Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re:
Автор: skandalen   
Дата:   15-11-09 21:43

В тоя кадър най-ценното е Мерцедеса на първа линия .


http://stockphotobg.com/Scripts/phpThumb/phpThumb.php?src=/home/stockpho/snimki/1273.jpg&hash=483079


Щом и от това хората правят пари... Всеки дето е бил това лято на морето сигурно има някой подобен и не по-лош кадър.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   15-11-09 21:45

Огромно отношение имат към темата линковете.

Чуков, кефи ли те? Сам си го писах... [smilie21]

Помисли си пак кой кого води със сайтовете. Да не си броим и потребителите. Пък най-накрая да си премерим и...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   15-11-09 21:47

lipostok, ти не беше ли онзи дето неможа да се класира в селекциите нито на бургаския, нито варнеския конкурс и тръбеше в темите НЕУЧАСТВАЙТЕ, ДИГИТАЛИЗАЦИЯ, ФОТОШОПСКИ ПРОСТОТИИ (цитирам те по памет)...
Та твоето чувство за срам не те ли гъделичка да пишеш тук?



Публикацията е редактирана (15-11-09 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   15-11-09 21:50

Скандален точно този кадър бе купен от списание Екстериор, по повод откриването на яхтеното пристанище в Св.Влас.
За всеки влак си има пътници. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   15-11-09 21:51

Да им е жив и здрав редакторът на Екстериор!

http://www.exterior.bg/


И уебмастъра също!


Тази тема е за триене, хора.
Ако искате вярвайте.



Публикацията е редактирана (15-11-09 21:52)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minimalistic   
Дата:   15-11-09 21:52

то само тая да беше... вижте останалите в 100 национални обекта, за които предполагам иде реч и в текущата дискусия.

бах, ше взема се амбицирам да взема 3-4 седмици отпуска догодина и да мина да ги разпукам - по 2 дни на обект. после всичко на фликъра под криейтив комънс...

баси сайта

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: skandalen   
Дата:   15-11-09 21:55

geca , прав си за влака . Именно такива неща обаче карат лаиците да припечелят някоя жълта стотинка от хобито си . Всеки би си рекъл , щом това се продава що да не се пробвам и аз. Когато обаче видиш нещо дето е на ниво и непостижимо за теб ще си кажеш - ...чакай бе къде съм тръгнал аз?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   15-11-09 21:57

Минималистик,

Ам айде де
Ами то нали иска да си отлепиш задника от компютъра и да оставиш някой лев за бензин спане и храна. Нали иска да станеш рано сутрин.

Ама то пуст мързел.


Не превръщайте темата в разбор на определен сайт.

Това, че виждате слаби кадри в сайта само може да ви радва.

Това означава, че ако чуете призива ми, както можете и по-добре да снимате, сте готови да предложите прекрасен продукт на българския пазар.

Нали така Минималистик и Екзайл? Или греша

Отговори на това съобщение
 Re: Не погубвайте кадрите от България по Микросток агенциите
Автор: lipostok   
Дата:   15-11-09 21:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   15-11-09 21:59

Ето ви един стимул.
Щом бездарните кадри от визирания сайт намират купувачи за много повече от 25 цента, това означава, че гъстата мрежа майстори фотографи в тоя форум могат спокойно да изкарват пари, прилагайки на практика знанията и уменията си снимайки България.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   15-11-09 22:00

Преди време имаше една БГ фирма, която беше направила сток банка и доста фотографи започнаха да си дават кадрите с обещатанията за големи суми и продажби. И какво стана - нищо. Защо нищо ли? Защото мениджърите бяха с български манталитет.. и начин на мислене.

И аз не разбрах, нещо не ви кефи, че правя със снимките си това което намеря за добре ли? Или това ви дразни?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   15-11-09 22:00

Що бе скандален , ти само шедьоври ли бълваш?
Защо да оставям лаиците да припечелват от такива кадри, а аз не? Да не би да съм по лош от тях? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: skandalen   
Дата:   15-11-09 22:04

На мен снимките в твоя профил ми харесват и то много .Съвсем сериозно!
На тоя сайт обаче наистина има много плява.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   15-11-09 22:04

Във фотолиа ще дам левче, в твоя сайт 15 лева.
14 лева разлика ако мислиш, че ме бъркат като става въпрос за това да си свърша работата...
Айде пусни ги за 200-300 лева начални цени, 5000 за публикация.
Нали за това се борите?
Не струва долар снимка на забележителност, струва 20 лева и по този повод тема пусна?
Оффф...
Продукти на българския пазар вече предлагаме, па и на доста други, е, не са за сток, та къде ли сме тръгнали... Ама чакай, нали стока не беше хубаво нещо [smilie10]

Аз се обърках, често.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   15-11-09 22:07

Апропо подсещате ме по повод разговора да кажа нещо.

Започва да ми прави впечатление, че ние волю неволю влизаме в едни аз ги наричам "форумни" релси.

Какво имам предвид
С времето, наблюдавайки високо рейтингуваните тук кадри започваме неусетно да се стремим да правим подобни.
Излезе кадър с ефект надраскан филм и почваме да налагаме слоеве с драскотини в шопа

Излезе кадър с драматични небеса - правим ги червено-черни и ние.

Излезе социално-битов кадър - убиваме се да снимаме баб си на село в бедната й стая с кувиорче над леглото и чайник на печката.


И това не е всеичко
Започваме да мерим с "форумния" аршин. Ако кадрите не се приближават като визия до високорейтингуваните то те не са хубави.

Защо казвам това

Преди време бях пуснал някоко снимки от Родопите в един форум. Обади ми се човек, който ми поиска 12 кадъра за да си направи календар от тип "колибка"
Аз му дадох един адрес, в който имах качени 40-на снимки с течение на годините.

Оказа се, че на човекът му харесват неща, които аз никога не бих му предложил да купи. И се замислих, че без да искам съсм си вкарал мисленето в границите на форумните кадри.

Тогава се запалих да направя сток-сайта и се убедих, че много често хората харесват съвсем различни неща от нас. А ние все повече се ограничаваме в естетическите критерии, които този или онзи фотографски форум неволно ни налага.

Икзайл, това е и като отговор за съвсем обикновените снимки, които виждаш в посоечния адрес

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   15-11-09 22:10

Ами ако това ти е отговорът значи отдавна трябва да си си отговорил и на всички подобни въпроси за микростока и 25-те цента - и аз пак не разбирам защо е цялата тема?
Имаш добри кадри, имаш може би работещ сайт - това ти си го знаеш, имаш мнение по темата за качването на някакви снимки по микростоковете, ама между тези трите няма никакво съответствие.

Отговори на това съобщение
 Re: Не погубвайте кадрите от България по Микросток агенциите
Автор: Canon   
Дата:   15-11-09 22:14

snooper,
По-добре кажи на твоя човек да не пие, докато снима - много бозаво работи.


А за разликата между неговата:

http://www.michaelkenna.com/advert/RollsRoyce/rolls.jpg

и тази втората - моята:

http://thumb15.shutterstock.com.edgesuite.net/display_pic_with_logo/116974/116974,1247127895,1/

stock-photo-bulgarian-road-with-truck-33361849.jpg

(която отговаря на изискването на стока да няма фирмени знаци/символи)

- е явно в мноооооого голямата уста на Кена - да убеди някой рекламист да му плати повече от 25 цента за неговата с муцуната на ролса.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Посредствен фотограф - това се вижда от снимките - но в подходяща среда и контакти. Явно ти е много ниска летвата да правиш верни оценки на нивото на фотографите като класа и отъжествяваш социалната среда в която се намират с възможностите им.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   15-11-09 22:16

snooper, моля те не му отговаряй, дори по някаква причина да ти е минало през ума.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   15-11-09 22:19

Основната заблуда в случая идва от това, че цялата тема засяга конкретно мен и моя сайт

Това не е така
Тази година имах възможност да ходя да снимам с няколко човека, които много уважам и като фотографи и като хора, които се препитават основно от такива кадри и от продуктите, които издават с тях.
Не искам да казвам за кого точно става дума, но всички са доказали се като творци хора. Говорили сме на дълго и широко. Някои от тях са добре познати в този форум с прекрасните си пейзажи, направени с много ходене и много снимане.
Други не посещават форума.

Като цяло, мнението им по този въпрос е подобно. Тази тема я пуснах за всички, които не спират да обикалят страната за да снимат красотата на природата й.

Видях уникални за мен кадри. Уникални и за това, че вече не могат на практика да бъдат заснети.

Ще дам пример.
Никога повече не можете да заснемете като автентични места селцата Бръшлян, Старо Стефаново, Делчево.
Преди 5 години е можело, вече не.

На пролет снимах Беглика. Добър кадър се получи според мен. Сега есента потривах ръце като минахме от там. Представях си златната есен на островчето.
Ами няма вода просто. Нямаше го язовира [smile]

Шанс, късмет и не знам какво още да го нарека
Та така де



Публикацията е редактирана (15-11-09 22:20)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: skandalen   
Дата:   15-11-09 22:23

Canon ,явно се бъзикаш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   15-11-09 22:24

При него никога не знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Не погубвайте кадрите от България по Микросток агенциите
Автор: Canon   
Дата:   15-11-09 22:27

Ами - бъзикам се - то се вижда с просто око.
Ето една добра фотографска работа по темата ролс ройс:



http://dichev.com/blog/wp-content/uploads/2007/08/00_rolls-royce_phantom.jpg



[smilie24]

А на оня са некви учебни ескизи ...



Публикацията е редактирана (15-11-09 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Не погубвайте кадрите от България по Микросток агенциите
Автор: Canon   
Дата:   15-11-09 22:30

И още една

http://dichev.com/blog/wp-content/uploads/2007/08/02_rolls-royce_phantom.jpg




http://dichev.com/blog/wp-content/uploads/2007/08/04_rolls-royce_phantom.jpg



На този фотограф му свалям шапка [smilie24]

Едит: Я да донадим и бозата на "класния" фотограф Майкъл Кена, за да се види по-добре разликата:


http://www.michaelkenna.com/advert/RollsRoyce/rolls.jpg


И дали да не го пратим тоя Кена на курс при някой от фотофорумските момчета, дето изпипват ХДР-а както трябва, а не като на горната снимка - недотепан.



Публикацията е редактирана (15-11-09 23:10)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lillly   
Дата:   15-11-09 22:32

За жалост нямам възможност да изчета всикчо изписано.
Този тип сток сайтове са подигравка не само със снимки, които чуков е описал, а още повече с портретните снимки!
Що за човек ще продаде нечий образ за долар-два без да знае за какво ще бъде употребено лицето на модела... [smilie23] китайка боя за коса примерно, на евтина водка или какво ли още не...
Това е безумна подигравка с портретната фотография и неуважение към моделите.
И всичко това за жълти стотинки, игра на дребно. [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lillly   
Дата:   15-11-09 22:34

И поздравявам автора за това, че му пука достатъчно, за да се ангажира с темата и да спори!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »