Купи си Сони 717 и чакай качество нанай-си.
Когат матрицата ти изгърми, ще чакаш бате Любо да ти я смени"
Сега пусни стихчето и за Канон, поводи бол
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=726151&t=726151&phorum_uriauth=

http://www.dpreview.com/news/0711/07110101canon1d3statement.asp

http://www.dpreview.com/news/0710/07100801a650service.asp



Публикацията е редактирана (28-11-07 22:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: prism   
Дата:   29-11-07 11:51

Хихи готино стихче, само дето съм слушал бая повече оплаквания от хора със Сонита и то при положение, че само S850 у нас сигурно има пазарен дял колкото всичките им сапуни и единственото нещо, което тук-таме прави бели е производство на познайте кой [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: wine_lover   
Дата:   29-11-07 11:55

някой да пусне снимка на синьо небе правена със SAMSUNG S850

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: prism   
Дата:   29-11-07 12:05

https://photo-forum.net/static/forum/2007-11/wihr3453.JPG
http://prikachi.com/files/58266m.jpg


Аз небеса и залези не снимам, ако се интересуваш от такъв тип фотография мога да ти препоръчам GSM.



Публикацията е редактирана (29-11-07 14:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: wine_lover   
Дата:   30-11-07 23:17

много си смешен няма що?
Искам да видя снимка на небе правена с този фотоапарат, важно е.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: free_will   
Дата:   06-12-07 23:40

Не разбрах , апаратчето има ли си ръчен
фокус , защото някъде пише , че има на друго място - няма . ?

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: prism   
Дата:   06-12-07 23:44

Има и е много полезен като снимаш в кофти условия. Виж предпоследната снимка в моя профил; ако нямах ръчен фокус просто забрави да беше станало нещо.

wine_lover, това горе е кроп от снимка, правена с апарата. Не съм се захващал да снимам специално небето; какво точно те интересува?

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: digitalgab   
Дата:   06-12-07 23:53

Що ли ми се чини че най добрите сапунерки са от FUJIFILM?

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: prism   
Дата:   06-12-07 23:54

май... бяха [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: solo5   
Дата:   07-12-07 04:02

гледам, че изкарали и Samsung S860 [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: lakomija   
Дата:   07-12-07 10:49

А голяма ли е разликата между този Samsung S 850 и Samsung S 85.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: boni   
Дата:   07-12-07 10:55

S850 е по-добър и с по-голяма матрица.
Абе тая тема стана на половин година, 2 пъти се смениха моделите от тогава[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: lakomija   
Дата:   07-12-07 11:37

освен матрицата имали нещо друго по добро

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: free_will   
Дата:   07-12-07 19:07

Благодаря Prism !, снимката е "вечер" нали?
хубава снимка и гласувах за нея подобаващо[smile]
Що се отнася до продължителноста на темата , аз скоро я намерих просто .
А за новите модели ами незнам да има по - хубав модел в момента на пазара .
това е перфектния компактен апарат за мен
има само три неща които бих променил
1. да има оптичен визйор
2. да е 6 мегапиксела
3. да има аутофокус при клиповете
а може и едно четвърто което не е задължително (зависи от качеството с което работят алгоритмите му ) ,това е да има RAW .
а до самсунг с 860 само това че матрицата му е с 4 мм по малка на същите светлочуствителни елементи е достатъчно да не представлява никакъв интерес за мен .
Мисля ,че достатъчно е ясно тук за температурното си взаймодеиствие на близко разположени полупроводникови елементи
Колкото по "нагъчкани" са толкова повече си влияат .Както и стават толкова по - малки
което води до по малка чуствителност към светлинта (това от факта че самия светлочуствителен елемент поема като единица по - малко светлина )
За мен лично е много спорен въпроса има ли полза от повечето мегапиксели и не изяжда ли количеството - качеството .
И се чудя защо продължават да се гонят все повече и повече цифри и в мегапикселите и в чуствителноста и в оптичното приближаване
за това не е лошо да отдаден почит към тая "иновация" на самсунг да пуснат нещо качествено на разумна цена .Нека хората си купят нещо което наистина вади хубави снимки а не просто цифри за фукане написани на кутията ... Както едно време "ромите" и несамо те си слагаха 2.0 GSI отзаде на жигулитата :) това не ги направи да вървят повече [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: prism   
Дата:   07-12-07 23:28

Всъщност за тази говорех [smile] :
https://photo-forum.net/static/forum/2007-12/reqj7365.JPG
http://212.36.3.59/site_pics/114/r_1196976841_drama.jpg

Вечерната си е относително стандартна нощна снимка, с всеки апарат можеш да щракнеш такава [smile]

Нещо от нещата, които пуснаха Самсунг ми се струва, че поне в близко бъдеще няма да се появи приемник на S850. Ако добавят роу, стабилизация(като на NV7) и автофокус при клиповете би се получила една машинка, която си е идеалната стъпка преди дизел.... ама нема [smilie19] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: free_will   
Дата:   08-12-07 00:26

Опа сбъркал съм снимките , но "вечер" си е хубава снимка ,въпреки че почти всеки апарат може да я направи (въпреки това ,че бих искал да не се съглася съвсем поради малко и факта ,че повечкото стандартни сапунери нямат скорост повече от 1 - 2 секунди ) Преспективата и е добра , а и апарата е само помощник на фотографа. Неговата цел е минимално да ограничава волята на фотографа . Но само последния прави снимката ,а апарата е складира по подходящ начин :)
По въпроса за с850 - да може и умишлено да не са сложили това и онова, все пак трябва да има за какво потребителя да милее.
Поне за RAW нещата би трябвало да седят именно така ,защото е въпрос само на софтуер . Братушките изкарват по ннякога неограничен от фирмената политика - фирмуер
да се надяваме ,че и за това "златно" апаратче ще излезе нещо подобно .
Но въпреки казаното и нашите желания мисля , че за да съществува нещо то има причина и именно ако го нямаше "неграмотния" основен купувач на сапунени кутии с матрица и леща за обектив на която пише 10 или 20 мегапиксела и 200 зоом
то нямаше и да има подобни апарати .
Не може един разбираш от елементарна фотография човек да притежава дслр с 6 Мпих матрица, а в същото време да се продават ключодържатели с функция апарат с 12 мпих(която е повече от два пъти по - малка) и някои от по-горните да си купи подобен.
Трябва явно ние да сме необразовани за да
се разчита на тоя маркитингов трик .
и може би ако има достатъчно хора които четат преди да си купят, това ще се промени .Силно се надявам хора като Бони
да продължат да описват в детаили иначе не видимата страна на техниката . За да имаме ние наистина правото на коректен избор а не избираики по скъпото и с по - големи цифри да получим накрая зумнато на 18 или 20 х
цветно петно . обилно замазано от софтуер
които се опитва да покрие миризмата на
заложеното "лайно" в основата на апарата .

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: prism   
Дата:   08-12-07 10:04

Всъщност просто трябва някоя фирма да се нагърби точно чрез маркетинговия си отдел да обясни на хората, че много пиксели на малко място е < по-малко пиксели на широко. Надявах се на Фуджи, ама като гледам какво почнаха да вадят и те... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: ion4ev   
Дата:   31-12-07 15:19

Здравейте!
Доскоро имах това прекрасно апаратче - S850! Бях много доволен от него, за парите си няма конкуренция! Но за съжаление го изгубих[smilie9]
Сега съм пред дилема - дали пак да си взема съшия модел(гледам, че вече върви по 350лв) или да дам малко повече пари за Canon A570 IS(около 430лв), или още повече за Canon A720 IS(около 550лв).
Каноните са с 1/2,5" матрици, което мисля, че е доста голяма стъпка назад от самсунга, плюс това дисплеите им са с много по ниска резолюция(115к пиксела, с/у 230К на самсунга), което мисля пречи на правилното определяне на фокуса.
Голям плюс при тях е наличиенто на Оптична стабилизация. Дали върши добра работа?
Искам да кажа, че нямам предрасъдаци за никоя марка - важното е да е възможно най-евтино и възможно най-качестено, ако ще и да е "NEO"[smile]

Благодаря предварително за компетентните ви мнения!

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: prism   
Дата:   31-12-07 15:45

Еми... Ти ако можеш да си позволиш да дадеш 550лв. можеш да мислиш директно за А6ХХ/А7ХХ на Канон или Panasonic FZ8. Към тия канони имам някои резерви, но общо взето са доста силни апаратчета(могат да придобият и роу с хакване); паналайката пък си е класически модел. За около 400 освен А570 можеш да си вземеш и Фуджи S5700, което е по-сериозна машинка, но пък няма стабилизация. S850 ги бие и двата откъм нива на шум, но сам знаеш ASR режимът доколко може да замени IS системата.
Тия последните три ги премисли, пробвай фуджито и канона в някой магазин и решавай. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: ion4ev   
Дата:   31-12-07 16:19

Ами в никакъв случай не ми се дават 100-200лв отгоре, но ако наистина си заслужава, бих посъбрал. От тази гледна точка го казвам[smile] Иначе те и 350 не ми се дават, защото кой ги има излишни, но станалото - станло,не мога да си върна апарата и така или иначе ще давам пари - може и да са повече, пак казвам ако си заслужава. Точно за това се допитвам до вас, за да преценя дали си заслужава[smilie3] .

Това Фуджи е интересно предложение, но като размери не ми се понрави. Както и панасоника. Обичам да нося фото-то ми винаги с мен и тези тупуци ще ми пречат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна