Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: EIZO ColorEdge CS2420, мнения и оценки
Автор: ZENON   
Дата:   08-01-24 22:53

Още веднъж да благодаря на всички!

Впечатления на първо четене от изминалите няколко дни.

Хубави:
1. Всичките ми кадри сега се виждат накак по-мазно, живо и естествено. Субективно ми впечатление е, сякаш гледам през прозорец. Не предполагах, че старата техника с която разполагам, може да запечатва нещата по такъв начин.
2. Чудесни цветове и баланс на цветовете, както е от кутията, без да е калибриран. Ще проверя дали не се заблуждавам, като ми доде EX4 сензора.
3. Много равномерна подсветка по цялата площ на матрицата и в двете позиции на DUE priority (Контраст и Брайтнес).
4. Няма трептене или някаква деградация на картинката при минимална яркост, вероятно защото не е ШИМ подсветката.
5. Добър контраст. Не забелязах да има деградация при максимална яркост.
6. Бялото си е бяло, без каквито и да било отенъци и други проблеми, независимо от ъгъла под който се гледа, а сивия/цветния градиент е без какъвто и да е бандинг (нещо, което присъстваше на другия 8 битое Ейзо).
7. Сравнително тънък и не грее, вероятно заради LED, ако това е от значение.
8. Удобна и мислена стойка, както и гъвкавост по отношение входове.
9. Бутоните за управление са сензорни и подсветката им може да се регулира, така че да не блестят в периферното ти зрение при работа с монитора.

Като дойде EX4 сензора, ще пиша допълнително.

Неща, които не ми харесаха особено.
1. Софтуера, който върви с този модел или поне работи с този модел, няма явтоматично превключване на профилите на монитора, в зависимост от софтуера, който се ползва.
Това създава неудобство, още повече ако си свикнал всеки софтуер да е със собствен профил.
2. Яркостта и контраста ми идват в повече за ежедневно ползване /WEB, Word, Excel/ в не силно осветена среда.
За да мога да работя, без да ми изтекат очите, се налага да намаля подсветката до възможният минимум от 40cd/m и да намаля допълнo яркостта и контраста от настройките на видеокартата.
3. В софтуера за този монитор неясно защо са си спестили контрол за наситеност на цветовете. Контрол за наситеност на цветовете има в менюто за управление на монитора, което е неудобно.

За друго не се сещам в момента.

Като цяло, на този етап съм доволен.
Четох по форумите, че матрицата е като на по-големите CG модели. Дали това е така обаче, за мен не е съвсем ясно.

Ще видим колко време ще работи без проблеми този.
Стария Ейзо е на 13г. и никога не е правил магарии [smilie5]



Публикацията е редактирана (08-01-24 23:43)

Отговори на това съобщение
 Re: EIZO ColorEdge CS2420, мнения и оценки
Автор: ZENON   
Дата:   13-01-24 22:10

Допълнене.
Както очаквах, след калибриране с EIZO EX4 (който е ребрандиран СпайдерХ), не видях никаква разлика в картинката.

Отговори на това съобщение
 Re: EIZO ColorEdge CS2420, мнения и оценки
Автор: ss_sgp   
Дата:   13-01-24 23:26

Честито.

Само няколко думи, защо за мен е почти безмислено да имаш EIZO CG серията.

- На практика вече е по-важно как изглежда снимката на телефон. Затова аз винаги правя такава проверка. В края на краищата е важно как изглежда при 'клиента', а не на контролното у-во - в случая EIZOто.
- В офсетовите печатници масово грешката е много по-голяма спрямо резултатът посредствен/отличен монитор.
- Снимката няма да стане по-добра ако авторът я вижда по-добре на по-добър монитор [smile] Това стана малко двусмислено, но вярвам ще ме разберете.

Отговори на това съобщение
 Re: EIZO ColorEdge CS2420, мнения и оценки
Автор: ZENON   
Дата:   14-01-24 00:39

Стояне,
благодаря, но бизнеса ми е различен от фотографията, която ми е само хоби. Пък и тоя е CS серия.
За по-добра снима е така, но усещането е различно, дори при кадър, който не е върха на сладоледа

Това е като аудиофилията, без никаква разлика.
За съжаление и двете хобита са скъпи [smile]

[beer]



Публикацията е редактирана (14-01-24 00:57)

Отговори на това съобщение
 Re: EIZO ColorEdge CS2420, мнения и оценки
Автор: ddantgwyn   
Дата:   14-01-24 14:01

Zenon написа:

> Това е като аудиофилията, без никаква разлика.
> За съжаление и двете хобита са скъпи [smile]

Добре, че направи това уточнение [smilie3]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »