Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: За кражба на снимки от ФотоФорум
Автор: IshootPeople   
Дата:   06-01-14 12:53

Изкривявате ми думите говорим за авторско право не за крадене на коли и др.
 Re: За кражба на снимки от ФотоФорум
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-01-14 13:05

Don_Diego точно така е! Аз никога не съм използвал принтскрийн-а, по простата причина, че някой изображения са с доста голяма резолюция и не се хваща в пълния си размер на монитора. И аз използвам сорса от браузъра, за да стигна до адреса на изображението...Това, което исках да кажа е, че освен с водния знак, превантивно за тийнс или не дотам запознатите хора, свикнали с "Save Picture As..", една забрана или неналичен такъв бутон ще намали процента на фейсбук пиратите ... и не само[smilie3]

ПП: Далеч съм от мисълта, че всички сме безгрешни, даже напротив! [smilie8]
 Re: За кражба на снимки от ФотоФорум
Автор: Don_Diego   
Дата:   06-01-14 13:21

PhotoBo

Добре де, мислиш ли, че човек който е администратор на фейсбук страница няма подобни бегли познания, позволяващи използването на чужди снимки, сейвнати с минимални усилия. И ако наистина, въпросния човек е решил да генерира интерес в следствие на който да се облажи по нататък, едва ли подобни трикове не са му ясни. Т.е. тийн фактора отпада.

Докладвай го по реда във фб или му пиши (може да му вкараш някои алинеи и членове от НК, току виж се уплаши... но почни добронамерено, да е наясно какво точно нарушава и какви са последствията. Пожелателният тон може да елиминира скепсиса му, че някой ще тръгне да наема адвокати)
 Re: За кражба на снимки от ФотоФорум
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-01-14 15:47

Мда, точно така мисля! Да не кажа голяма приказка, но даже смятам, че голяма част от не бизнес насочените страници във ФБ се администрират точно от непълнолетни пъпчиви пубери, да не кажа малолетни..., които нямайки си работа правят страници от рода на "Обожавам Родопите", "Обичам майка си", "Жълтото е любимия ми сезон" [smilie6]
Не съм разглеждал страницата, в която е използвана неправомерно авторската снимка, но няма да се учудя случая да е подобен, но дори да не е... все тая. Както казах и преди - далеч по-големи сайтове ползват този вид превенция, насочена точно срещу хората описани по-горе. М/у другото не отхвърлям водния знак, даже спокойно ФФ може да направят небрежен автоматичен такъв, който по избор на автора да се публикува върху снимката му или не (подобно на сток сайтовете). Такъв автоматичен воден знак дори ще помогне на онзи друг проблем с гласуването, т.е. авторите няма да се налага да поставят техен воден знак на снимката и да бъдат разпознаваеми преди самото гласуване, а ще има практичен надпис на Фото Форум през целия или на отделни части от кадъра. Аз съм за...двете!


http://ilikekillnerds.com/wp-content/uploads/2010/04/Fruit.jpg

 Re: За кражба на снимки от ФотоФорум
Автор: imitev   
Дата:   06-01-14 15:50


А на вас какво ви пречи да си слагате сами водните знаци? Който иска - слага, който не иска - не слага...
 Re: За кражба на снимки от ФотоФорум
Автор: SLR   
Дата:   06-01-14 16:05

Те преди време редакторите в Нощен Труд си илюстрираха статиите със снимки барабар с водните знаци на разни микросток агенции[smilie5]
Абе професионализъм дебне отвсякъде[smilie8]
 Re: За кражба на снимки от ФотоФорум
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-01-14 17:42

Демек спасение няма от никъде [smilie21]
 Re: За кражба на снимки от ФотоФорум
Автор: elefant   
Дата:   06-01-14 20:58

Според мен, като прочетох мненията ви излиза, че човек не трябва да се възмущава или споделя:) ега ти? Давайте идеи, така се ражда нещо добро, все пак в този сайт за фотография, всеки от нас е качил добрите си кадри! Значи аз лично щом качвам тук искам правата ми да бъдат запазени от самият сайт, защото с моите кадри и вашите - сайта гради имидж, и не е редно от тук да се крадат кадри с цел облагодетелстване на имидга на други сайтове??? Моля ви, отворих темата за да има градивни коментари, а не по български тертип:(((
 Re: За кражба на снимки от ФотоФорум
Автор: imitev   
Дата:   06-01-14 21:19

Как сайта да ти пази снимките?!?

Щом се виждат на екрана на компютъра ми - значи вече браузърът ги е свалил.

Или да ти праска служебни водни знаци ? Сток сайтовете го правят, но там никой не търси естетиката в снимките, а конкретното съдържание и качество.

Ами слагайте си водните знаци вие...
 Re: За кражба на снимки от ФотоФорум
Автор: Don_Diego   
Дата:   06-01-14 21:23

elefant

Няма техническа възможност, снимката ти да не бъде изкопирана или сейвната през фото форума. По един или друг начин ще стане. Няма превенция. А воден знак може да сложиш още при постобработката на фотото си, което така или иначе правиш, за да се вместиш в изискванията за размер. Въпрос на едно маркиране на отметка в Lightroom-а да речем...
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.