Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Software за RAW обработка
Автор: xph   
Дата:   18-10-06 20:14

chukov, за PS знам едно малко нещо, което много хора подценяват - почти всеки голям и сложен ефект, филтър, маска, или квато и да е друга обработка, могат да се постигнат с няколко основни, по-прости такива... Пример - обикновен sharpen+history brush върши в 90% от случаите дори по-добра работа. Не желая да изтъквам или да се коментира колко съм добър на PS. Не съм на мнение, че широкоспектърните програми са добри. Мнението ми е резултат на опита, който имам досега с плъгини и подобрения за PS. Затова ПРЕДПОЛАГАМ, че и с RAW ще е така. Това е като да не си ял жив скакалец, но да си убеден, че няма да ти хареса. Затова спести, моля те, коментара относно какво съм научил и опитай да ме убедиш в правотата си с аргументи. Незнам как да го обясня... защо така хората изведнъж тръгват с лошото... Ако не ти се коментира - не коментирай, ако има какво да кажеш - ок, ама нека да е по темата.

Поздравявам те с една моя работа на PS :)
https://photo-forum.net/static/forum/2006-10/ggut6131.JPG
http://xph.hit.bg/all_alone_by_x_ph.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Software за RAW обработка
Автор: chukov   
Дата:   19-10-06 00:20

какво има да коментираме

алгоритъмът на SMART SHARPEN например е различен

Gaussian blur и Lens Blur са два съвсем различни начина за настройка на това къде да се повиши контраста, който дава усещането за острота

С възможността да дадеш фадер на свелтлите или тъмните тонове допълнително прецизираш работата

Опитай да шарпнеш човешко лице с двата алгоритъма да видиш за каква разлика става въпрос. Тук не говорим просто за комплексен инструмент.

И за основата на спора.
Какво му е на raw-конвертора на фотошопа ако се борави добре с наличните инструменти, които предлага - не виждам какво му куца за да се ползва.

Колкото до плъгините - единственият плъгин, който имам и ползвам е NOISE NINJA

не виждам смисъл от други глупости
Виждал съм хиляди безполезни плъгини
Роу-конвертора не бих причислил към тях
Мисля, че е сериозно разработен модул
Аз го ползвам и съм доволен



Публикацията е редактирана (19-10-06 00:22)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна