Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: apollo   
Дата:   16-10-06 23:42

Сонито разбира се[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: milenstiv   
Дата:   16-10-06 23:46

Кон за кокошка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: apollo   
Дата:   16-10-06 23:48

Всъщност и двете са магарета... ама второто по бива[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: stesla   
Дата:   17-10-06 00:05

Може и да извадиш по-добра картина със Сонито от Панасоника, но качеството ще е далеч ,далеч от огледалните. Според мен Панасоника е по практичен и фунционален, извади му максимума преди да го сменяш ( но не точно със сходен). Погледни профила на Симбончо-човек които добре си ползва машината!

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: next_time   
Дата:   17-10-06 01:09

Снимал съм със Сонито, а с панасоника не , но все още съжалявам че замених сонито за ДСЛР.Е да високото ИСО и ниския шум са си невероятно предимство както и сменяемата оптика ,но аз така или иначе не ги ползувам.
Мисля че трябва да се замислиш какво точно снимаш и тогава да избереш.Сонито има 28,а панасоника започва от 35.За мен това е голям плюс защото предимно снимам 28-50 и предимно 28.Панасоника има 420 а сонито 200.За доста хора 420 това е дължината.Сонито е с по-светлосилен обектив, по-голяма матрица, за IR по-нагоре са писали, но панасоника е с ИС което с 420 е супер за папараците.

Не си търси виновен за избора които ще направиш.Пълно щастие няма.Но пълно нещастие ако има то пътя му минава през ДСЛР-а.

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: Damajanoff   
Дата:   17-10-06 01:25

Но пълно нещастие ако има то пътя му минава през ДСЛР-а.
малее '" next_time абе бАРТ ми ти с какъв DSLR точно снимаш та си така разочарован...
* а за автора ан темата... да взима сонито и да се радва [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: next_time   
Дата:   17-10-06 01:40

Цанон Барт ми - но не съм разочарован.То и наркоманите не са разочаровани от хероина но пътя им колкото и да е пълен с блаженство накрая води до СВРЪХ ДОЗА. Или до жестока абстиненция.
Виж профитата са гадните подбудители - те ни зарибяват и ни мятат на дилърите.
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (17-10-06 01:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: rumenn   
Дата:   17-10-06 01:51

Сонито много дърто бре сега погледах че в далечната 2003 измислено...[smilie5]
а аз забравих вече кога беше това..[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: next_time   
Дата:   17-10-06 01:59

Това че е дърто показва колко бавно се движат останалите в сапунерския клас.Показват нагледно че всяко ново е добре забравено старо.

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: solo5   
Дата:   17-10-06 02:00

ми те едни най-хубавите апарати са от 2003 [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: simbon4o   
Дата:   17-10-06 08:27

ами сонито е 1кг IR камера [smilie5] не мисля че за снимки би се опряло на панасоника. Единствено дето има 28мм, ама честно казано canon pro1 е доста по-добър от него. Няма стабилизация, тези 1кг, шашави менюта, по-бавно е... Единствени предимства са малко по-голяма матрица и IR. Шума си е същия горе долу, на RAW е малко по-малко сонишкия, МАЛКО да подчертая. Другото което да да смениш апарат 2005-2006 за 2003 е малко тъпо(онези били не знам си какви и шума... измишльотини, може да имат по-малко шум от тогава апаратите, но са бавни и ако се повредят, което е бая вероятно щото са дърти просто ще си купиш нов). Това сони ако не снимаш на RAW не може да се мери с паната, a 11sec запис на MS карта от скъпите е малко бавничко [smilie5]. На сони феновете - фенщината заслепява.

обобщавам:
-ако ти дават пари за панасоника заедно със сонито - зависи колко пари
-ако не ти дават пари за апарат извън гаранция или с по-малко от твоя за размяна с твоя - недей!!!



Публикацията е редактирана (17-10-06 08:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: next_time   
Дата:   17-10-06 13:01

Симчо - ти си заслепен от фенщина да знаеш.

Сонито върху СФ карта пише по-бързо от времето което ти си споменал за MS.И може да пише и върху двете.А едната е по-евтина от SD.А недеи омаловажава 28-те мм.Дали про-1 е по-добър е много съмнително а и забележи че се предлага бартер между сони и панасоник а не между произволни сапуни.А ако се замислиш по-високото тегло,по-светлата оптика и по-малкото шум на исо 100 и 200 маи ще докарат стабилизацията на панасончето.Което пък IR си няма.За заснемането на клип сонито е перфектно,за панасоника незнам.Реалната разлика е кое ползваш повече 28-35 или 200-420.Само това.А че е бавно сонито то е само в RAW които и ти много добре знаеш малко хора използват.В джипег дори и сериините снимки са повече от на някои ДСЛР-и.

Преди да споменаваш какво ще стане ако се развали попрочети из старите теми колко изпищяли имаше от панасоници дето и в германия трябвало да ходят за ремонт, и колко развалени сонита има.Имаше 1или две 717 с дефектна матрица която е сменен безплатно.Забележи тази година - за по-стария модел.

Абе просто си заслепен от ФЕЩИНА.Това че апарата ти върши работа е съвсем отделен въпрос от реалните качества които притежава.За извесно време се беше кротнал да набутваш навсякъде сапуна ама маи пак ти се обостря заболяването.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: terminator   
Дата:   17-10-06 13:24

simbon4o, не се пали толкова [smile] все е телевизор, дали е Сони или Панасоник - нали снима. За твое успокоение и аз имам два телевизора - FZ50 и Sony F717, всеки от тях си има плюсове и минуси. Ако не бяха ремонтирали моето Сони безплатно, смятай че си бях взел 828 без да се замислям [smilie5]
Пък като порасна още малко ... чак тогава ще си взема DSLR - тъкмо ще са поевтиняли повече [smilie5] а и дотогава мога и да се науча да правя фотографии а не само снимки [smile]
Айде със здраве и [shtrak] му е майката.


Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: Eol   
Дата:   17-10-06 13:38

Аре бе. Деба и колко я мразите таз паналайка.. Чак в червата ви бърка.. Бе вземи си фотопушка от зората на времето.. Кво да е само да не е панасоник че "тия само телевизори и климатици правели".. [smilie4]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: deyo   
Дата:   17-10-06 13:49

Ами зависи с какво си свикнал. Аз съм свикнал с паналайката, знам й всички + и -, съобразявам се с тях, и ми върши работа. Бих предпочел панасоника. Вече се оглеждам и за ДСЛР, но като че ли ще почакам още малко [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: PLAGIATO   
Дата:   17-10-06 14:25

ми ас съм работил и с двата и мога само да кажа
не стават за работа! и двата ако не е за работа аз лично предпочитам панасоника

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: next_time   
Дата:   17-10-06 15:27

Eol

Маи и други болни фенове има.Никои не я мрази паналаиката, но не е нужно и всички да подпикват от кеф като се заговори за нея.В сучая става въпрос за два апарата от еднакъв клас и почти няма разлика.По-скоро разликата е сведена до личните предпочитания за снимане.Каквото и да направи няма да се прекара.

А аз не разбирам какво я защитавате тая панасонка сякаш е Сталинград.

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: Eol   
Дата:   17-10-06 15:44

Да си ме видял да проповядвам за пътя и истината? [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: simbon4o   
Дата:   17-10-06 15:49

[smilie5] мен изкараха фен [smilie5] ще отговоря само на няколко неща понеже няма време.

На МS пише по-бързо според ревюто в dpreview, а и има логика да е така, понеже MS са си бая бързи карти(но бая скъпи).

За шума и разликата в светлосилата - разликата е няма и 1 бленда, а за да замениш стабилизацията си трябва поне 3 стопа компенсиране със скорост(100-200 исо забрави да ти свършат работа). Оптиката на панасоника е по-рязка(ако някой не вярва може да тестваме [smilie5]). Относно кое колко шуми, мен ми се струва че това е най-шумният апарат с тази матрица, а други модели има много: Pro1(който споменах горе за да стане ясно че на сонито 28-те мм не са цвете), KM A200/A2, Oly 8080, Nikon 8800...

За развалянето - колко сонита има такива в БГ? Почти съм сигурен, че са в много пъти по-малко от панасоници!!! Тогава не може да става дума за съпоставяне.

Толкова за сега, довечера след работа може пак да поогледам накъде отива боя [smilie5].
Не съм фен пак повтарям, просто казвам че според мен за едно IR и едни 28мм няма смисъл да се сменя едното за другото!



Публикацията е редактирана (17-10-06 15:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: apollo   
Дата:   17-10-06 16:09

Наскоро се продаде 300Д за 559лв... правете си сметката ако мислите за апарат втора употреба...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: landstar   
Дата:   17-10-06 16:17

на сонито нещо цвета малко изкуствен ми стои. Най-добре сравни снимки. Например тука:
http://www.pbase.com/cameras

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: dani_koev_bg   
Дата:   17-10-06 16:22

Благодаря Ви за мненията. Всъщност да си призная, никой не ми е предлагал да разменям Panasonic-а за Sony-то, нито за какъвто и да е друг апарат. Просто вчера попаднах на ревю на този модел (F828) и реших, че са напълно съпоставими с FZ30 макар двете години разлика в моделите. Та така де... Реших да пусна една тема, като избягах малко от стандартните заглавия за подобни сравнения между два или повече фотоапарата. Извинявам се на тези, които съм заблудил и се чувстват обидени. Просто ми беше интересно да разбера мнението Ви. А иначе мога да кажа, че със сигурност вече виждам ПРЕДИМСТВАТА на огледално-рефлексните апарати и Ви обещавам, че следващият ми фотоапарат ще е DSLR. Дори си мисля да продам този Panasonic докато е още време заедно с еспадрилите си и алпийската седалка и да се огледам за 350D например. [smilie3] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: terminator   
Дата:   17-10-06 17:27

Тюх, как се издадох сам, че съм фен на IR снимките [smilie22]

[ezik] [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Бихте ли направили следната бартерна сделка на мое място?
Автор: fundamental   
Дата:   17-10-06 18:14

panasonic'a [smilie24] mnogo po funkcionalen.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна