Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: препоръчвам да разгледате страницата на ILFORD!
Автор: vizioner   
Дата:   21-09-06 10:42

...и копирано на хартия!:)

Отговори на това съобщение
 Re: препоръчвам да разгледате страницата на ILFORD!
Автор: martin-dm   
Дата:   21-09-06 10:57

MAX-1 : da kakvo te u4udva? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: препоръчвам да разгледате страницата на ILFORD!
Автор: Tau   
Дата:   10-10-06 10:49

[smilie24] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: препоръчвам да разгледате страницата на ILFORD!
Автор: dimi_borgir   
Дата:   10-10-06 11:30

Мерси за съвета [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Като казахте ILFORD!
Автор: icikonti   
Дата:   10-10-06 18:28

....не искам да отварям друга тема за ръчно копиране върху ч/б хартия , щото форума е предимно за цифрови манияци...
Имам проблем и не мога да го разреша сам.
Взех тази пролет копирапарат 9/12 -руското копие на DURST не знам какъв си номер.Имах намерение да копирам с него само ч/б на формат над 1м по късата страна.Копира работи с халоген ,с две глави -цветна и ч/б.
Проблема е , че не може да ми покрие кадъра 6/9 с равномерна светлина - в центъра е преекспонирано , а в краищата недоекспонирано.Цв. увеличител е с шахти с огледални повърхности , в които е проблема.Реших да сменя шахтите и мина на конденсор.Взех лещи за конденсор и ми ги изрязаха по краищата , така че да ги намъкна вместо шахтите.Сега конструирам от тези лещи конденсора.Излезе ми непредвиден проблем...Оптичната ос от лампата/ще я сменям на опалова/ към конденсора , от там към касетата и обектива , не е ос ами крива линия.Мога да коригирам положението на лампата /във всяко едно положение - ляво дясно, горе и долу/, но не мога да коригирам положението на касетата , същото е и с положението на обектива.Въпросът ми е - някой знае ли как да изместя копирния обектив така, че по опитен път да намеря оптичния център -лампа-конденсор-касета/негатив-обектив?
Обектива фабрично може да се центрова към увеличителя с допуск не повече от 1-3 мм.Необходимо ми е да го изместя по хоризонтала на около 2-3 см!!!Просто лещите на конденсора са по-големи от предвиденото и ми изместват опт.център назад.Касетата - в обратно положение- напред???Нямам място накъде да местя нито касетата , нито конденсора ,решението е в изместване на обектива!Някой правил ли го е ...?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: препоръчвам да разгледате страницата на ILFORD!
Автор: karavelov   
Дата:   10-10-06 19:36

icikonti,
какъв модел е този увеличител. Аз бих пробвал първо с опалова лампа. Тя трябва да може да се движи нагоре и надолу някак си - пробвай да я вдигнеш най-високо. също пробвай да я преместиш най-близо до центъра. Може би ако покриеш огледалните страни на шахтата с хартия за проба ще се получи по-равномерно осветление.

Не бих пробвал да местя обектива - той трябва да е в геометричният център на рамката, иначе няма може да покрие негатива.

Успех

Отговори на това съобщение
 Re: препоръчвам да разгледате страницата на ILFORD!
Автор: icikonti   
Дата:   11-10-06 08:28

Е трябва да е в геометричния център на рамката, ама не е...Пуснах му отвес и белязах центровете.А увеличителя е 912Ц с процесор и сонда. Всичко му работи , но ч/б му глава е разглобена.Сега я правя наново.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: препоръчвам да разгледате страницата на ILFORD!
Автор: junk   
Дата:   11-10-06 13:02





Публикацията е редактирана (11-10-06 13:20)

Отговори на това съобщение
 Re: препоръчвам да разгледате страницата на ILFORD!
Автор: karavelov   
Дата:   11-10-06 13:21

ох, неправилно съм се изразил, обектива трябва да е в геометричният център на негативната рамка, демек на касетата...

Отговори на това съобщение
 Re: препоръчвам да разгледате страницата на ILFORD!
Автор: Jamess   
Дата:   20-10-06 21:26

[smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: препоръчвам да разгледате страницата на ILFORD!
Автор: Jamess   
Дата:   07-11-06 20:39

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна