Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: Petiofi   
Дата:   04-01-14 12:03

Ами ако снимам и публикувам снимки на полицейски автомобил, катаджии, скрити зад храсти и дебнещи нарушители за превишена скорост "ще ми дърпат ли ушите"?


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: OIM   
Дата:   04-01-14 13:21

Правилно е казано че '' най лошо е когато човек сам си поставя ограничения ''
Няма закон да забранява снимането на държавни служители / полицаи / , още по малко колите им по пътищата

Снимах веднъж катаджии спрели под знака '' спирането забранено '' и седнали на кафе в едно мръсно заведение
Влязох вътре и ги питах дали имат право да паркират на забранено
Почнаха едни оправдания - дошли заради алармата на заведението , нямало къде другаде да спрат , то тука било уширение за да могат да спират колите / а то си беше лента за престрояване / много глупости изговориха
Като видяха че не могат да ме баламосат , оставиха кафето , излязоха и се качиха в колата
Аз им казвам , сега ще ви направя и една снимака , извадих сапунерката от джоба , но тя била влкючена на видео и стана едно малко клипче как се качват в колата и тръгват

Такива работи с катаджиите , винаги като видите полицаи в нарушение , просто снимайте , най много да си отмъстят като направят '' полицейска проверка '' , затова си носете винаги документ за самоличност

В закона за МВР е записано че '' полицейските служители осъществяват своята дейност в условия на публичност ''


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: rx   
Дата:   04-01-14 14:02

А освен хленченето във фотофорум, разказвайки тази случка, направи ли си труда да подадеш една жалбичка? Или просто така... до следващия път?

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: OIM   
Дата:   04-01-14 15:17

До кого да пиша жалба , до шефа на КАТ ли ?
Него също го снимах качил катаджийската кола с четирите гуми на тротоара
Казвам му - бихте ли прекратили нарушението
Той казва - Няма , може да напишете жалба
Все пак се стресна малко като извадих апаратчето и снимах колата , дано си е взел някаква поука


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: rx   
Дата:   04-01-14 15:32

Може да потърсиш в интернет къде се подава жалба :) Има и начини снимките, които си направил да стигнат до медиите за малко по-голям стимул. Но в крайна сметка жалбата ти получава входен номер, който трябва да си искаш. След като броя на жалбите стигне определена постоянност и бройка, и почне да се набива на очи на шефовете на "шефа"(защото всеки шеф си има шеф), мехурчето почва да се пука. Но докато тези като теб, които са 99% от свидетелите на разни своеволия хленчат по форуми или в кръчмата като миЩки, не очаквай да се промени каквото и да било.

А, и още нещо, ще трябва да намериш двама свидетели, но това е лесно :)



Публикацията е редактирана (04-01-14 15:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   05-01-14 01:14

най добре с адвокат, полицайте не обичат адвокатите а ако ти е добър адвоката, няма да имаш проблем!

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: mladenov   
Дата:   05-01-14 06:08

Автор: pmartinov
Дата: 03-01-14 00:06

Отчитане на дейност...

Това е по същество мероприятието в което автора на темата е въвлечен не по своя воля.

След атентата в Бургас се хвърлят доста пари за охрана на подобни обекти.


Да бе! Охраняват на баба си...!
Преди 5 месеца баща ми влиза в "Била" на Централна гара София. Носи със себе си една 10 литрова туба с минерална вода. Понеже не искал да я разнася из магазина, я оставил близо до входа където има клетки за багаж. Пазарувал каквото пазарувал и си тръгнал. Понеже бързал за един влак, забравил тубата в магазина! Сетил се за нея чак на гара Лакатник, като слязъл от влака, след около 1 час. От там се обадил на майка ми в София да и каже, тя пък се обадила на нейна приятелка която работи на гарата и я помолила да отиде в "Била"-та и да прибере тубата. Влязла жената в магазина - тубата си стои където я е оставил баща ми! Намерила тя един от охраната и му обяснила какво е станало и казала че трябва да вземе тубата с нея. Охранителя и казал:"Ами взЕми си я" и толкова! Та за каква охрана на гарата говориме при условие че тубата е стояла почти два часа без никой да и обърне внимание!?! Ами ако беше пълна с експлозив и беше с някакъв часовников механизъм? Или можеше да се взриви дистанционно? 10-ина кила пластичен експлозив какво биха направили с Централна гара ако избухнат?
Та думата ми е че може и да се харчат много пари, ама не отиват за охрана на подобни обекти![beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: rx   
Дата:   05-01-14 07:32

Пууу няма вариант всички да са доволни [smilie18] Ако бяха зачапрастили татко ти за какво прави с таз туба голема на централна гара, щеше да недоволничиш, че са го "претарашили". Ако бяха взели тубата - за една туба как можело да се занимават полицаите, сега пък - виновни били, че не обърнали внимание на тубата на човека :) А ти откъде знаеш, че никой не е проверил какво става с тая туба? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: OIM   
Дата:   05-01-14 07:52

Смятам в скоро време да отида до Комисията за защита на потребителите и да говоря с тях на какво основание много магазини забраняват да се снима вътре
Преди време в Лидъл снимах един етикет с много малки букви че не можех да го прочета и исках по късно в къщи да го разгледам по добре
Охранителя ме видял и казва че било забранено да се снима вътре , исках да извикат управителя , той горкия повтаряше само че имали такова нареждане от фирмата
Накрая изтърси че май било забранено да се снима защото така им били казали от полицията !?
В Закона има разни текстове че търговеца е длъжен да предостави на потребителя информация за стоките


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: rx   
Дата:   05-01-14 08:00

Я дай пример за един държавен магазин, че не се сещам за такъв? Ако отворя магазин, мога да си сложа какъвто искам правилник за вътрешен ред и имам правото да те лиша от правото да си вътре, ако нарушаваш този правилник(да инструктирам охраната да изритва нарушители). Никой закон не ограничава собствениците на магазини да правят еди какво си. Разбира се, би било по-добре да има ясна табела, която да казва, че е забранено снимането, но и никой закон не задължава собственика да сложи такава.

Интересно е обаче какво щеше да направиш ако управителя беше дошъл и ти беше казал - "Да, забранил съм да се снима в моя магазин!" - щеше да се извиниш за създадената суматоха или щеше да продължиш да се репчиш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: OIM   
Дата:   05-01-14 08:11

Приятелю , очевидно обичаш да се репчиш по форумите , но с този език не знам колко ще те изтърпят тук админите
Има Закон който обявява всички търговски обекти в страната за обществено място Има много закони които уреждат какво може собственика в магазина и какво не
Изобщо за какъв държавен магазин говориш Много неща не са ти ясни очевидно


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: rx   
Дата:   05-01-14 08:19

Личи си кой не знае законите. И няма нищо лошо в това. Лошо е, че си от онзи тип хора, които явно държат да доказват нещо на някого, а дори самите те не знаят какво - спокойно - все някъде ще се изрепчиш на криво някъде, където ще ти обяснят нагледно мястото ти в обществото.

А за моя език не се притеснявай :) Мен досега не са ме гонили от магазини затова, че съм си снимал цени - може би само някои граждани с вечно накърнени "права" ги хващат. Не знам защо се обиждаш като ощипана мома от това, че ти обяснявам нещата такива каквито са. И за разлика от мен, не само, че не знаеш елементарни неща по темата, ами и вместо да се напънеш да прочетеш, се дракаш тука на воля. Хем не е като едно време да трябва да ровиш в Държавен Вестник - има си сайт, с търсачка даже!

Индиректно отговори на въпроса, който ти зададох - дали след като управителя дойде и ти каже, че наистина така е наредил в магазина си, ще се кротнеш или ще продължиш да търсиш имагинерните си "права", правейки поредния цирк, който човека трябва да изтърпи. Помисли и върху друго - като шеф на магазин имам право да те изритам от частната си собственост без въобще да ти дължа обяснение :) [smilie8]



Публикацията е редактирана (05-01-14 08:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: mladenov   
Дата:   05-01-14 11:58

rx,като гледам регистрацията ти от кога е и като чета как се заяждаш явно си от онези отворковци дето редовно хапват банани и се връщат под друго име.

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: vitttoriostankov   
Дата:   05-01-14 13:04

Хора, мир моля ви! Никой не иска да се заяжда, не е тук мястото! Темата тук е за точно определено нещо!

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: rx   
Дата:   05-01-14 16:18

Ясно, който ви казва как са нещата 1:1, се заяжда, отворко е и т.н. :) Ясно и защо все с вас се захващат охрана, полицаи, гонят ви от магазини, проверяват ви по гари.... то който си го търси, все в даден момент го намира :) До душевна нагласа си е явно. Айде, живи и здрави и успех с търсенето на "правата" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: asahi   
Дата:   05-01-14 19:06

Новият проект за Наказателен кодекс тенденциозно криминализира фотографирането без съгласието на обекта. Това е един от „гафовете“ в законопроекта на правосъдното министерство, заявиха днес от партия Зелените. Заради списък от „недоразумения“ в проекта за НК, както и заради факта, че е „произведение изцяло на това правителство“ - не е дискутиран с академичната общност, правозащитните и браншовите организации, от Зелените призоваха той да бъде оттеглен.


Отговори на това съобщение
 Re: Централна гара - снимането забранено!
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   05-01-14 19:15

"Добрите хора нямат нужда от закон, който да им казва да са отговорни, докато лошите винаги намират начин да го заобиколят."

Платон



Публикацията е редактирана (05-01-14 19:17)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »