Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re:
Автор: skandalen   
Дата:   15-11-09 22:35

Един от моите любимци . Не го знам къде и как продава , но определено е изял хляба на доста хора :

http://www.pbase.com/bauer/travel
http://www.pbase.com/bauer/root

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   15-11-09 22:41

Я огледай внимателно линковете, които си пуснал

Това ли имаш предвид?
Това е туристическа фотография в случая
http://www.pbase.com/bauer/slovakia_autumn

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   15-11-09 22:42

Ако този ти е любимец, значи се убеждавам, че очевидно не си разбрал за какви снимки говоря


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: skandalen   
Дата:   15-11-09 22:45

И ? Мен простичките неща ме грабват [smilie3]


Погледнах сайта ти и имам представа за какво говориш.
Австриеца може да е качил разпознаваемите места на друго място , макар че ако погледниш нощните снимки от Вегас например...



Публикацията е редактирана (15-11-09 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgprinter   
Дата:   15-11-09 22:47

Чуков, така и не ми отговори на въпроса - що е то фотографски труд, или ти какво разбираш под това?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   15-11-09 22:53

Що за въпрос е това?
Къде визирам такова понятие?

Аз говоря за цена на крайния продукт.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   15-11-09 22:56

bgprinter, тема за дисертация, а ти искаш в два три реда.
Човек който задава такъв въпрос ми се струва, че е с предварителната нагласа каквото и да му отговориш, да ти каже , че снимането не е никава работа и не може и дума да става за някакъв труд!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgprinter   
Дата:   15-11-09 23:24

Геца, не позна. Нито е сложен отговорът, нито мисля, че фотографът не се труди, но въпросът ми е какво Чуков разбира под фотографски труд?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   15-11-09 23:30

Ам питай го на лични бре, това каква връзка има с темата[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   15-11-09 23:33

А според теб бгпринтер фотографът не се ли труди?
Не се ли труди да осъвършенства техническите си познания, боравенето с техниката, обработката на кадрите, построяването и настройката на снимачната площадка или бъхтането по баирите?

Това не е ли труд?
Или какво е според теб? Едно просто вдигане на апарата?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgprinter   
Дата:   15-11-09 23:34

Каква връзка има с темата??? [smilie11]
[smilie10] [smilie11]
Ми ето, това е още от първото му писане>>

"....Така погубвате кадрите и ги обезценявате заедно с труда на много хора, които се мъчат да оцеляват и си изкарват хляба с фотография."

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   15-11-09 23:35

аз продължавам да не разбирам как човек с твоето становище може да поддържа сток сайт...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   15-11-09 23:36

bgprinter
Е не е ли вярно?

Ако ти примерно снимаш и с това, което си заснел напечаташ да речем календар и го продаваш, не си ли изкарваш хляба с фотография?

Ако аз те повикам да ми заснемеш хотела или продуктите, които произвеждам, това не е ли фотографски труд?

Ако не е, какво е тогава?



Публикацията е редактирана (15-11-09 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   15-11-09 23:39

Икзайл,
нека уточня последно, понеже явно около четвърта пета страница си пропуснал какво съм написал.

Аз не роптая срещу стоковата фотография по принцип, нито срещу това кой я предпочита пред другата. Аз апелирам единствено и само срещу продажбата в МИКРОСТОК на ХУДОЖЕСТВЕНО ИЗДЪРЖАНИ РАЗПОЗНАВАЕМИ КАДРИ ОТ БЪЛГАРИЯ

Това и единствено и само това.
И нищо повече

Не случайно не коментирам Гети или Алами, където продажбите са скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   15-11-09 23:49

exile, абе пич малоумник ли си що?
Колко пъти да ти се обяснява квинт есенцията
Ако искате да продадете нещо за 50 кинта, не го качвайте в сайт, откъдето всеки може да си го купи за 1!
Къде видя в сайта ни цена 1 лев?
Къде прочете , че чуков или кой да е от нас, защитаващите тезата на чуков да сме против стоковите сайтове?!
Ако си мераклия да правиш сайт на забележителностите ние ли да ти даваме зелена улица?
Айде вземи се в ръце и спри със глупостите!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   15-11-09 23:55

Аз това го прочетох внимателно.

Някои хора се опитаха да ти кажат, че художествено издържаните кадри така или иначе се продават за повече пари. Щото летви всякакви.
И то ако изобщо приемем словосъчетанието "художествено издържани" за нещо, което има смисъл.
И да се уточниш дали едни кадър, който си можел да направиш само лятото миналата година в 6 и 48 следобед е по-художествено издържан от един, който можеш да го направиш всяко лято, или пък не почваш да месиш художествено издържаното с цената на бензина, цената на стока, 25 цента, 10 лева, брауновото движение и положението на марс и венера, за да е такава мешана салата тази тема...

Снупъра и никсъна ги разбирам на 100% защо са против стока, ама в 12 страници тема така и не се разбра аджеба какво ще ги правиш тези художествено заснети паметници на България и по колко долара и къде точно ще се продават те...
Защото такъв сайт наистина няма...
Аз питах - почваме ли да го правим, ти посочи твоя, пък на мен ми стана мъчно.

Защо ли?.

Такива неща... Късно стана, а темата дълга...

Геца, не знам дали съм малоумен, но не си спомням да съм казвал, че в сайта ви има цена 1 лева [smilie10]

Има 9, разликата от 8 лева е потресающа и автоматично го издига над микростоковете [smilie24]

Нали нямаше да говорим за него, какво стана?



Публикацията е редактирана (15-11-09 23:57)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dundo   
Дата:   15-11-09 23:56

гецата, а къде да го сложим, така че да се продаде за 50лв?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgprinter   
Дата:   15-11-09 23:59



Точно такъв отговор очаквах.

Сега и аз се бъхтя по баирите и то го правя доброволно, без да ми плащат, а за удоволствие, но не се зова фотограф.

В днешно време обработката на кадрите е толкова лесна, че бих казал не би трябвало да я споменяваш и при това, колкото си по добър фотограф, толкова по-малко има за обработване.

Построяване на снимачна площадка? Нали за пейзажи говорим, да не би да ги строите и тях? [smilie10]

Техническите познания са от веки веков едни и същи. Фотографът борави с две числа, в днешно време с тях борави апаратурата, при това толкова добре, че за фотографът място не остава, или точно колкото да се вмести за 25 цента.

Истинската работа на фотографа се извършва в главата. Когато тази работа липсва, остава само произведеното на поточната линия - наричана фото-АПАРАТ. В днешно време поточните линии са толкова добри, че за тях дори не са нужни работници - апаратите по стадионите, дори няма фотографи зад тях.
Когато един човек си купи такава машина, логично е да иска да печели от нея, а когато хората които имат възможност да си я купят станат повече, се получава излишък на продукция, поради което и пада стойността на продукта - 25 цента.

Ако работата на фотографът се свеждаше само до това да строи сцени и да качва баири, то големите рекламни фирми нямаше да пращат големи фотографи по света, да снимат това или онова, а щяха да пращат големи фотоапарати и да оставят местните да снимат с тях, след това да им подаряват апаратите и да им пращат някой друг хонорар, вместо да пращат цял антураж от хора, да плащат хотели, самолетни билети и т.н.

С не лоши чувства го казвам всичко това, защото не те познавам. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   16-11-09 00:06

Ако си вадите хляба с фотография направете си "място"където да си предлагате снимките, или тръгнете от издателство на издателство от рекламна агенция на рекламна агенция, от врата на врата и предлагайте.
Има достатъчно места където ще ви купят кадъра и ще ви дадат ако не добра, то прилична цена за снимките ви.
(На мен това упражнение ми отне около 3 години)
Ако сте любители и търсите изява Фото Форум и подобните нему са достатъчно голяма арена [smile]
Приемете призива на Чуков като рационална помощ как по-добре да спечелите от снимките си.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   16-11-09 00:08

В днешно време обработката на кадрите е толкова лесна, че бих казал не би трябвало да я споменяваш и при това, колкото си по добър фотограф, толкова по-малко има за обработване.
Господи прости му ...аджамийче си още бгпринтере[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgprinter   
Дата:   16-11-09 00:17

Еми сори Гецата, ако имаш трудности някакви ходи да се обучаваш, хората даже автоматизираха и тази дейност... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgprinter   
Дата:   16-11-09 00:19



[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   16-11-09 00:20

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

ей сега ще почне големия сеир

още ли се драчите тука?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   16-11-09 00:31

Юбряяяяяя!!!! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   16-11-09 00:33

Сюррр брьееееее [smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »