Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: nevermess   
Дата:   10-01-14 19:23

Най-големия му недостатък(според мен) е липсата на micro focus adjustment.
Всички конкуренти в този клас го имат.
Пластмасово тяло и не weather sealed.
Ако снимаш в jpeg няма auto distortion correction.
Всичко друго си му е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   10-01-14 20:11

- врътката отзад не е хич удобна за въртене с дясна ръка
- дисплея няма сензор дали си приближаваш мутрата във визьора да угасне, съответно ти блещи в очите докато гледаш във визьора


ООо, анонимни rx , недостатъците за които говориш, са чиста проба лични натрапвания.
Кое е неудобно на врътката? С коя врътка го сравняваш? С тази на 1D серията ли????
При поставянето на грип и снимането във вертикално положение, "врътката" идва на доста удобно място, което позволява удобно регулирането на блендата. Дори при ползването му без грип, врътката си е функционална, предвид факта, че чрез нея можеш директно да избереш автофокусна точка и да си настроиш блендата.
Това за блестенето на дисплея в очите, когато гледаш през визьора е пълна глупост.
Отдавна пластмасовото тяло не е недостатък, а предимство.
60д е прахо и влаго устойчиво тяло, което също е голям плюс. Гумите му не са никонски и досега не съм видял 60д с разлепени гуми. Нормалоно на китайските грипове да им омекват гумите и да се разтягат, но не и тези на тялото.
Смятам, че въпреки възрастта си е все още актуален апарат. Не е подходящ за сватби, предвид артефактите още на 1000 исо. Много е подходящ за видео (60кадъра в секунда при 1280 x 720). Недостатък е липсата на микро-аджъстмент.
За разлика от 50д, ползва SD карти а не CF, има по-добър дисплей. По бавен е от 50д с кадър в секунда (5.3 срещу 6.3).
Наистина, когато се появи беше много плют от всякакви форумни разбирачи. Аз го ползвах над година и бях доволен. Сега един форумен нещастник беше пуснал една фейк обява за 60д и ме подлъга, та пак се замислям дали да не си го взема като второ тяло.
При положение, че запазени бройки се продават за под 950лв, смятам че е най-оптималното канонско решение в този клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: siluet   
Дата:   10-01-14 21:32

Говорех за гумата на грипа на тялото а не за батериен китайски грип, на първата партида в северна Америка почти на всички гумите им се разлепиха, но веднага се усетиха и смениха материала с по-твърд, във всеки магазин на демо телата гумите и висеха, по-късно ги замениха с по-новите тела.

Има много дискусии във Фликера, Дпревю ...

http://www.flickr.com/search/?q=60D%20rubber%20grip

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: andrew1   
Дата:   10-01-14 22:03

Nevermess, братко, познаваме се отдавна, но грешиш за 60D като пишеш, че тялото не е weather sealed, тъй като според производителя е. Подобно на конкурента D7000

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: nevermess   
Дата:   10-01-14 22:13

Не казвам, че няма никаква защита, но в този клас D7000 има частично magnesium alloy тяло (определено по-качествено), а Пентакс К5 е изцяло magnesium alloy.....
Както може да се досетиш най-добре защитен е Пентакса [smile]



Публикацията е редактирана (10-01-14 22:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: nevermess   
Дата:   10-01-14 22:29

Честито за придобивката Андрейчо. Да го ползваш дълго време и да споделиш шедьоврите, които ще направиш с него [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: realnoncho   
Дата:   10-01-14 22:39

Аз счупено тяло поради това, че не е било магнезиево още не съм виждал, не и в този клас [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: dolmov   
Дата:   10-01-14 22:41

Той и 50D е с магнезиева сплав, ама не се води fully weather sealed..
А за гумите - моите са почнали да се отлепят на грипа (50D). Някой ако има предложения - не са зейнали още, но се очаква, та сега ли да пробвам с моментно лепило да ги залепя или да чакам да се разлепят повечко и тогава. Във втория случай мисля, че ще се разтегне още гумата и няма да става с лепене само..

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: siluet   
Дата:   10-01-14 22:57

Разтегнат ли се иска нови гуми и двойно залепящи лепенки които се продават заедно с гумата и са точно изрязани по формата, аз моите за 60Д ги взех през ибей от американска фирма за части и не бяха скъпи, тялото стана като ново и вече 2 г не са мръднали.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: dolmov   
Дата:   10-01-14 23:02

Значи ще лепя преди да е станало късно. Благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: rx   
Дата:   11-01-14 00:58

Я тези със защитените магнезиеви тела да дойдат вкъщи да им го прасна в плочките да видим колко ще му отрае магнезия... от какво е защитен? От извънземни или от крокодили? [smilie18]

metodiev_martin човеко ти кое от думата НЕУДОБНО не разбираш? Обясняваш ми функционалното приложение на една врътка, аз ти обяснявам, че не е удобна - такова удобство - на пръстите. Сравнявам я с 40д и 5д. Нещо ми забраняваш да ми е неудобна врътката ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   11-01-14 01:28

Не ти налагаш някакви стандарти за удобство и неудобство. Това удобно-неудобно, въобще трябва да не се употребява, когато се изказват мнения за даден апарат. Удобно за едни, може да бъде неудобно за други. Като свикнеш с едната врътка, след има няма 1-2 месеца ще забравиш за другата. Ако си ползваш джойстик и си вземеш 6д или 60д отначало ще ти е терсене, но се свиква.
Според мен е по удобно, защото при снимане във вертикално положение с грип, имаш възможността директно да си избереш АФ точка с палеца на дясната ръка. Нещо което при другите канонски апарати липсва (като изключим 1Dx и 5d3, които имат и втори джойстик при снимане във вертикално положение) и трябва да въртиш врътката до спусъка за избор на АФ точка, защото ползването на джойстика във вертикално положение с грип е доста трудно - удобство, което никонските грипове и тела имат доста отдавна, даже и в ниския клас DSLR-и

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: rx   
Дата:   11-01-14 01:57

Горе ясно съм написал, че това са МОИТЕ впечатления, нали така? Да съм казал някъде, че на теб няма да ти е удобно? А грипове мразя, та не ме вълнува дали врътката е по-практична с грип. Но като искаш ще ти кажа защо откъм ползваемост това решение е супер малоумно - защото издадената вътрешна контрола - 8 позиционния бутон, стърчи навън и когато въртиш е много лесно да натиснеш и бутона когато палеца ти минава от лявата страна. Та така. Не знам защо се чепкаш - ако мислиш, че плюя марката - надали - цял живот съм снимал на канон и уважавам продуктите й. Това обаче не ме прави фанатик като някакви ябълкаджии - когато има недостатъци - има. Ако имаше перфектен апарат, всички щяха него да си купуват :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: jorkin1   
Дата:   11-01-14 08:32

Е стига с тази пластмаса... 60D е направен от поликарбонат и алуминиий обвити в стъклени фибри. Това само води до намаляване на теглото, в което не виждам нищо лошо.Тялото би трябвало да си остане също толкова здраво колкото и предните двуцифрени тела на Канон.
Според справка от Уикипедия : Поликарбонатът има висока устойчивост на удар. Устойчив е на външни влияния. Материалът не се изменя от атмосферните въздействия. Не изменя механичните и оптичните си свойства в температурни граници от –40 до +120°С., Технологиите се изменят и развиват и мисля че хората които работят в Канон със сигурност разбират от правене на апарати повече от всеки от нас.
Снимам с апарата от една година и за недостатъци " като любител" не се сещам.
Втора ръка от базара има на хубави цени. Както някои казаха Microadjustment функцията е премахната, което влияе най- вече при използването на обективи от друга марка. Въртящия дисплей, мисля че е голямо предимство, колкото и да се омаловажава.
Трудно се сещам като непрофесионалист за някои недостатъци.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: realnoncho   
Дата:   11-01-14 09:03

Плюенето в началото беше, защото пускането на 7D наложи 60D да слезе малко надолу, но пък това позволи и тялото да се продава доста по-евтино от телата от ххD серията преди него. На мен като излезе също не ми изглеждаше страхотен, но снимах малко с него на един пленер и се оказа че не е никак лош апарат, след 2 месеца си го взех.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: nevermess   
Дата:   11-01-14 12:47

jorkin1 повечето висок клас тела на всички марки са magnesium alloy тела. Защо мислиш е така? Може би е по-евтино от поликарбоната [smilie5] или е доста по-здраво от него..... сам си отговори на въпроса.
Microadjustment функцията е изключително важна опция и колкото повече твърди и светли обективи си вземеш (Канон не говорим дори за други марки) ще го разбереш.
Искренно желая на Андрей никога да не му липсва тази функция, но аз тяло без тази функция повече не бих си взел....



Публикацията е редактирана (11-01-14 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: imitev   
Дата:   11-01-14 12:48

Аз си взех 60д, знаейки че няма MFA. На 3те ми обектива нямам проблем. Всъщност още от 400Д нямам проблем с тях...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: jorkin1   
Дата:   11-01-14 15:33

nevermess....
"Висок клас"..... та кой тук говори за висок клас? Явно не само не си снимал с въпросното тяло, а и не си запознат кой е високия клас на Канон.... Едноцифрените тела!


Автор: realnoncho
Дата: 10-01-14 22:39

Аз счупено тяло поради това, че не е било магнезиево още не съм виждал, не и в този клас [smilie5]

[smilie24]


Снимам с два твърди обектива на Канон и не съм имал никога проблем с фокуса, както и с Тампон 17-50, за който много се пише, че има проблем с фокуса......., е не съм имал грижи.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: nevermess   
Дата:   11-01-14 17:09

jorkin1 Темата е Мнение за EOS60D. Имаш си мнение и нямаш никакви проблеми и това е супер, но ако искаш да си обективен можеше да цитираш и мнението на Alsand:

"60D e много приятен апарат, който има и хубава картинка, сравнително нисък шум на по-високо ISO (в сравнение с 40Д), подвижен дисплей, който е огромно предимство. Имай предвид, че е малко нежна изработка и трябва да го пазиш, да не го изпускаш и т.н."

или

siluet:

Имам една от първите бройки които излязоха на пазара, след около 6 м ползване започнаха да му се разтягат и разлепят гумите, на грипа е смениха в сервиза на Канон другите 2 си ги купих и смених сам. Новите гуми са по-твърди и не се разрягат, по-новите бройки вече ги пускаха с твърдите гуми. Единствения недостатък за мен е че с някои обективи не фокусира много точно, с други пък като 40/2.8 цепи косъм почти на 100% от кадрите.

Всяка камера се прави с някакви допуски. Всички обективи също имат някакви допуски и може да се случи да имаш разминаване във фокуса и това е нещо нормално. Ако сяташ че такова нещо не съществува (търсене във форума). Това, че твоята бройка е перфектна с твоите обективи не значи, че друга такава ще е толкова точна. Това е и причината да има Microadjustment функция въобще.

Апарата е супер и моето (и на други фенове ) разочарование беше, че е скопен от към функционалност, налична в този клас апарати при другите производители и дори при Канон само едни модел по-назад...



Публикацията е редактирана (11-01-14 17:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: Nedelcho1   
Дата:   11-01-14 17:37

За мен лично е от значение обективите да се разбират добре с тялото ми и да нямам фронт или бек фокус. Не искам да се занимавам с микроаджъстмънт защото практиката ми е показала, че тази опция не е толкова ефективна колко трябва. Случва се на различно разстояние грешките във фокуса да са различни. Т.е. фокусирам на 1 метър, всичко е ок. Фокусирам в безкрайност, няма фокус. Или пък имам зуум, където трябва различна корекция за всяко фокусно разстояние. Как ще помогне микроаджъстмънта в този случай? Точно никак!
Ако имам проблем с фокуса, бих дал апарата и обектива в сервиз, за да знам че всичко ми е настроено какво трябва, а не да разчитам на някаква полуизмислена функция в апарата.

Не съм имал възможност да тествам още новия микроаджъстмънт на 5Д марк 3, където има две отделни корекции за двата края на зуум обективите. Предполагам, че е по - добре.

Общо взето досега който обектив съм сложил на моето 60D (с изключение на 50/1.4) не съм имал проблем с грешки във фокуса.


Едно допълнение във връзка с weather sealing-a. Както веднъж вече съм споделял тук, ми се случи да се възползвам от него и то сериозно. Докато снимах в една баня и отстъпвах назад, без да искам натиснах крана на душа и върху ми (и апарата 60D + 17-40) се изля значително количество вода в плътна струя, докато успея да се измъкна. Веднага го подсуших с кърпа и извадих батерията за всеки случай. Когато го пуснах в последствие всичко беше ОК и си работеше без грижи. Случаят е от преди близо година, така че няма някакви по - късни ефекти.



Публикацията е редактирана (11-01-14 17:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: nevermess   
Дата:   11-01-14 17:51

Nedelcho1 аз имах следният проблем с два твърди обектива на 1.8.
Занесох ги за калибриране към тялото и сервиза потвърди, че имало малки отклонения (единия обектив повече), но според тях били в рамките на нормалното. Е след като ги забелязвам и ми правят впечатление за мен не беше нормално и ми предложиха да калибрират тялото към единият обектив (забележи да калибрират тялото не обектива, защото според тях обектива бил по-труден за калибриране и дрън дрън отсвириха ме). Когато ги попитах какво правя с втроият обектив който се влоши след калибрацията, ме посъветваха да си купя тяло с micro focus adjustment.
Накрая ги накарах да ми върнат апарата в състоянието в което им го дадох, платих си, пих една студена вода и си направих изводите за мен си....

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: Nedelcho1   
Дата:   11-01-14 18:13

Затова аз като си купувам нещо тествам, ако всичко е наред взимам, ако не пробвам друга бройка докато всичко е ок.
На мен също се наложи да използвам калибрация, но не за фокуса а за децентриране на оптиката. След като си взех 17-40 всичко беше ОК, но в един момент забелязах, че левия край на кадъра е станал значително по - мазен от останалата част на снимката. Това всичко без обектива да е изпускан и малтретиран по никакъв начин. Дадох го в сервиз и го изпратиха в Унгария за настройка на лещите. Върнаха го от там без забележки. Вярно забави се малко повече от един месец, но важното е, че беше коригиран.

Така че, за мен опцията микроаджъстмънт не е решаваща в избора ми за тяло. Ако го има ОК, ако не, здраве да е. Даже по принцип съм забелязал, че телата с микроаджъстмънт имат повече проблеми с фокуса от тези без. Не знам защо.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: imitev   
Дата:   11-01-14 19:34


Защото ги купуват по-капризни клиенти...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: rx   
Дата:   12-01-14 00:13

Даже по принцип съм забелязал, че телата с микроаджъстмънт имат повече проблеми с фокуса от тези без. Не знам защо.

Е айде стига с бисерите де... кои са тези тела дето не могат да фокусират? 7д? 5д3? 1д?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за EOS60D
Автор: Nedelcho1   
Дата:   13-01-14 22:48

Не ги пиша аз бисерите.

Факт е, че най - много проблеми с фокуса съм виждал на тела с микроаджъстмънт. Особено D7000, но и 5D Mark 2 и 7D.

Пак казвам, за да ми е спокойно предпочитам да няма нужда от микроаджъстмънт като си вземам обектив, отколкото да разчитам, че ще си го калибрирам постфактум.

Има много важни неща (като ергономия, качество на изображението, имплементация на лайв вюто и др.) при избора на фотоапарат, но микроаджъстмънта не ми е определящ при избора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »