Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re:
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   24-09-09 21:15

За съжаление, този обектив 75-300 не е удачен за добри резултати в тази фотография, имах го и го изпробвах на д60 и д 300 и го продадох почти нов. Очевидно преднацначението му е друго. 80-400 ВР е чудесен туристически обектив и човека ще си го ползува и след това за подобни нужди с оглед на големия диапазон и качеството на картинката.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   24-09-09 21:31

лошото на 80-400 е, че не се намира никъде по нашенските магазини, което значи да чака и него... освен ако някой продава в базара. инак, малко бавничък но много хубав обектив [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   24-09-09 21:43

Чакането е много неприятно, но това е май единствения никонски обектив , с който човека може да снима слонове в стадо и някоя дребна птичка едновремено без да се притеснява за качеството на снимките. Лек е и е стабилизиран.Хората по света го ползуват имено за такива цели. В Африка светлината е добра и на тяло с аф системата на д700 едва ли ще има проблеми с бързината на фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   24-09-09 22:11

А това май никой не го е видял http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&product=2780&show=additional#slides-pane-0

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   24-09-09 22:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   24-09-09 22:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-09-09 22:16

Мно миека чувам че е аз...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   24-09-09 22:17

Бе стабилизация не ти трябва,слагаш на статива и тва е!Аз съм я пробвал тая токина,давам и 6.5 от 10,не е от най острите обективи но е евтина и върши работа.

Иначе взимай 300мм/Ф4+1.4 теле!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   24-09-09 22:19

Бегай от Токината само!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mondragon   
Дата:   25-09-09 00:22

Тантрис, това с кропката му го казах, ако 300 му дойде късо разстояние щото все пак е някакво решение.
Пд, и мойте уважения, но позволи ми да знам малко повече от тебе за комбинациите и техниката, която съм споменал. От повече от година снимам с Д700 и във всякаква ситуация съм го изпитал, а пък с двата обектива съм изснимал бая картинки така че ГОВОРЯ ОТ ОПИТ, а не като някои други хора по четива от дипревю и разни Кен Шамрок-пардон-Рокуел сайтове. И спри да го буташ тоя 300/4 човекът ти каза, че иска нещо, което да може да си ползва и след сафарито, а това е
1.70-300
2.120-400
300/4 е специфичен обектив и е оправдана инвестиция само ако снима редовно мачове и/или пилци, а не 1 път в месеца.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-09-09 00:26

mondragon така съм съгласен. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mondragon   
Дата:   25-09-09 00:32

Знаех си аз, че ще се разбереме [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   25-09-09 01:22

mondragon , кроп режимът на един ФФ служи или за повишаване на кадрите в секунда или за улесняване при визирането, когато към апарата е закачен обектив, предназначен за кропка. Никакви милиметри не се увеличават, само се намалява зрителният ъгъл. Ако се сравняват два 12МП апарата - единият ФФ а другият кроп, тогава може да приемеме, че кропката ще има приравнено фокусно разстояние х1.5. друг е въпросът когато от първостепенно значение е зрителният ъгъл и перспективата, но при животинките това не е от основно значение. Там си трябват милиметри и пиксели. Колкото повече, толкова по-добре[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-09-09 01:33

Виш бат тантрис как знае.
Друго което исках да кажа едно е когато се проектира образа на 12мп матрица на д300 друго е когато се проектира в/у 5мп на д700.
Детайла е друг,възможноста за печат е друга,възможноста за пост обработка е друга.

Но така или иначе човека иска да снима портрети и тнт.Така ,че mondragon си е прав.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mondragon   
Дата:   25-09-09 01:45

Тантрис, имам предвид, че ако му се наложи да включи на дх режим, да спазва това правило, обектът да е не по-малко от 80% от кадъра иначе наистина няма смисъл. Аз казах, че той най-вероятно няма да гони печата, за който говори Пд, затова спокойно може да тресне нещо на 5 МП. А от 5 МП стават доста прилични неща, дайте да не си кривим душите. То е ясно, че е по-добре да напълни 12 МП на фулфрейм, ама тия обективи дето пълнят се равняват на един не лош Пасат "втора ръка" ... [smile] , а и пак казвам, човекът спомена, че по-скоро ще го вземе с цел ползване в перспектива, а сафарито е само поводът. Така, че тук не става дума 12МП дх срещу 12 МП ФФ [beer] тук говорим за функционалност и най-вече честота на употреба. Просто 70-300 и 120-400 съм сигурен, че ще ги ползва много повече от 300/4 това е![shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Wildlife фотографите с Никон
Автор: bobihot   
Дата:   25-09-09 02:27

70-300VR с Д80

80-400VR не съм го пробвал, може би и той да става

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-09-09 02:50

Да сигма 120-400 казват ,че става.
А и е стабилизирана.На д700 с едрото пикселче ще вади що горе некво качество.
Другото е 80-400 вр.А най-добре земи нещо назаем и си купи с останалите пари нещо което наистина ще ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   25-09-09 03:25

Не ги слушай за Токината хората с кропките, аз лично съм я пробвал тази в Синтезиса на Д700 и ни йе мека.

Според мен вариантите са ти следните:

1. тая токина - ще закърпиш положението с нея, добре се държи на Д700, а и е изработена много добре. Липсата на стабилизация не съм чул да е уплашила някой от снимащите с ЕФ 400/5.6, явно може и без

2. 80-400 ВР - най добрия вариант, а и обектива после ще ти е използваем. Ако го намериш

3. Купуваш 100-400 канонския с някакво тяло (5Д по възможност), вършиш си работа и после ги продаваш с 300 лева загуба. Така ще имаш и две тела, което е голям плюс

Никонските 300/4 и 70-300 ВР аз лично не бих си взел, няма да обяснявам защо, че ще ме изядат жив с парцалите

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 35mm   
Дата:   25-09-09 04:20

Никкор 4/300мм е прекрасен обектив. Аз бих взел него, а не 2.8/300мм поради това че ще ти омръзне да мъкнеш по тежкия на 2.8. Повярвай ми, знам от опит.
Конвертор 1.4х е избора ти,макар че 1.7х е по-нов дизайн и е по-предпочитан. Може не винаги да ти фокусира тялото поради това че ще минеш относителната, а и ефективната светлосила на обектива 5.6 с която АФ на Никон телата винаги работи. При Д700 и при контратсни сцени, според мен ще имаш АФ дори с 1.7х.
Животните не случайно са еволюирали да имат маскировка(цвят на козината) с околната среда. Така че може и да, а може и да не, имаш АФ от Д700 на гърба на лъвица която е почти същия цвят както тревата в която лежи.

Никкор 2/200мм е още по-добър избор, поради това че поняся и 2х конвертор, а без него е прекрасен портретен обектив. Виж профила ми, първата качена снимка е с 2/200мм Никкор - портрет на момиче.

В Нешънъл Джиографик, скоро писаха, че дивите животни толкова са свикнали с туристите и джиповете им, че вече в Африка не ти трябва 400,500, и 600мм обективи, понеже идват съсвсем близо до колите.



Публикацията е редактирана (25-09-09 04:24)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: riddick   
Дата:   25-09-09 06:15

[smilie18], 200/2 [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Някой да има 7000 лв излишни да му услужи на Сайбър случайно[smilie11]

Не го вкарвайте в такъв филм човека, че после няма да иска да закачи друго на Д700-цата. След тоя обектив какво следва, че да покрие критериите[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: riddick   
Дата:   25-09-09 06:42

Токината от Фотопавилиона.

Пак тя, четете мненията.


Новата Токина, препроъчана да се вземе от Ebay.com за без пари:
http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/247/cat/33


Nikon 80-400mm f/4.5-5.6D ED AF VR Nikkor (Tested)

Sigma 50-500mm f/4-6.3 EX DG HSM APO (Tested)

Sigma 120-400mm f/4.5-5.6 DG OS HSM APO (Tested)


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stemer   
Дата:   25-09-09 09:54

Здравей!
не искам да спамя темата, нито да бъда лош пророк, но не мога да не кажа:
мой близки 2 пъти бяха на сафари във въпросния парк за по 3-4 дни. И двата пъти са успели да видят лъв, но екскурзовода име е казал, че са извадили голям късмет. Единият са успели да се приближат до лъвицата на 15 -20 м и са имали шанс да я снимат, може би защото си е лежала на сянка и си е пазила улова. Вторият път лъва е бил на мин 300 -400 м в тревата, така че се виждаше малка точка на снимката. Иначе слонове, жирафи, хипопотами и всякаква едрогабаритна твар има колкото си искаш и то в непосредствена близост.
От тази гледна точка си мисля, че един по - универсален зум обектив, който ще може да използваш и за други цели е по-удачен вариант.
Успех в избора и много късмет на сафарито! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   25-09-09 10:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към Wildlife фотографите с Никон
Автор: stormfx   
Дата:   25-09-09 10:18

/off

pd, ти не си истински просто...

/end off


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   25-09-09 10:23

Гледай си работата само как ще се върнем на Канонския 28-300 L IS. Супер универсален и за близко и за далече. Само че откъде ще го намериш е друга работа...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »