Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Ъпгрейд към Full Frame DSLR или Mirrorless
Автор: georgioiv   
Дата:   21-12-23 08:54

От сватбар до сватбар има разлика [smile] Какво е общото между 911, Лотус, Тесла и ДСЛР знаят само Босе и няколко съветски учени [smilie5]
ДСЛР е в миналото, както филма, както сребърните плочи. Няма да изчезне, но е минало. Факт. Животът продължава, колкото и да ни се иска да останем млади, красиви и с ДСЛР, то няма как да стане И аз имам един куп ДСЛР и то висок клас - 1Ds и 1Dx, и си снимам с тях с удоволствие, но имам и последния писък безогледалки, според настроението използвам, защото явно не съм сватбар [smilie25]



Публикацията е редактирана (21-12-23 08:57)
 Re: Ъпгрейд към Full Frame DSLR или Mirrorless
Автор: Kalimas   
Дата:   21-12-23 08:57

Те сватбарите си влачеха по два апарата, по възможност с по две карти, още като като нексовете беха основните безогледалки [smilie5] Те си влачеха по два апарата и при лентовите... то сватбар с един апарат си е риск [smilie5]

Интересно ми е да чуя, освен батериите кое точно е голямото предимство на ДСЛР пред безогледалка?
- механичен затвор и щракане - налични
- да си урежеш новия софтуер да снима като на ДСЛР - налично
- да си настроиш EVF да мяза на OVF - налично
- да ползваш над 90% от старите обективи с преходник - налично
- да снима на студено - фабрично ги дават на едни и същи температури.

- това което виждам, за да останеш е да имаш много допълнителни неща обвързани с ДСЛР тялото и там да ти трябва допълнителна инвестиция.

Интересно е какво точно е станало, та си потрошил 2 безогледалки и какви. Аз знам и за потрошени DSLR-и, ама за някой стари модели оригинални части вече няма, само някой китайчета. Аз такъв ремонт, бих направил с идеята да имам нещо, докато не го сменя.

Не са лоши ДСЛР и не ги мразим, но скоро корпорациите ще ги резнат от ремонт, поддръжка и гаранции. Видно е че допродават бройки. Ако не сменяш тяло на всеки 3-4г. е по-логично да минеш на новия вариант.

А лотуса и поршето са си коли, ама една част да ти се прецака и си на стругар или ретро оригинал и ще дадеш колкото за една нова кола. Та и ДСЛР бавно са тръгнали натам.

Освен това започват да се появяват обективи, дето са само за новите байонети, ако мислиш да ги отпише, ОК.

За мен дори човека не е за смяна на Д7500, ако е здрав, ако не правиш големи принтове, не ти трябват тия мегапискели и т.н. Има много какво да се изстиска от него. При правилна екпозиция или клин, с малко доработка се достигат цветоветe, някой друг филтър пред обектива и много други неща.

На голям монитор, на 100 - 200% едно до друго, винаги ще има разлика, но ще я ползваш ли в реалния живот или не?



Публикацията е редактирана (21-12-23 09:16)
 Re: Ъпгрейд към Full Frame DSLR или Mirrorless
Автор: Mogila   
Дата:   21-12-23 09:00

Единственото предимство на ДСЛР е цената на старо и това е доста добро предимство.
 Re: Ъпгрейд към Full Frame DSLR или Mirrorless
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-12-23 09:09

Mogila 10/10
 Re: Ъпгрейд към Full Frame DSLR или Mirrorless
Автор: demiman   
Дата:   21-12-23 09:38

alex.d76
 Re: Ъпгрейд към Full Frame DSLR или Mirrorless
Автор: nikvandoom   
Дата:   21-12-23 09:49

Виждам, че дискусията е достигнала нови висоти, само не се карайте :D

Не съм посочвал бюджет, тъй като не съм казал, че още утре купувам нов фотоапарат. В случай, че се спра на нещо по-скъпо като D850, ще почакам малко и в някакъв момент ще го закупя. Ако D850 е по-добър от D780, а явно това е така, няма нужда да се правят компромиси - ще почакам известно време, ще събера и ще взема по-доброто. Нямам чак такива мераци за Z9. А и вече на няколко пъти се посочи, че едва ли бих подхванал да сменявам цялата система. Имам обективи, които ще работят на Full Frame.
 Re: Ъпгрейд към Full Frame DSLR или Mirrorless
Автор: alex.d76   
Дата:   21-12-23 17:23

demiman

 Re: Ъпгрейд към Full Frame DSLR или Mirrorless
Автор: Kalimas   
Дата:   21-12-23 18:53

Аз нали не съм никонаджия, та да питам - те тез карти не се ли ползваха и от д850 и други никонски дслр? Сиреч, не са само при безогледалките им нали?[smilie21] [smilie25]



Публикацията е редактирана (21-12-23 18:59)
 Re: Ъпгрейд към Full Frame DSLR или Mirrorless
Автор: Boce   
Дата:   21-12-23 21:05

Гледам и не вярвам на ушите си 2/3 от пишещите са от "Партията за ограничено мислене в рамките на коректното" Един дето обясняваше че ДСЛР е лека му пръст ,видях че водил или води пленер как да снимаме птици (в което няма нищо лошо) но има и раздел в пленера """
WILDLIFE фотография - лекция с Веселин Граматиков
Фотосинтезис Варна | 21 Ноември 2016 от 18:30 до 20:30 ч.
21 ноември (понеделник), 18.30 ч.
ФотоСинтезис
Варна, бул. "Княз Борис I" 64
Ще говорим за подготовката и избора на техника и аксесоари и Веселин ще сподели своя опит с Nikon D500 и обективи NIKKOR. """" И какво излиза спонсориран от ??? То се вижда и след като се е захванал с фотография 2008 година! Аре нема нужда !Има и още един .............."""- да си урежеш новия софтуер да снима като на ДСЛР "" и този ""Какво е общото между 911, Лотус, Тесла и ДСЛР знаят само Босе и няколко съветски учени [smilie5]
ДСЛР е в миналото, както филма, както сребърните плочи"" Жестока работа направо полет на мисълта !!??? "Господа" ВИЕ разбирате ли какви фантастични тъпотии пишете???? Особенно"" ДСЛР е в миналото, както филма, както сребърните плочи "" ??? Що тогава тъпите Англичани,Поляци,Немци ,Кодак , Фуджи поддържат "мокрият процес" и продават консумативи ,филми и хартии и какво ли не!! Или не не можете да работите с "мокрият" или ви е скъпо !! На мен не ми е скъпо и мога "Мокрият " !! Към пусналият темата "Сори ма ми вдигат кръвното "политически коректните" ! Пак казвам избирай сам не слушай никой ,и не чети БГ форумите.ТОЧКА



Публикацията е редактирана (21-12-23 21:07)
 Re: Ъпгрейд към Full Frame DSLR или Mirrorless
Автор: ZENON   
Дата:   21-12-23 21:18

@nikvandoom
Колега, заключи тази тема докато е време, защото някои хора започват да истерясват и тук ще стане мазало.
 Re: Ъпгрейд към Full Frame DSLR или Mirrorless
Автор: alex.d76   
Дата:   21-12-23 22:44

@Boce - не се мори - файда няма - тука полюсите за безогледални не са ужасяващи, основно заради мега-неразбиране на основни неща по отношение на техниката, но аз се отказах да просветлявам заслепените...
За последно пускам нещо, което разумните хора биха видели и оценили - а маниаците ако искат - да се абонират за закупуване на Хъбъл след свалянето му от служба !!!
https://www.youtube.com/watch?v=-6OnmSolofI


Надявам се да сте го видели и чули, защото човека каза нещо важно - нейде след 7-ма мин беше - а именно "аматьорите фотографи си продават DSLR оборудването защото минават на безогледалки" ...
Да коментирам ли повече ???

 Re: Ъпгрейд към Full Frame DSLR или Mirrorless
Автор: Satsan   
Дата:   21-12-23 23:07

Никой не си продава ДСЛР-ите. Просто не снимаме с тях или снимаме рядко за тонус. То е същото, като да си пазя мобифона (пазя го), ама не го ползвам. Така правят хората, които нямат нужда от пари, а надграждат с новите технологии. Телефонът ми снима 8К с 24 фр, ама не може да замести фулфрейма професионално.
За фейсбук става, ама сериозните неща не са във фейса.
Та, стига с този избор. Колегата вече е наясно и го е направил.
А този спор "ДСЛР - безогледални" започна преди да си купим първите А7 и още не е приключил. Тогава беше "има ли смисъл да се минава на безогледални", а сега е "има ли смисъл да се маха ДСЛР-ите". Не пораснахте ли?
Всеки си избира според нуждите и според джоба. Ако избере според съвети от форумите...жалко!



Публикацията е редактирана (21-12-23 23:08)
 Re: Ъпгрейд към Full Frame DSLR или Mirrorless
Автор: georgioiv   
Дата:   21-12-23 23:12

Boce, пий ги тия хапчета, не истерясвай [smilie5]
Има ли нови модели ДСЛР - няма.
Факт ли е това - факт.

Аз като съм снимал на ДСЛР от първите, ти още си си бъркал в носа докато си снимал на последните филмови и само си си мечтал...[smilie5]

Колекционери винаги ще има, те и лампови усилватели купуват и касетни декове, и плочи слушат и на филм снимат, но е Е К З О Т И К А.

100 % съгласен с Mogila, и смятам да се възползвам още.. [smilie21]
 Re: Ъпгрейд към Full Frame DSLR или Mirrorless
Автор: Yog   
Дата:   21-12-23 23:35

Хората, които виждат връзката между предпочитан вид фотоапарат и "политически коректния неолиберализъм" са непобедими!
[smilie5] [smilie5] [smilie5]
А за Теслàта като кола, мога да ти разкажа следната история - един познат преди 2-3 години си купи чистак-бърсак нова модел S, защото... го кефи! Представяш ли си каква причина! Формата го кефи, луксозния интериор го кефи - абе, всичко! Никога в живота си не съм чувал да говори за екология и не мисля, че му дреме особено. И пари от бензин не пести, защото другата му кола е гигантски джип Мерцедес, дето харчи като за последно. И никога няма да повярваш как ходи до Германия!... Със самолет. Без лоукостове, бизнес класа. Що ти го казвам? За да се опиташ да осъзнаеш, че най-различни хора си купуват Теслà (и не само), по най различни причини. И се кефят едновременно на класическо Порше 911 и електричката, представяш ли си! Само в твоята глава положението е или/или. Който купува Тесла е идиот, който не знае ИСТИНАТА, която ти си прозрял! Не, бе, човече. Хората всичко знаят, даже по-добре от теб. Просто имат пари, купуват си каквото им кефне и не играят роли във филма, в който ти си се вкарал.[smilie25]
 Re: Ъпгрейд към Full Frame DSLR или Mirrorless
Автор: Zlatkoo   
Дата:   22-12-23 09:39

От скоро съм във форума, и не ви познавам особено. Мисля си, че Босе-то се опитва да извади от филма тези дето купува всичко защото е най новото и модерното, и с лека ръка отхвърлят старото. Обаче се е изказал малко крайно.
 Re: Ъпгрейд към Full Frame DSLR или Mirrorless
Автор: georgioiv   
Дата:   22-12-23 09:44

написа:

> От скоро съм във форума, и не ви
> познавам особено. Мисля си, че
> Босе-то се опитва да извади от
> филма тези дето купува всичко
> защото е най новото и модерното, и
> с лека ръка отхвърлят старото.
> Обаче се е изказал малко крайно.

Затова и го провокираме, защото пише като талибан... [smilie5]

Иначе всички тук обичаме и филмовата фотография, и ДСЛР, и всичко свързано с фотографията.. [shtrak] [beer]
 Re: Ъпгрейд към Full Frame DSLR или Mirrorless
Автор: Synthy   
Дата:   22-12-23 11:30

georgioiv написа:

> написа:
>
> > От скоро съм във форума, и не ви
> > познавам особено. Мисля си, че
> > Босе-то се опитва да извади от
> > филма тези дето купува всичко
> > защото е най новото и модерното, и
> > с лека ръка отхвърлят старото.
> > Обаче се е изказал малко крайно.
>
> Затова и го провокираме, защото
> пише като талибан... [smilie5]
>
> Иначе всички тук обичаме и
> филмовата фотография, и ДСЛР, и
> всичко свързано с фотографията..
> [shtrak] [beer]

Не е верно. Аз я мразя [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (22-12-23 11:31)
 Re: Ъпгрейд към Full Frame DSLR или Mirrorless
Автор: quazimodo   
Дата:   22-12-23 13:26

Synthy написа:

> ...Не е верно. Аз я мразя [smilie18] [smilie18]
> [smilie18] ...

И от кога върлуват такива страсти у вас[smilie18] [beer]

 Re: Ъпгрейд към Full Frame DSLR или Mirrorless
Автор: georgioiv   
Дата:   22-12-23 14:01

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Ъпгрейд към Full Frame DSLR или Mirrorless
Автор: Synthy   
Дата:   22-12-23 14:21

По коледа ставали чудеса [smilie18]
Не може всички да обичат, трябва някой и да мрази. Ако няма омраза, как ще познаем любовта?! [smilie18]
 Re: Ъпгрейд към Full Frame DSLR или Mirrorless
Автор: nikvandoom   
Дата:   22-12-23 16:18

Виждам, че нещата ескалират. Искрено благодаря на всички. Закриваме темата.
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.