Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Начинаещ фотограф си търси фотоапарат
Автор: Zlatkoo   
Дата:   19-07-23 09:47

Добре де. Аз не съм в състояние да давам съвети, даже по скоро го приемете като питане/предложение. Канон 750d се намира на цени около 700 лв, мисля може да се комплектова един обектив за начало.
 Re: Начинаещ фотограф си търси фотоапарат
Автор: georgioiv   
Дата:   19-07-23 12:24

написа:

> Добре де. Аз не съм в състояние да
> давам съвети, даже по скоро го
> приемете като питане/предложение.
> Канон 750d се намира на цени около 700
> лв, мисля може да се комплектова
> един обектив за начало.


Canon 750D е чудесно бюджетно решение. С три зум обектива- 18-55, 10-18 и 55-250 + може би един 50/1.8 ще влезе в бюджета, ще може да снима абсолютно всичко с достатъчно добро качество. Недостатък е сравнително малката динамика и видеото е 1080. Говоря пак от личен опит, имам го заедно с всичките четири обектива които съм изброил, всички са чудесни, STM версиите, разбира се. Ако автора на темата беше от Варна, щях да и дам да поснима, за да си реши. Това е един вид нещо като M50II, но в ДСЛР тяло, разбира се на М50II фокусът би трябвало да е по-прецизен и да има 4К, това са разликите със 750D..
 Re: Начинаещ фотограф си търси фотоапарат
Автор: Satsan   
Дата:   19-07-23 13:09

Е...объркахте ли се тотално? Нормално!
В този форум е така. Сега следват предложенията - отиди на курс.
После още малко шеговити коментари, особено в петък. И накрая ще си затворите темата за да не се дразните повече.
Нищо ново под слънцето. Нищо ново в този форум.
Вижте темата за снимки с телефони. "
"https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1948514&t=1948514&phorum_uriauth=

По броя на мненията ще се ориентирате за това, какво вълнува фотографите, с какво снимат най-много и защо тема като вашата е тегава. Нито да обсъжда човек, нито да спори. Всеки е прав.
Всеки е минал по този път и е стигнал до тук.
Ако ви е интересно може да погледнете тази агенция . С каква техника снимат, на какво ниво са и т.н.
Ще ви е полезно или поне интересно.
С най-добри пожелания! Успех!
 Re: Начинаещ фотограф си търси фотоапарат
Автор: ZENON   
Дата:   19-07-23 13:13

.



Публикацията е редактирана (19-07-23 13:14)
 Re: Начинаещ фотограф си търси фотоапарат
Автор: CDman   
Дата:   19-07-23 15:19

Не знам колко са се объркали потребителите, но на авторката на темата, която подчерта, че е начинаеща, повечето мнения сигурно и звучат като Шекспир в оригинал, на човек, който знае само "МАЙ НЕЙМ ИЗ КОЛЮ" на английски. [smilie3]


Успех с покупката, все пак [smilie24]

 Re: Начинаещ фотограф си търси фотоапарат
Автор: yorgus   
Дата:   19-07-23 16:17

Това което мога да кажа за Sony a6000, че е вече апарат на доста години имах такъв преди време 2015-2016 съм го купувал и на мен също ми беше един от първите апарати с които стартирах. Като + мога да отбележа че всички Sony апарати ползват един и същи байонет и каквито и обективи да вземете за е-байонет ще са ви съвместими след време ако решите да минете на някой по-нов модел.
Canon EOS M50 Mark II не съм ползвал и не съм много запознат но е видно че е с 6 години по-нов модел от Сонито, което със сигурност носи своите +ове, но като голям минус мога да кажа това че е с различен байонет (ЕF-M) от по-високият им клас безогледални апарати (RF), което ги прави несъвместими при евентуално решение след време за ъпгрейд към R-серията тела.
Това е което мога да споделя по темата.
Надявам се да е от полза при избора.
 Re: Начинаещ фотограф си търси фотоапарат
Автор: dialektika   
Дата:   20-07-23 10:31

Може ли да ми посочиш кои телефони от 2022г. снимат по-добре от кропка на 10 години, че ми стана интересно. Така де, да знам какъв да си купя.
 Re: Начинаещ фотограф си търси фотоапарат
Автор: Satsan   
Дата:   20-07-23 12:39

Ха...ха...петък наближава. Темата върви според прогнозата.
Нов спор...ама няма кой да се върже.
В предишен пост съм написал - не ми се спори, защото:

"Но щом 10 годишен апарат (кроп) превъзхожда съвременни фулфремйски тела...всякакви думи са излишни.
Нивото е ясно."

Това е цитат. Той показва защо НЯМА да влизам в дискусия, спор. Иначе:
1. Единият телефон ми е винаги в ръцете (за който питаш).
2. Виж всяко предаване по ТВ. Там репортажите, предавания се снимат с тези, за които питаш. Ще се ориентираш лесно.
За начинаещ "фотограф" е темата!!!



Публикацията е редактирана (20-07-23 12:40)
 Re: Начинаещ фотограф си търси фотоапарат
Автор: hansto   
Дата:   20-07-23 13:12

Аз снимам с кропка щот нищо не разбирам :Д
 Re: Начинаещ фотограф си търси фотоапарат
Автор: Yog   
Дата:   20-07-23 13:13

Много ми е интересно защо под всеки въпрос "какъв фотоапарат да си купя", стоят по няколко отговора "вземи си телефон и си снимай". Моето впечатление е, че никъде не става дума за избор или/или. Дори фотографи, които ползват техника за 20 бона, имат телефон с камера в джоба. И дори хора с най-хубавите телефони си купуват и ползват фотоапарати. Струва ми се очевАдно, че едното не е заместител на другото.
 Re: Начинаещ фотограф си търси фотоапарат
Автор: CDman   
Дата:   20-07-23 14:35

Автофорум:
- Колеги, любител шофьор съм, не разбирам много, каква кола да си купя ?
- Ма'ни ги тия таралясници.[smilie23] Земи си тротинетка - малка, нямаш дерт с паркиране, зарежда се в контакта (гърми от време на време, ама .. екологично), няма данъци, няма техничеки прегледи, нямаш нужда от книжка, може и мацка да возиш, - к'о му плащаш. [smilie3]

 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.