Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Съвети за избор на огледален или компактен
Автор: GenaDP   
Дата:   21-05-23 21:40

Относно питането по-горе: E-P5 или Е-P7 за мен са най-удачните.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на компактен апарат
Автор: Julius   
Дата:   21-05-23 21:46

hakama написа:

> От краткия ми сърч в магазините в
> София 2021г, Олито най ме грабна като
> дизайн (тяло), Пана и сонитата -
> навярно че са практичния избор, но
> някак са лишени от... душа.



Добре, че си купувам апарат според техн. параметри, че ако търсех "апарат с душа"... това би било пропилян живот! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за избор на огледален или компактен
Автор: Yog   
Дата:   22-05-23 00:13

Ако се купува нова техника, 1200-1300 лева не стигат за нищо. Само за по-стар модел от RX100 серията на Сони или еквивалентните варианти на Канон и Панасоник. За малки - малки са. Колко са добри е отделен въпрос. Ако се купува втора ръка, парите ще стигнат за малко, базово апаратче със сменяема оптика и два малки обектива (след като ще гоним компактност). Олимпус E-PL8, Панасоник 20мм/1.7 и Олимпус 45/1.8 са 1200 лева в сайтовете втора ръка, които аз прегледах. Приличат на играчки, но никак не са лоши. Имал съм и двата обектива, както и по-стар модел на E-PL серията. Бях доволен, като се има предвид какво са и колко струват.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за избор на огледален или компактен
Автор: quazimodo   
Дата:   22-05-23 07:10

За начало бих взел като тяло цитирания в питането Е-М5 Мк2. Пак за начало, китовия обектив, който вървеше с М1 - 12-60, понеже има и макро режим.После според проекта и останалите обективи. Успех в избора!

П.П. Аз като пълен аматьор, който не брои пиксели под микроскоп, снимам с автоисо до 8000 на Е-М10 Мк1.



Публикацията е редактирана (22-05-23 07:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за избор на огледален или компактен
Автор: Satsan   
Дата:   22-05-23 21:04

Имам Сони А7 с обектив 50мм/1.8. На малко кадри е. Под 4-5 хиляди кадъра е. Не съм го проверявал скоро. Използва се единствено за снимане на внуците по рожденните дни. Казано по друг начин ...събира прах. С две батерии.
Ако ви интересува, ако представлява интерес - пишете на ЛС.
Естествено е купуван нов, както и обектива. С придружаващи го документи, кутии за тялото и обектива.



Публикацията е редактирана (23-05-23 02:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за избор на огледален или компактен
Автор: uri64   
Дата:   23-05-23 01:14

>
> П.П. Аз като пълен аматьор, който
> не брои пиксели под микроскоп,
> снимам с автоисо до 8000 на Е-М10 Мк1.
>

Ц, ц, ц…. Мирослав Тихи, ти ли си? [smile]


https://photo-forum.net/static/site_pics/2023-05/1684794000_img_0413.jpeg





Публикацията е редактирана (23-05-23 01:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за избор на огледален или компактен
Автор: quazimodo   
Дата:   23-05-23 06:31

uri64 написа:

> >
> > П.П. Аз като пълен аматьор,
> който
> > не брои пиксели под микроскоп,
> > снимам с автоисо до 8000 на Е-М10
> Мк1.
> >
>
> Ц, ц, ц…. Мирослав Тихи, ти ли си?
> [smile]

Ще трябва да те разочаровам, шери - брадата ми е доста по-къса [smilie18][smilie18][smilie18][beer]



Публикацията е редактирана (23-05-23 06:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за избор на огледален или компактен
Автор: kvakioh   
Дата:   23-05-23 09:30

Апарат с душа…Удушващо.
Иначе, ползвам Панасоник GM-5 четвърта година като най-компактния с визьор и сменяеми обективи, наскоро и Олимпус Pen 20mpix, и двата ми пълнят душата с евтини обективи и компактност. Това е и третата ми система, която ползвам заедно с лентови и фф тела. Отлични са и като резултати. За под 1000лв се събират три добри обектива и тяло.
Иначе, не бих заложил на апарат с фиксиран обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за избор на огледален или компактен
Автор: Konstantinov   
Дата:   23-05-23 13:17

99 процента от снимката е обекта който снимаш.1 процент е техниката.В 99-те процента влиза умението на фотографа-60 процента да намира интересни неща и ситуации или да ги създава -зависи от жанра фотография и 39 случаен елемент-примерно неочаквано - крокодил изяжда тъщата или свекървата и ти си там с апарата и снимаш ...В тоя смисъл препоръчвам фф с телеобектив за десетина хиляди и айфон 14 про за 2500 -в момента това бих си взел, ако имах тия 60 процента умения, и нищо друго.За 1200 някакъв айфон втора упортреба или самсунг.И програма да правиш снимките от апарата да изглеждат като от айфона щото при 98 процента от фотографите , от айфона изглеждат по-добре на 6 сантиметров екран.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на компактен апарат
Автор: hakama   
Дата:   04-06-23 17:49


Има добра оферта за Olympus OM-D E-M5 II, но е с по-стария
TruePic VII и е 16МП (и от далечната , 2015) или да се насоча към по-новите и леко по-слабите: E-M10 III (IIIs или IV)
Olympus PEN E *** по-нисък сегмент ли са, тъй като цените им са сходни. (oбаче PEN E-P7 няма оптична стаб-я)
сравнение dpreview.com
Има ли логика да се насоча към 20МП матрици на Olympus OM-D E-M5/ М10
Ако ще е Оли - кой е най-универсалния или по-скоро два обектива, като единия ще е компактна палачинка? [shtrak]
В този случай - да избягвам комплекти (тяло+обектив)?

Снимане през зададен интервал - как се води на английски, понеже в линка по-горе някои ми се сториха че го нямат. (Timelapse recording?)

Още приемам други алтернативи, но Сони-тата (А6000-6400 са ми извън бюджета засега, еле А7...)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за избор на огледален или компактен
Автор: A.Y.   
Дата:   04-06-23 21:51

Някъде се води interval function или time lapse, но ако няма тялото тази функция се продават достанционни с вграден интервалометър. Има и приложения за телефон. Има варианти, само трябва да се проучи подробно. Повечето тела си имат вече вградени wi-fi, bluetooth и IR control

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за избор на огледален или компактен
Автор: kvakioh   
Дата:   05-06-23 10:35

И двете системи-м4/3 и Сони са приблизително на една цена.
Примерно а6000 и трите Сигми 19-30-60 на 2.8 бленда с екстрите са 1200лв.
За м4/3 може и да не стигнат тия пари. Примерно без душата, но с екстрите Панасоник GX80 и 14-45 и 45-175 се вписват.
Да се има впредвид, че може, евентуално, но не винаги да има несъотвествие между тяло Панасоник и Олимпус обектив и обратното, най-често в сработването на стабилизацията, но са редки случаи. Олимпусктите малки обективи 14-42 също 12-50 силно препоръчитечно да не се взимат. И също 20мпикс Олимпус са доста добре.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »