Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   09-03-22 15:54

Потвърждавам (точно със Сони), че нямам никакви проблеми с А12 - никакви видими разлики в поведението. Даже ми оправи споделения тук проблем с Google Pay и сега си плащам като всички нормални хора.

Сашо - ъпдейтвай без страх!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   09-03-22 15:55

Еми аз споделих моите впечатления от 12. По-добре работи и много по-малко батерия яде.

Ако си на 11 си заслужава.

Ако е от 12 на 12L вероятно пак си заслужава. Щото са оправили видно доста проблеми по-това дето бобин пише.

Аз винаги бих ъпдейтнал телефон, който ползвам за какво ли не.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   10-03-22 08:49

Ревю и снимки на Xiaomi 12 Глобална версия (рус.)

Снимки в пълен размер

Сравнение снимки Xiaomi 12 Pro vs Xiaomi 12 vs S22 Ultra vs Iphone 13 Pro Max


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: bobyn   
Дата:   15-03-22 15:30

На @Sassho сигурно ъпдейта на Сони-то му разказа играта, затова нямаме никакви новини тука :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   15-03-22 15:48

Като каза Сони, вчера останах доста приятно изненадан от цените им. Минах по Славянска и там има Сони център. Телефончетата са на витринката отвън.

1800 лева е малкия им телефон. А 2300 видях големия.

Тука ги разнасяте с глупости. Ама 1800 дори спрямо прехвалените Xiaomi 12 (май ще чукнат 3000) изглежда доста разумна цена за хубав телефон.

Не съм го ползвал. nyamago да каже от първа ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   15-03-22 17:14

Ако 'малкия' се отнася за Xperia 5iii - един от най-добрите телефони, които съм имал. Като цяло (джобен компютър за разнообразни нужди) и като фотографско устройство, заместващо 'истинския' апарат в 90% от случаите (за моите нужди) - е перфектен.

Екранът е достатъчно голям да не ми трябва 2-ри чифт очила и да не натискам грешни бутони. А телефонът е достатъчно малък да влиза във всеки джоб, да не води до артрит на палеца при ползване с една ръка и изобщо - да се чувства удобно във всякакви ситуации.

Камерите бият всеки Самсунг от предишните ми 4 поредни и са поне равни на най-добрите телефонни камери изобщо правени досега. Лещите са Цайс и (дори да са правени в Азия), са от истинско стъкло, не от пластмаса.

Софтуерът (за фото и видео) е на професионално ниво, еталонът който се очаква от Сони. Същото и за дизайна - като естетика и ергономия: Сони. Като гледам какво има на пазара - единствената равностойна (но не по-добра) фирма е Апъл (а както напоследък свалиха гарда, пускат Сони един инч напред на фотофиниша).

Не играя игри изобщо и много рядко редактирам видео (вчера беше за втори път откакто го имам) - но процесор никога не ми е бил 'тясно място'; памет - още по-малко.

При интензивно ползване (правя на телефона какво ли не - от елементарни пощи и зяпане на сайтове, до редактиране на Ексел таблици и Пауърпойнт презентации - да не споменаваме редактиране на снимки) - батерията никога не и е свършвала напълно до края на деня (а моя край на деня е винаги след полунощ). Понякога както си работя късно нощем, го включвам да зарежда - но все още е имал 20-30%. И зарежда страшно бързо с тия последни силнотокови технологии.

В първите дни ме беше уплашил с едно яко нагряване по неизвестни причини (а се бях и начел на писаници тук как тия телефони лющели кожа и палели пожари). Но оттогава не се е затоплял повече от 'топло' (НЕ 'горещо'!). Което си е нормално и често е просто признак на живот [smilie6]

Мъча се да измисля някакво оплакване към Сони, но... нямам. Когато неотдавна ми спря за ден-два безконтактното плащане, оказа се проблем на Андроид и Гугъл Пей, не на Сони.

Нямам представа какво са 1800 лева за средния софиянец, аз го плащам с абонамента за 50-ина лири на месец с неограничени минути и гигабайти. На всеки, който може да си го позволи без да се лишава от олио - с две ръце го препоръчвам!

П.с. Ако за тия пари дават и едни безплатни висока класа безжични слушалки, както на мен дадоха - не пропускайте! И за слушалките имам само хвалебствия.



Публикацията е редактирана (15-03-22 17:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   15-03-22 17:19

Apple щели да махат малкия "Pro" телефон - тъпо!

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   15-03-22 20:30

bobyn:.."...@Sassho сигурно ъпдейта на Сони-то му разказа играта...."

Не съм се ъпдейтвал още, чакам за отзиви около камери и интерфейс. Войната и "политиката" ми отнемат цялото време [smilie5]
Пък и покрай телефоните няма нищо което да е от практическа полза.
Като слух Huawei ще добавят 5G възможности към телефоните си във вид на отделен аксесоар.

Цените на Xiaomi 12 серия Глобална версия





Публикацията е редактирана (15-03-22 20:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   15-03-22 20:39

Задава се и Xiaomi Mix 5


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   15-03-22 20:59

това цени на палет в Шензен ли са? Щото тука имаме 30% търговска надценка, 20% ДДС, някакво мито, нещо за локалния представител, 3% за гаранционно обслужване и хоп 999$ са точно 3000 лева, след промоцията.....


nyamago написа:
> Нямам представа какво са 1800 лева за средния софиянец, аз го
> плащам с абонамента за 50-ина лири на месец с неограничени минути
> и гигабайти. На всеки, който може да си го позволи без да се
> лишава от олио - с две ръце го препоръчвам!

много пари са. Ама китайската бричка е на повече пари и няма перископ с две позиции.

Проблеми за мен са:

1. В България не се предлагат с операторска отстъпка и тия промоции със слушалките.

2. Неяснотите относно обновяванията и поддръжката.

Това не са проблеми на самия продукт ама са проблем за потенциалния клиент.

Ако щеш искам да е от оператора ми, за да не ме пращат за риба, когато нещо не работи. Със Самсунга се опитваха да ме харзулнат за 5G. Aма те ми продадоха сегашния Самсунг и нямаше как да ми кажат - "ами телефона Ви сигурно не работи с нашата мрежа......". Пак се пробваха де....



Публикацията е редактирана (15-03-22 21:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Nikolcho555   
Дата:   15-03-22 21:04

Аз да попитам нещо. Чета малко по-напред че колеги със Sony Xperia 5 II били вече с А12. Аз имам същия телефон и днес го пуснах да се ъпдейтва, ами изписа ми че е с последния ъпдейт и си е още с А11. Как го качвате този А12.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   15-03-22 21:16

Nikolcho555..."..Как го качвате този А12...."

Трябва да ти дойде съобщение за Ъпдейт, ако нямаш, чакаш. Ъпдейтва се през WiFi



hotsnail..."..това цени на палет в Шензен ли са?..."

Дано са реалните, а не заводските за оператори и търговски вериги.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   16-03-22 01:31

Xiaomi 12 с 3 големи ОС обновявания и 4 години поддръжка за сигурност



Браво на китайците. [beer] Това е долния праг за приемлива поддръжка.

ПП А из дребния шрифт се оказва, че само двете скъпи 12-ки - 12 и 12 про ще имат тия обновявания. 12х ще се сменя традиционно след няколко месеца.



Публикацията е редактирана (16-03-22 01:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   16-03-22 09:36

Xiaomi 12 Pro ревю и камера семпли

Снимки в пълен размер ако има проблеми с горния линк

Камерата е Супер, браво на Xiaomi [smilie24] [smilie24]

https://fastpic.org/fullview/116/2022/0316/_7408e9ab2b677d129b346834f0dbc792.jpg




Публикацията е редактирана (16-03-22 09:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Ivan_A   
Дата:   16-03-22 10:29

Sassho: "Камерата е Супер, браво на Xiaomi" - да, първите почти нормални (за мен) jpg от камера телефонна. [smilie24]



Публикацията е редактирана (16-03-22 10:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   16-03-22 10:35

Про-то няма АФ на широката. И 300лв да беше...

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Ivan_A   
Дата:   16-03-22 10:48

" Про-то няма АФ на широката. И 300лв да беше..." - де да беше 300 лв! [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   16-03-22 10:49

Бошо задава се и Ultra версията, уж да има АФ на широкото, но пак има вероятност да не те устройва ако няма близко Макро. Важното е че има реален напредък, да се разбира Завръщане към корените на Хубавите камерафони. Радва Про версията че е ОК още в Сток, което е предпоставка и за хубав RAW.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: stukloplast   
Дата:   16-03-22 13:39

Саше, ултрата сигурно ще е колко 100гр кюлче валкамби, така че да, няма да ме устройва. А ако неа макро, за чии чеп ми е АФ. Туй да не е Сони [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: nyamago   
Дата:   16-03-22 14:14

^ Ха, ха - на последния кадър не можех да сбъркам Студентския град от времето на моята младост :) Въпреки, че се е променил неузнаваемо, тая тревна площ и пътеката през нея са ми запечатени трайно в паметта (мисля даже, че съм участвал в правенето на тая диагонална пътека - с тъпкане на тревата по хай-късия път, докато накрая не я 'узакониха' с настилка)... При вглеждане разпознах и соц архитектурата в дъното - другите, по-близки сгради никога не съм виждал, но цялостната картина си е 'моя' Студентски Град...
- - -
Извинявам се за оф-топика: носталгия, какво да ги правиш тия старци [smilie8]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: Sassho   
Дата:   16-03-22 15:13

stukloplast:..."Саше, ултрата сигурно ще е колко 100гр кюлче валкамби..."


Взимай на изплащане, както "вървят" нещата надали ще се стигне и до първата вноска [smilie18]

При всяко положение цените на всичко ще вървят напред и най-вече нагоре. Но не и доходите.
Тази година май ще я пишем нулева....и така още десет години )))



Публикацията е редактирана (16-03-22 15:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   16-03-22 16:39

Не е ясно Сашо. Войната май ще свършва. Инфлацията има вариант да свърши също много бързо. Ще видим за тия неща.

Проблема май ще са фалитите на фирми и безработицата. Очертават се масови фалити в Европа и САЩ поне, като правителствата спират помощите за ковида. От тия фалити безработица.

От тука някои спекулират, че цените ще падат, но бедността ще се качва.

Други казват, че ще има и инфлация освен безработицата.

Ама за масовите фалити май има консенсус.

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   17-03-22 01:29

Steam са на път да унищожат windows

elden ring за Windows работи по-добре под Линукс на кирлива конзола, дето харчи 20W


Това някой да ми беше казал преди 2 месеца щях да му се смея. Ама ей на факт.


Да не говорим, че на Steam deck имаш и нормално управление на играта, което също се оказва голямо предизвикателство за Windows……


Ако Майкрософт загубят пазара на игрите за компютър може и целия windows да закриват….. аз поне не се сещам, нещо друго уникално за windows……



Публикацията е редактирана (17-03-22 01:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: lamerko   
Дата:   17-03-22 11:31

hotsnail: Steam Deck въобще не е "кирлива" конзола - практически избиха рибата с нея. Вярно, не може да се сравнява с настолните, но имай предвид, че тя е предвидена за 720p, какъвто е и дисплея. Не напразно не са се пресилили с някакви супер резолюции - всичко е много внимателно проектирано, за да има максимална ефективност. Вярно, че може да изкараш до 8к през дока, но таргета не е там :)

Отговори на това съобщение
 Re: Камерафони - новини и дискусии (Продължение)
Автор: hotsnail   
Дата:   17-03-22 11:41

lamerko имах предвид как Steam си оптимизират софтуера и преодоляват проблеми, които Майкрософт не успяват. Абсурдно е.

Сравнен с десктоп машина с 3090 и i9 процесор със захранване над 700W стиймдека е с доста по-слаб хардуер.

А на тия супер машини Windows-а насича (вярно там е на 4К с фул екстри и 60к/с. А стиймдека е 720 реда със средни настройки и 30к/с). Може да обвиняваме японците, че не са си оптимизирали играта. Ама явно и Майкрософт много много не си дават зор.

Да не говорим, че оптимизациите за сторидж до нивото на XBox SX дойдоха оня ден на windows и тепърва ще чакаме 2-3 годиниm да се появят съвместими контролери и игри.

А май май PlayStation са значително напред от тази последна иновация на Майкрософт - трансфера от диска на PS5 стига до 25-30GB/s, има няколко нива на приоритизация, има хардуерна декомпресия......

Майкрософт са се отнесли да купуват скъпи студия и да плещят глупости. А Windows-а им реално затъва.

Същите тъпотии като Google с Android. Вместо да слагат милиардите във фундаментални технологии, в оптимизации, във финни настройки... правят облаци и гледат как да изнудват......


Ако Valve оправят Linux за игри и се появи роу редактор на linux с кеф на следващия компютър, няма да си купя windows.



Публикацията е редактирана (17-03-22 13:05)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  54  55     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »