Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: georgioiv   
Дата:   04-12-23 21:09

Satsan написа:

> ДСЛР апарат - стара технология
> (не лоша), а по-стара, по-тежък,
> по-обемист, но един възможен
> компромис.
> Безогледален апарат - по-нова
> технология и всичко изброено с
> обратен знак.
> Ако трябва да си купите
> телефон...ще си вземете ли без
> тъчскриин например?
> Технологиите бързо се развиват.
> Фотографията не прави изключение.
> Сега ви се снимат пейзажи, животни
> и луни, но апетитът идва с яденето.
> Ще ви се прииска да снимате всичко.
> Нормално е.
> Едно добро начало е пълноформатен
> апарат.(за домашно прочетете какво
> означава, ако желаете)
> Сони А7 (ILCE 7) е пълноформатен - едно
> добро начало и се побира в бюджета.
> Има всякакви обективи за
> надграждане.
> Никон P1000 също е вариант, особено
> за ЗУУМ и луна. Но е малко особен и
> не знам дали е за начинаещ.
> Успех!
> П.С. Разните там забележки и
> иронични постове просто ги
> подминавайте. Светът е пълен с
> мрънкачи и сеирджии.
> Админа къде е...не знам.
>

>
> Публикацията е редактирана (04-12-23
> 19:30)

Сони А7-1 и 2 са силно непрепоръчителни за начинаещ любител. И в сравнение със Z6 са от праисторическата епоха :). Моля давайте съвети, ако имате достатъчно опит с различните системи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: baron_barbaron   
Дата:   04-12-23 21:37

И аз смятам че най-хубавото на А7 е неговата кончина.... До тук с качествата на техниките. Аз пък смятам че избора на техника при начинаещ е като избора на първа кола. Вземате нещо си, което се побира в заделения бюджет и ви е удобно да държите. Техническите качества ще станат важни напред във времето. До настъпването на този етап, наличието им няма да се усети. С развитието на уменията и жанровите предпочитания, момента в който те станат важни, зададения въпрос ще си има естествено появил се отговор. И да камерите са като колите, дрехите, къщите, хората.... няма добри и лоши. Има такива които пасват на нечий вкус и такива които не го правят. Не търсете чуждо мнение, намерете приятел който има камера Х, поискайте му да направите 5 снимки и да я разгледате... Направете същото с камера Y, Z..... И така ще си изберете вашата. Вероятността тя да остане подходящата за в бъдеще, клони към нула така или иначе. Сиреч покупката на първата камера, която ще е неподходяща за вас е нещо като задължителна стъпка, също както падането докато се учим да ходим, падането докато се учим да караме колело, неизбежна и почти задължителна грешка.



Публикацията е редактирана (04-12-23 21:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: georgioiv   
Дата:   04-12-23 22:17

Или ползвайте опита и знанията на миналите през всички марки и системи, за да не откривате топлата вода отново [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: baron_barbaron   
Дата:   04-12-23 23:44

georgioiv

Докато съществува субективния фактор, опита на останалите си остава чужд. А този въпросен фактор все пак е можеби най-значимия в тази област.

Поне с мен се случи проба-грешка, чуждия опит ми сочеше да си купя нещо, което за мен се оказа грешка. И не че техниката беше лоша, просто мен не ме кефеше. На мен ми пасна съвсем друго нещо в последствие.

Отговори на това съобщение
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: Kalimas   
Дата:   05-12-23 09:30

Телефона няма как да бие апарата. Най-големия му плюс е, че ти е винаги под ръка.
Вече казаха, но и аз да повторя - почни да снимаш всичко с ръчните настройки на телефона. След това си помисли, че ще трябва да сменяш и обективи.

Научи някой трикове за обработка - маски, градиенти и т.н, може и със снимките от телефона да почнеш. Имаш безплатни алтернативи на платените софтуери -пр. Gimp, Darktable, rawtherapee и т.н.

Ако ти се занимава - вземи една "турбо сапунерка" с 1" сензор, със светъл обектив и raw, винаги е полезна, но за тия пари може да прескочиш на тела със сменяеми обективи.

Ако все пак решиш да започваш с дслр/безогледалки - по-добре безогледален, вече наваксаха на дслр от нисък клас.
В момента не бих препоръчал канон и причина за това е, за сега започваш, а те затвориха RF системата и не можe да им закачиш директно нещо светло с добро съотношение цена/качество (в сравнение с канонските и оригиналните) пр. новата sigma 18-50 f2.8, tamron 28-70 f2.8, 17-70 f2.8 и т.н.
Но имай в предвид, че да смениш после системата ще ти трябват пари или няма да ти се занимава, а качествените светли обективи държат по-дълго цена от телата.
И последно - отиди в магазина и разгледай кое как ще ти пасне в ръцете, това е важно, за да ти е удобно и да ти е кеф да снимаш с него, иначе с времето почва да дразни.

Отговори на това съобщение
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: Boce   
Дата:   05-12-23 10:46

Бях се зарекъл да не пиша но ""тъпомера"" е брутално разбит!! Отворилата темата не е влизала от ТРИ дни ,но няколко дежурни "скъпо платени безработни" продължават да леят мозък!!Вие не разбрахте ли че не сте полезни с мненията си ?? Вие не разбрахте ли че има хора дето днес се хранят с 5 лева за да си спестят парички за нещо по читаво като техника ??? Гледам повечето като вас седящи по офиси, поръчващи разни боклуци за ядене дето струват по 1/4 от цената на стар Канон 300Д !! Дето ако нямат Фортошоп не знаят какво да правят!!! Е как да Ви пита човек като се държите като "Боговете на Фотото" !! Повечето сте се нахранили с форуми и рекламни материали за фотоапарати и сте"Първо лице Единствено число" за мнения !! Малко сте читавите дето имат експертизата да говорят по тема ФОТОГРАФИЯ във всичките и проявления !! Това с курсове ако се учеше ,поне трима около мен щяха да са "Бест оф Дъ Бест" а не да ме питат елементарни неща !! Не става бе , няма как Любо Киров да стане Рой Орбисън трябва и талант !!! Оспамихте темата жестоко и обяснявате колко е залухава, ма като се озъби някой независим като мен започвате да се сдушвате че Ви се нарушава кефа .Засрамете се нищоправници излезте и снимайте ,не обяснявайте колко е смотан този и онзи !! Па ако щете ме баннете дреме ми , нищо не ми допринасяте за личното ми развитие ! Нищо ново няма да измислите защото сте потребители повечето не творци .Сватбени фотографи седящи месеци да обработят снимките си за да направят албум за 600 лева ! Голяма работа, как сме живели с 12 кадъра на Пентакона или 38 кадъра на Практиката ............................а стегнете се

Отговори на това съобщение
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: Satsan   
Дата:   05-12-23 14:48

То има къде къде по-добри и от Z6, ама темата е за до 2000 лв.
Дайте съвет по темата, а не да изтъквате себе си колко сте ХАЙ ниво и другите са от каменната ера. Споко, не ядем доматите с коловете.
Та, ако има Z6 в бюджета...ясно е, ама няма. И много други ги няма в бюджета. Затова - стига глупости! По темата:
Един безогледален вариант за навлизане в света на фотографията е първият безогледален пълноформатен апарат. (дето го рекламирахте цяла година във форума и който колега беше с мнение против този апарат/система го бамваха). Сега друга песен запяхте.

Този апарат е СОНИ А7. Има адаптери за него, обективи, 24 МП е и с него без да ви боли сърцето (че ще го повредите) ще навлезнете в света на фотографията. Да, има много поколения по-нови след това, но в бюджета този апарат ви е достатъчен. Има и за обективи.
Може да гледате и 36 или 42 МП апарати, но тогава ще ви трябва и друга техника за снимките, за обработка. И това е само пример за вид техника за новак. Около този пример има много други, а ако вкл. и кроп системи става голям списъка.
Друг вариант е НОВ Нокон:https://www.nikon.bg/bg_BG/product/cameras/coolpix-p1000
Дори е по-удачен вариант за вас, като начинаещ.
Закачка: Когато някой ви покаже подобна снимка на луната, като правена с този апарат поискайте автограф. Без телескопи и други приспособления, които дават предимство на телефоните.



Публикацията е редактирана (05-12-23 14:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: baron_barbaron   
Дата:   05-12-23 15:58

И що трябва задължително да е безогледален ? Аз пък смятам, че А7 е способен да откаже много хора от това хоби. Но това си е мое мнение, човек за да реши дали е така или не, трябва да го види, пипне, поснима малко....


Ако има огледало нещо прокажан ли ще е, или неспособен ? В бюджет 2к има безброй удачни варианти, за техника от ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: georgioiv   
Дата:   05-12-23 16:26

barbaron: А7 определено е за експериментатори мануалисти [smilie5], абсолютно си прав, хората предлагат колкото да пишат нещо тука... Или да предложиш P1000 на любител и после да се мъчиш да му обясниш защо телефона снима по-хубаво всичко различно от луна [smilie5] [smilie5]
satsan: съветите които даваш са не просто некомпетентни, ами направо вредни. Разбирам, че искаш да си продадеш А7-цата, каквато активна обява имаш, но е некоректно да съветваш от комерсиални подбуди.

Отговори на това съобщение
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: georgioiv   
Дата:   05-12-23 16:34

написа:

> И що трябва задължително да е
> безогледален ? Аз пък смятам, че А7
> е способен да откаже много хора от
> това хоби. Но това си е мое мнение,
> човек за да реши дали е така или не,
> трябва да го види, пипне, поснима
> малко....
>
>
> Ако има огледало нещо прокажан ли
> ще е, или неспособен ? В бюджет 2к
> има безброй удачни варианти, за
> техника от ръка.

Абсолютно.. Ако не стига бюджета за безогледален, има много супер оферти втора ръка за огледални. Един Canon 6D например с два - три обектива е прекрасно решение също. Да, 6D е мъка с фокуса, ако не е по централна точка, но ако не се взима за динамични сцени, за всичко друго си е ок, снимал съм години с такъв и не ме е ограничавал толкова. Или съответно Никон D600, D610... Смятам че при тези цени на употребявани ДСЛР е грехота да не се мисли за фулфрейм, особено ако ще се снимат портрети. 850D също не е лош апарат, и с него съм снимал много дълго време, има своите предимства като напълно въртящ екран и евтини обективи, но за портрети лично мен не ми харесва, а една жена основно си снима децата освен всичко останало - нейните или на приятелки и съседки.. Т.е. портретът е едно от основните неща.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: Satsan   
Дата:   05-12-23 20:44

Един колега ви каза, че тъпомера е в горно положение.
Наистина с предложенията тип "тухла" лесно ще откажете човек. Сега остава и Никон Д3 да предложите. Имам и такъв, прашасва в офиса. Дали да не го предложа и него...колко сте елементарни, чак ми е трудно да повярвам. От няколко години фотографията вече е различна. Голям апарат с три обектива (да покрият портрет, пейзаж и дистанция) вече са рядкост при любители-фотографи. Само който си вади хляба с това влага 10-20 бона за техника. Тук има питане от новак, вие го хвърляте по пързалката D6, D610 и подобни. Срам!!!
Както и да е. Лаф да става. Петък идва.

Отговори на това съобщение
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: baron_barbaron   
Дата:   05-12-23 21:10

Satsan бре чети ! Satsan не чете... Къде видя D6 ? Правиш ли разлика между D6 и 6D ? За теб може и да няма, ама за останалите има. 10-20к? Къде ги прочете ? Говорим за техника която струва много по-малко. Дори и твоя вездесъщ А7 който направи "фотографията различна" е в тази категория, макар и да е подходящ за новак само според теб.

За тъпомера, остави го в другата стая, далеч от теб и ще се оправи, макар и да не го виждаш.

Edit:
Ако авторката на темата (която от самото начало аз смятам за шега), все пак реши да си купи нещо различно от А7, ще й се скараш ли и на нея, колко е неразумна и кривоверна ?



Публикацията е редактирана (05-12-23 21:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: Boce   
Дата:   10-01-24 14:51

Ба ко стааа ???? ""Ни вопъл ни стон ни лаФ"" Те колко се интересуват "Питам и отговор не искам" "Оти Чукча е писател не е читател"!!! Падам от смях с напъните да обясните на "Изкуственият" Интелект от "Силициевата " разбирай "Силиконовата долина" Какво е фотоапарат и защо не се слага в устата ....Смееех , има и още една подобна тема за лентов фотоапарат която е като "Какъв такъв съдържа тва" !! Хора тия ни се подиграват !! С риск да засегна "някоя"от "Силиконовата долина" Даже и "Благодаря " няма смеехххх [smilie23] [smilie23] [smilie23] [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (10-01-24 14:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: Synthy   
Дата:   11-01-24 10:12

От базара NEX-6/A6000 + 16-50 за около 700лв. макс комплекта, още 100-200лв. за две допълнителни батерии и флаш карта, а останалите пари за курс по фотография (при Емо Трейман, примерно), или някое пътешествие.
И ако може фанатиците и техноонанистите да не скачат, че некса е на 12 години.

Редакция:
Сега видях това в базара Nikon D750. Щом си фен на ДСЛР - това тяло е прекрасно, а за целта ти да снимаш старите сгради вечер и т.н., можеш да го оборудваш и с по-стари обективи за никакви пари като резултатът ще бъде повече от добър. Ще можеш да научиш и много неща, щом това също е цел.



Публикацията е редактирана (11-01-24 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: Synthy   
Дата:   11-01-24 10:29

Satsan написа:

> Ба ко стааа ???? ""Ни вопъл ни стон ни
> лаФ"" Те колко се интересуват
> "Питам и отговор не искам" "Оти
> Чукча е писател не е читател"!!!
> Падам от смях с напъните да
> обясните на "Изкуственият"
> Интелект от "Силициевата "
> разбирай "Силиконовата долина"
> Какво е фотоапарат и защо не се
> слага в устата ....Смееех , има и още
> една подобна тема за лентов
> фотоапарат която е като "Какъв
> такъв съдържа тва" !! Хора тия ни се
> подиграват !! С риск да засегна
> "някоя"от "Силиконовата долина"
> Даже и "Благодаря " няма смеехххх
> [smilie23] [smilie23] [smilie23] [beer] [beer] [beer]
>

>
> Публикацията е редактирана (10-01-24
> 14:56)

Е може да е отпуск каката. А може и да е изкуствен профил (силно вярвам в тази конспирация) за да се генерира трафик. То в този форум има реално.. 10-15 човека живи, като сме все чичаци и нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: asahi   
Дата:   11-01-24 13:42

Този тип теми са доста оборотни. Всеки си има мнение и пристрастия.

Отговори на това съобщение
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: nozdormu   
Дата:   11-01-24 14:18

В случая не е бот девойката (писа ми и на лични). Но имам чувството, че периодично се пускат такива неща, за да ни хващат "за мезе".
И кълват някои ;) Романтици [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: Boce   
Дата:   11-01-24 17:09

Това става като "Аудиофорума" ! Ангел го прави ,народа се юрна да си показва схемите усилвателите ,кой какво е направил дискусии караници и накрая понеже сме все тарикати Ангел "пое" цялото полезно инфо от тези дето се фукаха и направи "Аналог Домейн Аудио"!! Па ние си горим ръцете с поялника и си вадим очите, човека си спретна яка Хай Енд фирма и не му дреме а дали е "Гепил"свирещи схеми от баламите ....................това никой не знае но се подозира !Та и за това съм спрял да давам акъл!!"Изкуственият Интелект" ни му дреме, ни го интересува, а Вие обяснявайте кой по по най ! Загуба на време !![beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] Хайде към магазина че пресъхнах от писане !![smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]



Публикацията е редактирана (11-01-24 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: asahi   
Дата:   11-01-24 20:15

На Ангел талантът му е да продава стоката си. Хубави усливатели има достатъчно видове.

Отговори на това съобщение
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: quazimodo   
Дата:   11-01-24 20:49

nozdormu написа:

> В случая не е бот девойката (писа
> ми и на лични). Но имам чувството,
> че периодично се пускат такива
> неща, за да ни хващат "за мезе".
> И кълват някои ;) Романтици [beer]

Даа, миналия път, когато пък търсеше дигиталка, и с мен размени няколко лични съобщения[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: Boce   
Дата:   12-01-24 08:04

Както и да е ,но така не се прави ! Хората ти обръщат внимание ти траеш като........да така е по евтино защото в магазина никой няма да я търпи !! Както и в още един форум "Сандъците .бг" там тъпомера беше изметен с ядрена бомба ,само вижте !!""""""""""Моля за вашето мнение

от sunset » Вто Яну 02, 2024 1:55 pm
Здравейте. Оглеждаме за жилище в кв. Малинова долина гр. София. Може ли съвет от вас, на какво трябва да обърнем внимание при избора на имот в този квартал? Ще се радвам да се отзовете със съвети по темата. Благодаря предварително.""""""" Какво по дявола има този въпрос със "Сандъците" ???? Ми има ,по евтино е да питаш във форум отколкото да наемеш някой да те разкарва из калта на Малинова долина ! ............аре не нам[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (12-01-24 08:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: asahi   
Дата:   12-01-24 08:45

Какво му харесват на това блато? Дори птички няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Тежки... избори :D Избор на техника, помогнете :)
Автор: quazimodo   
Дата:   12-01-24 09:01

asahi написа:

> Какво му харесват на това блато?
> Дори птички няма.


Гъзарско е да живееш в южните "баровски" квартали на столицата [smilie18][smilie18][smilie18]

П.П. Врабчета има навсякъде [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »