Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40  41  42  43 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   03-02-23 15:19

Последната годна основно ползвам 75мм и 240мм на S22 ultra. Телефото камерите са много по-удобни от широките камери. Да не кажа голяма дума но 70% от снимките са ми с телефото камерите.

Бошо харесва широко. Факта е, че широко е по-трудно за снимане от фотографска гледна точка. Не е лошо. Даже широките готини кадри са по-интересни. Просто е по-трудно да извадиш нещо добро с широк обектив. Много по-лесно става широка шумна боза.

В тоя смисъл Вивото е разочарование.

75мм сега както са сложили на S23 по-простите модели мисля, че е голямо предимство. Не са някакви супер сензори ама тия 10-12МП са съвсем достатъчни. Това е от личен опит.

То и сензора на ултрата за 10х е компромисен сравнен с S20 ултра - 2 пъти по-малък и с 4 пъти по-малко пискели. Обаче е много по-използваем. Всъщност S20 Ultra имаше най-хубавия перископ с огромен сензор и 5х увеличение. Сега ползват по-малък перископ, вероятно и много по-евтин. Тия 240мм, което реално са кроп от S20 перископа т.е. 2 пъти по-малък малък сензор със сходни пиксели.

с по-малко разходи S22 и S23 ultra са много по-удобни за ползване от S20 ultra......строго по спецификации погледнато S20 Ultra беше по-добър. Ама всъщност като ги ползваш не е по-добър.

ПП и аз много се замислям за айФон. Не заради камерите или нещо толкова сложно. Просто си имат поддръжка. Нещата са в общи линии добре работещи. Батерията им е номер едно. Андроида без Самсунг и то само скъпите модели не работи в общи линии - факт е, каквото и да си говорим тука.



Публикацията е редактирана (03-02-23 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   03-02-23 21:18

> " Изгледах няколко дузини видеа за телефони на Android, които имат подобни или по-добри сенсори от тези на iPhone. Всички се дънят по оношение на видеото... "

Интересно при толкова гледане как си пропуснал (да не е заради цената?) единствената марка, която от 50 години прави видеокамери за сериозна кинематография и за най-големите телевизии по света. И която от доста време има телефон с едноинчов сензор и специализирани функции за видео и кино, включително Андроид приложения с професионални възможности (но ги няма в Андроид пазара за приложения, защото не работят на други марки заради техните хардуерни неспособности).

Наречете ме фенбой, но не го казвам аз:
- Оператор от Лукасфилм и ВВС

- Независим източник: "Цар на телефоните" (но НЕ Е за всеки)

- Популярен, признат кино-създател (малко фенбой, но резултатите му го оправдават ;)
= = = = = = = =

Край на моето фенбой включване. Почвайте да замеряте!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   04-02-23 00:52

Nyamago и колко седмици има обновявания след като го купиш? и с колко месеца закъсняват?

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   04-02-23 02:06

> Nyamago и колко седмици има обновявания след като го купиш? и с колко месеца закъсняват?
Не закъсняват, изобщо! Нямам горния модел (операторите не го предлагат 'безплатно' с абонамента ;), но на моя 5iii обновявания идват през седмица-две, дори понякога ми се струва прекалено често (щото не усещам нищо да се е променило).
Остаряла е тая слава на Сони със закъсненията на новите версии - имах премного (лош) опит с това и беше една от причините да сменя за 3 поредни телефона на Самсунг. Сега редовните обновявания са приятна изненада спрямо тези спомени.

С едно от тези обновявания дори дойдоха глезотиите за про-видео, първоначално правени за Про модела. За жалост не снимам видео, иначе изглеждаха много 'кинаджийски' като врътнах няколко секунди за проба - без да съм пипал настройки, смени формАта на широкоекранен, смени цветовете (изглеждаха доста 'холивудски') и кой знае защо - засне пробата в забавен каданс, което още повече даде усещане за кино... Някой ден трябва да си поиграя...
= = = = =


Но не всичко е цветя и рози в страната наеКСпериите - едно оплакване, за да не помислите че наистина съм фен-бой:

- 'Угасна' ми сензора за пръстов отпечатък. А ми беше станал инстинктивен начин за отваряне на приложения и за безконтактни плащания. сега трябва да бия цифров код за всичко [smilie2]
Отначало само прекъсваше, оправяше се с рестарт на телефона (за известно време), после прекъсна за по-дълго и се оправи само с рестарт в 'безопасен режим' и нова регистрация на пръсти. После изчезна съвсем и нищо не може да го съживи.

Най-лошото в цялата история е арогантното отношение на Сони към клиентите и крайно неуслужливото поведение. Не си признават, че им е системен фал. (След много четене по форуми излезе, че използват евтин компонент (самото сензорче им било куча марка, неподобаващо за флагман) и често дефектира, не е само при мен. Както споделих, работил съм в сферата на клиентско обслужване и съм учил големи фирми как се прави - това е тотално недопустимо за марка като Сони.

Операторът се гърчи да ми помогне и ми предлага да изпратя телефона за ремонт или подмяна, но при всички случаи ще го 'изчистят' до нова фабрична инсталация на ОС. А при все бекъп-ите, знам как (не) се възстановяват стотици приложения и настройки във всяко от тях - изобщо неми се почва отначало. Та ще карам с тоя недостатък до есента, когато ми идва ред за ъпгрейд. Пък дали това ще е Сони - рано е да се каже [smilie6]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stef7   
Дата:   04-02-23 13:19

@nyamago
Първо не съм готов да жертвам функционалността на смартфона за евентуално малко по-добра камера. Както смоменах за мен смартфона е основен инструмент, камерата и видеото са бонус но далеч не на първо място. Ако се замислите няма друга вещ, друго нещо което да ползваме повече от сматфона си. Е изключвам професионалните такива, аз стоя на компютъра повече време отколкото ползвам смартфона.
Второ дали камерата е по-добра е съмнително.
И трето цената е умопомрачителна.

Сони по принцип вече не е играч в смартфоните. Мъчат се, тупат топката, но не им се получава. Конкретно този модел на Сони, като му погледнеш характеристиките и резултатите от тестове: Живот на батерията - посредствен, флагманите на Apple и Самсунг, просто го отнасят по този показател. Екран - максимална яркост 400 нита, преко сили 600. Сериозно, моя четиригодишен самсуняк стига без грижи до 800 нита, а новите от Самсунг и Apple до 1750 и 2000 нита съответно. След това стои въпроса ще свикна ли с иконите и интерфейса им и т.н. И всичкото това за 3 бона, без да мога да го купя от оператор по намалени цени. При положение че S23 в момента с промоциите идва около 1300, iPhone 14 е 300-400 отгоре. А топ моделите от двата водещи производитела са около 2 бона.

Освен поддръжката откъм софтуер има хардуерна поддръжка, аксеоари и т.н. където Сонито отново ще е назад.

Инак се учудвам хора, че не можете да различавате реклама. От трите линка които си постнал едното е явна реклама а интервюто на Philip Bloom е скрита такава. Philip Bloom снима основно на Сони, всякакъв клас камери, професионални, безогледалки и т.н. и е нещо като ambassador на марката. Това интервю а навярно има и ревю на Xperia Pro 1 е със сигурност ако не платена реклама то поне жест към компанията.

Какъв смартфон (iPhone) реално използва включително и за видео може да се види тук
https://www.youtube.com/watch?v=jH5BhfMxlYM


Ето още един подобен пример:
Следя Parker Walbeck отдавна, има много добри обучаващи видеa, ревюта на техника, самият той реално снима много и най-различни проекти.Почти 2 млн. души са абонирани за канала му, това е впечатляващо за такъв тип съдържание, дори Philip Bloom му диша праха в това отношение. Ако гледаш тези видеа от него (което си е реклама по поръчка) може да останеш с грешните впечатления
EXCLUSIVE: First Footage From the AMAZING Huawei P30 Pro!
Huawei P30 Pro Cinematic 4k Footage

Реално той използва от години различни версии на iPhone. Ето едно интересно сравнение което си струва да се гледа
iPhone 14 Pro vs Canon R10 // Are Smartphones Killing Off Cameras?

Андрей, украинец има много ревюта на видео камери и техника. При него не може да останеш с грешни впечатления [smile] На всички които го питат какъв Android смарфон да си купят за видео отговаря : iPhone [smilie5] Ако нямаш пари за новия, и по-старите генерации вършат почти същата работа. Но от нямай и къде да изкара някой долар може да намериш и ревю на някакъв тъп и евтин Android и при него. Заб. Съдържанието е на руски:

Не си купувай стабилизатор за iPhone 13 Pro, това не е шега
Blackview a100 - краля на бюджетните смартфони под Android 11
Къде е прогреса в камерите за 4 години ??? Битка между iPhone 13 Pro, 12 Pro Max, 11 Pro Max, Xs Max в 4K 60 fps.

Тук (а и в други видеа) малко е по пресилил с хвалбите на iPhone но все пак [smile] :
Сравнение на динамичния диапазон във видео режим между iPhone 13 Pro и Canon C70



Може би Самсунг тази година са го доклатили видеото, ще видим. Но аз имам своите съмнения особенно по оношение поддръжката на приложения от други разработчици които са важни за мен, заради контрола, про инструмените и Log профилите. Инак нямам забележки, моя е на 4 години и батерията още държи поне ден на моето не голямо ползване. Нямам време за социални мрежи. Достатъчно бърз, удобен, здрав и т.н. Но откъм видео iPhone го отнася, не мога да си кривя душата. А и как да кажа, след 11 години + 5-6 месеца и 4 самсуняка на човек му се иска малко да смени плочата [smile] Така че насоката към iPhone остава. Ще ми липсва една уникална екстра, която реално ползвам макар и не много - Samsung DEX.



Публикацията е редактирана (04-02-23 13:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   04-02-23 14:00

Ох - успокоих се че не държа рекорда за най-дълги постове [smilie18]

С фенбой-щината бях (за кратко) дотук. Надявам се, че не спирам това безсмъртно течение и други ще го продължат.

А който не е чукча и чете, ще си спомни къде и колко съм хвалил ай-Фоните. И за какво.

[beer]



Публикацията е редактирана (04-02-23 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   04-02-23 20:27

S23 ултра е на супер цена сега с предварителна поръчка и то директно 512гб модел. Много е изкушаващо. Предвид, че платих доста повече за s22 ultra направо ме е яд, че не си стоях 3 години с s20u.

Сони и Асус по принцип бих загледал като марка при следваща смяна. Старото ми Сони z3 dual е толкова здраво направено, че нямам думи. То е на 10 години май и работи. Подобен е и OnePlus 3 от времето преди китайците и американците да се състезават, колко шпионски софтуер могат да наврат фабрично в едно устройство и как да прецакаме обновяванията. OnePlus 3 май още си караше с OpenSource дистрибуция на Андроида…..след него минаха на някакви техни измишльотини пълни със шпионски софтуер и с почти липсваща поддръжка реално…..

Със Сони малко след z3 dual който беше сходен на S5 и дори малко го изпреварваше, Сони вдигнаха много цените, не напредваха адекватно с технологиите и един гол дизайн не можа да ме убеди да остана с тях. Сега май пак се стараят.

Всъщност и Самсунг се бяха яко омазали покрай S7 и Note7 не само с гърмящите батерии. Качеството много го бяха зарязали. Добре е, че стана това с батериите. Мисля, че това ги спаси. Просто в S8 и Note8 си личеше, че много са се стегнали с качеството на изработката.



Публикацията е редактирана (04-02-23 20:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   04-02-23 21:37

S22 ultra сравнен с S23 Ultra

Може и да греша ама ми изглежда, че са оправили ъглите на основната камера. Браво. Пишат, че и другите вадят повече детайл. Това ме съмнява да е факт в роу файловете.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   04-02-23 21:55

Къде видяхте детайл в тези снимки? Пълна подигравка :(

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-23 00:03

На таблета ги отворих. Там не е ясно кое как е. Ама на S22 си виждам в ъглите характерното размазване с основната камера. Не е болка за умиране. Ама на S23 не забелязах това.

Ще ги видя на компютъра утре или когато имам време. Може и да са зле всичките. Стори ми се че са сток jpeg, които Самсунг традиционно си обработва за екрана на телефона т.е. къде 2мп с як шарп и силно шумоподтискане.на повечето хора си им стига това.

Иначе в роу си вади поне моя сносни 8-12МП според камерата която избера.


ПП как преценявате детайла на телефон или таблет? Няма такова нещо като 100%. Пикселите са супер дребни т.е. ретина. При upscale не ги правят на пиксели ами пускат upscale алгоритъм, който прави нещо леко замазано ама и подострено. Тсблета е епъл а телефона Самсунг и две не мога добре да преценява детайли. Да не говорим и за цветове и полутонове предвид, че и двете динамично оптимизират яркост, контраст и наситеност. Примерно на windows таблета мога да изключа авто настройките и да си сложа яркостта на която съм калибрирал заедно с цветния профил и горе долу ...



Публикацията е редактирана (05-02-23 00:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   05-02-23 07:38

Като ги цъкнеш на 100% се оказва, че с22 снима по-добре. Интересен маркетинг...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-23 13:10

ми сега ги гледам на компа. Ъглите на основната на S23 Ultra са видимо по-добре. Това е предимство само то да е.

други съществени разлики не видях. На снимката с дивана има разлика в обработката на исо 400 и S23 е по-добре. Някои текстури на S23 са по-добре дори на външните снимки. Дали е от сензора или вградения jpeg, малко са подобрили. Мисля, че е от JPEG обработката в телефона. На следващия ъпдейт ще са 1:1.....

Ето тоя пример е най-показателен за тия разлики (долу в ляво S22u просто няма детайл - много малка област в самите ъгли не е добре )


http://karaatanasov.info/S22u/s23vss22.jpg



Тия 200МП не виждам смисъл да ги слагат в менюто. То си е пак 12МП камера... ок де 12.5МП тоя път....ама дори 12МП камера като Д700 или А700 вади съвсем друго ниво на детайл.

В общи линии разликите значимите май са:

1. Процесора особено за Европа казват ,че е 50% по-добре и като батерия и като скорост при пиково натоварване.

2. Екрана е още по-ярък

3. Основната камера са ѝ оправили оптиката в ъглите.

Нощните снимки са пипнали, но това е софтуер и вероятно ще дойде и на S22 ....или вече е дошъл, щото някои други подобрения, които рекламират като multi exposure и астро снимките ги има и на S22 във софтуера от няколко месеца при това.

За видео гледам 3-04 неща са пипнали...

Т€ова е в общи линии



Публикацията е редактирана (05-02-23 13:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   05-02-23 17:35

Кире, специално за тебе пак погледнах снимките, да не съм объркал аз нещо - ми не съм. Дет се вика, достатъчно е да сравниш първите примери - на открито, светло, ясно време. Дърветата на с23 изглеждат рисувани от АИ в стил импресионизъм, като АИто е гледало творби от нагъбен псевдо художник.
На с22 са много по-добре. И по темата с ъглите - толкова е небрежен дефекта, че ако трябва да изправиш хоризонта леко на някоя снимка и ще бъде кропнато мазното. Не че някой ще гледа с лупа долния ляв ъгъл, на снимка, която трябва да впечатлява с друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-23 21:16

не виждам нещо различно да казваш от мен. Различен е JPEG-а. На места е по-добре на места не толкова. В примера дето ти резнах е по-добре. То много видимо по-добре. Дърветата явно не чак толкова. Въпреки че и там ако се огледаш, ще видиш повече детайл на S23 ultra.... но това всичко е фърмуер. Едната снимка е 12мп от 108мп сензор, другата е 12.5мп от 200мп сензор.....

Хубаво е да видим и роу сравнен от статив на базово исо снимана диаграма как си трябва....

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stef7   
Дата:   06-02-23 00:56

@nyamago
Ох - успокоих се че не държа рекорда за най-дълги постове

Ми то не е лесно да те приемат официално в клуба на Apple Fan Boys преди още да си купил iPhone. Иска се да се потрудиш и да го заслужиш [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   06-02-23 22:38

BEHOLD

Това е с нефелен Галакси телефон, Стеф. Трябва да си +1, за да оправдаеш скъпия iPhone Pro Max. Иначе се минаваш. Започвай да нахвърляш сценарии :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   06-02-23 23:02

За мощната революция във фотографията с 200мп. Тоз’ некадърник не се е справил да я намери.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   07-02-23 21:49

Чак сега разбирам, защо Киро твърди, че 128ГБ за нищо не стигали.

Е няма как да стигат, наистина...


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   07-02-23 22:00

Може и това да е. Ама аз доста снимки и видеа си пазя на телефона. Андроида пази и по две копия горе долу от всички аппове с ART.

Самсунг какво са наврели в тия 45GB....щура работа. Няма чак толкова много вградени апове.

Ето го как е моя сега


http://karaatanasov.info/S22u/space.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   09-02-23 20:52

S23 Ultra посещава изкормвача

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   10-02-23 23:49

ревю на s23

Широката камера няма АФ :-( доста селски номер.

Иначе телефончето изглежда готино. С по-едра батерия и по-ефективен процесор. Чисто като телефон с по-скромна камера е готин. Гледам, че е 950 - 1000 лева с абонамент, което изглежда ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   11-02-23 07:21

Гледай колко е без абонамент - повече от зенфона, който има АФ на широката. И ултрата можеш да я вземеш за 1600лв, ама с план, който е двойно по-скъп от сегашния ми, примерно, и пак ще излезе 2х и кусур лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   11-02-23 08:34

Безсмислено е да ги купуваш на чисти пари си мисля. Но си прав за плановете, това е безсмислено скъп план поне при а1. Сигурно е към 1300 с разумен план.

Да зенфон е на добра цена. Лошото е при него и при Сони (преди година поне), че не ги предлагаха с планове от А1. А те плана без пари няма да го дадат. Защо да не си вземеш и по-изгоден телефон.

ПП да не говорим, че смислените за мен планове ги няма на сайта им т.е. неограничени 5G данни без безумни допълнителни екстри. Тия на сайта са някакви супер странни


ППП пиксел 7 не е лош малък телефон също. Като цена 6а е супер. Ама пак няма ги в бг с абонамент.



Публикацията е редактирана (11-02-23 09:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-02-23 09:07

S23 Ultra - телефонът без недостатъци.

Такова ревю трудно се намира. Тоя път Самсунг без да искат яко изригнаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stef7   
Дата:   13-02-23 09:47

Човек трябва да се ориентира по неговите собствени изисквания и критерии, едни ревюта ще ти кажат че е супер, други че между S22 и S23 няма съществена разлика а множество малки подобрения тук и там. Примерно мен откъм камерите телеобективи и перископски истории въобще не ме интересуват. Но понеже постна това ревю ето ти един цитат от него по отношение на видеото:

The iPhone stands out as the best option for video capture

Аз досега не съм намерил едно ревю което да казва че S23 e по-добрър от iPhone 14 по отношение на видеото. В най-добрият случай доближава се. И всички почти на 90% процента признават че засега iPhone e най-добрият по отношение на видео спрямо всички останали.



Публикацията е редактирана (13-02-23 10:32)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40  41  42  43 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »