Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 EKOНТ, загубиха пратка
Автор: fotorafi   
Дата:   12-09-23 17:11

С всеки изминал ден, служителите на ЕКОНТ стават все по-демотивирани, разсеяни....
Изгубиха ми пратка с ценен,колекционерски фотоапарат
Вече 5 ден...не могат да го намерят
Браво, мърльовци
 Re: EKOНТ, загубиха пратка
Автор: Lokosf   
Дата:   12-09-23 17:20

оплачи се на дядо еконтий

а еконт са само някви франчайс фирми навързани като свински черва нищо еконско няма
 Re: EKOНТ, загубиха пратка
Автор: lamerko   
Дата:   12-09-23 17:22

Организирам бригада за издирване на ценен колекционерски фотоапарат :)

Рафи: Спиди са ми проблемни с всяка втора пратка - просто няма такова безхаберие, но не пускам теми - просто ги избягвам. Иначе за пратката ти - ако си я застраховал, просто задействай процедурата...
 Re: EKOНТ, загубиха пратка
Автор: asahi   
Дата:   12-09-23 17:35

Общи условия за услугите на Еконт
Куриерски услуги
Общи условия за куриерски услуги в България

"76. Обезщетения при пратки без обявена стойност:
76.1. Обезщетението по рекламации, касаещи забавено изпълнение на куриерската услуга, липса или повреда на част от съдържанието на куриерска пратка без Обявена стойност се определя от Куриера и е в размер на действителната стойност на нанесената щета, но не повече от десет пъти стойността на куриерската услуга.
76.2. Обезщетението по рекламации за загубена, повредена, ограбена или унищожена на куриерска пратка без Обявена стойност се определя от Куриера и е в размер до десет пъти стойността на куриерската услуга."

Преди 5 години. Ако очаквате промяна помислете вие какво променихте за този период.

 Re: EKOНТ, загубиха пратка
Автор: deerstalker   
Дата:   12-09-23 19:34

С еконт какви случай е имало, може да се напише роман от три тома.
 Re: EKOНТ, загубиха пратка
Автор: linken   
Дата:   13-09-23 08:49

Никога не съм имал проблеми с тях. [beer]
 Re: EKOНТ, загубиха пратка
Автор: quazimodo   
Дата:   13-09-23 09:05

deerstalker написа:

> С еконт какви случай е имало, може
> да се напише роман от три тома.

Лични преживявания или ЕЖК? Сигурно звучи парадоксално, но и аз не съм имал неприятности с тях, докато Спиди определено са ми късали нервите няколко пъти. Явно има много мазохисти в нашите редици[smilie18][smilie18][smilie18][beer]
 Re: EKOНТ, загубиха пратка
Автор: wlad   
Дата:   13-09-23 09:16

Със спиди пращам всеки ден от 15 години насам.
Имал съм два случая с тях - веднъж камионът им катастрофира и пратката пристигна на следващия ден и веднъж забравиха пратката в коша и също се забави с ден. Дай боже всеки, който изобщо работи нещо, да греши толкова за 15 години.
Еконт за мен е куриер за майки, които пращат гащи и чорапи веднъж на 5 месеца. Няма товарителници, фактурите са комедия, несериозна история.
 Re: EKOНТ, загубиха пратка
Автор: Synthy   
Дата:   13-09-23 09:36

wlad написа:

> Със спиди пращам всеки ден от 15
> години насам.
> Имал съм два случая с тях - веднъж
> камионът им катастрофира и
> пратката пристигна на следващия
> ден и веднъж забравиха пратката в
> коша и също се забави с ден. Дай
> боже всеки, който изобщо работи
> нещо, да греши толкова за 15 години.
> Еконт за мен е куриер за майки,
> които пращат гащи и чорапи веднъж
> на 5 месеца. Няма товарителници,
> фактурите са комедия, несериозна
> история.

[smilie24]
 Re: EKOНТ, загубиха пратка
Автор: Ivan_A   
Дата:   13-09-23 10:57

Всичките ми покупки/продажби в базара са с "Еконт" - много са.
Никога не съм имал какъвто и да е проблем.[smilie24]

Е, винаги има "първи път".[smilie2]

... и приложението им за телефон работи добре.[smilie24]



Публикацията е редактирана (13-09-23 10:59)
 Re: EKOНТ, загубиха пратка
Автор: СамуилАрнаудов   
Дата:   13-09-23 11:44

Аз също винаги съм ползвал Е-конт и нямам никаква забележка, Спиди съм ползвал 3 пъти и 3 те е имало драми.
 Re: EKOНТ, загубиха пратка
Автор: Nikolcho555   
Дата:   13-09-23 15:16

Никога не съм имал проблеми нито със Спиди нито с Еконт, а съм изпращал и получавал много пратки, най-вече по Еконт. Според мен опира повече до сериозността на хората работещи в съответните офиси отколкото до самите фирми. Аз съм от провинцията и може би просто е до късмет но хората работещи в тукашните офиси в нашия град са много сериозни и съм нямал проблеми от каквото и да е естество.
 Re: EKOНТ, загубиха пратка
Автор: asahi   
Дата:   13-09-23 17:09

Сталин за кадрите

Имам акаунти в сайтовете на двата големи куриерски оператора и си правя товарителниците от вкъщи. Получавам фактури от офисите и не съм срещал проблем с това. Може би имам късмет, че в близките два офиса са свестни момичета.
 Re: EKOНТ, загубиха пратка
Автор: lamerko   
Дата:   13-09-23 18:28

Сталин за кадрите:

Есть человек - есть проблема. Нет человека - нет проблемы.
 Re: EKOНТ, загубиха пратка
Автор: asahi   
Дата:   14-09-23 00:15

Този цитат се приписва на Сталин, но той никъде не го е казал или написал. Идва от книгата "Децата на Арбат" на Анатолий Рибаков. В оригинал: "Смерть решает все проблемы. Нет человека, и нет проблемы".

В своя "Романе-воспоминании" Анатолий Рибаков пише: "Возможно, от кого-то услышал, возможно, сам придумал. Ну и что? Разве Сталин поступал по-другому? … Таков был сталинский принцип. Я просто коротко его сформулировал. Это право художника". (Рыбаков А.Н. Роман-воспоминание. М., 1997. С.309).

Към темата може да се перефразира така: Няма куриер - няма проблеми.

 Re: EKOНТ, загубиха пратка
Автор: iasen2   
Дата:   14-09-23 10:22

за 20 години работа е Еконт не са ми губили пратка. Само на вас ви губят пратки...........как успявате - не знам. Явно имате талант
 Re: EKOНТ, загубиха пратка
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   14-09-23 17:42

Темата е за Еконт, ама ще пиша и за Спиди. Миналата година купувам Canon R6 mark 2. Току-що излязъл. Но вместо Еконт да ми го доставят в Поморие, закарали го в Приморско. Ма то няма разлика бе - Поморие и Приморско е едно и също. Аз съм си виновен. И понеже съм си виновен, запалих колата и отидох до Приморско. Така де, ма Приморско е само на 20 км от Поморие... по море. Инак на 70.

Спиди
Преди има-няма месец и половина си поръчвам дюза за Гоуфа. Човекът от магазина я праща, утре вика е при теб. Ама пратка няма. Отивам в Спиди и казвам - на товарителницата пише, че пратката сутринта е пристигнала в офиса в Бургас. Що я няма в Поморие? Търсят, гледат - нямало я в Бургас. Къде е тогава? Отговарят, че не знаели. Обаждам се в централен офис изгубени пратки. Щели да направят 24 часово разследване. А бе викам какво разследване, бе? Имах час при монтьори, който ми прецакахте. Сега ми записаха час за утре. Какви 24 часа? Естествено нямаше пратка на другия ден. Извинявам се на монтьорите, моля за нов час. На същия ден ми звънят от Спиди, че намерили пратката. Питам ги къде са я намерили. Отговарят ми, че грешката е тяхна, не са я качили в буса, останала забравена отвън. Та, Спиди, Еконт... години съм нямал проблеми с тях, ето че в една година и двете фирими се орезилиха.



Публикацията е редактирана (14-09-23 17:49)
 Re: EKOНТ, загубиха пратка
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   14-09-23 17:45

iasen2 написа:

> за 20 години работа е Еконт не са ми
> губили пратка. Само на вас ви губят
> пратки...........как успявате - не знам.
> Явно имате талант

Докато не се случи и на теб. Тогава ще разбереш, че не е до талант. А пък дали ще ти се случи? Най-вероятно - не; много малко вероятно - да. Всеки, който ползва Еконт, се надява да е в "Най-вероятно - не" групата.
 Re: EKOНТ, загубиха пратка
Автор: ecobo   
Дата:   15-09-23 10:09

lamerko написа:

> Организирам бригада за издирване
> на ценен колекционерски
> фотоапарат :)
>
> Рафи: Спиди са ми проблемни с всяка
> втора пратка - просто няма такова
> безхаберие, но не пускам теми -
> просто ги избягвам. Иначе за
> пратката ти - ако си я застраховал,
> просто задействай процедурата...

Аз работя със поийди от 8 години, имам електронен магазин, изпращам пратки ежедневно на стойности от 50 до 2500 евро, досега пратка се е губила само веднъж и я изгубиха подизпълнители в Германия, това беше преди 3 или 4 години. Понеже всичко се праща със застраховка, възстановиха ми стойността на пратката, аз изпратих на клиента нова, заедно с подарък като извинение за забавянето, и всичко е ОК.
Явно проблемът не е в Спийди.
 Re: EKOНТ, загубиха пратка
Автор: lamerko   
Дата:   15-09-23 10:34

А в кого? Губили са ми пратки, забавяли са ги, грешни адреси, два опита за прикриване инциденти (преопаковани) - всяка втора пратка с някакъв (различен) проблем. От организация - абсурди от рода да не съм можел да плащам с карта, понеже податела така бил решил (я си *** ***** ве) както и стандартна доставка след два дена, нищо че няма проблем да е за един, ама нали уж ново перо за такси. На 80% работя с Еконт - веднъж една пратка останала в грешния камион в разпределителния център на средата на пътя - изивиниха ми се за един ден забавяне и те поеха таксата за доставка, като на мен ми излезе безплатно.
 Re: EKOНТ, загубиха пратка
Автор: asahi   
Дата:   15-09-23 13:35

Стандартната услуга на Спиди е 24 часа и в момента е с промоционална цена 2.46 лв. за документи и пакети до 3 kg.

Възможността за плащане с карта се определя от изпращача. Както знаете търговецът, който предоставя възможност за плащане с карта, отчита някакъв процент от сумата на банката. Когато цената е изпилена търговецът, в случая продавачът на куриерската услуга, прехвърля този разход на изпращача. Обявено е ясно и не намирам в това причина за упрек. Ако този аспект на сделката ви е важен го изяснете с изпращача предварително. Аз съм го правил и не са ми отказвали.

Имайте предвид, че от всичката сума, която плащате при получаване на пратката, по-малката част е за куриерската услуга, а по-голямата е за наложения платеж. Процентът към банката-оператор на платежната система е еднакъв и не е икономически справедливо куриерът да поема частта от таксата за наложения платеж за своя сметка. Ако някой някъде го прави то е по неговата добра воля.
 Re: EKOНТ, загубиха пратка
Автор: lamerko   
Дата:   15-09-23 14:16

Винаги връщам пратки, когато не мога да платя с карта. Без да си правя труда да се свързвам с когото и да било. За мен това е некоректна практика, не съм много сгурен и дали въобще е законна. Трагичното е, че всъщност разходите се водят за моя сметка, но се оказва, че това не е достатъчно. Колкото до доставката - стандартната доствка е "Стандарт 24 часа", което значи два дена, а не "на следващият". Тънкият момент е в уточнението "24 часа (между офисите на Спиди)". На 13-ти следобед пращаш, на 15-ти получаваш. Не на 14-ти. Може някои да го виждат като дребни неща, но за мен не са. Еконт идва по-скъпо, съгласен съм, но често евтиното дълго време държи неприятни чувства...
 Re: EKOНТ, загубиха пратка
Автор: asahi   
Дата:   15-09-23 17:53

Щом е публикувано в Общите условия и не противоречи на Търговския закон и Закона за пощенските услуги значи е законно.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.