Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 
 За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: nki   
Дата:   16-10-06 10:31

Напоследък в медиите се говори усилено за повишаване на цените на техниката (бяла и черна)след влизането ни в ЕС, щото видите ли в Европа цените били с около 20-30% по-високи от нашите[smilie19] Това ще засегне ли и фототехниката според вас?

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: cerebellum   
Дата:   16-10-06 10:35

според мен в бг са с 20-30% по-високи:)

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: terminator   
Дата:   16-10-06 10:39

Ехх, то да е само на техниката поскъпването ...[smilie2] ще го преживеем някак си ...
Добре че не се налага всеки ден да си купуваме нов фотоапарат


Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: GenaDP   
Дата:   16-10-06 10:40

Айде бе... А първо върви на запад, па после говори...

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: bobbyfuego   
Дата:   16-10-06 10:46

те и на практика са по-скъпи в БГ от колкото в Европа.

Лъжат гадните вносители.

Вчера, гледах един репортаж, където всек'ви "браншовици" казват как трябвало да се вдигнат цените щото видиш ли влизаме в европа. Никой нищо не говори за вдигане на качество!

Според мен като падне митото и разни други такси, цените би трвбвало да паднат!


Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: nki   
Дата:   16-10-06 11:03

"те и на практика са по-скъпи в БГ от колкото в Европа"
А сега остава и да им набутат още двадесетина процента отгоре, та съвсем европейци да се почувстваме[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: garry   
Дата:   16-10-06 11:06

v cheshkata republika cenite na tehnikata kato cialo sa po niski ot bg pone 10%, a na kompiutrite vijdam razlika do 20 % nadolu spriamo BG - sravniavam promocii na magazini za biala i cherna tehnika s analogichni produkti na bg magazini kato tehnopolis, technomarket i t.n.
Tuka ima eko taksi ama sa v diapazona ot 5 leva za fotoaparat do 15 leva za peralnia. Ako iskash da ti izvoziat starata peralnia, zimat 30 leva ama tva niama nishto obshto s cenata na novite produkti v magazina

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: GenaDP   
Дата:   16-10-06 11:17

Митото няма да падне - за китайски и др. подобни стоки ще се вдигне. Мито за стоки от ЕС и сега няма... ДДС-то си остава.

Заплати и режийни за търговците ще се вдигат. Та на кво отгоре чакате да ви паднат цените?

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: counter   
Дата:   16-10-06 11:18

Хмм...според мен ще засегне всичко и всички, не само фототехниката...[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Amigo   
Дата:   16-10-06 11:24

Абе като гледам техниката като цяло е по-евтина в Европата [cool] [cool] че и промоции има[smilie3] [cool] въпросът с гаранцията също е на ниво, доколкото знам, и освен това можеш да върнеш в едномесечен срок стоката ако не ти харесва[cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: carl_cox   
Дата:   16-10-06 11:26

GenaDP -аз поне очаквам не само цените да станат европейски, но и ценообразуването- на база на пазарните закономерности...

търговците са си в правото да си вдигат колкото си искат цените и да се оправдават с това и онова-подобно на продавача на домати и промяната на курса на долара...

...друг е въпросът това дали ще им донесе печалби...


Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: 2metraninja   
Дата:   16-10-06 11:29

Типично за нашите търговци - както преди долара като се вдига - цените се вдигат, като пада цените в левове пак се вдигат, щото виждате ли като сме били изнасяли готовата продукция ни плащали в долари, суровините ги купували на скъпия долар.

Сутринта имаше предаване по една телевизия, в която премиер-министъра с насочен към камерата пръст предупреждаваше търговците да не вдигат цените след 01.01.2007 защото нямало причина да става така и държавата имала своите инструменти и механизми да не позволи това да се случи или да санкционира тези, които изкуствено се опитат да вдигат цените.
Дано не си останат само заплахи и да се окажат популистки изказвания.

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Amigo   
Дата:   16-10-06 11:30

Значи да разбирам, че ако си купим техника от ЕС няма да плащаме мито?![cool] [cool] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Тед   
Дата:   16-10-06 11:31

"Автор: GenaDP
Дата: 16-10-06 11:17

Мито за стоки от ЕС и сега няма... ДДС-то си остава.

Няма да има ДДС за стоки с произход ЕС!
И на автомобилите няма да начисляват / с произход ЕС/. Това не значи че няма да очакваме някаква нова ТАСКА>..

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: GenaDP   
Дата:   16-10-06 11:34

Хе-хе... Надей се. ДДС си е имало и ще има. Ако не го платиш тук, ще го платиш там... [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Amigo   
Дата:   16-10-06 11:37

Ами значи ако си купя от Германия обектив за 400 евро, който тук струва 550, няма да му плащам нишо допълнително, нали така?![smilie3] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Тед   
Дата:   16-10-06 11:39

"Автор: GenaDP
Дата: 16-10-06 11:34

Хе-хе... Надей се. ДДС си е имало и ще има. Ако не го платиш тук, ще го платиш там... [smilie19]"

Ти ко мислиш, че като го взимаш от магазин в ЕС, не са ти набабанили налозите :))

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: GenaDP   
Дата:   16-10-06 11:47

Ами досега като внасях о ЕС, продаваха ми го БЕЗ тяхното ДДС.

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Amigo   
Дата:   16-10-06 11:52

GenaDP написа:

> Ами досега като внасях о ЕС, продаваха ми го БЕЗ тяхното ДДС.


Става въпрос, че на нашата граница не се плаща също нищо?![cool] [cool] щото нали се плаща мито за стоки над 100 евро - така знам [cool] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: ecobo   
Дата:   16-10-06 11:54

Аз чакам совтуера да си дойде на цената... Или поне ще си купувам софт от другаде, щото цените на АктСофт са си мамата-мамата...

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Тед   
Дата:   16-10-06 12:00

"Автор: Amigo
Дата: 16-10-06 11:52"

Значи Амиго, да съм по-ясен.Ако не е така - поправете ме.

Купуваш Обектив от ЕС - в магазина ти дават фактура, само че ако пуснеш декларация и документи - връщат ти VAT /ДДС/.

Идваш на нашата граница - платил не платил - ДДС си го внасяш + мито /ако има/.

Така че ако "забравиш" да си искаш VAT .... ще платиш два пъти ДДС.
Това за ЕС.
След 01.01.2007 - нще платиш там, където купуваш стоката от ЕС.

За ДДС - не знам дали знаете - след 01.01.2007г. само една малка част - около 20% от ДДС което БГ прибира ще отива в бюджета. Останалата част отива в Общия бюджет на ЕС.
Така е и с митата - ще оставят около 15-20% от митата за БГ - за да се издържа администрацията.


За USA.

Всеки щат си има собствен размер на ДДС. В някои - няма ДДС.
Като си купиш нещо си от Ню Йорк - ако не подадеш документи в магазина - на USA летището не можеш си върна ДДС. АКо си имаш бумагата, попълнене в USA магазина - ще си го дръпнеш като излизаш. Като влизаш в БГ - не тряа превишаваш лимита за дадената стока.
Но да речем камери, апарати - по 1 бр. никой не ти ги закача.

Ако нещо не е така както съм написал - моля поправете ме.

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Amigo   
Дата:   16-10-06 12:31

Тед, значи доколкото разбирам, ако купя някаква техника от страни от ЕС след 1 януари 2007, няма да плащам нищо у нас независимо каква е стоката, нали?! [smilie3] [smilie6] А сега плаща ли се мито за обективи и фотоапарати?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Тед   
Дата:   16-10-06 12:35

Няма да плащаш нищо у нас.Но там ще си платиш цената с VAT.

Сега се плаща мито за обективи, но не и за цифрови фотоапарати.

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Amigo   
Дата:   16-10-06 12:39

Благодаря за инфото, Тед [smilie6] [beer] този ВАТ значи няма връщане с други думи след 1 януари, щото и ние ще сме в кюпа, така ли?[smilie3] [smilie8] [smilie5] Просто си плащам там например 1000 евро и това си е[smilie8] [smilie8] няма мита, няма нищо, кеф [smilie6] [smilie6] А сега колко е митото за обективи?[smilie11]



Публикацията е редактирана (16-10-06 12:40)

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: behemoth   
Дата:   16-10-06 12:45

ами ако получиш колет със обявена стойност 1000 EURO например.
Какво плащаш- мито, ДДС или зависи от къде са ти го пратили?

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Тед   
Дата:   16-10-06 12:46

3% беше за обективите, ако не ми се е изтрила паметта.

Ами и аз така се надявам - хи-хи -> правиш превод и получаваш с фактурка и ЕУ гаранция.
Не да ходиш на митницата да чоплиш семки.

Проблемът е, че в Европата не са чак толкова примамливи цените - не че няма добри цени - има. Но в Щатско е по-изгодно.

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Тед   
Дата:   16-10-06 12:48

Я четете обща данъчна и митническа политика на Евр.съюз. Тук таме из нета има информация.
Ние ще сме след 71 дена там. Подчертавам - фискалната политика е обща. Има общ бюджет Евросъюза.

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Amigo   
Дата:   16-10-06 12:54

Тед написа:

> 3% беше за обективите, ако не ми се е изтрила паметта.
>
> Ами и аз така се надявам - хи-хи -> правиш превод и получаваш с
> фактурка и ЕУ гаранция.
> Не да ходиш на митницата да чоплиш семки.
>
> Проблемът е, че в Европата не са чак толкова примамливи цените
> - не че няма добри цени - има. Но в Щатско е по-изгодно.


Мдаааа, айде в съюзаааа[smilie8] [smilie8] [smilie5] [smilie5] От щатско пак ще трябват ддс-та и мита, така че пак ще излезе скъпо, не е ли така?[cool] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: special_k   
Дата:   16-10-06 13:09

NETINFO бе-ге


...

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: юнга   
Дата:   16-10-06 13:11

Разбрах.
Като влезем в ЕС, ще мрем по улиците като мухи от глад.
Ако влезем в Съветския съюз ни чакат реки от мед и масло.
А аз глупака си мислех, че доста цени ще паднат, защото са спекулативни. Очаквах да се вдигнат цените на услугите и труда и нещата да се сгъбят, чак при влизането ни в монетарния, защото това е нещото което отрови живота на доста европейци, а някои американци като Бжежински му дадоха живот до 15 години.

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: vladomatev   
Дата:   16-10-06 13:36

юнга ..ДА! А мен най ме мъ4и това 4е ще ни забранят шкембето и ракията ....тццццц .....

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: GenaDP   
Дата:   16-10-06 13:42

Типично за нашите търговци - както преди долара като се вдига - цените се вдигат, като пада цените в левове пак се вдигат, щото виждате ли като сме били изнасяли готовата продукция ни плащали в долари, суровините ги купували на скъпия долар.

Кви сте жалки... Очите ви все в чуждото, навън все по-хубаво ви се види. То западните търговци с въздух и слънчева светлина живеят... И там ебат клиента, също както тук. Не се молете цените да са ниски, а се молете заплатите ви да са високи, за да можете да ги плащате тея цени. Или, като не ви харесва, изнасяйте се към щатите.

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: юнга   
Дата:   16-10-06 13:43

Наскоро изтече по Интернет, че домашното производство на ракия ще бъде неограничено.
Плащаш аксъз и вариш колкото можеш.
Имамп риятели, които са си купували сурово шкембе в Париж и Брюксел. След това са си го носили в Лондон.

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Amigo   
Дата:   16-10-06 13:47

юнга, нещо си се объркал, момче [cool] [cool] съветски съюз отдавна няма и в Москва може и да не можеш да си платиш само кафето на някои места[smilie3] [cool] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: юнга   
Дата:   16-10-06 13:55

Е да, ама на някои уплашени от ЕС люде, им се иска да има.Те не вярват на империалистическата пропаганда, че Москва е един от най-скъпите градове в света, както и на това, че на 100 километра от Москва живеят като по времето на революцията, но с телевизори.

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: ivodam   
Дата:   16-10-06 13:58

Със сигурност ще има поскъпване на цените от първи януари, и най-вече на хранителните стоки. Вече започна поскъпване на хляба, телешкото до Нова година на едро ще скочи най-малко с 2 лв., а след Нова година ще стане много кът и т.н.
Но за фототехниката би трябвало да има поевтиняване, в смисъл, че ако всичко е като хората, не би трябвало да има проблем да си поръчаш нещо от amazon.de примерно, което да ти дойде до вратата и което няма да се облага двойно. Ако погледнете немския Амазон, ще констатирате, че цените са доста по-ниски от тукашните на фото-техниката, а Амазон далеч не е най-евтиното, само като пример го давам.

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: alexandrov   
Дата:   16-10-06 14:00

@nki
Ами специално на ФОТОТЕХНИКАТА цените не забелязвам да са по-високи от тук. Даже малко по-ниски бяха - скоро бях в Испания и от Барселона си купих един 350Д на доста под тукашните цени.
Така че АКО има повишение, то ще е чисто спекулативно.

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: юнга   
Дата:   16-10-06 14:05

Iwodam, къде намери истинско телешко бре? Купувам цялото даначе.
Не знаех, че говеждото в ЕС е кът и се намира само в СССР.

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: vladomatev   
Дата:   16-10-06 14:08

Аз се майтапех бе 4овек ....даже производстовото на ракия го стимулират ..а щкембе и вътрешности ядат в цяла Европа .забранането е само вимето от кравите :)....говорех за "легендите" дето се разправя в България и хората си ги вярват ...

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: IDA   
Дата:   16-10-06 14:11

Който си въобразява, че след влизането ни в ЕС, цените ще паднат или ще си останат същите, е просто наивник, който робува на розови илюзии. Търговците ще се опитат да надуят максимално цените на всичко, докато хората просто спрат да купуват. Чак след доста време, ще започне лек и постепенен спад на цените, след което хората ще се посъвземат от ценовия шок и започнат лека полека отново да купуват. В крайна сметка ще стане като в Гърция и бившата ГДР. Навсякъде тълпи от народ, който само ходи и гледа по щандовете и заради надутите цени, нищо не купува. Ако някъде пуснат нещо на по-ниска цена, то се грабва за броени минути, иначе за зор заман и по-тънко, китайски боклуци от Илиянци.

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Amigo   
Дата:   16-10-06 14:15

Ще си купуваме от ЕС квото можем и това е[cool] Ганьо все гледа да изгяволее[smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: comorex   
Дата:   16-10-06 14:16

Онзи Олимпус, който го продават с двата обектива промоционално за 1600 лева, лятоска в Гърция беше точно 699 евро за същия комплект.
Кво да говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: vladomatev   
Дата:   16-10-06 14:18

IDA не съм сагласен ....а мислил ли си за натиска на вносителите....?

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: юнга   
Дата:   16-10-06 14:21

И търговците що ще ядат докато не купуваме?
Поляците какво ще си правят свинското? На консерви ли? А Бразилското такова дето е заляло Европа, де ще го дянат?
Освен това, въпроса с наивитета и розовите илюзии не е европейски, а наш, поради това, че става дума за Закон против спекулата и изпълнението му.
Може би заради този пусти гръцки глад са им намалили тока на гърците и плащат по-малко от мен? Може би от съжаление на бедните осртилки, свинския бут е по-евтин там?

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: IDA   
Дата:   16-10-06 14:25

Ами изчакай 01. 01. 2007 г. и много бързо ще се сЪгласиш с мен. Моите твърдения се основават на това, което стана в други държави при влизането им в ЕС, да не говорим за Германия, където при въвеждането на Еврото, търговците просто смениха наименованието на валутата от DM в ЕURO, без дори да пипнат цените. Резултатът беше, че години наред, покупателната способност на немските граждани спадна значително и дори и в момента, тя е все още много по-ниска, отколкото беше преди да въведат Еврото през 2001 г.

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: GenaDP   
Дата:   16-10-06 14:25

Докато чакаш да паднат цените ще можеш да си ядеш Закона против спекулата. [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: юнга   
Дата:   16-10-06 14:26

А има ли такъв?

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Cristinel   
Дата:   16-10-06 14:28

Не остана - 2 месеца! [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Amigo   
Дата:   16-10-06 14:33

Мислете му като тръгнете на лекар [smilie5] [smilie5] [smilie19] [smilie19] [smilie18] [smilie18] Щото прегледите са доста скъпи в ЕС[cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: explorer   
Дата:   16-10-06 14:36

От 1-ви януари ще има увеличение на цените на много неща, но се надявам точно на фототехниката и на други специализирани стоки да няма. По-голямо увеличение очаквайте след още 2 години когато въведем еврото - точно както IDA казва, аз също съм свидетел, немците просто смениха на етикетите DM на EUR - т.е. ако нещо струваше 1 марка то започна да струва 1 евро (въпреки че курса марка към евро беше 2:1). Същото ни очаква в България - търговците просто ще сменят лев с евро в ценоразписите. Като доказателство за това, че бай ви Ганя е гявол и половина само ще ви припомня как преди около 3 години цените на недвижимите имоти изведнъж се смениха от долари в евро (без да се променят цифрите) и така се предизвика едно с нищо неоправдано поскъпване. Пригответе се от 1-ви януари да слушате мрънкането на търговци от всякакви браншове, които ще се опитват всячески да оправдаят поскъпването на стоките си.

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: sweti   
Дата:   16-10-06 14:40

Ето и моето мнение:
Както Тед обясни, плащането на ДДЦ се извършва в страната където даден продукт/услуга се употрбяват, т.е. купуваш си стока от Австрия, плащаш ДДС, взимаш бележка от магазина и на Австрийската граница ти го връщат. Отново плащаш ДДС на Българската граница. За стоки от ЕС няма мито и други одръжки (изключение коли, втора ръка). Вносителите на стоки не плащат ДДС, а налагат стокит в България с ДДС, което го завеждат след това на държавата. При стоки получени по пощата от ЕС цялата операция се извършва от пощата (затова е т.н. обявена стойност). Стоките получени по пощата минават през митницата, но за ЕС обработката (контрол за наркотици и.т.н.) минава автоматично и не струва нищо. Иначе стои въпроса със стоките от САЩ. Те се пращат бес платено ДДЦ и на митницата се плаща ДДС и митническа такса (3% за обективи, примерно, не зависи от обявената стойност на обектива). Има много малко стоки от ЕС, за които се налага и мито. Подобно стои въпроса за стоките от Хонг Конг или Китай, но при тях се плаща по правило и мито.
Всички тези положения не се променят (с изключение на някои подробности) след 1.1.2007.
Поради слабото търсене, цените на фототехника в българия са по-високи от цените в ЕС. Ха сега, някой да обясни логично, защо цените след 1.1. ще се повишат.
Трудностите при покупка на стоки от чужбина са други: плащане с кредитна карта, гаранция (особено при стоки от САЩ и Азия) и.т.н. - те си остават.

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Airborne   
Дата:   16-10-06 14:41

IDA написа:

> Ами изчакай 01. 01. 2007 г. и много бързо ще се сЪгласиш с мен.
...да не говорим за Германия,
> където при въвеждането на Еврото, търговците просто смениха
> наименованието на валутата от DM в ЕURO, без дори да пипнат
> цените.

ИДА, това твърдение съм го чувал толкова често, а в същото време е абсолютно нелепо и погрешно. най-малкото, че германските търговци бяха задължени в продължение на 3 месеца да излагат продуктите с две цени: в евро и в ДМ. няма как да се удвоят цените за една нощ, щото очевидно изложените цени в марки ще скочат директно, а това е забранено със закон (търговеца е длъжен да дава обяснение защо вдига цените на стоките). единствено при малките цени има разлика, понеже няма как да сложиш цена 2,5 цента (минута разговор по телефона), та го закръглиха на 3.

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: pmartinov   
Дата:   16-10-06 14:44

Купувам от USA Imported


Не ме интересуват цените в ЕU


[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Amigo   
Дата:   16-10-06 14:46

pmartinov написа:

> Купувам от USA Imported
>
>
> Не ме интересуват цените в ЕU
>
>
> [beer] [shtrak]
>



Проблемът е, че далеч не всички могат да пазаруват от УСА-та и поединичното спасяване не е добър вариант[cool] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: sweti   
Дата:   16-10-06 14:50

и гаранцията на стоките от САЩ важи само там... Ама една екскурзийка до Биг Апел всеки три месеца - никак не е лошо [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: GenaDP   
Дата:   16-10-06 14:51

За стоките от САЩ - на границата турят мито и ДДС [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Amigo   
Дата:   16-10-06 15:01

Тесла, теслаааа...[cool] [cool] а можеше да сме много добре в момента и извън ЕС, ако в БГ имаше хора на място, а не комуняги, политически курви и олигофрени [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: IDA   
Дата:   16-10-06 15:02

Митко,

Не съм от хората, които твърдят неверни неща, само, за да си чешат езиците. Напротив, тук слушам редовно радио DW, а когато съм в Германия, разговарям с хората и правя свои собствени наблюдения. Това, че скоро след въвеждането на еврото, (нямам предвид първите три месеца, разбира се, за които си прав), цените на много стоки в Евро са се изравнили с някогашните цени в марки е всеизвестен факт. Поне това го чух в доста предавания по DW. даже имам и личен опит. През 2000 г. купих един Olympus Mju 2 за 199 DM, а през 2002 г. същият апарат, в същия магазин, на същия щанд, вече струваше 179 EUR, т. е. почти двойно!!! Неслучайно, немците нарекоха Еврото "TEURO" вместо "EURO". A за тълпите от странстващ по магазините народ, който нищо не купува, това няма начин и на теб да не е направило впечатление, както направи на мен през 2002, 2003 и 2004 г.

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: 3DFEN   
Дата:   16-10-06 15:27

Бре момчета ТЕД ви го е обяснил правилно.
Плащаш ДДС там дето си купил и си ползваш стоката - апарата.
Само за търговците е по различно. Те ще плащат за стоката в Германия например с ДДС
Ако един апарат 100 евро и 20 евро ддс те ще плащат 120. Когато тук продадат апарата за 110 евро ще начислят 22 евро ддс или общо
132 евро. Тези пари сме ги плащали и сега само че 20 те евро са плащани на границата и са влизали в Държавата. А разликата от 2 евро после пак са влизали в държавата.А от 1 януари 20 те евро ще се плащат там където е купана стоката а в нашата държава ще влизат само 2 те евро. Това с връщане на ДДС го забравете таквоз понятие вече няма има само приспадане и то за търговци и фирми , които ползват техника в дейността си.
За обикновенния човек ще си плаща всичко щото е краен потребител.
Гледайте и телевизия обясняват много неща например ако си купиш автомобил от германец -гражданин не от фирма няма да плащаш ддс защото то ВЕЧЕ Е ПЛАТЕНО ВЕДНЪЖ при покупката на колата. Дори казаха, че не е необходимо да се обаждаш в митницата а само в кат за регистрация. Това го казват специалисти. Но една фирма е задължена да начислява ДДС при издаване на фактура и трябва да го начисли, но това крайните юзери не ги интересува. ЕС - това вече е една държава.

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: explorer   
Дата:   16-10-06 15:35

За колите не бери грижа - пак ще ти прибират паричките, под формата или на увеличена такса за регистрация, или еко-такса или нещо друго такова... вече се изпуснаха, ама замълчаха защото се усетиха че момента преди изборите не е много удобен за съобщаването на такива новини. Версията е че "засега" не се очаква да се компенсират загубите от ДДС при продажбата на автомобили с друга такса. Ключовата дума разбира се е "засега" - все пак до 1-ви януари има повече от 2 месеца, да изчакаме да минат президентските избори, пък после ще видим...

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Cristinel   
Дата:   16-10-06 15:40

Amigo, ти доктор ли си бре! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: solo5   
Дата:   16-10-06 15:41

Орешарски беше казал по ТВ скоро, че очаква много от парите за ДДС да не влизат в БГ вече [smilie5]
И от митата ще има липси [smilie5]
Как мислите че ще си вържат бюджетите управляващите [smilie5]
... ши нъ скопят с някой друг данък [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Стоев   
Дата:   16-10-06 23:03

behemoth написа:

> ами ако получиш колет със обявена стойност 1000 EURO например.
> Какво плащаш- мито, ДДС или зависи от къде са ти го пратили?
Преди година-две получих картина от Франция, с обявена стойност над тази цена на Столична митница. На гърба на бележката пишеше че има нова услуга "доставка по домовете" и се обадих на посоченият телефон - нъцки, пратката била за митничар, заради стойността и.
Отидох, изчаках митничаря, който се заинтересува дали получавам Ван Гог, погледна Сертификата на картината и удари печата, без да ми търси някакви пари.
Дори не настоя да провери какво има в кашона, иначе имах пълен комплект документи за картината.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Wildkid   
Дата:   16-10-06 23:32

Бе я земете се успокойте [smilie19] - кат гледам няма умрели от глад в Чешко и Унгарско.....и голи няма.....значи и ние ще оживеем!
А па тва за шкембето и ракията са плъни глупости - само дето требе да е измито по европейски, а не по нашенски [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: Стоев   
Дата:   16-10-06 23:51

То от измито шкембе чорба не става[smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: За Европейския съюз, фототехниката и цените
Автор: explorer   
Дата:   16-10-06 23:55

Току-що по Нова ТВ казаха че таксиметровите шофьори искат увеличение на цените от догодина - цените трябвало да са поне 85 ст./км, така било в ЕС, там съотношението към цената на бензина било не-знам-колко си.

Отговори на това съобщение