Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: Kalimas   
Дата:   06-12-23 15:51

Знам, че не е петък [smilie3] , но от няколко месеца канон пускат партенката за отваряне на RF байонета за други производители. От скоро има партенки по темата и от сигма.
Според мен, ако това се случи ще е след началото на олимпийските игри - сиреч най-рано Юли - Август 2024г.
Вие какво мислите? [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: Mogila   
Дата:   06-12-23 16:20

Кой обектив ти трябва на РФ байонет?

Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: Kalimas   
Дата:   06-12-23 16:59

За сега никой.
След време нещо като Тамрона 17-70 f2.8 или sigma 18-50 ф2,8 (новата 300гр.), нещо телефото...
Пак ще пуснат конкурентните адаптери с леща за увеличение на скоростта.
Ако са им пуснали RF значи ще има и по-добро сработване със софтуерите, премахваш допълнителния адаптер и т.н.
Като цяло, при допускане на конкуренция, се очаква и спад в цените.
Хубаво е да имаш по-голям избор [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: Mogila   
Дата:   06-12-23 17:19

Ти говориш за кроп обективи...

Аз като ползвател на R камера не изпитвам абсолютно никаква нужда от подобен ход. Всички обективи, които ползвам с адаптер работят страхотно! По-добре от с ДСЛР без адаптер. Като и самият адаптер не пречи по никакъв начин на работата ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: Kalimas   
Дата:   06-12-23 19:35

В случая да, но като цяло за любителите като мен, е по-добре да има алтернативи и конкуренция.
Сега съм си харесал и новия канон 24-105 ф2.8., ама много му искат.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: Mogila   
Дата:   06-12-23 20:35

Е там цената е просто смешно висока[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: Kalimas   
Дата:   06-12-23 21:14

Те на повечето RF им са смешно високи в момента и то точно заради липса на конкуренция. А пък като ми е хоби не ми се наливат чак такива суми.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: petronix   
Дата:   06-12-23 21:41

Аз пък виждам друг подводен камък. Заляха пазара с умерени цени на R6II-ци и сега изведнъж скриха адаптерите EF-R байонет. И щеш нещеш ще купуваш RF байонет обективи. Това е малко в стил Nikon-ска пропаганда. Ей ти достъпно тяло, но ще плащаш като поп за обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: hotsnail   
Дата:   06-12-23 22:10

Не.

Сони просто нямаха избор. За това дадоха нещо на конкуренцията.

Сега има Тамрон 17-50/4 за фул фрейм. Такива няма да видиш да.

Ама аз не разбирам защо някой би взел фул фрейм да го мъчи с тъмен зум. Едно А6100 или Фуджи е по-леко и зумче като 17-50 под път и над път има. Вярно 11-35 са рядкост.


ПП единствената причина Канон да съществува е, да изкарва пари. Трябва да има особено голям риск за изкарването на пари, за да отворят байонета. Представи си, че са паднали на трето място сред фото фирмите и губят професионалния пазар. А те са на първо и дори си качват пазарния дял.....

ако дириш евтинджос опции Сони камера или евентуално Панасоник заради Сигма. Просто преди 10 години Сони трябваше да отворят байонета. Сега няма връщане. Ама примерно на А1 и А9м3 за 30 или 120 к/с стават само Сони обективи.....



Публикацията е редактирана (06-12-23 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: Mogila   
Дата:   07-12-23 00:09

petronix скриха адаптрите?

Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: petronix   
Дата:   07-12-23 09:19

В България няма никъде. В B&h и Адорама също няма наличност

Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: keri-di   
Дата:   07-12-23 10:15

Така умните маркетолози ловят шарани?
Първо тръбят,че по-големо от DSLR нема?После пускат безогледани камери със преходници за примамка?Две-три години по-късно обявяват че спират от производство това,което преди са твърдели,че е най-великото,и спират предлагането на преходниците,И безмълвно ви обявяват-Кака Се Омъжи![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: Mogila   
Дата:   07-12-23 10:17

В Германия го има наличен. Също в различните му разновидности. Също като комплект с различни тела.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: Mogila   
Дата:   07-12-23 10:20

keri-di големи глупости пишеш

Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: keri-di   
Дата:   07-12-23 10:34

"keri-di големи глупости пишеш"

Да бе,Най-големите?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: Mogila   
Дата:   07-12-23 10:55

bhphotovideo в наличност

преди да продължите да пишете глупости



Публикацията е редактирана (07-12-23 10:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: asahi   
Дата:   07-12-23 11:04

Тамън 4 модела.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: keri-di   
Дата:   07-12-23 11:05

Не бойте се,скоро и там няма да ги има-макар,че мен това въобще не ме интересува![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: VladHD   
Дата:   07-12-23 11:20

Не виждам смисъл да отварят RF-a към други производители. Канон имат достатъчно добри и изгодни (в момента) EF обективи, които може да се адаптират към RF с подходящите адаптери.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: Kalimas   
Дата:   07-12-23 12:19

Ами то май това е проблема дялът на продадените камери канон през 2020 беше около 48%, сега отива към 46%, а може и по-малко. Но 1,5-3% спад при милиарди оборот не е много добре. Като основно спада е в стартовите и средните камери, което води и до загуба на бъдещи потребители.
Не че това ще свали канон от челните позиции, но няколко милиарда спад в печалбата прави инвеститорите нервни и това може да е плюс за нас - обикновенните потребители. [smilie5]
А преходниците EF-RF, просто трябва да си почакаш доставката, но ги има.

А това че RF не е отворена, държи високи цени и на 20-30г. обективи втора ръка. Точно за това не съм съгласен с добри и изгодни - старите са им по-големи и тежки и не се възползват максимално от новите тела. Новите са им на ф7.1 и ф8... което е малко странно, да даваш такива пари за толкова тъмни обективи. За почти същите пари в конкуренцията им и може да събереш стартова на ф2.8-ф4 срещу канонска на ф4-ф7,1 и без да се занимаваш с преходници и т.н., което някой който сега почва, го предпочита.

Затова мисля, че ако въобще се случи, ще изчакат олимпийските, да продадат нещата на протата и после ще отворят с бройки в продажба.


Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: Mogila   
Дата:   07-12-23 12:43

Kalimas Точно супер изгодни са в момента. Страхотна инвестиция. Пък да не говорим за сигмите Арт ЕФ маунт колко са евтини на старо в момента, а са брутални на Р телата.
Както вече написах функционират по-добре от с ЕФ телата.
Като разполагащ с ЕФ и РФ обективи мога да кажа, че за мен, поне за това което аз правя, разлика няма. Примерно 100 макро със стабилизация имам и ЕФ и РФ. Абсолютно безкомпромисни и двата обектива и няма значение кой ще хвана.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: Kalimas   
Дата:   07-12-23 13:22

Повечето проблеми си изкачат при вариотата.
Иначе и аз съм си включил в бъдещата листа 18-35 1,8 арт, особено след като ѝ ъпдетнаха софтуера и може би 100мм макро (но макрот на доста по-късен етап). Но ако пуснат тамрона 17-70 ф2,8[smile] ще ми е по-добре. Другата комбинация дето съм си мислил е 16мм 1,4 арт + сигма 24-70 ф2,8.
Но ne ми се вижда добре пр. канонските 17-55 ф2,8 и 100-400 ф5,6 (помпата) да държат такива цени, просто защото нямат добре работеща изгодна алтернатива.

Просто конкуренцията дава избор, а той е хубаво нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: Mogila   
Дата:   07-12-23 13:51

Ами то избор има много.
Аз не виждам защо някой, искащ кроп камера и тамрон зуум обективи ще взима Канон Р камера? Дори да са отворили РФ. Да си вземе Сони.
Всяка система си има плюсове. Според нуждите си избираш системата. Не е нужно за всички системи да има всичко. Затова човек обмисля първо какво му трябва, какви обективи, какъв софтуер, как работи. Въз основа на това избира системата, а не както тук постоянно има питащи и спорещи какво да купят канон ли сони ли никон ли без никаква идея и план.

Например аз искам да снимам портрети.
Един от най-готините обективи за това е Канон ЕФ 85 1.2 2 версия.
Виждам, че почти не ползван се намира за по 800 евро [smilie10] [smilie10] [smilie10]
Купувам го.
После мисля какво тяло да му купя с бюджета ми.

Повечето хора имат да речем 2000 лева, предлагат им се тук камери за по 2000 лева. Купуват ги. Бият си после главата с какво ще ги ползват и се вайкат защо канон не са отворили РФ маунта примерно :) Не е ли абсурдно това?



Публикацията е редактирана (07-12-23 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: Kalimas   
Дата:   07-12-23 14:28

Ами моя случай е малко по-друг.
Аз съм от години с канон и съм си изградил нещата и мнението на ф4-ф5,6 и една палачинка. Един R10/R7 ще ми дойде добре и са ми удобни в ръцете. Не ме влече ФФ. Затова и лека полека ще си комбинирам нещата, къде мога по-бързо, къде по-бавно към поне ф2,8 - ф4. Ако са директно за RF/РФС ще ми е по-добре. А и нали уж за това пуснаха РФ байонета, да правят по-леки и светли обективи и тела, на по-добри цени (знаем, че са имали в предвид по-добри цени за тях[smilie3]).
Ясно е че първо се концентрираха в протата и тъмни обективи за другите, но какво да се прави. Сега ще се гледа как ще я развият тая РФ и РФ-С система и за другите, особено след като спряха и еос М.

Иначе за предварителния избор, аз нещата за мен съм си ги наредил с няколко варианта, ето един бърз.
Пр. Самянг 12/14мм (мисля че единия самянг/рокинин имаха и РФ версия) ; сигма 18-35мм, РФ 50/1,8 , тука едно твърдо макро с диапазон м/у 70 - 105мм, и един 70-200 ф4 или 100-400 IS II 4.5-5.6, ако успея може и 100-500 f4.5-f7.1.

Но на всеки етап, избора може да е различен, особено ако отворят РФ. ПР. ако канон ми пуснат нов 17-55 ф2,8 или РФ копие на 400 ф5,6 нещата ще се променят.
[beer] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще отворят ли канон RF за други производители
Автор: Mogila   
Дата:   07-12-23 14:38

Автор: keri-di
Дата: 07-12-23 11:05

Не бойте се,скоро и там няма да ги има-макар,че мен това въобще не ме интересува!


Ако трябва да правим ретроспекция на безсмислените и глупави коментари през почти изминалата 2023та година, този може да е на едно от първите места.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »