Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  27  28  29  30 ..  40 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   29-07-22 13:03

Zenfone 9 ревю - компактен Дзвер с ТОП камери, всичките с АФ дори и предната [smilie24]


https://i6.imageban.ru/thumbs/2022.07.29/6432b88547873cbc20480aea96a240bc.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   29-07-22 15:07

Jerry пори xiaomi 12s ultra

Мери колко е един инч

ПП както и другите производители богато ползват иновативни полимери в оптиката



Публикацията е редактирана (29-07-22 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   29-07-22 15:27

Че то има ли съвременен смартфон със стъклена оптика :)

Направо ми се реве като го гледам как ги коли [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   29-07-22 15:34

Ламерко няма. То и големите обективи се правят с някакви супер сложни съединения последните 60-70 години. Нямат много общо със стъкло. Иначе няма как да докарат добри оптични характеристики.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: ombre   
Дата:   29-07-22 15:43

До скоро бях с един Самсунг А41 (свръх бюджетен модел),по една или друга причина го продадох и взех една Моторола,а от няколко дни взех и Ксиоми 12 (не е про версията). Тела бачка бързо,камерата е добра като за телефон,авто фокуса също е доста пъргав, гледам,че снима и в роу. Най-голямото предимство за мен е,че това единствения или поне един от много малкото телефони,който е с над 6 инча дисплей и в същото време е адски компактен,всичко останало е тухла и половина, в т.ч. и Моторолата която имам. Нея съм я взел заради работата и голямата батерия която има,иначе не бих я купил. Аз лично съм доволен от избора си за 12-ката, без значение дали е като някой стар или по нов телефон и същия да е,ако другия няма тази компактност, за мен покупката е оправдана. Никога не съм бил привърженик да се купува телефон за толкова пари и никога не съм купувал,но този просто ми ПАСНА в ръката и се реших. Сори за спама.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   29-07-22 15:47

Да ти е честит. Това си е висок клас машина. Много по-добре ще е камера и всичко. Със здраве да го ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: ombre   
Дата:   29-07-22 16:05

Кире мерси,аз лично не се впечатлявам конкретно от някой телефон,без значение марка и модел,затова и не съм давал много пари за мобилка,но както казах този просто ми заспа в ръката,чисто като удобство и компактност.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   29-07-22 18:50

Асуса може и да са го докарали тоя път, след оная издънка дето още си мажа ръцете с дефламол от нея с номер 8. Поне доколкото може да се вярва на ревюта де. Ръка да пипне, па да се изго'ри. Иначе размера е уникално удобен, ама 8ците яко ги връщаха...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   29-07-22 19:20

Ако вярваме на GSM arena още е от по-топлите телефони Асуса. GPU-то казват яко пече. Иначе процесора са го догодили с по-голямо охлаждане

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   29-07-22 19:47

Ако е само гпу-то и принципа на работа е като при компютрите - основно за игрички, не ме бърка. Е го е пиксела - околната температура ако е над 30 - а браузваш над 10мин, а вечерта мажеш дефламол. До към 43-4 градуса го гледах тия дни проца, батерията по-малко, ама си е силно некомфортно. И то на сянка, не да се пържа на слънце.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   29-07-22 20:04

Стига бе човек. Самсуняка ми се води от най-горещите телефони. Ама на браузване с Хром и Файърфокс си седи хладен. Дори седи в пластмасова кутия. А продават едни карбонови да се охлажда.

Веднъж цъках някакво рейсърче. За 20-тина минути се напече прасето. Баца с контролера от плейстейшън.

Иначе такива стари игри цъкам понякога и мисля, че на около 40 градуса се стабилизира. Може да пробвам с термометър да видя, колко е на екрана.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   29-07-22 20:16

С калъф може и да не усещаш толкова, ама на голо тая топлина бяга навънка към ръчичките и се усеща доста неприятно. Не съм очаквал това от гугъл, ама явно и те толко си могат... Асуса примерно ми беше неприятно да си го слагам в джоба, толкова пареше, но той си беше недоразумение. Жужи има проблеми само над 30 градуса околна температура, иначе не вдига над 40 и не се усеща.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   31-07-22 21:58

Xiaomi 12S ultra с бонус процесор. Казват, че бил за обработка на снимки. Дали тия дето Вие правите или клипчета за нечий държавен тикток кой да каже.....

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: vga   
Дата:   01-08-22 16:36

На мен ми се счупи 9T и сега си чакам 12S Ultra-та, пък да видиме какво ще е активно и как ще ме хване комунизъма за душата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   01-08-22 16:39

vga: откъде я поръча?

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   01-08-22 19:43

Подробности около 200mp Moto X30 "Pro"





Публикацията е редактирана (01-08-22 19:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: vga   
Дата:   01-08-22 21:53

@lamerko, оттук, понеже и преди съм пазарувал и няма проблем с мита и ддс. А и е в наличност, очаквам го скоро :) Може да има и по-добри оферти, ама ми е все тая, за нов телефон съм :)

Trading Shenzhen

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   01-08-22 22:07

Аз чакам да видя асусите ще излязат ли от Тайван, или западен Тайван ще влезе при асус. Те такъв малък звяр искам и асус винаги са ги бивали в дизайна, ама не и във всичко останало...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   01-08-22 22:35

Скоро може да няма Тайван, ако се съди по китайските маневри...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   01-08-22 22:51

vga не бях го виждал този сайт. Нещо не мога да се ориентирам - пуснах пробна поръчка (без плащане), но цената си седеше твърда (1117 евро), което по принцип си е цена с включено ДДС. Не ми предложи DHL, а това, което уж било по-евтино. Понеже беше подозрително, а и накрая пишеше към цената "без такси", почнах да сменям на държави извън ЕС - нищо, цената си остана същата. Пиши акто дойде, че много ми е интересно как са оформили декларацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: vga   
Дата:   02-08-22 12:47

Има налични и в Продавалника за същата цена :)

https://www.olx.bg/d/ad/xiaomi-12s-ultra-12gb-256gb-CID632-ID8UVbV.html

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   02-08-22 13:16

lamerko написа:
> Скоро може да няма Тайван, ако се
> съди по китайските маневри...


Ако това стане няма да има никаква електроника въобще за 4-5 години. Над 90% от чиповете се правят там.....или почти 100% от тези в телефоните, компютрите, мобилните мрежи, data centers и т.н. Има някакви 4-5% може би произвеждани в Корея от Самсунг и това е.

Нито Китай, Европа или САЩ имат модерно производство. САЩ може би са най-близко т.е. 2025 ще имат поне една фабричка като хората спрямо 2022 година.....Тайван пак ще е поне 3 години напред.

А това значи че година след нападението няма да има интернет и мобилни телефони въобще - просто защото няма да има с какво да заменят изгорели компоненти.....демек следващия път когато трябва да сменят нещо провайдърите ти, няма да има с какво да сменят и край на интернет достъпа.

Това е защитита на Тайван от масирана атака от Китай.

Китай трябва да знаят, че не закриват собствената си икономика преди да нападнат т.е. да имат поне 20-30% от производството на модерни чипове. Сега са на кръгли 0%


ПП Ако вярвам на китайските прогнози проблема с Тайван, ще го решат някъде между 2030 и 2040-та година. Проблема е официално да са една държавна структура (Те са една държава и сега - Китай). Китай го вижда като модела на Хонг Конг



Публикацията е редактирана (02-08-22 13:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   02-08-22 13:29

Ами... безизходицата в Украйна, пукането на имотния балон и с него банковата система в Китай, все по-вероятното нападение срещу Тайван не вещаят нищо добро. За много дълъг период от време...

Амриканците щели да наливат няколко десекти милиарда в производството на чипове, но първо е кайно закъсняла мярка и второ - май ще оспорват субсидията за този сектор, понеже давали приоритет пред останлите... В Европа нещата са пълна скръб, дори още не е започнала фазата на ланкането, камо ли на действията. А и газ и нефт няма да има.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   02-08-22 13:33

Именно.

САЩ се усетиха покрай ковида....

В Европа вървят бесни инвестиции в правенето на чипове. Вече раздадоха доста милиарди. България като руска колония пак не участва в раздаването - аз не знам дали имаме и човешки потенциал за подобно производство т.е. бройка жители (Италия, Германия, Франция, Холандия, Ирландия). Проблема е, че съзнателно се инвестира в 10 годишни технологии т.е. 24nm и подобни. Това им трябва на VW и BMW сега........А че производството ще тръгне от 2027 и тогава 24nm ще е безумно остаряло, не е дошло на ум на стратезите. Интересното е, че Самсунг и TSMC малко се дръпнаха от европейските проекти, именно защото се инвестира в някакви антични технологии....същото като с дизела и сега с газта от Русия**.

** - Кой немски гении 2010 е измислил че газта е екологична и че Русия магически ще ни е приятел ако купуваме газ от там. Вероятно е син на тоя дето 90-те години е измислил, че дизела е зелено гориво....



Публикацията е редактирана (02-08-22 13:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   02-08-22 13:51

Lenovo Legion Y70 - супертънък Флагман идва на 13 август





Публикацията е редактирана (02-08-22 13:52)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  27  28  29  30 ..  40 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »