Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Ретуш
Автор: doktora   
Дата:   04-11-06 18:32

Martin-dm и на Gen най-ми допадат-откроили са чудесните очи.Тяхните обработки и в ч/б стоят чудесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуш
Автор: special_k   
Дата:   04-11-06 18:36

icolin
начинът е същия, само че налеър, и после с опасити

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуш
Автор: icolin   
Дата:   04-11-06 18:42

Еми дам така де обаче пак не става много добре!Някой тук използва ли Patch tool?

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуш
Автор: pacy4   
Дата:   04-11-06 18:58

Някой ще даде ли културна критика на този ретуш(на друг портрет) http://img112.imageshack.us/img112/4751/retouchtm2.jpg Интересно ми е как възприемате такъв тип промяна.



Публикацията е редактирана (04-11-06 19:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуш
Автор: icolin   
Дата:   04-11-06 19:05

Towa e gadno bre![smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуш
Автор: pacy4   
Дата:   04-11-06 19:09

Помолих за "културна". Май ще изтрия поста. Не мога да получа инфо тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуш
Автор: icolin   
Дата:   04-11-06 19:13

E dobre de kulturna!
Promenq se syshtnostta na modela totalno.Ne izglejda mnogo po dobre zashtoto proporciite na liceto ne sa istinkite kakto na realniq model!
Ako se pokazva samo korigiranata snimka stava da dobre e opredeleno vizualno izglejda po dobre s uveli4eni o4i i svita 4elust!

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуш
Автор: pacy4   
Дата:   04-11-06 19:22

10x. Това вече е мнение. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуш
Автор: special_k   
Дата:   04-11-06 19:24

ицолине, да. с пач тул ама на леър. и после опасити с Е на малък %. и после същото с курвите ама на два три леъра

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуш
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   04-11-06 19:40

Хъм,
такъв тип ретуш е полезен за фотографи, които искат да покажат перфектна кожа! но не могат да си позволят такива модели каквито търсят или козметик.
И двете са доста по-ефикасни и бързи средства и облекчават работата и повишават ефективността от нея. По-добре е от риенето с ФШ.
В модата всеки може да съчини кукла като Наоми Кембъл, но все пак незнам защо точно тя се котира - може би защото няма нужда бутафорията да се повтаря с часове в гримьорните преди всяко ревю, или пък щото папарак може да я заснеме на плажа [smilie18]
Иначе ФШ вече си има подходящи инструменти, а пък в мрежата дори спец.книга за този тип ретуш излезе, купих си я от любопитство до какви суети може да стигне човешката глупост и амбиция.
Аз лично ретуширам само дефекти от негатива, ако ги има.
Преобразяването на външността не ми е довело до някакви ползи. Дори модела да се харесва, другите имат едно наум[smilie3] Е, ако ще е за пускане някъде - пластмаса дето идентичността няма значение, може, но не ми се е налагало.
Веднъж премахнах бенки и брадавица от лицето на красиво момиче, лесно става разбира се...но тя беше малко шокирана, помисли си, че вероятно са много очевидни и грозни, щом съм предприел това.
В момента не намирам смисъл да го правя, както и обратното.
Навремето беше модно да слагаме червен филтър и при косо осветление да снимаме сбръчкани лица, за да се увеличи максимално релефа. Хубаво, но и това е ....измищльотина и лъжа.
Още се котира долу гледам. Всичко което става лесно и ефектно се харесва на ..... [smilie5] [smilie21]
Ако правим снимка за самият човек, а той има дразнещ дефект които го притеснява и сам иска - тогава може да се направи каквото иска. Все пак е добре с фотографски средства да се избере ъгъл, момент, осветление, план....преди да се предприеме такава "хирургия". Така поне правят майсторите които сме гледали по книгите.
Ако имаш херпис, изчакаи да ти мине преди да се портретираш. На самата снимка ще се чустваш некомфортно заради него, нищо, че ще ти го скрият с ретуш.
Ако си препил, не отиваи мухмурлия да те снимат.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ретуш
Автор: icolin   
Дата:   04-11-06 20:03

special_k ще пробвам нещо такова тази вечер:)
Мерси за инфото:)

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуш
Автор: pacy4   
Дата:   04-11-06 20:07

icoline, i da ne zabravi6 "курвите"- яко да ги изкривиш и по хоризнтала и по вертикала [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуш
Автор: icolin   
Дата:   04-11-06 20:08

Да бре прочетох за курвите ще ги кривия докато ми стане най-голям кеф:)[smilie5] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуш
Автор: icolin   
Дата:   04-11-06 20:11

pacy4

https://photo-forum.net/i/452130&USER_ID=14112

на тази снимка фона с някъв определен филтър към фотоапарата ли става....?Или със шопска работа?

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуш
Автор: pacy4   
Дата:   04-11-06 20:20

Бокето си е от обектива - юпитер 9, но го понатрапих с фотошоп. Ето ти оригинала на фона с леко ретушче на модела - http://photo-cult.com/pics/137/pic_9994607_0137574.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуш
Автор: icolin   
Дата:   04-11-06 20:31

То много арно бе pacy4 :)
Еййй трябва да сменям сапунерника явно:)[smilie5] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуш
Автор: pacy4   
Дата:   04-11-06 21:10

Недей, 4е ще се вкараш в разход. уж тънко си взех апарата, но сега обективи, преходници, светкавица, чанти , филтри, аксесоари... цифрите са неприятни меко казано. с апарата нещата не свършват, а с него започват. добре си бях със сонито717, кото го хвана сега носталгията ме хваща.

Отговори на това съобщение
 Re: Ретуш
Автор: icolin   
Дата:   04-11-06 21:18

И мен ме хваща носталгията за едно самсунгче дребно около 150 грама ако ко да прайм:)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна