Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Първият портет на сем. Обама
Автор: swan_   
Дата:   24-10-09 20:30

Кой го е направил?
Цъкни тук


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: swan_   
Дата:   24-10-09 20:33

Коментарите оставаям на вас. На мен обаче веднага ми се набиха в очи отрязаните ръце и колене.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   24-10-09 20:35

Ама какво се разбира под "Първата официална снимка" - някак малко странно звучи, след като те са семейство от не знам си кога си... поне аз не разбирам какво се има предвид [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: spacewalker   
Дата:   24-10-09 20:37

Така са я публикували... :)

http://www.dnevnik.bg/shimg/zx350c_804538.jpg

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kote   
Дата:   24-10-09 20:37

нищо не разбираш
снимката има дълбок смисъл подплатен с много нули
трай там в ъгъла и мълчи[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: b0bb0   
Дата:   24-10-09 20:38

swan_:


http://www.dnevnik.bg/shimg/zx350c_804538.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marchello   
Дата:   24-10-09 20:38

а защо си помисли че грешката е в Ани [smilie18]


http://assets.nydailynews.com/img/2009/10/24/alg_obama_family_portrait.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   24-10-09 20:41

Ми, така де, кой го е карал да и показва среден пръст. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   24-10-09 21:00

Върнете парите на човека!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   24-10-09 22:01

бай дъ уей к'во стана с фотографката - бяха се засилили да и вземат правата върху всичкото снимка де има, ако не внесе там едни милиони....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Safira   
Дата:   24-10-09 22:33

Автор: swan_
Дата: 24-10-09 20:30

Кой го е направил?



То под снимката си пише :)))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   24-10-09 22:33

Първо работиш за име, после името работи за тебе. Тая снимка може да я снима почти всеки тук, не виждам нищо което си струва да занимава някой.

Отишла е, снимала е, взела е парите. Сега тръбим навсякъде че е снимана не от кой да е, а от Фотографа ЕдиКойСи. Което не омаловажава творческите му успехи, нито личността на президента или семейството му.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Safira   
Дата:   24-10-09 22:34

А знаете ли колко редовно от изданията ги прецакват снимките, защото, видиш ли, не се събират [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   24-10-09 22:49

Снимката си е перфектна. Това, че някой тъпунгер от Дневник я е орязал е друг въпрос.
Сигурно са я краднали и са я рекадрирали нарочно, белким не го отнесат здраво, ако ги пипнат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: papi   
Дата:   24-10-09 22:51

Кой може да снима ако не е Ани Лейбовиц[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   24-10-09 23:02

Една снимка, която може да се среже на две и да станат две самостоятелни снимки - не ми хвали фотографа

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   24-10-09 23:19

Типично по форумски и още по-типично по български.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   24-10-09 23:23

Пешо
Викаш хубава снимка, композиция, да не я плюваме че американска (вече не са актуални съветските ...)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   24-10-09 23:28

Отделно, че е изсипана надясно, само аматьорите изместват вертикала в края на кадъра. Той винаги е в средата.



Публикацията е редактирана (24-10-09 23:29)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   24-10-09 23:33

Canon , все-едно за снимане на тестова постановка говориш. Не е проблем да ги наредиш като шишета, ама с такива сияйни усмивки да ги докараш, си е вече майсторлък.
Иначе не съм фен на футаграфката.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   24-10-09 23:41

tantris
Говориш глупости. Това са елементарни правила при кадриране.



Публикацията е редактирана (24-10-09 23:42)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Yanakiev   
Дата:   24-10-09 23:50

Правил го е P.R.- ът

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lito   
Дата:   24-10-09 23:54

почти всяко едно семейство си има подобна снимка в повечето случаи правена на самоснимачка :) какво толкова за коментиране има покрай тази незнам... :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Yanakiev   
Дата:   25-10-09 00:06

Идеята им е била да изглежда непринудена.....

.....почти като сапунерско ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: magnet   
Дата:   25-10-09 00:11

и аз попаднах на въпросната снимка, но като част от ето тези

http://www.flickr.com/photos/whitehouse/4032555613/in/photostream/


даже се засилих да пускам тема с въпрос:
коя от снимките ви кефи най-много? [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   25-10-09 00:12

Идеята им е била да изглежда непринудена.....

.....почти като сапунерско ...


Смятам, че са постигнали пълен успех в изпълнението на идеяята [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   25-10-09 00:22

А някой има ли идея с каква камера е сниман портрета?

Първия офицялен портрет на Обама беше с 5D II!!!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   25-10-09 00:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първият портет на сем. Обама
Автор: imitev   
Дата:   25-10-09 01:01


Това по тапетите на снимката моаре ли е ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   25-10-09 01:09

Тая на sRGB го изплющала!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Yanakiev   
Дата:   25-10-09 01:14

jjvkojj, [smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bozo   
Дата:   25-10-09 01:20

Къв е тоя шум, снимали се некви негри, голяма работа...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Yanakiev   
Дата:   25-10-09 01:46

На американците сега им е нужно да се докарат като непринудени, наивни, расово толерантни, хрисими хора, които се снимат със съпунерки и световната криза не зависи от тях.....
.....а средно статистическият им двигател на автомобил е с обем 5-6 литра .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   25-10-09 06:22





Публикацията е редактирана (25-10-09 06:24)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: swan_   
Дата:   25-10-09 09:28

Сафира, знам кой я е снимал - заради това пуснах темата. Според мен снимката не е нищо особено. А и все си мисля, че не е нужно да направиш име, а трябва да се доказваш нонстоп.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   25-10-09 09:58

Янакиев,

Абсолютно си прав! Идеята на тази снимка не е да задоволи естетическите възприятия на участниците в нашия фото форум или да бъде направена в съответствие с нашите "свръхвисоки", но напълно неясни очаквания за перфектния семеен портрет. Целта не е била да се направи някакъв арт портрет със супер фон, боке, мазен дефокус, заиграване със светлината и пр. Идеята е да се покаже, че президентското семейство е съвсем обикновено и като всяко друго американско семейство обича да се снима в естествената си среда - в дома си, да изразява семейно щастие, спокойствие, наслаждение от живота и собственото си благосъстояние и най-вече гордост от това, че са американци. 99,9% от всички семейни портрети, с които американците украсяват стените си, са направени точно така - аматьорски. Защо тази снимка трябва да е различна? Нали трябва да се покаже, че Президентът е един от тях - най-обикновен американец, като всички останали. Така се прави рейтинг!

Освен това, ако се вгледате внимателно, тази снимка от техническа гледна точка НЕ Е НИКАК ТРИВИАЛНА! Обърнете внимание на факта, че има добре запазен детайл в снежнобялата риза на президента и бялата рокличка на момиченцето, а същевременно е запазен и детайлът в черната рокля на президентската съпруга. Въпреки това, е съхранен естественият цвят на кожата, без сенки и прегорели петна по лицата. Има и достатъчно добре разработен детайл в задния план, с което се добива представа за интериора, а въпреки това, лицата са достатъчно добре отделени от фона.

Колко от родните сватбени фотографи, които така обичат да обвиняват клиентите си, че нямали визуална култура и не искали да плащат за професионални сватбени снимки, умеят да снимат така?



Публикацията е редактирана (25-10-09 10:01)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   25-10-09 10:06

ИДА посочи точните килограми [smilie24]

Обама няма публикувани случайни снимки - бъдете сигурни.

Отговори на това съобщение
 Re: Първият портет на сем. Обама
Автор: Canon   
Дата:   25-10-09 10:18

IDA
Има разлика между "Първата официална снимка" и поредната за семейния албум. Ако не е гръмкото определение - това е една добра семеийна снимка, която може би ще я видят 100-на човека.
Но,
има си протоколи за всичко около президента и там стандартите на работа са други и са доста по-високи. Не става дума за техническо изпълнение, там коментар няма - трябва да е перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   25-10-09 10:28

Canon,

Точно защото е "Първата официална снимка", тя трябва да отговаря изцяло на възприятията на обикновения американец за семейно щастие и благополучие. А с тази снимка се постига точно това! И можеш да бъдеш сигурен, че тази снимка ще я видят не 100, а минимум 100 милиона души!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   25-10-09 10:28

Колко от родните сватбени фотографи, които така обичат да обвиняват клиентите си, че нямали визуална култура и не искали да плащат за професионални сватбени снимки, умеят да снимат така?

а колко от родните сватбари са пожелали за сесия с професионално студийно осветление.....

от над 200 сватби ги преброявам на пръстите на едната си ръка....
[ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   25-10-09 10:34

Джъмбо,

А колко от тях въобще са чували термина "професионално студийно осветление"? Какво разбират те от фото техника? Те просто искат хубави снимки и по възможност по-тънко. Ако фотографът може да ги прави, печели, ако не ..., хленчи във форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Първият портет на сем. Обама
Автор: Canon   
Дата:   25-10-09 10:37

IDA
Вярно, че ще я видят. Това е идеята. Заложения смисъл е точно този. Но реализацията е недонаправена, мърляшка работа за такова ниво. Аз неслучайно избягвам да коментирам съдържанието на снимки и само технически коментирам фотографията, там нещата са по-ясни и измерими.

Това е една АРАНЖИРАНА снимка. Подготвяна от цял екип. Не е случаен "щрак". Значи трябва да е перфектно направена във всяко едно отношение. За мен обаче не е.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   25-10-09 10:38

ами докато минават тънко няма да видят студийно осветление.... щот обама не е минал тънко... и никой не хленчи... просто някои имат изкривена представа и всяка втора дума им е ако сватбарите.... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   25-10-09 10:44

И за мен не е, Генчо! И аз бих я направил другояче. Но, знаеш, че целта оправдава средствата и с тази снимка, направена така, че да изглежда аматьорски, да отговаря на масовия вкус, хората да видят това, кото искат да видят, ... президентската администрация удря точно в десятката!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   25-10-09 10:49

Редовият американец мислено сравнява президентската снимка с онази, която си щракнаха с фамилията на "празника на печените мръвки" в хола малко преди да се намуат кат свини и намират общи елементи. Следователно си мислят, че и Обамови ще се намуат кат свини и че не се различават много от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Първият портет на сем. Обама
Автор: hotsnail   
Дата:   25-10-09 14:03

А пуснахте ли в гугъл-а "leibovitz obama" дава по пълна представа

http://obamafamilywhitehouse.com/wp-content/uploads/2009/02/original-thumb.jpg



http://chicagoist.com/attachments/chicagoist_joanna/2006_06_27obama.jpg




http://blogs.glam.com/glamchic/files/2009/02/michelle-obama.JPG




http://uapp.org/images/images/michelle_obama_vogue03.jpg




http://www.jblog.com.br/media/127/20090211-obama.jpg




http://www.donkeydish.com/images/gallery/michelle-obama-vogue.jpg



http://www.etoday.ru/uploads/2008/04/07/annie_leibovitz_barack_obama.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: userworx   
Дата:   25-10-09 14:30

http://www.boston.com/bigpicture/2009/07/president_obamas_first_167_day.html



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   25-10-09 17:41

Този кадър нямаше да спечели особено ако не беше резнат така. Да не говорим, че от 10-20 дубъла "най-добрият" се подбира от медийните спецове в Белия дом, а не от фотографа.
Там критериите са малко по-различни от нашите виждания за "перфектния кроп".

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Sumuelll   
Дата:   25-10-09 17:49

Aз пък се чудя: Ако ще те снима известен фотограф и са избрали Ани /в което няма нищо лошо/ интеерсно ми е как ли бихме дискутирали снимките на 'първото семейство' ако си бяха избрали Дейв Хил /със стария му стил естествено/. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Sumuelll   
Дата:   25-10-09 17:52

Уфффф верно май е моаре това по тапетите, а относно снимките вероятно след седмица в strobist.com ще излязат подробностите разктиващи рефлектор октабокс и още 5 асистента /на всеки от които зачислен и по един от Secret servise... та общо една дузина народ въвлечен в една сапунена снимка показваща как изглежда Канонското моаре.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   25-10-09 19:47

Sumuelll то това маоре е от хаси мисля си аз .... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Sumuelll   
Дата:   25-10-09 20:59

То си пише в екзифа какво е... не е Хаси... не съм сигурен, но последните нямат моарета в снимките си. Но във файл до сега не бях виждал вграден толкова подробен разказ:
President Barack Obama, First Lady Michelle Obama, and their daughters, Malia and Sasha, sit for a family portrait in the Green Room of the White House, Sept. 1, 2009. (Official White House Photo)

Photo by Annie Leibovitz/Released by White House Photo Office

This official White House photograph is being made available only for publication by news organizations and/or for personal use printing by the subject(s) of the photograph. The photograph may not be manipulated in any way and may not be used in commercial or political materials, advertisements, emails, products, promotions that in any way suggests approval or endorsement of the President, the First Family, or the White House.



Публикацията е редактирана (25-10-09 21:00)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: taratutniak   
Дата:   27-10-09 00:59

Leibovitz е еврейска фамилия нали.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »