Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Не погубвайте кадрите от България по Микросток агенциите
Автор: Canon   
Дата:   15-11-09 19:23

n1x0n
Я им обясни и за сток с традиционен лиценз (не роялти фрии), примерно Алами, където цената на една снимка като право за ползване може да достигне над 15000 лири стерлинги. И въобще дали има такава продажба.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snooper   
Дата:   15-11-09 19:42

Ох, Каноне, Каноне...

Давам горните 3-ма като пример за класни фотографи, имам късмета да познавам 2-ма от тях и да им знам историите от личен разговор - да, единият беше работил доста години като музикант за да може да свърже двата края и да си купува някак камери, сега не е така [smilie3]

Тези хора не пускат в микросток не защото няма да се продават, а защото не оценяват труда си на 0,25 или 5$ - как очакващ клиентите ти да се отнасят сериозно към цените ти, когато продаваш и на такива.

А това, че се правиш на неразбиращ и незнаещ, сиреч на ударен, го отдавам на лоша компания, маси и говорене за "едно време".

Почвам и аз да си мисля, че опитен екип от психолози е мислил концепцията на верижна реклама на микростока... до 2-3 години обаче ще видим резултата [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: skandalen   
Дата:   15-11-09 20:06

Taка е , но не вярвам тия тримата да се страхуват че микросток им яде хляба. Просто са достигнали ниво на което микросток не може да е конкуренция. Не е ли това пътя за всеки дето си уважава труда ?
Ако обаче в микросток се предлага аналогичен на техния продукт те може да оценяват труда си на колкото искат , но клиента е ясно какво ще избере.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snooper   
Дата:   15-11-09 20:11

Скандален,
за щастие, хората качващи се от едно ниво във фотографията нагоре се налага да имат определено мислене и респект към труда си.

Така че фотография на такова ниво не се вижда по микростокаджийниците.

Днес пуснах в shutterstock търсене за темата катерене - на първите страници излязоха само неща, за които всеки нормален редактор на алпийско списание ще каже "Ама само това ли е, а нещо добро за публикация?".

И точно като теб казах и аз, че хората с определено естетическо ниво и признание не се притесняват ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Не погубвайте кадрите от България по Микросток агенциите
Автор: Canon   
Дата:   15-11-09 20:19

snooper
Ами да са запозная с теб, че да стана и аз класен фотограф - явно това ти е критерия за класност.
Странно как оценяваш снимките само на 0.25$.
Аз имам конкретно предложение за твоите приятели - примера отдолу има над 6000 тегления, дори по 0.25 прави минимум 1500$ (вероятно е около 6000-9000$)като стойност на реализацията на снимката.

http://www.istockphoto.com/stock-photo-3709313-close-up-of-a-female-doctor-smiling.php


Едва ли им е проблем да щракнат една класна картинка за 5 минути и да покажат практически (не на маса), че може да се реализират над нивото на един прост стокаджия.
А ако искат, да ги качват на лицензни сайтове - мисля, че 15000 лири/единично право за публикация не е ниска цена, дори за тях.
А дотогава ги пиши само обикновени фотографи с големи уста - аз познавам много такива.

А да, и вероятно ще им видим снимките на варненския салон между наградените..., нядявам се че имат поне 10 излишни евра за таксата

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   15-11-09 20:21

И ще правим ли сега сток сайт за български забележителности или няма да правим?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: skandalen   
Дата:   15-11-09 20:21

"Така че фотография на такова ниво не се вижда по микростокаджийниците."


Toчно това ми е мисълта [smile]
Всъщност темата едва ли засяга пряко повече от 50-ина човека в България.
Колко са хората , които действително печелят от БГ забележителности и колко са техните клиенти ?
Все пак фотографията е много по-всеобхватна и огромния брой фотографи разчитат на съвсем други неща.

П.С Нямам поглед върху алпийските списания ,но дали някога NatGeo или изданията на GEO ще разчитат на снимки от стоковете [smilie5] ?
Или Vogue , Elle , Cosmo...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dundo   
Дата:   15-11-09 20:25

Това, което каза гецата е вярно и всички са съгласни с него. Недоразумението пораждащо спора, идва от там, че чуков се обръща към всички снимащи, а не към онези, за които снимането на емблематични места е част от професионалните им занимания или които просто знаят как да продадат снимките си изгодно, и които са достатъчно умни и кадърни да не продават труда си за центове с надеждата, че някой ще ги забележи. За болшинството публикуващи в микросток обаче, това е ЕДИНСТВЕНИЯТ начин да продадат каквото и да е било с минимум усилия. Отишъл пичът на екскурзия, щракнал няколко хубави фотоса, защо да не ги пусне, току вж някой ги харесал. Защо, по дяволите, трябва да го вълнуват проблемите на професионалните фотографи? Човечецът няма възможност да си направи сайт, да си отпечата портфолио, да се рекламира, не познава всички потенциални клиенти, както гецата ги познава. Защо да не спечели 5 лева от "нищо"? Трябва ли да се откаже от петте си лева за да спечели друг 500? Именно да се откаже, защото, пак казвам, той НЯМА ДРУГА ВЪЗМОЖНОСТ да спечели нещо от любителските си фотографии, пък били те и страхотни. Просто "не му е работа" да печели от тях по друг начин.
Направете един сайт сток бг сайт продаващ на по-високи цени, направете го известен за всеки сульо и пульо с фотоапарат и тогава може би нещо ще се промени.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   15-11-09 20:31

Аз в тази държава нормално направен сайт рядко съм виждал, така че проблемът остава висящ.
То като с фотографията [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   15-11-09 20:47

http://www.istockphoto.com/stock-photo-1921014-wishes.php


http://www.istockphoto.com/stock-photo-2807197-good-news-travel-fast.php


Никакви $0.25 не са.
Средно ги смятайте даунлоуд по $1.5.

Vetta пордажбите ми са средно по $15, а екстендед лицензи средно по $30-$40.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snooper   
Дата:   15-11-09 20:49

Canon:
А дотогава ги пиши само обикновени фотографи с големи уста - аз познавам много такива.
GOLD!!! [smilie5]

Надявам се говориш под въздействието на алкохол, иначе би било много жалко, след произволни линкове... Много форумно лаладжийство, много нещо, Каноне.

http://www.michaelkenna.com/commercialwork.php

http://www.michaelkenna.com/publications.php

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   15-11-09 21:00

Едно нещо не спира да ме учудва

В България АБСОЛЮТНО всеки има компетентно мнение по всеки въпрос.
Може, не може, знае, не знае, чел, недочел, той има СЕРИОЗНО мнение по всеки въпрос и е уверен, че трябва непременно да го направи достояние на всички и то на всяка цена

Колко от обадилите се в тази тема (да не говорим колко хора просто написаха постинги без да изчетат дискусията и да видят как се е развила) реално се занимават със снимане и предлагане на пазара на кадрите си?

Колко от хората ИЗОБЩО НЯКОГА са преследвали целенасочено заснимането на определени обекти и то с желанието да направят художествено издържани кадри на тези места?

Колко от хората имат представа какъв е порядъкът в ценово отношение на различните като художествена стойност кадри?


Хората в тая тема, които познават цялата проблематика и имат опита в това поприще се броят на пръстите на ръката на невнимателен стругар.

Преди да се обаждате във всяка тема се претеглете и преценете трезво в качеството на какви си позволявате да съветвате.

Ако прецените, че думата ви тежи, кажете я.
Ако не не хвърляйте на вятъра празни приказки .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   15-11-09 21:05

Чуков, аз пък по същия начин ще те попитам, как пък ти успя да направиш заключение за всички ни, без дори да си се опитал да разбреш кой кой е. Това, че има хора които са ти неизвестни, не означава, че са маргинали, нали така. Или всеки който ти не познаваш не съществува.

Всеки има право да прави каквото иска с кадрите си - дори да ги подарява. Това, че на някой и това не му отърва - негов проблем.

ПС: Лично аз съм подарявал кадри на България на българско издателство. Защо ли? Ми моя си работа...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   15-11-09 21:19

То личи по постингите бе Кшухоруков.

Да не чуваш петеля в една област е нормално.
Това не означава, че си маргинал.
Но не означва и че трябва непременно да се оаждаш навсякъде.

Ти да не би да си се почувствал маргинал след моя постинг? Едва ли. Драматизираш.

Аз като един очевидно тясно скроен човек не разбирам и педерастите, но не се чувствам маргинал.

Подарявай бе Кшухоруков.
Такава била ситуацията, така си преценил, подарил си.

Важното е това да не е тенденция.

И аз бих ти подарил една ракия, ама се страхувам, че няма да я изпиеш с правилната салата [smile]



Публикацията е редактирана (15-11-09 21:20)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: skandalen   
Дата:   15-11-09 21:20

chukov , нали точно това казваме че хората дето сте заинтересувани от това нещо сте най-много няколко десетки...
Какво ще правите , когато един ден след година-две-пет евтините стокове се напълнят с всичките кадри които една рекламна агенция/ издание би поискало ? Тогава накъде ?
Човек трябва да се развива и нагажда в обстановката , ако има амбиции .Не сме във феодализма.
Аз в моята си професия знам , че не съм ли постоянно нащрек и в крак с новото младите вълчета , които сега излизат надъхани на пазара за по-малко пари веднага ще ме издухат.
Нямам право да се оплаквам. Или съм винаги едно ниво отгоре или падам надолу.



Публикацията е редактирана (15-11-09 21:23)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   15-11-09 21:20

ще правим ли сток сайта? аз сериозно питам...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   15-11-09 21:22

Аз моя съм си го направил икзайл

Ти като дизайнер направи нов и покани хората в него

Взимай им 60% от продажбите както правят по микростоковете и си шест

И хората доволни че продават кадри и ти доволен, че ти е оценен труда и печелиш от него.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   15-11-09 21:23

Автор: ksuhorukov
ПС: Лично аз съм подарявал кадри на България на българско издателство. Защо ли? Ми моя си работа..

Супермаргинално - дори без да те познавам [smilie18]

Маргинал, маргинален човек (от латински margo – край) – човек, който се намира на границата на различни социални групи, системи, култури, намиращ се под влиянието на противоречащи си норми, ценности и т.н. противоречащи си норми, ценности и т.н. Маргинална група от хора – група, отхвърляща определени ценности и традиции на културата на групата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   15-11-09 21:27

http://stockphotobg.com/bg/image_details/index.php?img_id=1273&category_id=22


Сори, chukov.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgprinter   
Дата:   15-11-09 21:29

Чуков, бих искал да те попитам, понеже толкова много използваш думата "труд" какво точно разбираш под това "труд" в контекста на фотограф?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   15-11-09 21:31

Слушай бе спец що не показа този кадър?
http://stockphotobg.com/bg/image_details/index.php?img_id=2270&category_id=50

или този
http://stockphotobg.com/bg/image_details/index.php?img_id=2248&category_id=32


Ай дай да ти видя сайтовете! Искаш ли да ти пусна една такава за 25 цента? [smilie5]
За всеки влак си има пътници!



Публикацията е редактирана (15-11-09 21:34)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   15-11-09 21:33

А, супер са.

Спецът ви е твърде вероятен клиент между другото.

В сайта на чуков огромна част от публикуваните кадри не мисля, че изобщо ще ги допуснат до микросток сайтовете, които коментирате.
Ясно, че са просто пълнеж, ама не се прави така световноизвестен сайт...



Публикацията е редактирана (15-11-09 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   15-11-09 21:40

На далечен път с малка крачка exile!
Не виждам обаче смисълът да публикуваш тук линкове които нямат пряко отношение към темата!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   15-11-09 21:40

Икзайл
Моя сайт поне няма кода на твоя
<html>
<head>
<title>Boris Mihov</title>
</head>
<body style="background-color:black">


</body>
</html>

Проблемът с кадрите в посочения сайт си е мой
Не е твой. Успокой се.

Сега седни, помисли, проектирай и разпиши един сайт за сток и ела пак да говорим
Засега ти водя с 1:0
[smilie5]



Публикацията е редактирана (15-11-09 21:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Не погубвайте кадрите от България по Микросток агенциите
Автор: lipostok   
Дата:   15-11-09 21:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »