Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re:
Автор: KiIIeR   
Дата:   11-11-09 19:37

напълно подкрепям ecobo [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   11-11-09 19:38

Жоро
тук не става дума за колко продавам аз и дали продавам изобщо

Тук става дума за огромна разлика в цената
Погледни колко он-лайн всекидневници пазаруват ежедневно от стоковете

погледни в условията на стандартния лиценз на шатъра

a)
On web sites, provided that no Image is displayed at a resolution greater than 800 x 600 pixels;

Това на практика означава безгранично използване в кой да е уеб сайт

И точно ти Жоро, да ми го казваш това, дето си скитал по 100 места, дето знаеш как се надяваш господ да ти даде шанс да уцелиш и време и момент да щракнеш кадъра.

Никога няма да се съглася с това

А за подбиването на пазара ще ти кажа нещо
Аз съм върл противник на криворазбрания либерализъм. Той ще ни убие рано или късно.

Нека ти дам един пример
Знаеш, че сме наясно горе долу в бизнеса с гумите
В Германия хората негласно са си разпредлелили пазара на региони. Всеки продава в своя регион и никога в региона на колегите си.
Така той знае, че оборотът му еди колко си, но разчита на него, има предвидимост. Той знае, че никой няма да дойде и да го подбие утре в неговия регион така, както той не подбива в чуждия.

Така има възможност да си ориентировъчно да си планира бъдещето и да инвестира в бизнеса си.

В България ние сме вълци
На сульо баща му му купил машина за цифров печат за да се занимава с нещо. Той се изтъпанва до теб и понеже не мисли за амортизации и лизинг жули копията на смешни цени.
А ти увиваш тръните дето се казва и се чудиш как да отчупиш от цената.

Примери много в много бизнеси

Отговори на това съобщение
 Re: Не погубвайте кадрите от България по Микросток агенциите
Автор: Kanonir   
Дата:   11-11-09 19:49

Чуков хабиш се напразно - някои тука все изхождат от силната вярата в "свободния саморегулиращ се пазар" който:
а) тоя дет е работещ хич не е свободен и саморегулиращ се;
б) а където е "саморегулиращ" се след едно известно време току му дотрябва някоя крупна финансова инжекция за сметка на данъкоплатеца та белким се отрегулира - т.е. връщаме се на подточка а)


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   11-11-09 19:51

Аз преди време, в един специализиран форум за микросток, призовах всички, които качват в Шатърсток, ако не спрат да качват, поне да намалят кадрите до позволения минимум (4Мп). Познай дали някой откликна [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   11-11-09 19:54

А ако някой иска да навлезе в бизнеса с гумите и всички региони са заети какво да направи, за да привлече пазарен дял?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   11-11-09 19:59

n1x0n, прав си в някои отношения за микросток агенциите но както вече написаха няколко души, монетата има и друга страна. Защо упрекваш хората че са лековерни, че са готови да си продадат снимката за 10 цента? Първо не са десет а много повече, второ какво да правят хората на които фотографията не им е основната работа, които обаче все пак искат да си добавят честно заработени средства към скромните заплати давани в държавата?
Всички не може да са професионални фотографи, дизайнери и т.н но това не ги прави по малко желани партньори от тези агенции. Който се труди, който инвестира в тази дейност печели, и това не са трохи а съвсем прилични доходи.... друг е въпроса че самите агенции станаха алчни, а и доста предирчиви за парите които дават на контрибуторите. Защото се иска професионално качество за снимките а се скъпят примерно да дават 10$ на изтеглена снимка, което според мен е една нормална цена за момента. Така че и ти си прав, но и хората имат право да спечелят нещо от труда си. Въпрос на гледна точка и желание...[smile]



Публикацията е редактирана (11-11-09 20:08)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   11-11-09 20:11

Защото Васкони човек трябва да е далновиден
Затова

Не да вижда как ще изкара 5 долара утре а как няма да изкара и цент след няколко години
затова

Промис
Опитай ако си лекар на свободна практика да отидеш да живееш в Холандия и да практикуваш професията си и ще говорим отново.

Хората знаят кое е правилно за бизнеса им и си го преследват
Французите гллупави ли са като защитават езика си или?

Те гледат по-далеч от носа си

А ние сме като циганите
ден да мине друг да дойде

Именно за това, да понадят накой лев към мизерните си заплати, затова си дават задника българите

За да понадят към 500 лева заплата има фотографи, които снимат сватби за 50 лева
щото 4х50 = 200 лева горница

Това е мисленето на скота
Докато мислиш така си обречен

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   11-11-09 20:13

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Tekumze   
Дата:   11-11-09 20:24

Беднотияяя.....


http://212.36.3.59/site_pics/157/3_1257953380.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   11-11-09 20:27

chukov, на агенциите изобщо не им дреме дали всите българи заедно ще се откажем да качваме снимките си! Ама хич! Ние като се откажем други ще запълнят нишата,включително и чужденците които идват тук и снимат на воля.
Това е като с гласуването на избори...един гласува, друг не,... остави хората да преценят най добре кое е полезно за самите тях!
Искам да засегна и друг казус за ползата от агенциите! Може и да не ти се вярва но те са и еталон за много хора, някой може и да не си признае, ама гледат всички и цъкат с езици на ум, като видят какво правят майсторите, примерно като Юрий Аркус, Лиза Гагне и т.н Те будали ли са, или смяташ че твоето ниво е по високо от тяхното? Вярно е че има известна доза ...пирамидалност в структурите им/на агенциите/ ама хубавата снимка пак няма да потъне, щом е хубава ще се види от много хора,клиенти и ще ти донесе доходи! В този форум има доста колеги които ако са справедливи ще си сложат ръка на сърцето и ще си признаят че печелят доста добре,именно от там. Ти какво предлагаш, да изчистим профилите си и да гледаме сапуните по телевизията. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   11-11-09 20:35

Защо упрекваш хората че са лековерни, че са готови да си продадат снимката за 10 цента?

Нито някого упреквам, нито наричам лековерен. Казвам, че винаги ще има хора, които ще качват в тези сайтове - независимо от цената. Защото нека сме честни, дали ще са 10 цента или 3,5,10 долара е все тая - и едното и другото е продажба под себестойност.

Микростоковете много умело подхлъзнаха хората с лафа "защо да не припечелите някой лев, така или иначе си щракате?!". Натрупаха огромни библиотеки с изображения и си отвързаха ръцете за все по-лоши условия към авторите и все по-ниски цени към купувачите.
Насадиха един тотално убийствен за сток-фотографите бизнес-модел като нещо нормално и сега ще ви гледат сеира, защото при тази конкуренция - единственият начин да си запазите доходите от сток, ще бъде да си зарежете основната работа...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   11-11-09 20:39

Същото се отнася и за големите търговски вериги в страната!И те извиват ръцете на малките производители с непосилни отстъпки но... май никой не се отказва да работи за метро,пикадили кауфланд...

Отговори на това съобщение
 Re: Не погубвайте кадрите от България по Микросток агенциите
Автор: lipostok   
Дата:   11-11-09 20:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   11-11-09 20:42

едно, че има такива, дето отказват, второ, че не съм чул някой да обича метро, пикадили или кауфланд...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   11-11-09 20:43

три, че отговорът на Васкони беше все едно изобщо не е прочел поста на Никс и какво казва той [smilie8]



Публикацията е редактирана (11-11-09 20:43)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   11-11-09 20:43

Щото сме в България бе Васкони
затова
не си ли разбрал
Коя друга държава с лека ръка ще ликвидира цели отрасли от икономиката си внасяйки безконтролно дотирани и стоки със съмнително качество от вси страни?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   11-11-09 20:46

съгласен съм с много от нещата казани от Никсъна, но това не е причина да се откажа от качване в стокагенции! Защо ...аз си зная най добре!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   11-11-09 20:57

ама хубавата снимка пак няма да потъне, щом е хубава ще се види от много хора,клиенти и ще ти донесе доходи!

Това е най-голямата заблуда... естествено, че ще потъне, когато има купища други снимки на нейното ниво. Стоковете са едни калъпи - за визия, за модели, за композиция, за обработка - всеки снима каквото се търси и продава. Няма уникалност в тази работа.
Колко хора си съсипаха стила на снимане с тия стокове - не ми се говори.

Пък хора като Аркурс не ги гледайте, защото те са си ПР инструмент на сайтовете и са такава рекламна измислица, че няма накъде. Всеки сток сайт си избра 5-6 "рекламни лица", колкото да се пудри мозъка на другите стокаджии с лъскави "success stories" - и взе да ги пробутва за пример.

Помни ми думите: още година-две и от сток ще изкарват смислени пари само онези, които не просто са добри, но и бачкат яко само в тази насока. Това с "допълнителните приходи" ще остане в историята дори за много от хората, които вече имат по 1000 кадъра качени. Нищо, че са в дъното на пирамидата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   11-11-09 21:06

... и за който ме е разбрал погрешно - никого не агитирам да отказва от микро-стоковете! Ни най-малко.

Напротив, смятам , че стореното зло от микростоковете е необратимо - поне ги експлоатирайте, качвайте колкото можете, докато още можете да си докарате някакви смислени пари от там!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   11-11-09 21:07

Васкони
прочети внимателно първия ми постинг

Качвай където и колкото си искаш

Казвам за последно
Не продавайте на безценица кадрите от България.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   11-11-09 21:09

Насадиха един тотално убийствен за сток-фотографите бизнес-модел като нещо нормално и сега ще ви гледат сеира, защото при тази конкуренция - единственият начин да си запазите доходите от сток, ще бъде да си зарежете основната работа...


....Стоковете са едни калъпи - за визия, за модели, за композиция, за обработка - всеки снима каквото се търси и продава. Няма уникалност в тази работа.
Колко хора си съсипаха стила на снимане с тия стокове - не ми се говори.



Точно поради тия причини един Chase Jarvis дето е Chase Jarvis заряза продажбите за сток агенции (имаше статия в блога му), а той не работи с кой да е, но почвам да си мисля че каквото и да нпишем тука наш Ганя ще си знае неговото....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Svetul4o   
Дата:   11-11-09 21:21

няма да потъне, щом е хубава
Няма ли ?! При 800 хиляди в категория цветя, 500 хиляди пейзажи, милион портрети с ядящи, тичащи и скачащи хора дали няма да потъне. Всичко потъва, повечето преди да са качени още дори.



Публикацията е редактирана (11-11-09 21:22)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   11-11-09 21:22

Чуков баце има наченки на логика в това, което си написал, ама не много и не мога да се съглася с теб.
Първо микросток сайтовете като цяло ползват бизнес кадри и подобни такива, които са идеални за уеб или за малки вестници, списания. Снимките на национални паметници или нещо такова не са им приоритет, ама това няма такова значение тука.
Първо всеки е свободен да прави каквото си иска и на мен не ми харесват много работи, ама какво да направя, да убия хората, които ги правят ли какво?
Второ, ако една агенция е сериозна, винаги би си наела човек за специализирана задача, а не да ползва фотографии от нета. Ок никой няма да качва по микросток сайтове и утре като на някои им трябва кадър от от етъра за брошурите им за еднодневни екскурзии за 30лв, дали няма да си намерят някой, който за една безплатна екскурзия до там ще им даде после 10 кадъра, как мислиш?
Може да седим и да ги дебнем тези хора, ще ги убиваме докато намалеят и после нашия труд може да се котира по-добре.

Трето аз отдавна съм казал, че тази плоскост по която си тръгнал е много опасна и хич не е хубава. Дискутирали сме го това във форума преди 2-3 години ако си спомняш. Ама на запад как си гледали труда какво правили имали гилдии и камари и не знам си какво. Аз да те питам сега
- като ти изгори крушка или бушон викаш ли електротехник или му подбиваш труда като си ги сменяш сам?
- ползваш ли си колата да отидеш да си свършиш работа или викаш такси?
- като вземе някое коляно да ти пуска вода в банята обаждаш ли се на водопроводчик или го омотаваш с калчища...

примерите може да са безкрайни тука, а резултата няма да е по-друг.

Ако някой иска да се занимава сериозно и да изкарва пари от фотография, да има спокоен живот и да му е осигурено всичко, да се учи, да се развива, да направи така, че да го търсят, да си продава работите на цени, които него го устройват. Ако един фотограф се е развил успешен е и го търсят, не мисля че би се притеснявал за сток, микросток агенцийки и не знам си какво, дори и в България да е, това не е оправдание.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   11-11-09 21:32

Анастасе
С теб по много въпроси мислим еднакво
по този - НЕ

Дали е опасна тази плоскост или не остави аз да преценя.
Смея да ти кажа, че не познаваш добре манталитета и бизнеса на рекламните агенции, затова мислиш така. Аз работя вече 13 години в тая сфера и мисля, че нещата стоят друго яче

Хайде да те наема да ми направиш 5 зимни кадри на определени места в Пирин и РИла. Искам изгреви от определени върхове. Давам ти срок 1 месец, защото нямам време.

Мислиш ли, че ще успееш?
Аз ще ти кажа. Няма да можеш приятелю.
Трябва да походиш повече за да разбереш накои неща. Трябва 5 пъти да не ти проработи късмета на другия край на България за да се научиш да цениш това, което си постигнал.

Ето имам конкретна задача за теб. Искам 30 кадъра от определени места в България. Колко време ти трябва и колко пари искаш?

Със сигурност ще поискаш повече, отколкото ако намеря в български сток кадри на фотографи, които са били на тези места в подходящия момент.

Как мога да наема фотограф, да ми направи снимки от всички сезони ако трябва да изпълня проект в кратък срок?

Изобщо има много детайли, на които човек, който не е в калта не обръща внимание



Публикацията е редактирана (11-11-09 21:34)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: skandalen   
Дата:   11-11-09 21:46

Ами те хората го написаха много по-напред в темата.Откакто фотографията стана толкова достъпна нещата никога няма да са същите .
Който не му харесва да смени професията и да търси поприще дето ще е незаменим.
Ако човек прави наистина нещо незаменимо ще бъде оценен , но ако много хора макар и непрофесионалисти правят същото като него за почти без пари ???

Има цели професии , които са изчезнали заради прогреса .Всички сме чели за работниците дето чупели механичните станове в Манчестър , защото им отнемали хляба и ставали ненужни...
Времената се променят и човек трябва да се нагажда или отпада от пазара. Другото е комунизъм.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »