Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: geokar   
Дата:   03-01-14 00:28

Имаше ли знак със зачертнат фотоапарат?

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: stown   
Дата:   03-01-14 00:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: uri64   
Дата:   03-01-14 00:36

> Имаше ли знак със зачертнат
> фотоапарат?

в случая, ако в закона е записано, че не може да се снима на подобни места и не е упоменато че такива знаци са задължителни (както е най-вероятно) е все тая дали е имало знак или не....

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: Стоев   
Дата:   03-01-14 00:37

написа:

> Имаше ли знак със зачертнат
> фотоапарат?

Непознаването на Закона не оневинява Извършителя - и в градинката пред блока не пише да не се стреля с въздушна пушка по разхожданите кучета нито да не биеш собствениците им, ако не им събират акитата ....


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   03-01-14 00:53

Никъде не видях такъв знак! Може и да има кой знае!

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: nyamago   
Дата:   03-01-14 00:56

Всичко е пълна боза! [smilie9]

Може би има смисъл в разпоредбата при повишените рискове, но прилагането и е хаотично и я обезсмисля. Не може да очакват всеки гражданин (и селянин) в тълпата да е чел Постановление 1234567 от не-знам-коя-си година. Ако няма ясно разбираеми и добре видими табели на множество места из гарата - нищо не са направили.

Аз съм снимал на софийското летище след въпросната 2009-та без никой да ми направи въпрос - явно съм имал късмет и/или полицаите се спали някъде. Ако блеят за фотограф, може да изпуснат и някой с торба бомби - така ли плащам (данъци) да ми пазят живота и здравето?! [smilie5]

Обаче пък ме спряха двама полицаи на моята тук гара (Лондонската Падингтън), където НЕ Е забранено да се снима. Ако не по гари (живота ми минава по тях) къде да снимам? Направил съм тонове снимки по лондонските гари и метростанции. Изведнъж: "Господине, има сигнал от граждани, че се въртите из гарата и правите снимки!" Много будна гражданска съвест това британците, ей! След кратък любезен разговор (и може би щото съм дърт чичка с костюм и връзка, а не някой 20-годишен мургав брадатко) ми се извиниха "Знаем, че не е забранено, но сме длъжни да проверяваме сигнали, приятно пътуване!" - и не поискаха дори да видят кадрите, макар да им предлагах. (Изтървах двама от твърде малкото зрители на фотографията ми :)

На някои места си е забранено, но има съвсем недвусмислени знаци дето и арабин и китаец ще ги разбере: зачеркната с червено камера. Там ако снимаш (осмелявал съм се), си носиш риска и последствията.

На Централна Гара никакви знаци и табели ли няма?

Редакция: видях какво е казано за знаците докато съм писал. Незнаенето на закона не оневинява, но този постулат не освобождава читавите власти от задължението всячески да разгласяват и напомнят закона. Най-малкото - спестява им разправии пост-фактум. А и от уважение към гражданите - каквото уважение е присъщо на "читавите власти" доколкото съществуват тук-там.



Публикацията е редактирана (03-01-14 02:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   03-01-14 00:56

Централна гара София е един от обектите със "значение за националната сигурност" - ОК, така е.

Така пише в Постановление 181 на МС. Освен това там са изброени и доста дейности.
Например:
1. Стратегически дейности:
1.1. Производство на храни;
1.2. Съхранение на храни;
1.3. Контрол по безопасността на храните;
1.4. Селско стопанство:
а) производство на храни;
б) съхранение на храни;
в) контрол по безопасността на храните;
г) напоителни системи.

VI. Сектор "Транспорт"
1. Стратегически дейности:
1.1. Осъществяване на сухопътен транспорт, в т. ч. изграждане и
поддържане на инфраструктурата и транспортните средства, необходими за нормалното функциониране на тази дейност;


Това означава ли, че не може да се снимат тези дейности?
Къде е казано какви са ограниченията в стратегическите обекти и дейности ?


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: uri64   
Дата:   03-01-14 01:01


> 1.4. Селско стопанство:
> а) производство на храни;
> б) съхранение на храни;


Това е яко! Сега по тази точка заминават всички, участвали в реализацията на календарите на Фермер.бг [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: Aleksandr   
Дата:   03-01-14 01:52

Да бе! Ама ако рекат да те бият, отвличат или да ти взривяват дукяна, с човечето на Гугъл мапс чуден план могат да си направят...Вече и по селата...

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: dave   
Дата:   03-01-14 02:47

“Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”

щадящ превод на

“They that can give up essential liberty to obtain a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.”
— Benjamin Franklin


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: stown   
Дата:   03-01-14 03:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: autosvet   
Дата:   03-01-14 04:24

Като каза Бенджамин Франклин се сетих за един колега, който в бурните си младежки години се озовал в САЩ на студентска бригадка да продава сладолед с едно камионче. Минал покрай летището и влязал на паркинга да търси клиенти по едно време като дошли едни мутри с надписи ФБР и познайте какво му се е случило.

Иначе мен са ме молили да си прибера апарата на пловдивската гара. И понеже зная, че не е много гот да се разправяш с полицаи за глупости си го прибрах. [shtrak]

А пък на една малка гаричка началника на гарата ни снима [smilie5], човека ни каза кой маршрут да хванем и къде има хубави гледки, че бяхме с колелата малко на чукаризъм. Разказа ни за историята на гарата и за нейния часовник - единствения останал такъв работещ в страната и даже ме помоли аз да снимам часовника, защото им е гордост.



Публикацията е редактирана (03-01-14 04:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: Digitalgab   
Дата:   03-01-14 07:55

Полицаите имат право.

О тактике проведения диверсионно-террористических актов (ДТА)

Анализ материалов расследования совершенных на территории Российской Федерации акций террористического характера позволяет выделить наиболее характерные признаки их подготовки. Во всех известных случаях места совершения ДТА предварительно изучались террористами и их пособниками.

Типичные признаки подготовки к проведению террористических актов:

видео- и фотосъемка объекта;
наблюдение (в т.ч. с применением технических средств - биноклей, телескопов);
составление схем объекта и путей подхода к нему;
попытка получения данных о системе охраны и обороны объекта;

http://www.fsb.ru/fsb/supplement/advice/dta.htm


Времената се промениха. Навремето слайдове бях си направил на тая гара с Еликон 35С.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: mboy   
Дата:   03-01-14 07:58

то такава сигурност като нашата, в цяла Европа няма!

не съм видял на друго място в станциите на метрото да няма кошчета за боклук, например


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: OIM   
Дата:   03-01-14 08:11

Специално за Digitalgab -- http://zyalt.livejournal.com/tag/Свобода%20фотографии#post-zyalt-817942
Да видиш как в Русия дежурните стикери по гарите '' снимать запрещено '' падат и на тяхно место се слагат други - '' фотографировать разрешено ''

Отнело им е три години на руски граждански организации да убедят отговорните лица по гари , метро и магазини че законът разрешава снимането на обществено място

Дори наскоро лично Медведев препоръчва на фотографите когато някой им забрани да снима в магазин например , да си търсят правата в съда

Добре е авторът на темата да обжалва действията на полицаите в съда


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: imitev   
Дата:   03-01-14 08:17


Ако толкова държи - да си беше поискал разрешение от началника на гарата.

Чак и в съда за 1 филм - аз не бих се занимавал...

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: OIM   
Дата:   03-01-14 08:50

Ако има закон който забранява снимането на такива места , с какво право началника на гарата може да го отмени когато си поиска и да дава разрешение на някого да снима ?


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: Digitalgab   
Дата:   03-01-14 08:56

Тия от сайта Радио Свобода са ми ясни, но след последните атентати ще затегнат правилата.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: MikeDimit   
Дата:   03-01-14 09:08

Със съветска антична техника, непредставителен вид и неопределенно блуждаещ по спецобект - за 72 часа в ареста за привенция на терористичен атентат. И да докажеш, че имаш сестра монахиня![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: djfroggy   
Дата:   03-01-14 09:30

Комунизъма още не си е отишъл, даже е превзел и Евросъюза. Те ще ми кажат кое не е обществено място! Бездарници! Обществено място е където има много хора! "комунизъма" като казвам имам предвид скапана бюрокрация, която пречи на всеки за всичко. Убеден съм, че ред трябва да има, но това вече е прекалено!

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: ValentinRussanov   
Дата:   03-01-14 10:12

Разбирам google да не връщаше резултат за да ти забранят да снимаш, но при това положение е напълно безсмислено:) секретен обект


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: fotorafi   
Дата:   03-01-14 10:42

Виторио, леко си се отървал! Съгласно закона са могли да те арестуват и да пишеш едно денонощие обяснения в полицейското. Обекти " с национално и стратегическо значение" не могат да се снимат без писменно разрешение. 4-5 пъти са ме арестували за снимане... Много проблеми имах, когато ме арестуваха като снимах от един мост в София железопътните линии и идващ влак.Трябваше такава снимка 2/3 метра за Пловдивския панаир
От сигурност и превенциии..тероризъм, саботажи, диверсии
А снимащите терористи със скрити и миниатюрни камери, телефони няма как да видят и арестуват[beer]
Няма да си получиш филма...
По време на социализма във фотослужбата имахме една "тиква"-отговорник по държавната тайна. Подпираше се цял ден и преглеждаше всеки ден кадър по кадър заснетото от 24 фотографа. Имаше куриозни случаи, един колега снимал една необятна нива засадена с
тютюн и напоителни системи пръскат. И случайно прелитащ селскостопански самолет...
Снимката бе публикувана в сп. "България" .Българтабак вдигна вой: Било забранено тютюн да се полива изкуствено и третира с препарати... Увеличавал се вредния никотин и щели да им откажат износа на цигари в чужбина. Писмени обяснения, вой... Всяка година идваше едно тайно ченге да ни чете лекции по "държавната тайна".. какво да не снимаме



Публикацията е редактирана (03-01-14 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: hose   
Дата:   03-01-14 12:40

точно преди година снимах там, при това с модел и съвсем целенасочено… мина патрулката и нищо не ми каза
сигурно защото модела беше готин ;)

явно са решили че за да снимам така имам разрешително… но повече ме притесняваха тъмните субекти които се въртяха около нас през цялото време

аз всъщност исках на летището оригинално да снимам, но приятели там ми казаха че сложно се издава разрешително и за това снимах на гарата, смятайки че там е разрешено [smilie5]



Публикацията е редактирана (03-01-14 12:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: kvakioh   
Дата:   03-01-14 12:43

На два пъти в Централна гара, точно на пероните снимах, никой не ми каза нищо. Явно все пак са почнали да стават сериозни нещата.
В молове, големи магазини, супермаркети правят проблем винаги.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: asahi   
Дата:   03-01-14 13:35

Утре, ако не дай Боже стане някой сакатлък, ще има да се питате къде беше държавата, органите по сигурността, ченгетата, кондукторите и който там се сетите.

Никой не ти е забранил да снимаш - само редът за снимане е друг. Минаваш през началника, записват ти данните и ти разрешават да снимаш. После, ако стане нещо, може да те потърсят. Това се прави редовно след произшествия. Спомнете си атентата в Сарафово, Бостънския маратон - полицията поиска всички любителски кадри.

Гражданските права не са "правя каквото си искам", а "правя това, за което сме се разбрали с обществото". А общественият интерес е да има сигурност и затова обществото е изучило и назначило онези органи, дето не ти позволяват да снимаш без разрешение.

И на мен са ми правили забележка за снимане на парижка гара, в московско метро и къде ли още не, та се съобразявам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »