Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: lexi   
Дата:   04-04-07 23:14

Бони от всичко което си казал и показал S850 изглежда бая прилично .А как стои въпроса с батериите.По-старите ески-DIGIMAX S500 да речем -буквално ги изсмукваха за нула време?


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: boni   
Дата:   04-04-07 23:29

Ами с 2бр Sanyo 2300 изкарва около 200-250 кадъра с разглеждане.
Ето при 800ИСО :
Пълен кадър

кроп 100% без шумоподтискане

Кроп 100% с изчистен цветен шум

кроп 100% с изчистен цветен и луминансен шум

Ценното е, че не е агресивно шумоподтискането в самия апарат и остава детайл

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: Cristinel   
Дата:   04-04-07 23:31

[smilie8] [smilie8] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: apollo   
Дата:   04-04-07 23:31

На 800исо 20х30 ще е[smilie24][smilie5]



Публикацията е редактирана (04-04-07 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: boni   
Дата:   04-04-07 23:45

На 800 ISO с почистен цветен шум 30x40 е много добре. Пробвах го.

Ето едно паяче в макро:

https://photo-forum.net/static/forum/2007-04/kgex6933.JPG
http://photo-zona.net/images/user15/album7330/large/1175719340_sxsb4795_p2.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2007-04/dwro8992.JPG
http://photo-zona.net/images/user15/album7330/large/1175719339_yfam5858_p1.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: apollo   
Дата:   04-04-07 23:49

Баси... Самсунг с добър обектив[smilie10] Бони този модел "изключение от правилото ли е" или има и друга сапунера на Самсунг с подобен приличен обектив[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: boni   
Дата:   05-04-07 00:01

Абе S800 също беше с добър, а и V4 едно време. Обаче на S850 обектива наистина ми харесва най-много спрямо досегашните модели.А и процесинга са го улучили тоя път. Горе в първия пост има една снимка в пълен размер както си е от апарата. Виж жиците, които се спускат диагонално и виж по краищата как е.

Ето кадър на 800ISO вечер на 1/12 сек:

https://photo-forum.net/static/forum/2007-04/gtda4143.JPG
http://photo-zona.net/images/user15/album7330/large/1175720194_mdwd9908_n.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: Кирил   
Дата:   05-04-07 00:09

Като плюс може да се отбележи и че зуума е 5х вместо стандартните 3х.



Публикацията е редактирана (05-04-07 00:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: apollo   
Дата:   05-04-07 00:12

Да видях я съвсем е прилична[smilie24]

Гледах в нета снимки от Пани FX01 но в тъмните участъци още на 80аса се появяваше компресия ли е какво е но омазваше детайлите недопустимо/отделно и че си пошумват повече пустите Паналайки оффф/[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: boni   
Дата:   05-04-07 00:15

Колкото по-малко шумоподтискане, толкова по-добре. Предпочитам да има детайл, аз знам как да си пипна картината после. Като няма РАВ предпочитам поне джепега да не е много омазан от софтуера и да става за работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: ipolit   
Дата:   05-04-07 11:25

А какво е това ASR - Advanced Shake Reduction? Нали казвате, че няма стабилизация?

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: Fellow   
Дата:   05-04-07 11:34

Вече го препоръчах на един приятел, който търсеще нещо "малко и мощно". Той тутакси изприпка до Техномаркет и си го купи. Сега чакам отзиви. Дано не ме псува... И аз се интересувам като ipolit какво е това чудо ASR?

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: boni   
Дата:   05-04-07 12:04

ASR не е оптична стабилизация. В този режим апарата прави два или три бързи кадъра и после софтуерът ги анализира и сглобява един от тях. Върши работа определено, но не е като оптичната стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: boni   
Дата:   05-04-07 12:11

Всъщност ASR работи така:
Първо апарата прави снимка при нормалната за тези условия експонация, да кажем 1/10 сек, след което веднага прави втора недоекспонирана снимка със скорост да кажем 1/80 (3 стопа разлика). От първата снимка софтуерът взима данни за цветове, контраст, експозиция, а от втората снимка за рязкост и контури. След това сглобява двете снимки и се получава крайната. Сега ще покажа някой кадър с ASR.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: Кирил   
Дата:   05-04-07 14:06

Май в някой по-стари модели се прави една снимка със светкавица и една без и пак се сглобява една от двете.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: boni   
Дата:   05-04-07 14:29

Това също го има, нарича се WISE SHOT . Преди да запише файла ти показва увеличение от чистия кадър само със светкавица и от сглобения и те пита кой да запише.
Иначе ASR без светкавица - 1/2 сек от ръка:

https://photo-forum.net/static/forum/2007-04/zxqx5102.JPG
http://photo-zona.net/images/user15/album7330/large/1175772374_ffah1099_i.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: Кирил   
Дата:   10-04-07 00:30

Ето едно мнение за апаратчето от pascal16 в dpreview - http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1001&thread=22580275

цитат:

Buy it yesterday, 300 shots taken, lot of macros, first impression :

S850 is good for :
- good and fast focusing (assist lamp in the dark, fast on macro etc..)
- good macro mode (min = 2.3cm wide)
- powefull flash
- sreen is visible even a sunny day
- very silent zooming
- smooth zooming control
- fast power up ( a bit longuer if flash is on)

- very good autonomy (with Hybrio 2100mAh AA sized bat, more that 300 pics + some videos with editing and deleting )

- MPEG4 movies, you don't need to compress it later

- good hi iso (iso 400 is fabulous, good NR, iso 800 and 1600 are a bit noisy but sharp, iso 50-100-200 are a bit blurry due to NR)

- high apperture
- some funny function like adding borders.


S850 is middle for

- the screen overxepose white areas, you always think that it is hilight clipping, but the shot is ok on pc screen.

- if zoom is at max extension, the power down is a bit long
- auto macro works only on AUTO mode, not P mode

- lack of some more button to have a direct acces to manual function (especialy manual focussing)

- no zoom of the center of the preview while manual focusing
- lanscape are not as sharp as I espected (maybe too much noise reduction)
- no real anti shake system (AS)

- tele macro mode (it gives a 10cm wide image at 40cm, but without AS, normal macro mode is better)

- no wide angle
- no auto AF on movies

- Zooming is working in movie mode, but the focus is set at the first frame, not later. I don't manage to force it by pausing and restarting.

- a bit too high, a bit too large, a bit too deep, a bit too heavy (200gr with battery and card, R5 is 175 with battery and card)

- self portrait with flash is a bit overexpode (not too much, just a little)


S850 is bad for
- nothing is bad enough that I don't recommand it


Something about apperture :
You can have a sharper image if you don't use f/2.8 and min aperture.
f/2.8 is a bit soften, it's normal.

f/max is a bit soften too, this time, it seems to be the thinkness of the diaphragm hole that gives a little more difraction, like with all other compact cameras.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: boni   
Дата:   10-04-07 01:07

Само имам забележка, че резкостта е идеална на ф2.8 и както при ниска, така и при висока чувствителност. Картинката е много подходяща за обработка,няма агресивно шумоподтискане и търпи изостряне без да се скапва.
Има доста силен анти ИР филтър и при снимки на залези слънцето не гори.

Ето един залез на 400ИСО - няма омазване, в тъмните зони детайла си е идеален. Слънцето не гори, а си е с естествен цвят.
400ISO

Ето пълен кадър директно от апарата на ф2.8:

http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE_BIG&IMAGE_ID=86347



Публикацията е редактирана (10-04-07 01:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: Кирил   
Дата:   10-04-07 02:49

Пиленцето е екстра [smilie24]

Дано да видим ревю на това апаратче в някой от големите сайтове, главно ми е интересно те как ще оценят iso производителността.

Между другото съвсем прясно ревю на GX10 - http://www.mobile-review.com/foto/camreview/samsung-gx10.shtml - на руски.



Публикацията е редактирана (10-04-07 02:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: Stenlius   
Дата:   13-04-07 23:00

Как се справя с фокусирането на полутъмно и тъмно, има ли проблемите на S500, който при тези условия много рядко(даже почти никога) успява да фокусира, въпреки автофокусната лампа? Имам S500 и ми се иска да ъпгрейдна към S850, но липсата на инфорамция относно фокусирането засега ме спира, ще съм много благодарен на информация по този въпрос [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: orlie   
Дата:   13-04-07 23:38

Аз имах до преди няколко дена Samsung Digimax V3, бях решил да взимам Panasonic TZ1 или Canon А550, когато прочетох този пост. Мисля, че Бони си заслужава процент от Самсунг.[smilie3] Днес си го закупих и първите ми впечатления са отлични. Не съм специалист и трудно мога да преценя доколко добре се справя, но ясно мога да видя предимствата спрямо предишната "сапунерка". Не мисля, че има проблеми с фокусирането, а снимките с ISO400 ме впечатляват. По късно ще постна някои снимки, но ако обясните как да направя определен тест, ще е по-добре. За мен S850 е едно добро решение за апарат в рамките на 300-450лв. Панасоник TZ1 също ми хареса много, но с тая LiI батерия 1Ah, която може да изчезне след две-три години- и струва повече от 10%от цената на апарата... На Канон-а не ми хареса цената в България просто...

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: apollo   
Дата:   13-04-07 23:46

Точно така качи няколко снимки на обикновен любител ще е интересно[smilie24] [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: solo5   
Дата:   14-04-07 09:16

orlie написа:
Панасоник TZ1 също ми хареса много, но с тая LiI батерия 1Ah, която може да изчезне след две-три години


След 2-3 години да не мислиш, че няма да ти се наложи да си купиш друг апарат
Аз имам Samsung v50 от 05.08.2004 и са ти кажа вече е за смяна [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: orlie   
Дата:   14-04-07 10:15

Честно казано, моя стар Самсунг много ми харесваше и нямаше да купувам нов, ако едно детенце на приятел не го разби с един шут. Като се рових по ревюта за апаратчета, забелязах, че за 4 години не всичко което се е случило с развитието на тази техника е положително: - сапунерките от класа до 500лв сега масово изполлзват сензори с големина 2/2.5" (5.76mmx4.290mm), (за разлика от старите- 1/1.8" (7.18 x 5.32 mm)), много сапунерки днес нямат оптичен визьор, много пластмаса (за закачане на триножника например).... Новите технологии дават по-ниска консумация, по-добра цифрова обработка и повече пиксели на по-малко площ, но това не винаги води до по-добри снимки и не виждам необходимост от смяна, ако не се налага.



Публикацията е редактирана (14-04-07 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: ion4ev   
Дата:   14-04-07 21:26

Здравейте.
Бях се навил да си купувам Sasmung digimax i6. При него ми харесва макрото от 1см, MPEG-4 Видео клипа, прекрасния дисплей, ли-йон батерията, и най-вече PMP функцията.
Но след като прочетох за тази камера(С850) доста се замислям. Цените са им идентични. При С850 ми харесва 1/1.8 матрицата, нивата на шум са наистина много прилични до 400исо(дори до 800) и пълните ръчни настройки. Кофти е, че е по голям и тежък от и6 и е с скпани АА батерии.

Искам да си кажете компетентното мнение, заслужава ли си да зарежа ПМП-то заради този апарат? Ще има ли голяма разлика в снимките м/у двата апарата?
Благодаря ви предварително.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна