Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re:
Автор: Breach   
Дата:   13-11-09 09:49

Призивът е малко в стила на 'за бога братя, не купувайте!' ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   13-11-09 09:52

Нещо не си разбрал [smilie18], призивът е в точно обратното [smilie3]
За бога братя, не продавайте ефтино [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: virtus   
Дата:   13-11-09 10:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   13-11-09 10:09

Ако искаш опитай да убедиш собственика на рекламната агенция, в която работиш, че трябва да даеш 100 лева за един и същ кадър, който можеш да купиш за 1 долар.

Ако този кадър го нямаше там той щеше да се купи на друга цена, защото е добър.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   13-11-09 10:13

Васото го знаят не само в Дряново, на много места го знаят вече [smilie18]
Колкото до намека, че лъжа, ще взема да му изпратя на Васото копие от фактурата за сделката, та да си седне на гъза най-накрая и да не си мисли, че ядем доматите с колците... Изобщо, много грешно е да съдиш за възможностите на някого по собствените си такива.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   13-11-09 10:25

[smilie18] Четивото е много полезно!
А това че някой ми е правил безплатна "реклама" си е за негова сметка. А на кой какви са му възможностите то се вижда, не е тук мястото да се хвалим. Званието "Форумен лъв" не ми приляга, както на теб Екобо! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   13-11-09 10:29

Подозирам, че май доста хора не схванаха какво иска да им каже Чуков и рипат тука като ощипани.
Да, има пазарна икономика, и ние сме чували за криви на търсенето и предлагането и тям подобни... Цената, естествено, се формира на пазарен принцип, никой не твърди обратното, никой не иска да гради комунизъм.
Но! При условията на пазарна икономика е добре да се мисли. Който не мисли, пазарът ще го изяде. Който живее ден за ден, няма да живе дълго...
Никой не иска да ви забрани да продавате в сток агенциите. Продавайте, но мислете.
Ако един кадър го има в Шатърсток, всеки ще предпочете да си го купи от там за $1, вместо да даде $25-100 от АйСток или да даде 100-тина лева директно на фотографа.
Това иска да ви каже Чуков.

Като имате хубави кадри, продавайте ги в АйСток, където освен че плащат доста повече от Шатърсток, често се случва да се продават кадри с по-скъп лиценз (за календари, корици, плакати)...

За съжаление, в България никой (или почти никой) не чете лицензионните споразумения. Ако ги четяха, ползвателите на кадъра щяха да знаят, че евтиния лиценз не им дава право да печатат примерно календари. У нас масово се купуват кадри от Шатърсток за календари. В една нормална държава, с работеща съдебна система, това дори би било добре за фотографа, щото по съдебен път би взел доста парици. Но в България да съдиш някого за авторски права не е сред най-приятните занимания...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   13-11-09 10:36

Васо, понякога имам чувството, че първо пишеш и после мислиш. Не е добре за тебе това. Вероятно си го разбрал вече, но продължаваш...
Никога не съм имал нищо против теб, нито пък съм казал, че си лош фотограф или художник, напротив, винаги съм уважавал способностите ти. Жалкото е, че си добър фотограф, но си продаваш труда за жълти стотинки, за това става дума и в тая тема.
Дано си ме разбрал правилно...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   13-11-09 10:47

кобо, стана много личен разговора...а се води на публично място. Какво мислиш за мен аз зная вече много добре, изпитвал съм го на гърба си, и то не от днес [smile]
Дали продавам труда си за жълти стотинки си знам само аз, не си спомням да съм ти давал отчет? Това че с другия хубавец ръсите глупости където сварите, за мен, също е вече без значение. Живота е пъстър и динамичен, всеки ще намери това което търси накрая!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   13-11-09 10:57

Да, малко се отклонихме в лични констатации, но то е точно във връзка с темата, защото ти си просто един събирателен образ на всички, които Чуков визира - продаваш евтино, питаш колегите си "колко вземате за това" и като ти кажат "100 кинта", ти казваш на клиента 40... Най-малкото не е колегиално. И накрая, за капак, не минава сбирка без да се оплачеш колко си зле финансово и без да подхвърлиш, че тоя имал пари, защото жена му била адвокат, оня имал пари, защото имал фирма, а ти си едва ли не онеправдан и нямаш пари да си купиш техника...
А най-накрая за теб виновни са всики около теб, а ти не виждаш очевидното - че човек каквото си направи сам, не може да му го направи и Господ.
Жив и здрав! Дано да имаш много продажби [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   13-11-09 11:00

Хората го казват, ама койда слуша(чете) темата си е чисто икономическа, става въпрос за търсене и предлагане. Като не искате да прочетете малко икономическа литература, ще се опитам да ви обясня в 2 реда:
голямо приедлагане + ниско търсене = ниска цена;
ниско предлагане + голамо търсене = висока цена; /голямо и ниско се определя от това кое е по-голямо от другото/
или в нашия случай ще изглежда така:
голямо предлагане на снимки(поради масовоста на фотографията) + малко търсене на кадри( не че е малко, но е по-малко от предлагането) = на ниска цена на снимките!
Това е, не можете да го спрете по ни'къв начин, пък дали са от БГ снимките или студиини все тая.



Публикацията е редактирана (13-11-09 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   13-11-09 11:14

tziko, и ти не си разбрал за какв е темата...
Закона за търсенето и предлагането не го отрича никой. Но ако всичко на тоя свят се обясняваше само с тоя закон, то би трябвало цената на сток снимките да е еднаква в целия свят, защото търговията става основно в Интернет, което пък премахва фактора "държавни граници"... Твоята теория не обяснява и защо се продават ЕДНАКВИ снимки веднъж по $1, друг път по $100 [smilie3]
Имах един професор по маркетинг, от когото знам една много хубава притча:
"При перфектната сделка, двете страни трябва да останат малко недоволни. Ако едната страна е доволна, а другата - не, това е сделка между глупак и мошеник. Ако и двете страни са доволни, сделката е между кръгли идиоти..."

Отговори на това съобщение
 Re: Не погубвайте кадрите от България по Микросток агенциите
Автор: hose   
Дата:   13-11-09 11:23

n1x0n - прави си, пирамида е, и т.н.

има обаче един момент който мисля пропускате - вече има много голяма конкуренция между пирамидите, и това води до постепенно нормализиране сякаш - т.е. появяват се и сайтове на които ти можеш да определяш цената например
което пък доведе до вкарване на тази опция и от другите сайтове - поне подобни наблюдения имам аз...
всичко това ще доведе до нормализиране на ситуацията, но разбира се са много бавни процеси

самата идея на тези сайтове е гениална - има банка с... общо взето посредствени снимки, на смешни пари, и те обслюжват точно един определен сегмент на пазара

кока-кола няма да използват сток снимка за реклама, нито долче и габана

това до голяма степен е сегментиране, в което няма нищо лошо

има сирене за 4лв и за 7лв

разбирам много добре обаче автора на темата, аз наскоро пуснах подобна тема озаглавена "Сами сме си виновни" - ние сами сме виновни за това че подценяваме труда си, и най вече че се създаваме среда на неуважение към нашия труд и творчество

това за мен е по-съществения проблем, и води след себе си и финансовия

и аз също не качвам в сток най-добрите си снимки, точно защото не искам да видя как се гаврят с тях, а на други поставям цена от 1000$ за купуване на правата...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   13-11-09 11:24

..."питаш колегите си "колко вземате за това" и като ти кажат "100 кинта", ти казваш на клиента 40"...
Ако знаеше че такива долни лъжи по мой адрес не ти правят чест, може би нямаше да го напишеш. Това че лъжеш най безобразно,че отправяш лични квалификации за мен в публичното прлостранство и мяташ палачинката като ти е удобно на теб говори много! Жалко за самия теб, човещината явно не е от най силните ти качества...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   13-11-09 11:27

Хе хе
Васкони
Не познавам Екобо като лъжец.
Един от двама ви лъже, ама за мен със сигурност не е той [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   13-11-09 11:37

А кой пита и мен и Стоян колко струва заснемане на интериор? Кажи сега колко ти казах аз, колко ти каза Стоян и ти колко взе от клиента (май за Меркурий ставаше въпрос)?
Като щеше да снимаш ония бижута колко ти казах аз и колко каза ти на клиента?
Като прави плакат на НДСВ колко ти казах аз и ти колко взе?
Естествено, ти си продавай за колкото искаш, но поне недей да питаш, че дразниш колегите. Лично на мен пи е през уровне реке Дунай в сантиметрах, но много хора са ти страшно ядосани за тези изпълнениия. Даже се сещам за един, който искаше да ти праща данъчните и занаятчийската камара на проверка, защото бачкаш без фирма и без да плащаш данъци и осигуровки, и трябва да знаеш, че не си получил проверка само благодарение на същите тези колеги, които пързаляш с цени, защото на една сбирка успяхме да убедим въпросния човек да на прави подобни глупости и да не се занимава с теб...

Спирам да пиша по отношение на теб, че цял форум ще ни се смее, каква картинка сме в Ямбол... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не погубвайте кадрите от България по Микросток агенциите
Автор: pmartinov   
Дата:   13-11-09 11:41

Когато едно изкуство стане общодостъпно то престава да бъде изкуство.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   13-11-09 11:41

Лошото е, че и в много други градове е така.
Вижте само темата за интервюто с оня хасковски фотограф. Не знам какво става в Хасково, но ми се видя много подло да правят интервю за теб и твоята работа, а ти да обясняваш какъв бил Златко Латев, каво правели другите ти колеги.

Явно синдромът е повсеместен и ако моята кауза е загубена, то не е защото пазарът е такъв ами защото ние с поведението си го оформяме като такъв.

Примери има и в други близки до Дряново градове.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 12356joro   
Дата:   13-11-09 11:42

chukov - Аз те подкрепям
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   13-11-09 11:42

Що превръщате темата в плювалник?
ecobo мислиш ли, че рационално мислещ би дал 100$ за нещо което се продава и за 1$ и той знае това? Не твърдя, че всичко се свежда до търсене и предлагане, но това е основата във всяка търговиа вкл. и със фотография. И икономиката обяснява много повече неща от това защо една снимка веднъж 1$, друг път 100$, ама тря да си учил икномика, не мога да ти го обясня дори и в 100 поста още.
Но не се стягайте толкова, няма нищо лошо да се бориш срещу вятърните мелници.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   13-11-09 11:48

Абе Цико
Ти вдялваш ли изобщо
нали това говорим бе
да не се пускат там дето струват 1 долар за да не се купуват за 1 долар

те тези дето са качени, качени са

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: freestyler   
Дата:   13-11-09 11:49

Екобо - наистина си голям селянин! Няма нужда да го потвърждаваш в прав текст. Мислиш се за голамата работа, ама си прост селски тарикат братле. [smile]

... между другото чакам да прочета, какво и за колко продаде през последните 5 мин. [smilie5]


Чудя се автора на темата не разбра ли, че няма да получи желания ефект и не е ли време да я остави да си потъне по каналния ред, като поредното недоразумение тук.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   13-11-09 11:53

Фрийстайлър
Темата си е моя и дали ще потъне или не решавам аз

Ако смяташ, че е недоразумение не я чети

И не влизай с бутоните напред да обиждаш толкова явно хората тук

Заеби я тая тема като не ти е интересна и като е безполезна

За мен има значение колко хора мислят по този начин.
Аз не вярвам ефектът да дойде от темата.
Аз искам да се говори за това и не искам сульо и пульо да ми обяснява как не разбирам от икономика, от криви на предлагането и прочее

Пазете си бутафорните познания и безполезните съвети за себе си
Нищо градивно няма в тях

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kalingo27   
Дата:   13-11-09 11:53

Добре е да се научим да уважаваме труда си, тогава ще се научим да уважаваме и труда на хората около нас и на никаква цена да се правят компромиси с качеството. Дали ще се научим скоро, съмнява ме, пък и не вярвам скоро да се случи, по различни причини. Една от причините е ,заложеното ни генче ,,прецакай другарчето''. Другата е незнание...., толкова си може човека и каквото си вземе е ,,кяр'' и пр. Човек, който уважава себе си и цени това, което прави, няма как да се ,,продава'' на безценица. Българина е обладан от тъпото си самочувствие, че едва ли не най простата работица е да е диригент, защото какво му е на човека , работата му е с една тънка, ама много тънка и лека ,,пръчица'' . Фотографията е толкова достъпна, колкото и словото, колкото и футбола. Какъв е проблема някой да си издаде стихосбирка, дори и нищо да не казва в нея, както и има клубове, в които се играе за ,,престиж''. Това не означава, че иде края на словото, или на стремежа ни към спортно майсторство. Темата има смисъл и поздравявам Пенчо Чуков! Въпреки всичко трябва да се говори по тези въпроси, едни ще го разберат, други не, но всички ще се замислят , може би, върху собствените си ,,изцепки''..... Дерзайте!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   13-11-09 11:54

Чуков, ти, аз и екобо като не пускаме, ще се появи друг дето да пуска, колкото и да сме много дето не пускаме, и пак ще се прецака работата, май ти не вдяваш не аз.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »