Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re: София-красива в чуждите очи
Автор: wlad   
Дата:   27-01-22 21:25

Сигурно си бил там през юли или август на 40+градуса по целзий.

Температурата изобщо не е фактор за мнението ми.
Преди да отида в Атина, бях три седмици на Законтос, където жегата е толкова зловеща, ще ако стоиш 30 минути на слънце, имаш чувството, че ще ти се сцепи фонтанелата.
Не бях с големи очаквания за Атина, очаквах да е гнусен като всяка европейса столица. Но надмина очакванията ми.
Прословутият площад Синтагма изглежда добре, само ако го гледаш по телевизията.
Всъщност това е едно нещо, на което се чудиш как да не стъпиш върху оповръщано, олято от дюнери, храчки, фасове, мазня всякаква.
Евентуално подобна гледка представлява Слънчака сутрин.
Само че Слънчака го чистят и мият след пиянските бели нощи, а на Синтагма тази мазня е толкова засъхнала, че ако решат да я чистят някога, по-скоро трябва да го изронят.
Не знам как гръцките депутати чистят обувките си, влизайки в парламента, който е точно отсреща. Вероятно има щатен бърсач на помия от обувки, не знам.
Разхождайки се по Синтагма виждаш на всяка крачка от онези не особено в час хора с табели над главите, които аз съм виждал единствено в американските гета.
Проблемът е, че онези си стоят мирно, а на Синтагма те преследват да ти обяснят каузата си, колкото и да не ти пука за нея.
Ако евентуално се откопчиш, максимум след 100 метра има ново, по-сериозно изпитание.
Този път те заграждат група от 10-15 тъмнокожи, които се опитват по всякакви начини да ти шитнат гривна от Габон или гердан от Зимбабве.
В тази ситуация вече не е толкова лесно да се откопчиш, защото сценарият е подобен на това, което се случи с двете момичета в Милано на Нова година.
Приклещен от 15 двуметрови афроамериканци измъкването е висш пилотаж и е добре да не се навеждаш при никакви обстоятелства.
Улиците в центъра на Атина представлява нещо като Руския пазар в Пловдив преди ъпдейта, ако някой е бил - знае за какво иде реч. И като вид, и като смрад!
На заведение не можеш да седнеш, защото на секундата се озоваваш с компания на интернационални "ромчета", най-вече български, които искат всичко, което могат да изкопчат от теб.
Просто няма как да отпиеш от кафето си, защото при това разколебаване на вниманието ти - чантата ти заминава и само я виждаш как се отдалечава от теб в ръце с тъмен тен.
За центъра толкова.
Сега ще кажа за 200 метра от центъра, където беше хотела ми.
Значи - вечер, след 18 часа да речем - е абсурд да си и помислиш да излезеш!
Аз направих тази грешка. Бога ми! Никога не съм виждал такова нещо! Бронкс е нищо пред това! Бял няма по улиците, повярвайте ми! Не знам и дали може да оцелее!
След 18 часа по централните улици на Атина се настаняват онези гръцки почупени пикапи, които със сигурност всички сте виждали, има ги навсякъде.
В Атина обаче, тези неща спират, все едно по бул.Сливница от двете страни, отварят капандурата и започват да продават там кой каквото има - кокошки, арпаджик, зарзават, домашни потреби ...
Такова чудо съм виждал в Африка през 80-години, когато последно бях.
Метрото на Атина е само за гърци. Там табела на английкси няма никъде, абсолютно никъде. Никой в кабинките не знае английски. Ако си турист, просто няма начин да целнеш номера на метрото или да си купиш правилния билет от автоматите. Нито да слезеш където трябва. Просто няма начин!
Да кажа две думи и за гордостта на Атина - Акропола.
Значи нещата там се развиват така: нареждаш се на опашка, като за билети на Металика /от едно време, че сега си ги купих онлайн за концерта им в Италия/. Чакаш, чакаш, чакаш. Идва ти реда, пред кабинката си.
Сърдита гъркиня ти казва: 20 евро на брой куче-касичка. Плащаш и още не си си взел билета, когато охраната те шибва по гърба да заминаваш нагоре по-бързо.
Озоваваш се пред стълбите на Шипка, ама по десет.
При това опашката е такава, че подобна съм виждал само на замъка на Дракула. Там обаче има място за двама на стълба и е оправдано някак.
И така - тълпата те подема нагоре и няма спиране, ни връщане. Предполагам тея, които не могат да издрапат ги намират на ваденки в края на деня и заравят при разкопките, за да бъдат открити след още 2000 години като мумии.
Стигаш до горе и там вече е въпрос на физическа саморазправа, за да видиш нещо.
Изобщо на никой не му пука щом са ти взели еврата на входа. После се оправяш спрямо уменията ти за самозащита и нападение.
Да се върнеш обратно си е друго приключение, което обаче ще разправям друг път.
Има още много какво да се напише, но едвам отделих време за това.
Който желае - може сам да види красотите на Атина. Аз не ги намерих, но може да са там някъде.

 Отговори на това съобщение 

 Теми Автор  Дата
 София-красива в чуждите очи  
Raffito 25-01-22 08:27 
 Re: София-красива в чуждите очи  
Raffito 25-01-22 08:31 
 Re: София-красива в чуждите очи  
landstar 25-01-22 12:22 
 Re: София-красива в чуждите очи  
totomoto77 25-01-22 13:17 
 Re: София-красива в чуждите очи  
hansto 25-01-22 14:00 
 Re: София-красива в чуждите очи  
Vinsent 25-01-22 14:27 
 Re: София-красива в чуждите очи  
petervassilev 25-01-22 20:57 
 Re: София-красива в чуждите очи  
ksuhorukov 26-01-22 10:48 
 Re: София-красива в чуждите очи  
Vinsent 26-01-22 10:57 
 Re: София-красива в чуждите очи  
wlad 26-01-22 13:58 
 Re: София-красива в чуждите очи  
CDman 26-01-22 14:00 
 Re: София-красива в чуждите очи  
Raffito 26-01-22 14:01 
 Re: София-красива в чуждите очи  
nyamago 26-01-22 14:23 
 Re: София-красива в чуждите очи  
wlad 27-01-22 21:25 
 Re: София-красива в чуждите очи  
asahi 27-01-22 22:33 
 Re: София-красива в чуждите очи  
nyamago 28-01-22 00:32 
 Re: София-красива в чуждите очи  
landstar 28-01-22 09:31 
 Re: София-красива в чуждите очи  
Photodock 28-01-22 12:31 
 Re: София-красива в чуждите очи  
CDman 28-01-22 09:35 
 Re: София-красива в чуждите очи  
Vinsent 28-01-22 12:19 
 Re: София-красива в чуждите очи  
landstar 28-01-22 12:30 
 Re: София-красива в чуждите очи  
wlad 28-01-22 13:06 
 Re: София-красива в чуждите очи  
landstar 28-01-22 16:01 
 Re: София-красива в чуждите очи  
nyamago 28-01-22 16:23 
 Re: София-красива в чуждите очи  
Vinsent 28-01-22 17:14 
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »