Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Да поговорим за стари портретни обективи
Автор: next_time   
Дата:   02-04-24 06:16

Преди няколко седмици изхвърлих две аналогови пластмасови сапунерки. С леко закъснение разбрах че вече не се казват “пластмасов боклук” а “пойнт ент шот” и са страхотна работа. Олимпус мю и Никон някакъв. Даже стрували пари. Очевидно съм проспал около десетилетие от развитието на модерната фотография. Другото което съм проспал е цената на филмите. Невероятно! Племенничката ми се похвали че е взела Кодак вижън за 16 лв. Страхотна делавера. Фуджи суперия и Кодак голд над 30лв? Невероятно! Удивително.
И проявяване за 10-15 лв. Предполагам някакъв евтин скан колкото да става за уеб. Цената става по висока от апарата с който снимаш. Направо ми идва да възкликна като бай Митьо от рекламите за шпакловки - “брейййй … модерна работа, бреййй … финнна работа”. И сякаш като финален акцент разбирам от господин К. Трейман че полвината от проявените филми не се взимат. Складират кашони с непотърсени филми. Модерна работа!
Номер едно от топ 100 в този форум преди месец ми подари старата си камера. Какво виждам в един момент - качество на заснемане 10 мп в гпг. Питам “ко туй батю”? А той ми обясни че за профилна снимка във Фейсбук и това е много. Брейййй … модерна работа!
Предполагам тепърва ще разбирам колко още неща са се случили докато съм спал. Фотографията завършва на екрана на телефон или в кашоните на Коко Трейман. Модерна работа. Предполагам и това е една от причините в тази тема да се споменават руски обективи. По този повод мога да похваля и Юпитер 8 50/1,5. Сигурно е копие на цайсовия сонар. Снима невероятно ако финала на снимката в върху дисплея на телефон. Ако искаш да го видиш на печат или оптично копие …. Сигурно не трябва да е с по голям размер от 6/9 но см а не инча.


Отговори на това съобщение
 Re: Да поговорим за стари портретни обективи
Автор: hansto   
Дата:   02-04-24 07:34

@Следващият път първо хапчетата после на компютъра :)

@Алекс Монев - и аз ползвам същата комбинация Fuji+speedbooster. Последните седмици ми стои залепен Chinon Macro 55/1.7. Много добра комбинация. Фокусира близко поради, че е макро и е остър в средата още на отворена бленда.
А от Хелиос-ите съм си харесал по-стария и обикновен 44-2. Той и без преходника си е уникат

Отговори на това съобщение
 Re: Да поговорим за стари портретни обективи
Автор: next_time   
Дата:   02-04-24 09:44

Бреййй …. Хапчета значи …. Модерна работа.
Ама аз като съм стар не ги знам какво пият хипстърите преди да монтират руски обектив и да включат нитрото.
А от вчера хапчетата само с електрическа рецепта дават. Модерна работа …

От друга страна скоро гледах снимките на Капа от Нормандия. Едва ли има по добър пример колко малко значение има техниката ако си на вярното място.


Отговори на това съобщение
 Re: Да поговорим за стари портретни обективи
Автор: fotocolor   
Дата:   02-04-24 14:16

next_time -ПИШИ АКО идваш към нашият край............

Отговори на това съобщение
 Re: Да поговорим за стари портретни обективи
Автор: georgioiv   
Дата:   03-04-24 09:13

Имам един познат магьосник в Киев, който вади обективи от всякакви стари фотоапарати и им слага хеликоид и накрайник за модерни апарати.. Скоро ще има клон на украинската Нова поща (техния Еконт/Спиди) в София и за почти никакви пари ще може да се пращат такива апарати, да им вади и преработва обективите. Аз имам доста такива апарати, но заради войната така и не можах да му ги пратя, чакам и аз куриерите да отворят..

Отговори на това съобщение
 Re: Да поговорим за стари портретни обективи
Автор: kvakioh   
Дата:   03-04-24 10:18

Само макро обективи, които стават на безкрайност за портретни. 3в1 са.

Отговори на това съобщение
 Re: Да поговорим за стари портретни обективи
Автор: alexmonev   
Дата:   05-04-24 12:20

Потвърждавам, че макро обкетивите са супер за портрети.
Въпреки, че темата е за стари ръчни обективи, имам обаче един модерен невероятен макро обектив, който цепи мрака хем като макро хем като портретен, понеже на кроп сензор си става 90mm

https://www.venuslens.net/product/laowa-65mm-f-2-8-2x-ultra-macro-apo/


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »