Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Не погубвайте кадрите от България по Микросток агенциите
Автор: nodoubt   
Дата:   11-11-09 21:48

снимаш сватба - пиеш мляко [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   11-11-09 21:51

Повече мога да се причисля към гледната точка на chukov [smilie24] Не е нормално всичко да се комерсиализира и експлоатира в карайност. Трябва да живеем в човешки сват и той да се радва на ирационалните си особености. Печалбарството на всяка цена води до ерозия във всичко което засегне дълбоко. Но баланса между двата бряга трябва да не се нарушава.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   11-11-09 21:51

Skandalen
Проблемът не е в това, че фотографията е цифрова
Учудвам се как не могат да го проумеят накои хора

Ела да ти дам техника ако нямаш и да те пратя на другия край на България да ми снимаш нещо по поръчка. Мислиш ли, че ще си дойдеш с кадър?
Гарантираш ли ми го?
Готов ли си да платиш неустойка за това?

Мисли с главата си
Не ползвай заучени клишета



Публикацията е редактирана (11-11-09 21:52)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   11-11-09 22:23

Любопитно ми е коя е най-добрата сток агенция (българска) и международна?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   11-11-09 22:35

Нещата се променят и няма как да се върнат по места си, все по лесно се снимат нещата които искаш , по лесно се намират в нета( и безплатно). Виж Google и Skype изцяло променят комуникациите и рекламата. Безплатни таблици и текстови редактори, безплатни телефонни разговори. Скоро всяка част от планета ще е снимата и достъпна за сваляне. Фотографията става все по достъпна и качествена .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   11-11-09 22:38

Безплатна за сега. След време всичко ще стане платено!!! Това е само реклама!!![smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: skandalen   
Дата:   11-11-09 22:48

Така е , но цифровата фотография направи възможно всеки да снима по много и дори посредствени хора често да постигат добри резултати. Те не се хранят с това и няма как да ги спреш да не публикуват снимки.
Предполагам повечето от тях не им пука за тези 25 цента , а просто се радват че някой е харесъл и свалил снимките им.
Това е обречена кауза и по скоро трябва да се търсят някакви нови варианти за предлагане на нещо ,което другите не могат ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   11-11-09 22:50

Джеф Аскоу ако разбере,че снимате сватби за по 60 евро, ще ви счупи прешлените....

Сток за 25 цента, сватба за 50 лева, свирка за 5 лева, важното е примоция да има и живота да върви напред...[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: skandalen   
Дата:   11-11-09 22:51

Както се казва потребителя е Цар [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   11-11-09 22:54

CanoniO [smilie18] [smilie18] [smilie24] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   11-11-09 22:55

От сток преди 3 години си правех по 1000-2000$...
Сега едвам правя 200-300$ при 20 пъти повече снимки и при положение, че продавам в 5 агенции.
От това по-голямо доказателство, че нещата не отиват въз добра страна - здраве му кажи.

Скоро споделих на един приятел, че продажбите вече са такива, че не си заслужава да поддържам собствен сървър и че работата отива към отказване. Той много се учуди и позна да ми реди оздравителна програма... Ама аз виждам, че с оздравителна работа няма да стане. Или трябва да оставя всичко друго, както каза Никсъна, и да се задаоволявам с едни примерно 1000$ на месец, или трябва да заеба стока тотално и да си гледам другата работа, дето ми носи в пъти повече пари...
Тая работа със стока умря.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   11-11-09 22:57

Смятате ли акта на получаване на заплата за печалбарство?
Аз работя точно това: Обикалям страната и снимам. При успешни кадри продавам заснетия материал на издателства, рекламни агенции и на всички, които пожелаят да го купят. По този начин формирам заплатите на малкия екип който подържам, плащам си сметките, купувам си техниката и всичко останало което човек прави със заплатата си.
Това , че фотографията била станала достъпна и взимането на пари за снимки от някои се смята за печалбарство са си чисти глупости.
Днес всеки кара кола, но ако те сбарат да извършваш транспортни услуги без лиценз ти скъсват гъза от глоби.
Фотографите като мен са като добрия градски транспорт - не луксозен,но идващ на време да те откара за където си тръгнал.
За каква прекомерна комерсиализация може да става дума тук? Тъпото , е че докато си карате отпуските и работодателите ви плащат за това, и сте сполучили да направите някой и друг прекрасен кадър - сте готови да го изпраскате за жълти стотинки в някой микросток.....



Публикацията е редактирана (11-11-09 23:10)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: skandalen   
Дата:   11-11-09 23:05

"Тъпото , е че докато си карате отпуските и работодателите ви плащат за това, и сте сполучили да направите някой и друг прекрасен кадър - сте готови да го изпраскатеза жълти стотинки в някой микросток..... "


Това е все едно таксиметров шофер да ти се сърди , че си закарал приятеля си донякъде. Ако не си го направил е щял да си хване такси и така им взимаш хляба [smile]

За какви лицензи и глоби бълнуваш ?
Приеми ,че професията се променя и няма път назад. Интернет изяде хляба на много индустрии. Цялата вестникарска индустрия е пред колапс...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   11-11-09 23:06

Ето един пример - през пролетта 2005-та качвам в шатърсток един кадър от изворите на Марица.
По нова година гледам по книжарниците кадрото ми направено на еднолистен календар - лак, лайсни, 50х70, 1,40лв......
Издател Дунав прес. Купили са си го хората както си му е реда, аз получих 1,67$. Под сурдинка ми прошепнаха за 10 000 тираж на плакатчето, х1,40 лв на парче.....
Ама каквото съм посял това и поженах [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aeobs   
Дата:   11-11-09 23:07

приказки, на приказки...


ecobo, случайно засякох поста ти.
Преди години е имало търсене и предлагане. Сега има същото търсене и в пъти по-голямо предлагане - конкуренция.
Съвсем сега стока минава на ниво от което можеш да докарваш доходи. Стока умира за тези, които имаха малки и средни продажби. Вече си трябва яко бачкане, но поне си знаеш труда.



Публикацията е редактирана (11-11-09 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   11-11-09 23:08

Това е все едно таксиметров шофер да ти се сърди , че си закарал приятеля си донякъде. Ако не си го направил е щял да си хване такси и така им взимаш хляба [smile]
Скандален, сега ако пък от шатърстока и там другите микростокове са ти чак такива приятели, па вози си ги безплатно[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: skandalen   
Дата:   11-11-09 23:08

Е нали според лицензионните споразумения нямат право да пускат комерсиални календари с кадри за по 1.67 $ ? Трябвало е да ги съдиш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   11-11-09 23:10

абе и двете страни са прави за себе си, аз лично повече харесвам гледната точка на гецата и чуков.

обаче...

истина е също, че интернет промени доста неща

и че точно в кризата има достатъчно добри клиенти, които не търсят изобщо евтин продукт, а напротив

тези, които търсят евтиния продукт винаги ги е имало, и ще продължава да ги има, ще има и изпълнители на евтиния продукт

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: skandalen   
Дата:   11-11-09 23:14

Не ме разбирайте погрешно , аз не съм фотограф , нито дори има претенции че снимам като хората.
Ако обаче направя и един добър кадър ще се радвам да го споделя с повече хора . Именно такива са и много от тези които качват по разните стокове. А пък ако видя снимката на календар ще се хваля до живот . Това щото е за кеф , а за пари си имам друга работа. Нея обаче едва ли някой може да я прави за кеф ( е случаите са единични и винаги влизат в новините [smile] )
Кой би преживявал с по 200-300 $ месечно ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   11-11-09 23:14

skandalen
Дата: 11-11-09 23:08

Е нали според лицензионните споразумения нямат право да пускат комерсиални календари с кадри за по 1.67 $ ? Трябвало е да ги съдиш.

Майтапиш ли се?.... колкото осъдихме Марешки за кражбата на 36 кадъра за календара на аптеките му за 2009г...
16 души с ограбени и осрани кадри, щото са ги крали от форумите вместо да си платят по 60-80 лв за кадър......

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   11-11-09 23:15

Ярък пример е как малка и безплатна програма като skype изяде "и хляба и салама" на големи компании. Света на "сток агенциите" се променя драматично , все по често виждаме любителски кадри по водещи телевизии.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   11-11-09 23:16

разберете го човека audi rs8-ицата му знаеш ли каква издръжка на месец има [smilie3] [smilie5] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   11-11-09 23:16

skandalen
той и Марешки направи календар с крадени кадри
ама я го осъди

Да, ако правосъдието в БГ беше на място може би щеше да имаш шанс

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: skandalen   
Дата:   11-11-09 23:18

Ами в една бяла държава е можело да бъдат съдени. Тук навлизаме в по-дълбоки води.

Марешки изяде хляба на стотици хора , но клиентите не се интересуват как постига тези цени в аптеките нали ?
Предполагам и много от вас са негови клиенти ,без да им пука за некоректните ( направо незаконни и престъпни) методи с които постига този успех.



Публикацията е редактирана (11-11-09 23:24)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   11-11-09 23:18

а вече сте ме преварили с примера

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »