Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 За фотографските курсове, с любов
Автор: mravunko   
Дата:   07-01-14 00:25

Гледам горе вдясно в сайта мигаща реклама. Фотографски курсове. Нещо ме зачовърка и реших да кликна на банера... "Софийска фотографска школа".

Курсове:
Съвременно фотографско изкуство, само 580лв.
Пейзажна фотография, само 450лв.
Портретна фотография, само 450лв.
Въведение на фотографията (сигурно имат предвид ВЪВ Фотографията), само 330лв.
Майсторски клас на Ивайло Стоянов, само 360лв.
и т.н.

Викам си тия са много добри (450лв за 24 часа), щом Фото Форум вземат 280лв за 40 часа при доц. Абаджиев и Васко (лично аз смятам доц. Абаджиев за много кадърен преподавател)...

Решавам да погледна кои са тези хора. Влизам в страницата ЗА НАС, посрещат ме 3 затворнически снимки с по едно име отдолу. Викам си... няма биография, поне да видим какво са качили като линкове...
Цъкам първи път на бутона фейсбук... Sorry, this page isn't available.
Цъкам втори път... Sorry, this page isn't available.
Викам си, не, не може, цъкам и на третия, с надеждата, че ще излезе каквато и да е страница, само и само да видя тези фотографи как аджеба снимат... Sorry, this page isn't available

КО? НЕ!


http://www.atumvirt.com/wp-content/uploads/2013/09/double_facepalm.png



Съжалявам за грозния стил на писане, но си глътнах глаголите.

Вие какво мислите?

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: my.point.of.view   
Дата:   07-01-14 00:28

нямам такава реклама, мравунко? при мен не излиза?

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: my.point.of.view   
Дата:   07-01-14 00:28

да, да, излизало... на заглавната страница

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: stown   
Дата:   07-01-14 01:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: TheBossBG   
Дата:   07-01-14 07:50

Да го бяхте гугълнали бре! [cool]
ивайло стоянов фотограф


Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: georgioiv   
Дата:   07-01-14 09:22

Виж горе в адресното поле като цъкнеш на фейсбук профилите им има дублиране на адреса, затова ти дава че страницата я няма. Който е правил сайта е бързал просто... :) Изтрий дублираното и се наслаждавайна страничките.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: toddybear   
Дата:   07-01-14 13:59

Дори и да приемем че са супер добри учители.
И че тъпотиите по сайта им са дребни грешки.
За мен това което ми направи впечатление е програмата им. Кой иска да ходи на курс които се провежда 3 месеца по два часа седмично?

А да не говорим за затворническите снимки, те направо ме плашат.

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: insofia.net   
Дата:   07-01-14 14:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: splendor   
Дата:   07-01-14 14:31

insofia.net написа:

> къв ти е проблема? че те изкарват
> пари? или смяташ, че си по-кадърен
> от тях? или кво?
>
> разликата между тях и теб е, че ти
> мрънкаш в някакъв форум, а те
> изкарват пари (независимо кадърни
> ли са или не са). замисли се (ако
> искаш).

Хаха, може да го е кеф да мрънка, все пак затова е форума, човек да си каже мъката(мнението). Не е нужно всички да са съгласни с него [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: prisonbreak   
Дата:   07-01-14 18:40

"Викам си тия са много добри (450лв за 24 часа), щом Фото Форум вземат 280лв за 40 часа при доц. Абаджиев и Васко (лично аз смятам доц. Абаджиев за много кадърен преподавател)..."

Я пак прочети внимателно...Сметни точно и тогава пак пиши и говори..

П.С. Аман от Хейтъри.
Аз примерно не мога да ходя всеки ден на кусрове. Свободни са ми почивните дни. И що си мислиш че няма и тук "Картелно" споразумение...

Едните дават сертификат, другите не. Едните дават подарък Студийно осветление. Другите Не...

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: BAT   
Дата:   07-01-14 18:45

Много съм се интересувал относно сертификатите, та искам да попитам лицензирани ли са, да издават сертификат, че да не изгорят при една проверка[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: toddybear   
Дата:   07-01-14 19:19

@prisonbreak: щом ти е писнало от хейтъри защо хейтиш?

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: prisonbreak   
Дата:   07-01-14 19:27

Не хейтя пич. Споделям мнение. [beer] Не може ли да напиша какво мисля? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: mravunko   
Дата:   07-01-14 19:51

Цитат1:
Атрактивна цена и гъвкаво заплащане
С цената си от само 450 лева за 24 лекционни часа (12 седмици по 1 път седмично по 2 часа) този курс Ви дава изключителни знания на много изгодна цена. Допълнително преимущество е възможността да заплатите таксата за курса на вноски според Вашите възможности.
18.75/час

Цитат 2:
Курсът за напреднали е 40 учебни часа.
Лектори за напреднали - доц. Петър Абаджиев и Васил Николов. Групите са между 5 и 9 души. Цената за напреднали - 280лв.
7лв/час

Да бе, няма разлика от около 267%.

Едните дават студийно осветление - да, на 1 от 10 изтеглен чрез жребий в началото на курса! Да не си отишъл да играеш бинго? Отишъл си да те научат на нещо.

Искаш ли да ти сканирам моя сертификат от "Bulgarian Fashion Photographers Association". Там има повече от 10 правописни грешки в рамките на една печатна страница. Идеята е същата, това, че някой ти дава сертификат, не значи, че има някаква реална стойност. Това, че някой е регистрирал някакво си дружество с нестопанска цел с някакво гръмко име, не го прави добър.

За това говоря, някакви хора с евтини маркетингови трикове за бонуси и сертификати продават неясно каква услуга.

Продължавам да твърдя, че да ОБУЧАВАШ някой трябва да се докажеш или като преподавател или да имаш поне едно портфолио, а не да трябва да обикалям с часове само и само да намеря какво/как/за кого снимат дадени хора.

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: borisu   
Дата:   07-01-14 19:53

Приятелю, аз разбирам гледната ти точка. Съгласи се обаче, че всеки легално може да изсере едно лайно и да го пусне легално за продаждба за колкото си иска. И най-забавното е, че винаги се намират желаещи. Както се казва: за всяко лайно си има пътници.

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: mravunko   
Дата:   07-01-14 19:57

Съгласен съм, но не ми пречи да си мърморя.

Ето, знаеш ли какво си заслужава според мен - най-горе има уъркшоп за фотошоп, виждаш кой го води, отиваш на сайта на човека, виждаш портфолиото му, казваш си, че има готини неща, харесва ти, записваш се...

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: borisu   
Дата:   07-01-14 20:02

Аз смятам, че всичко може да се научи с четене и практика. Курсовете ти дават насоки и ти спестяват некви усилия - къде повече, къде по-малко. Та който го мързи да чете и практикува - оди на курсове.

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: Malakar   
Дата:   07-01-14 22:17

Ми аз може би съм твърде толерантен, ама не виждам какъв е проблема някакви хора да дават някаква услуга. В интерес на истината им звънях и ми отказаха, щото нямали места в тези групи, дето тръгват от януари, което за мен лично е показател, че може би им се получава. Освен това грешките, за които говориш аз лично не ги намирам на сайта им или може би не съм се вгледал толкоз в детайлите... Затворническите снимки верно са малко стряскащи [smilie18] Освен това е странно, че нямат сайтове на лекторите показани, ама пък аз си ги намерих с гугъл, на двама от тях де:

Сайт 1

Сайт 2

Та като цяло на мен сайтът им ми оставя добро впечатление, изглежда, че знаят какво правят. Ако някой им е ползвал услугите нека каже, сигурно ще е полезно.

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: stown   
Дата:   07-01-14 22:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: GOSPODIN   
Дата:   07-01-14 22:43

На тези курсове се дава и сертификат за "Б" гласуване, а това си е пожизнено чесане на егото [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: prisonbreak   
Дата:   07-01-14 23:16

GOSPODIN Да не е малко това нещо.[smilie21]

Мравунков : Чети и смятай бе пич. Лекциите и упражненията са с продължителност 3 учебни часа (2 астрономически). Общо 30 учебни часа. Курсът за напреднали е 40 учебни часа.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: TeodoraB   
Дата:   08-01-14 14:41

Не познавам фотографите от школата и колко са добри, но моето лично мнение е, че 3 месечния курс е по-добър вариант от 1-месечен, да речем. Дългият курс не просто обучава, а и дава възможност да се осмисли теорията и да се приложи всичко научено на практика. Снимането, обсъждането и критиката на фотографии за мен са най-ценното в един курс. Кратките варианти може би са подходящи за хора, които нямат други занимания. Лично аз съм много доволна от курсовете, които карах. Има неща, които с четене не могат да се научат, например студийна фотография. Колкото и да се рови човек в нета няма ли студио, където да снима и кой да му покаже как се мери и построява осветление за какво говорим въобще. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: Dinev   
Дата:   08-01-14 15:00

За тея пари ще си взема обективче и ще си щракам 3 месеца. Качвам снимка в бг форум и ей ми я критиката - пак берекет :D [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: vladod   
Дата:   08-01-14 22:17

В нашия форум най-много обичам това, че вечно има недоволни мрънкачи [shtrak]
Аз съм ходил на курсове, организирани от фото-форуми и съм доволен от полученото [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: chipsy   
Дата:   08-01-14 22:31

Е това да си признаеш, че някой знае повече от теб и имаш нужда да идеш на курс в този форум се счита за долно унижение. Един ще си купи обектив, друг ще си купи осветление с парите, които са "ужасно" много, и пак няма да може да снима и ще качва все повече и повече пошли снимки в този форум

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: my.point.of.view   
Дата:   08-01-14 22:33

Аз си признавам веднага, че има много хора, които знаят повече от мен.
Даже ходя на уроци. Признавам без бой.

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: rolemodel   
Дата:   08-01-14 22:54

Колеги, давайте го по - ведро [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографските курсове, с любов
Автор: piknik   
Дата:   09-01-14 01:59

Публикацията е редактирана (09-01-14 02:03
Ведро водки - ето хорошо !!! е няма "е" оборотное, но не надо грустить... и "Яри" тоже... :):)



Публикацията е редактирана (09-01-14 02:12)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »