Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: vasilvasilev2009   
Дата:   07-01-14 03:24

Здравейте съфорумци,от около 1,5г.имам Nikon D90 с който свикнах да работя,(харесва ми и не мисля да го сменям) купен с китов обектив 18-55.Скоро продадох обектива и искам да купя по-добър.Спрял съм се на вариантите Никор 18-105 , 18-200 или Тамрон 17-50/2,8 + Тамрон 70-300 макро.Бих искал по възможност да не сменям много обективи.Снимам предимно семейни снимки,пейзажи и общи неща.Моля за вашите мнения и препоръки.Също така бих искал да попитам има ли смисъл да купя грип Nikon MB-D80 и какви са предимствата и недостатъците му.Бюджета ми е около 1200-1300лв. за обектива(ите).Зная че на някои от вас темата ще се стори смешна,но аз съм любител и просто моля за помощ.Благодаря предвариелно на отзовалите се!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: prisonbreak   
Дата:   07-01-14 04:03

17-50/2.8 за снимки в къщи и където е по-слабо осветлението. А за разходки или 70-300 или 18-200.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: ivjordan   
Дата:   07-01-14 09:35

Според мен, 70-300 Мacro на Тамрон не е удачен избор. Насочи се към 55-300 или 70-300 на Никон. По-скъпи са, но си заслужават. Мисля, че 17-50 + 70-300 ВР е удачна комбинация и се побира в бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: DX   
Дата:   07-01-14 10:18

Подкрепям горното мнение! На първо време си вземи Тамрон 17-50/2.8 (версията със стабилизация, ако ще снимаш в лоши светлинни условия на ниски скорости) и не бързай с покупката на евтиния Тамрон 70-300! В базара има много прилични и почти неизползвани Nikkor 70-300 VR (задължително версията със стабилизация!) и системата ти ще придобие пълен вид. Най-много след време да поискаш някой макро или портретен обектив, въпреки, че 70-300 VR и за портретчета става и маже много приятно задния фон, като отделя фокусирания обект от него.
За грип - не знам до колко си струва! Имах Д90 преди и никога не съм усетил нуждата от грип, даже от втора батерия! Където и да съм ходил, колкото и да съм снимал - никога не съм израсходвал цяла батерия на Д90-то, много е издражлива като цяло. Вече ако правиш като любител 5000-10000 кадъра за една разходка навън, може и да ти е нужен, но това само ти си го знаеш! Ако трябва да обобщя, моя съвет е да вземеш:

1. Tamron 17-50/2.8 VC
2. Nikkor 70-300 VR
3. След време портретен (Nikkor 50/1.8 или 85/1.8)или макро обектив (60/2.8, 105/2.8VR)

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: demiman   
Дата:   07-01-14 10:29

Аз бих решил проблема веднага с 18-105 и 35/1,8 - грип не ти трябва, просто си вземи 2ра батерия ако нямаш и си в джаза [smilie24] [shtrak] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: starche   
Дата:   07-01-14 10:39

Напълно съм съгласна с demiman !!!! Грип не ти трябва с този апарат - става тежък и неудобен - една втора батерия, която рядко ми се налага да ползвам, реши въпроса при мен ;) Също съм за обективи 18-105 и 35/1,8 или 50/1,8 :) Успех с избора :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: qavkata   
Дата:   07-01-14 11:28

Тамрона 17-50 2,8 е добър, но 70-300 както ти казаха насочи се към никора. Аз съм за грипа. Не е вярно че е неудобен, може би за някой да, но аз примерно без грип което и да е тяло ми е неудобно. Просто сложи един грип и прецени. Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: estate   
Дата:   07-01-14 11:51

Аз пък съм за Nikkor 18-200 и 35/1,8 или 50/1,8.По нататък задължително една светкавица SB-600/700/800 според бюджета.Тамрона е супер но трябва да го пробваш лично защото там е до бройка и ще имаш ядове откъм фокус.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: vasilvasilev2009   
Дата:   08-01-14 01:44

Колеги,искрено ви благодаря за мненията и съветите,вече почти съм решил да купя Тамрон 17-50(не зная само със или без стабилизация,кой е по добър), Никор 18-200ВР и един от двата Никор 55-300 или 70-300.Е,ще увелича бюджета,но след като стигнах до тук трябва да продължа напред.Гледайки спесификацийте на посочените обективи,тъй като са осезаемо по-големи и по-тежки от китака не зная дали ще стоят удобно на тялото без грип,особено като се сложи и светкавицата.Ако някой има мнение моля да ми каже.Колега estate ,за светкавица не мисля,имам една СБ800 -предостатъчна ми е.Отново ви благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: vasilvasilev2009   
Дата:   08-01-14 02:16

Драги съфорумци,пропуснах да попитам какво ви е мнението също за Никор 18-300.Колега DX за грипа се двуомя не заради батерията ,зная че е издръжлива,по скоро за удобството при работа тъй като обективите които смятам да купя са определено по-тежки и по-обемни от китака.Поздрави:Васко

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: stown   
Дата:   08-01-14 03:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: DX   
Дата:   08-01-14 09:31

Ако имаш финансовия ресурс моя съвет е да вземеш стабилизираната версия на Тамрон 17-50/2.8 VC. Стабилизацията хич не е лоша, а в много моменти е задължителна. Както споменах по-горе при лоши светлинни условия и ниски скорости на затвора, имаш голям шанс да спасиш неспасяеми кадри и то без да се вдига ISO-то на неприятни стойности! Сравнявах двата обектива и не намерих разлика в остротата (не и осезаема такава), но намерих практическа полза от наличието на стабилизация при стабилизирания обектив!
Вярно цената на стабилзирания не е ниска, но си заслужава, а и не е задължително да купуваш нов от магазина. В базара изпадат на цена около 600лв съвсем читави бройки, просто тествай обектива преди покупка или викни някой да ти помага за това!
За грип-а просто съвет не мога да ти дам, но логиката ми е обратна на твоята - с грип и тежък обектив ще носиш изишни килограми, ръцете ти ще омаляват повече и ще си изморен да направиш 1000 кадъра например... Ти пък смяташ, че добре ще балансира... не знам просто :( Решението си е твое!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: stown   
Дата:   08-01-14 18:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: vasilvasilev2009   
Дата:   10-01-14 21:50

Благодаря ви за мненията колеги,ще се съобразя с тях,ако някой още може да каже нещо ,ще се радвам!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: theallseeingeye   
Дата:   10-01-14 22:05

Аз имам грип, но нямам втора батерия [smile] Взех го защото често снимам в портретна ориентация и така ми е доста по удобно. Ако ще снимаш много така и можеш да преглътнеш размера който придобива камерата с него грипът си заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: yakumo   
Дата:   10-01-14 22:40

При така зададен въпрос - грип не ти трябва - по-добре дай парите за обектив - един стар 50 / 1.8 струва малко по-малко от грипа, а ще ти върши повече работа [smilie3]

Според мен, 18-200 не купувай. 18-105 въпреки пластмасовия си байонет е по-добре, ако не сменяш често обективите или го правиш внимателно - тогава пластмасата на байонета не се чупи толкова [smilie5]

Та, бих казал - Тамрон 17-50 (версията ти ще си избереш) + 50 / 1.8 D + 70-300 никонско за дългия край.

Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: fotorafi   
Дата:   11-01-14 06:12

Аз съм категорично ПРОТИВ: ТАМРОНИ, СИГМИ, ВИВИТАРИ. Може да са евтини, остри но механиката и електрониката им е калпава. Който не е присъствал на отваряне и ремонт на такива обективи не знае. Многожичните им кабели след време се прекъсват.. налага се смяна. Водачите на групите лещи на зумовете са от мека пластмаса и се изтъркват, деформират
ВЕДНЪЖ СИ КУПУВАШ ОБЕКТИВИ: Имаш великолепен Никон, купувай си само НИКОР ОБЕКТИВИ, и по-светли...
18-105 е най-добрият китов. За екскурзии, пътувания, бита
12-24/4 е великолепен широк, вора употреба, запазен около 1200 лв
80-200/2,8 многофункционален телезум, около 1000
35 /1,8 винаги необходим
50/ 1,8 втори вариант
Ако ще снимаш по-нататък макро, ще си купиш ръчнофокусен
Ако ще снимаш много портрети,има варианти много
С преходник Никон> М-42 може да ползваш и обективи на резба М-42: руски, ГДР , японски

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: vasilvasilev2009   
Дата:   11-01-14 06:23

Благодаря на fotorafi за съвета,наистина е полезен! Колеги последно само ще попитам има ли някой впечарления от Никор 18-140ВР?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-01-14 11:07

Както и преди казах - сигурно е удобен диапазон, но е скъп и пак е тъмен. Предполагам малко хора го ползват по тази причина и при наличието на 18-105.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: 798099   
Дата:   11-01-14 15:15

Прочетох само първия пост на автора. Аз съм заклет любител, без никакви претенции. Но ако уважаемият питащ поставя на една плоскост 17-70, 18-200 и 70-300, то оттук натътък, каквото и да се напише е безсмислено...

Според мен, такива "питания" трябва да се трият незабавно.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: borisu   
Дата:   11-01-14 16:06

Я па ти, верно ли!?!?!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: wizarditaly   
Дата:   11-01-14 16:48

798099 ми опитай да обясниш на нас простосмъртните, че ако нямаш обяснение, такива като теб трябва да трият.
Прочети пак първия пост, брой до десет и опитай да напишеш нещо смислено.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: wizarditaly   
Дата:   11-01-14 17:01

Относно питането на автора, подкрепям Рафи. Хубаво е да купуваш никор. Другите марки имат сполучливи попадения, но едни и същи милиметри и клас обективи не могат да се сравняват.
Имал съм въпросният Тамрон(без стабилизация), тогава снимах с д300с-не бях очарован. Като бюджетно решение става с мнооого компромис.
В момента имам една сигма 35 1.4(А), доста скъп обектив с добро качество,но не може да се сравнява с никор-ския.
Отиди в един магазин и снимай с тамрона, после с никор 18-105 да кажем. Разгледай снимките на хубав монитор и сам прецени.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: da.fo   
Дата:   11-01-14 22:03

Ако обичаш да ходиш много по екскурзийки - вземи си 18-200. На по затворено е добър и няма да сменяш обективи. Аз например след като си го купих разбрах , че до 300 мм не ми е необходим обектив и се отказах от 70-300. Това е индивидуално за всеки разбира се. На екскурзия вземам 18-200, 50/1,4 , 10-17. Фотоапарат без грип нямам , защото китката ми е малко по голяма и някакси ми е неудобно без. Ако нещо светло искаш - препоръчвам ти Тамрона със стабилизация. За сравнително нисък бюджет можеш да снимаш на 2,8 в сравнително голям диапазон. Но в крайна сметка всеки сам си решава какво да сложи в чантата за [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   11-01-14 22:19

D90 + грип + 18-105VR + 70-300VR + 50/1.8 или 50/1.8D.
Доста евтино излиза много, ама много прилична комбинация.
Ако имаш още малко парички, добавяш една SB800 (също евтина към момента професионална светкавичка) и заменяш 50/1.8D с един прекрасен 50/1.8G.
И остава за по-късно само 35/1.8G и едно хубаво и качествено широко [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: ivjordan   
Дата:   11-01-14 22:58

^100% подкрепям горното мнение, само че аз бих поставил на първо масто 35/1.8 и след това 50 мм.
За хубаво и качествено широко - Сигма 10-20 с променливата светлосила или Токина 11-16/2.8, но имай предвид, че с широките стъкла се снима на по-затворено, така че 2.8 на Токина е по-скоро маркетингов трик. Пак ще снимаш поне на 5.6, така че тази светлосила не ти трябва. Сигма-та е достатъчна.
Вероятно съответния Никор е още по-добър, но не съм го пробвал и не мога да кажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: borisu   
Дата:   12-01-14 06:02

Искаш бюджетен обектив, който да е универсален?

18-200 Никор е твоят обектив. Имам един френд, който го купи за своето д40 преди 2 години и оттогава не го е свалял. Пътува по цел свет, пише статии за лайфстайл списания илюстрирани прекрасно с въпросната комбинация.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за помощ относно грип и обективи за Nikon D90
Автор: vasilvasilev2009   
Дата:   13-01-14 17:26

Благодаря на всички съфорумци които се отзоваха и ми помогнаха със съвети! Явно ще увеличавам бюджета и ще купувам само никонски обективи!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »