Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 DaVinci Resolve 18
Автор: rufani   
Дата:   08-04-23 09:04

Здравейте.Имам следния проблем.комп с райзен7 2700 3.7mgh. 8гб видео карта асус радеон рх580 8гб.дъно msi pro m2, рам 16гб. При обработка на видео колкото повече обработвам,слагам филтри,лутове,изчиствам зърнистост,шарпвам и т.н. не мога да натоваря нито картата нито процесора,работят по около 20%.и съответно по -бавно рендва клипа.ако обаче правя минимални корекци...малко цвят и острота...без да пипам панела вляво за изглаждане на картината,то тогава бачка на 100 % понякога и по-малко и съответни клипа излиза 5-6 пъти по-бързо.Пример; клип 4к 4096х3112 при 100%натоварен процесор в единия случай излиза за 2 минути, в другия за 17минути.Въпроса ми е какви настройки съм пипнал,че ми дава такава разлика..
 Re: DaVinci Resolve 18
Автор: rufani   
Дата:   20-04-23 20:39

Темата е за затваряне.реших си проблема.
 Re: DaVinci Resolve 18
Автор: Myth   
Дата:   21-04-23 09:42

Поне, кажи какъв е бил де...
 Re: DaVinci Resolve 18
Автор: PieroBG   
Дата:   21-04-23 23:35

Мълчи и няма да каже как е решил проблема. Съвсем по нашенски.
 Re: DaVinci Resolve 18
Автор: rufani   
Дата:   22-04-23 19:24

аз като питах, 10 дена никой нищо не сподели.помислих,че няма видеографи във форума. е проблема бил паричен. нова видеокарта ама Invidia.. 11gb.и три хиляди осемстотин и няколко CUDA.386 Bita.с по-малко DaVinci хълца.
 Re: DaVinci Resolve 18
Автор: asahi   
Дата:   22-04-23 20:05

Не съм видеограф, но първо бих погледнал тук.

 Re: DaVinci Resolve 18
Автор: rufani   
Дата:   23-04-23 15:57

бях с amd 8 гигабайта,което е в таблицата на да винчи,но инвидия пасва идеално на програмата..амд....fack.
 Re: DaVinci Resolve 18
Автор: milen   
Дата:   23-04-23 20:34

Казва се енвидия (Nvidia) и fuck (или фак) [smilie25]
 Re: DaVinci Resolve 18
Автор: stef7   
Дата:   23-04-23 22:36

Идеално пасва и AMD стига да е по-мощна. Има обработки в Davinci които се правят основно на видеокартата. Шумоподтискане, зърно, gaussian blur примерно и други разбира се. Натоварването на процесора и самата карта не винаги са показателни. Ако вземеш карти от еднакъв клас и мощ от Nvidia или AMD резултата ще е приблизително един и същ. NVidia като цяло са малко по-бързи но разликата не е драматична. Има начини да се мине и с по-нисък клас карта като тая която си имал ако не работиш професионално. Писъл съм вече няколко пъти във форума как и няма да се повтарям. Крайния рендеринг e малка част като време от обработката на клипа и ако не работиш по 8 часа на ден видеообработка 10 мин. разлика не е никакъв проблем. Важно е при самата обработка всичко да е мазно и плавно. Разбира се покупката а по-мощна карта е частично решение но съм готов да се обзаложа и че и тая NVidia дето сега имаш ако натрупаш и зърно и шумоподтискане и лутове на един клип няма да може да рендва 4К в 24 кадъра в сек и всичко да е мазно и плавно при редактирането. Но крайния рендеринг ще е по-бърз. Същото щеше да е вярно ако вземеш и по-мощна карта на AMD.

 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.