Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Вашето мнение???
Автор: zeromx   
Дата:   09-01-14 19:18

Какво мислите за снимките спечелили конкурс Макро на списание Фото Мания публикувани в сегашният брой 21, януари 2014.
Интересно ми е мнението от вашата, професионална, гледна точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: mihail_radkov   
Дата:   09-01-14 19:24

Каквато и за миналогодишните [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: Jebediah   
Дата:   09-01-14 20:22

Все пак да беше дал линк към снимката да я видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: zeromx   
Дата:   09-01-14 20:42

За съжаление снимките са публикувани в списанието и ги няма онлайн.

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: dolmov   
Дата:   09-01-14 21:12

Някой е участвал в конкурс и не е доволен? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: muhomorka13   
Дата:   09-01-14 21:40

5 и 7 са супер, 1, 3, 4 и 9 - много добри,2, 6 и 8 - добри, само 10 не ми допада особено.

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: zeromx   
Дата:   09-01-14 21:47

Не просто според мен само две от снимките стават от всички 10,та исках да чуя и други коментари и мнения и да видя дали се покриват с моите!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: mishkyn   
Дата:   09-01-14 21:50

Ще допуснете най-голямата грешка във фотографското си развитие ако се впрегнете от резултатите на някакъв конкурс,независимо дали е на Фото Мания или на Магнум.

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: muhomorka13   
Дата:   09-01-14 21:56

Е дай да видим дали се покриват с твоите. Кажи си и ти мнението.zeromx написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: zeromx   
Дата:   09-01-14 22:04

Напротив, искам да видя докъде преценката ми за добре изпълнена снимка съвпада с вашите професионални мнения, и ако не да видя къде бъркам.
Интересно ми е как така в такова престижно списание се появяват такива кадри, или само аз мисля, че са слаби.

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: rx   
Дата:   10-01-14 03:42

Защо смяташ, че оценката трябва да е обективна и въз основа на качествата на снимката.

Я кажи колко пари би дал за да притежаваш ей тази фотка:

https://photo-forum.net/static/forum/2014-01/nltm2224.JPG


http://www.highsnobiety.com/news/wp-content/uploads/2011/11/andreas-gursky-rhine-II-most-expensive-p


не чийтвай и не гледай в нета. кажи искрено.

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: prisonbreak   
Дата:   10-01-14 08:16

Точно този кадър, не бих си го купил. Не е по моя вкус.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: 798099   
Дата:   10-01-14 09:25

И аз, но това не е попречило да бъде оценен на 4 млн. евра (по спомени...)[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: Valentin4000   
Дата:   10-01-14 16:38

rx, пълен та*ак(без извинение) е тая снимка, а фактът, че е най-скъпата снимка и е продадена за $4млн., не значи абсолютно нищо.
Снимката е скучна.
По същия начин и картината "Писък" на Едвард Мунк, която се продаде за рекордната сума от $119.9млн.,е пълен та*ак и mega-ultra-giga грозна.
Многото пари, похарчени за "изкуство", не са мерило за добра работа.Просто някой колекционер с излишни пари си е харесал нещо, но да си богат, не върви в комплект с това да имаш вкус:)
Не целя да те обидя и се надявам, че постът ти е ироничен към снимката и сумата:)

Въпросната картина за незнаещите:

https://photo-forum.net/static/forum/2014-01/ciah5460.JPG


http://www.ekipnews.com/public/files/photos/45/48622/thumb296x233.jpg


Поздрави:)

П.П.
Да не говорим , че идеята за самотен образ на една река е просто глупава.Природата няма как да е самотна в нито едно отношение!:)



Публикацията е редактирана (10-01-14 16:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: rx   
Дата:   10-01-14 16:41

Толкоз. А някои от превзетите критики много напомнят на ситуацията с Б гласуващите в тоя форум:

One of the most powerful and profound depictions ever to be created of the Rhine, the photo’s unique scale draws an ineffable link to the actual natural landscape, inviting the viewer to cross over into its vivid picture plane.

[smilie18] [иконка, която си бърка с 2 пръста в гърлото и повръща]

Първия коментар отдолу съвпада с точно с моята първа мисъл когато за първи път видях този... диамант на фотографското изкуство...
Paul
• 2 years ago
Are you serious? This photo looks like it was taken by a four year-old with an instant camera out the window of a bus.

Тъй, че когато примесите изкуството с бизнеса, драги, критериите стават съвсем други и никой не му пука дали си снимал нещо уникално или мръсните килоти на баба си - въпроса е как се казваш, кой ти знае името и дали след като си купиш нещо за 10 лева, утре ще го продадеш за 30.

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: Valentin4000   
Дата:   10-01-14 19:06

"Тъй, че когато примесите изкуството с бизнеса, драги, критериите стават съвсем други и никой не му пука дали си снимал нещо уникално или мръсните килоти на баба си - въпроса е как се казваш, кой ти знае името и дали след като си купиш нещо за 10 лева, утре ще го продадеш за 30."

Именно...

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: Malakar   
Дата:   10-01-14 20:16

И викате тоз Гурски за нищо не става, а? Ех...

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: Cocteau   
Дата:   10-01-14 23:02

Около 4 000 000 UER са платени за принта. Все трябва да има нещо уникално в него или много трудно постижимо - не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: rx   
Дата:   11-01-14 00:47

Malakar
Дали става или не не мога да кажа, защото не съм запознат с творчеството му. Но съм твърде убеден, че лайното на Пикасо е точно толкова артистично, колкото резултата от всяко ходене на всеки от нас в тоалетната, така, че и да е брилянтен фотограф, от тази снимка не му личи - да, и ако я беше направил ти, или аз - нямаше даже да хване Б точки тука ;)

Ето още един шедьовър

https://photo-forum.net/static/forum/2014-01/xchs2619.JPG


http://www.moma.org/collection_images/resized/434/w500h420/CRI_81434.jpg



Не знам, аз лично нямам как да бъда впечатлен от такава снимка - имам подобна от брега на язовира до Враца - даже е на залез, с по-джиджава светлина. Няма ли някой желаещ да я вземе за 100-200 бона?



Публикацията е редактирана (11-01-14 02:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: vAnko0   
Дата:   11-01-14 02:24

И сега след като ни привлече интереса, а макро снимки няма, ще трябва да си купим списанието и да ги видим. Добра реклама [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: 798099   
Дата:   11-01-14 15:04

rx, дори и аз не съм толкова безотговорно некадърен, че да публикувам където и да било кадър като този...

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: rx   
Дата:   12-01-14 00:04

798099

може да дочакаме някой изтънчен критик тук да ни обясни как хабер си нямаме от арть, как тоя уникален пейзаж пресъздава триизмерното екзистенциално съществуване на градската среда в близост до водно тяло, как изтъква симбиозата между хомо сапиенс и диводородния хлорид, как въпреки, че хоризонта му е крив и композицията е сцепена през средата, това отразява еквилибриума на доброто и злото в света, а наклона на хоризонта символизира кръглата форма на земята.............. айде - критиците - сигурен съм, че има :)

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: taehti   
Дата:   12-01-14 18:21

Четири от снимките...

https://photo-forum.net/i/1779008

https://photo-forum.net/i/1678833

https://photo-forum.net/i/1738033

http://4coolpics.com/author_photo/744/9588.html

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: rx   
Дата:   12-01-14 21:03

Ми на мен ми харесват :)

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: Iordanov   
Дата:   12-01-14 21:16

Зле е работата, с тези горе де [smilie5]
Единствено богомолките фащтат око, ако не бяха режисирани и зелената не беше осакатена. Отвратително е издевателството над животинките.

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: muzka   
Дата:   12-01-14 21:34

Мислих да не изказвам мнение, но с риск да обидя някого(Журито на Фото мания), ще кажа. Нивото е малко по-добро от това на предишният конкурс, и това го казвам, не поради факта, че този път в селекцията има моя снимка [smilie3]. Няма да коментирам и снимките, които са попаднали в селекцията, но ми се иска да кажа за тези кадри, които не се класираха.
В двата поредни конкурса пускам кадри, които са печелили първи места на международни конкурси, кадри публикувани на 1х.сом, кадри, който 500px иска да вземе от мен за колекцията си, която ще започне да продава и т.н. [cool] Та въпроса ми е , защо нито един от тези кадри списание Фото мания не поиска да включи в селекцията на макро конкурса си [smile]?
(ако някой си помисли, че се оплаквам, че съм ощетен - се лъже. въпросът ми е просто какво и до колко компетентно жури оценява кадрите?)


Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: muzka   
Дата:   12-01-14 21:46

Iordanov: Аз съм последният човек, който ще тръгне да се издевава над животинките [cool] . Моите герои в макро сюжетите са живи и щастливи, нахранени и свободни [smile]. Зелената богомолка си беше повредена още преди да я открия. След това аз я храних и лекувах. Нямаш право да говориш така на сляпо, че видиш ли сме се били издевавали над животинките.


Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: zeromx   
Дата:   12-01-14 22:02

lordanov напълно подкрепям!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: Iordanov   
Дата:   12-01-14 22:41

Имаме злополука значи. Надявам се да си и шинирал крилата и да си я излекувал напълно. Не знаех кой е автор, явно си ти, не се обиждай, всеки има избор да прави каквото си иска. Просто си казах мнанието.

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: geg   
Дата:   13-01-14 19:50

Ами ако това са си били най-добрите от представените на журито кадри?
Как да съдим като не знаем некласираните?
Иначе от 10-те публикувани снимки само бих разменил местата на 2 и 5


Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: muhomorka13   
Дата:   13-01-14 21:05

geg е прав... А защо не са оценили снимките на muzka не знам - той си е институция в макрофотографията. А може би именно заради това...
А относно zeromx, добре че имаше кой да те подкрепи, за да си изкажеш мнението пълноценно. Това е малодушие, брат!

Отговори на това съобщение
 Re: Вашето мнение???
Автор: zeromx   
Дата:   13-01-14 22:17

Muhomorka нещо не те разбрах какво искаш да кажеш.Аз си изказах мнението точно и конкретно (мисля че снимките са слаби)
Просто исках да чуя и други мнения по въпроса и да стане обсъждане, затова е форум, малодушие е да си мълчиш.



Публикацията е редактирана (13-01-14 22:24)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »