Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Nikon Z fc - мнения
Автор: hotsnail   
Дата:   19-04-23 00:39

Ако не те притеснява следи магазините на Амазон (германия, италия, франция, испания) и други по-стабилни магазини в Германия като Foto Koch и Foto Erdhart. Излизат добри оферти чат пат.

Е сега видях Sigma 56/1.4 for Sony за 369 Евро. Това е по-евтинко от цената в България. Ама не видях да имат за Никон модела.

Гледай Фуджи и Сони камери. За фуджи не знам кой е актуалния бюджетен модел. Някой може да даде идеи

За Сони малко застаряха APS-C моделите с фокус фотография т.е. A6100 би бил добро решение и върви около 1500 лева или подобно в евро. Имаше го във fotokoch. ZV-E10 е подобен модел но без визьор и с акцент влогъри и е около 1300 с разни оферти.....гледах че и а6400 се намира в немските магазини за около 1600-1700 лева.

Демек за около 2000-2200 би трябвало да се събере комплекта за портрети.



Публикацията е редактирана (19-04-23 12:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - мнения
Автор: alext   
Дата:   19-04-23 10:06

За фуджи има много варианти чисто нов от магазина xt30 II и XS10 са директна конкуренция на този никон, май месец излиза и XS20, така че ще паднат цените на старите модели още. Аз бих търсил втора ръка XT3 на по малко пари или Xt4 малко отгоре ще дойде. Ако искаш по- малка камера XE серията. Обективи и вторичен базар бол сигма, viltrox, tokina и фуджи имат поне 7-8 обектива в диапазона 50-56мм. За никон няма такъв развит пазар все още. Наскоро имаше чисто нов фуджи 56мм 1.2 за 450евра от fotokoch след кеш бек. MBP също е много добър сайт с оферти за втора ръка. Никон кроп безогледалка не е добра идея, заради обективите в дългосрочен план е ясно, че никон няма да инвестират в развитието на тази система, то едвам с Фул фрейм бутат.



Публикацията е редактирана (19-04-23 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - мнения
Автор: Denica96   
Дата:   19-04-23 19:04

Тези дни ще седна по-обстойно и на спокойствие да разгледам тия Фуджита, че нещо коментарите за тия никони хич не ми харесват.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - мнения
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-04-23 19:18

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - мнения
Автор: asahi   
Дата:   19-04-23 22:09

Още. Не мога да се вредя от него [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - мнения
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   08-05-23 19:20

матрицата в кроп телата от серия Z => Z30/Z50/ZFc е подобна на тази от последните кроп DSLR-и D500/D7500, просто са добавили сензори за фазоф фокус. Дава едни от най-чистите откъм дигитален шум изображения от кроп формат.

И все пак съветът за покупка на Z5 ми се струва най-отимален



Публикацията е редактирана (08-05-23 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - мнения
Автор: AsahiPentax   
Дата:   11-05-23 18:10

написа:

>
> И все пак съветът за покупка на Z5
> ми се струва най-отимален
>

Принципно не е лош! Пък и Full Frame винаги е по-добре, особено ако е с 24-70 F4.0 обектива. Но специално Z5 не е с BSI матрица. Имам го и него, но си предпочитам Zfc-то, понеже е по-компактен. Избор има голям на пазара и кой каквото си реши това взима. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - мнения
Автор: hose   
Дата:   16-05-23 20:47

аз го обмислям като евтина алтернатива за видео и днес си поиграх в магазина, ако на някой му е интересно - https://we.tl/t-9LOd73KVfA

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - мнения
Автор: AsahiPentax   
Дата:   17-05-23 18:01

написа:

> аз го обмислям като евтина
> алтернатива за видео и днес си
> поиграх в магазина, ако на някой му
> е интересно - https://we.tl/t-9LOd73KVfA

Бих казал, че също като Sony ZV-E10 е доста подценявано фотоапаратче!
На последното видео си тествал тъч фокуса, което е доста полезна екстра.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - мнения
Автор: hose   
Дата:   21-05-23 10:41

ретрото си е подчертано към любителската аудитория насочено, при все че изнесените функции са много удобни, леко, малко, но при читава оптика ще даде съвсем прилично изображение, ако знаеш какво правиш, тъч фокуса е супер за видео, за снимки не съм сигурен че е достатъчно прецизно като място на фокус, но трябва да знаеш и свикнеш какво и как прави, разбира се говорим и за видеа тип събития и нет, не кино, че и това често се бърка, не че кино отдавна няма по фестивалите и с телефони, за фотография обаче аз лично си оставам на огледалните

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Z fc - мнения
Автор: AsahiPentax   
Дата:   02-06-23 16:49

написа:

>...тъч фокуса е супер за
> видео, за снимки не съм сигурен че
> е достатъчно прецизно като място
> на фокус, но трябва да знаеш и
> свикнеш какво и как прави...

Вече го тествах и при снимки! Снимах щори и сенници за новия каталог на Камакс. Доста е бърз тъч фокуса. Дори имаш усещането, че в момента на избор на точката, едновременно фокусира и снима. И чак тогава виждаш квадрата с избраната точка на фокус. Единствено откъм Z-обективи за кроп е ограничен, но с преходник става бижу! [shtrak] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »