Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: harp   
Дата:   02-01-14 21:24

Кой от двата ще е по-добре за снимане за удоволствие?
Nikon Coolpix P 330 - 529 Лева.
Sony A3000 Kit
SEL 16-50mm OSS + Sony 55-210mm OSS
+ карта 8GB + 60 лева ваучер за аксесоари - 849 лева.
Запознах се с параметрите и на двете камери. Искам да поръчам утре, така че ако някой има желание може да помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: ogogogo   
Дата:   02-01-14 21:30

Sony A3000 Kit,без никакво съмнение.
Те нямат нищо общо.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: V-plod   
Дата:   02-01-14 21:54

Nikon Coolpix P 330, без никакво съмнение.
Те нямат нищо общо !

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: Houngan   
Дата:   02-01-14 22:05

Едното е много компактно, с възможности за обработка на снимките директно в него си, арт филтри-милтри. 1.8 бленда!! 10 кадъра в секунда...

Другото е тъмно, с два обектива, ще ти трябва по-голяма чанта, но пък малко по-голям зуум.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: Marillion   
Дата:   02-01-14 22:08

Хубаво е човек, когато задава такива въпроси, да казва за какво ще се ползва тази техника.

Аз съм снимал само със сони А3000 и не го препоръчвам за начинаещи.

Ако ще ползваш апарата за семейни снимки, разходки и екскурзии - определено вземи никона.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   02-01-14 22:09

Никонът е дребен, но влиза в джоб на яке, на дънки, влиза в чанта за документи, в раница, влиза навсякъде. Ще го носиш навсякъде. Ще снимаш винаги с него.

Другия трябва да го влачиш и да го мислиш дали ти се снима с него. Като ти писне, ще го оставиш и ще ходиш да си снимаш с телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: hotsnail   
Дата:   02-01-14 22:10

Какво ще го правиш? ЩЕ се учиш да снимаш или просто искаш апаратче да си имаш да снимаш фамилията?

А3000 е перфектен да се учиш да снимаш. Има възможност по натам и други обективи да му вземеш. Има най-различни творчески възмжности...просто по евтин вариант да започнеш със сериозното снимане.



Публикацията е редактирана (02-01-14 22:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   02-01-14 22:16

Аз много бих се радвал на Никончето, дори за учене. Що да не мога да се уча на него? Чета и снимам. Бонбон.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: sohk   
Дата:   03-01-14 09:31

Скоро си играх с точно този Nikon и останах много впечатлен ... страшно готино фотоапаратче на много приятна цена. Препоръчах го на няколко приятеля, които искаха да си купят фотоапарата ... 2ма от тях си го взеха и са страшно доволни.
Дава възможност и за по-задълбочени занимани с фотографията, заради ръчните си режими и възможността на снимане в NEF(RAW) формат. Най-голямото му предимство е компактността и факта, че може да е винаги с теб. Друго предимство, което за мен е много важно е възможността за снимане в затворени сравнително тъмни помещения без светкавица ...
Така че още един глас за Nikona

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: harp   
Дата:   03-01-14 09:37

Ами аз съм написал за какво ще го ползвам. Искам да раздвижа малко живота си, че е доста монотонен. Проблемът при мен е, че някога се занимавах сериозно с фотография. Преди повече от 20 години. После продадох техниката, за да си осигуря средства за бизнес през 1992 година. Тогава имах доста неща за времето си - например Пентакон Сикс с три обектива, мехова наставка, шахтов и призмен визьор, всякакви филтри за него. Около 16 апарата имах - Екзакта с обективи, Практика MTL5, два Войгтлендера 6х9 в отлично състояние отпреди войната (снимал съм с тях), разни Вера, два Киев, Фед и какво ли не още. Сам съм си проявявал в чудесна лична лаборатория цветни снимки. И изведнъж - пълен стоп, греда, загуба на интерес. Сега пак искам да започна. Така че, откъм теория на фотография и практика с лентови тела не съм зле. А дигиталната - четох много в последните две години, купих на дъщерята един хубав Никон подарък, но щракнах няколко пъти само с него.
Канонът е светъл, ама и той в началото само. Сонито е на безценица с двата обектива. Толкова, че се колебая дори да не взема другия, по-голям кит. Но като съм имал добра техника усещам, че многото обективи са за професионалисти. Искам само да попитам за последно, и дано някой ми отговори - по-голямата матрица на Сонито няма ли да компенсира по-тъмната му оптика и тук да се уравновесят нещата с Никона?
Има вариант да взема все пак Никона и ако ми тръгнат нещата, да си купя истински ДСЛР, а не орязана камера като това Сони. Дайте някое мнение, че до един час ще направя поръчката. В 10 часа отварят магазините.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: джъмбо   
Дата:   03-01-14 09:40

никона с тая микро матрица си дава бозави снимки от където и да ги погледнеш...
като искам джобен апарат.. а аз съм си взел такъв.... сони рх100 голяма матрица добри снимки...

сравнението на горе изброените камери е като да се сравнява колело с малка градска кола...

както се казва някой пен или некс са много по-добри решения от сапунерката (п330)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: luboar   
Дата:   03-01-14 09:45

вземи си безогледален апарат М4/3.
Така отново ще изпиташ удоволствие от фотографията.
Много опитни фотографи правят така.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: sohk   
Дата:   03-01-14 09:45

Човека може да няма 1000+ лева за RX100

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: daniil-k   
Дата:   03-01-14 09:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: simbon4o   
Дата:   03-01-14 09:56

A3000 e камера с много възможности давани от това, че обективите се сменят. Проблема на А3000 е че производителя се е улял в пестенето и камерата е с най-гадния визьор и дисплей на пазара, които пък са ти единствените средства да следиш какво прави камерата. Иди в магазина и виж дали ще можеш да живееш с това, пробвай ги и си реши сам! За 530лв може да вземеш всякаква сапунерка подобна на този никон, има и втора ръка малко по-висок клас такива, но повече от тези пари да даваш за камера с ограничението несменяем обектив е глупаво.
Същата камера като Р330 с надпис олимпус може да се купи за 480лв в момента. За 500лв можеш да вземеш XZ-1 камера с малко по-добра матрица нищо че е по-малко мегапиксели. За 600 вземаш по-новия модел XZ-2, който за мен е върха като цена за такава камера.

Ако ти се дават повече пари и искаш да се учиш на нещо, смяташ да инвестираш стотици левове в бъдеще в обективи и др. джаджи тогава ще трябва и повече пари да дадеш и друга камера да вземеш - с голяма матрица и байонет.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: джъмбо   
Дата:   03-01-14 10:09

аз търся качество в крайният резултат... от А3000 има снимки във фирменият календар с размер 30х40 дето забрави от някоя сапунерка да изкарам...

безогледалка е верният път.. предложение на оли и сони колкото искаш а и както са казали пробвай...

Автор: sohk
Дата: 03-01-14 09:45

Човека може да няма 1000+ лева за RX100

999 лв

но е в пъти по-качествено като краен резултат сравнено с нещо с матрица 1:1,7

като толкова се колебае за никон да се ориентира към никон 1... или пък ДСЛР 3100 той влиза в бюджета и е с хубава матрица

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: sohk   
Дата:   03-01-14 10:15

Спор няма, че ще е по-хубава картинката ...
Общо взето вариантите са наистина доста, но сам за себе си трябва да прецени какъв тип фотоапарат иска - компактен с разширени възможности, безогледална система или SLR система. Чак тогава, вече би могъл да поразпита за съвет относно марка и модел ...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: luboar   
Дата:   03-01-14 10:58

Всъщност, за да оцени безогледалките, човек трябва да е снимал с ДСЛР, и обратното :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: harp   
Дата:   04-01-14 10:52

В крайна сметка поръчах Никона. Цената изобщо не беше определяща. Намерих RX 100 за 950 лева в една от веригите, но надделя съображението, че както и да го мислиш - все си е сапунер. Ще пощракам с Никона и ако имам желание да снимам отново, ще си купя ДСЛР с обективи. Не съм ограничен от бюджет, жената каза - купи си каквото ти е кеф, докато имаш мерак.[smile]
Не го написах отначало, че щяхте да ме отнесете до Маркххххх.
Благодаря на всички за мненията.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: джъмбо   
Дата:   04-01-14 15:40

но надделя съображението, че както и да го мислиш - все си е сапунер.

личи си че не си пробвал или виждал снимки от RX100... тази "сапунерка" има по-добра картинка от някои безогледални камери... макар да са с една и съща с тях матрица...

ти си знаеш, щом не те грее качеството а щракането... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: Gam3Ra   
Дата:   04-01-14 19:18

RX100 снима не по-лошо от Sony NEX, стига да не си фанатик на "плитък фокус" сапунера е уникален :)

Наскоро излезе пък и едно доста яко Панасониче, джобно с вграден електронен визьор 1/1.7" матрица и 28-200мм обективче...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: ogogogo   
Дата:   04-01-14 19:24

Личи си че човека нито слуша нито разбира а,купува на цвят.
Само не ми е ясно защо занимава форума няколко дни с глупости?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: mmjm   
Дата:   04-01-14 20:01

С какво матрицата на XZ1 е по-добра от тази на P330? С какво XZ10 е равностоен на Р330, може би с чувствително по-малкото си матрица (1/2,3 срещу 1/1,7)?
Panasonic LUMIX LF1 e чудесен, но в момента с 200+ лв. по-скъп, ако ще се дават повече пари по-добрия избор е RX100.
ogogogo , човекът явно не се е родил научен, като теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: realnoncho   
Дата:   04-01-14 20:08

XZ1 е с много по-светлосилен обектив, нищо общо с тъмницата на P330 на дългия край.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: ogogogo   
Дата:   04-01-14 20:09

Аз не казвам друго ами че пита пък си прави каквото той си е решил.
Не иска да разбере че избора не се прави по външен вид и цвят.
Аз като не разбирам питам и слушам по-опитния от мен.Така се избягват грешки и набутване с пари(като него).

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: domidi   
Дата:   04-01-14 21:53

Simbon4o,
мислиш ли,че олимпус zx-10 за 480лв.по-добрия избор от никон 330-за 550лв.или канон s110-за 450лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: harp   
Дата:   05-01-14 20:02

http://www.expertreviews.co.uk/gallery/reviews/1301179/nikon-coolpix-p330/197464
Я вижте сравнение между кадър едновременен с видео на Никон П330 и Лумикс Ф1. Коментарът е, че кадъра от Лумикс подозрително прилича на обикновен такъв, изваден от видеото. Вижте увеличението от кропнатото на Никон. И то при зуум около 4. Нещата не са толкова прости. Как може например да се казва, че Никон е по-тъмен от онзи Олимпус ZX2, след като Олито е с зуум 4, а Никона с 5. Кой знае колко е тъмен Никона при 4кратен зуум,а? Имал някой си с 1 мм насам и натам по-голяма матрица. И какво от това - другият пък е със задна подсветка и може би все си е там?
Само RX 100 води убедително. Но предпочетох да си спестя 400 лева от покупката на сапунер, които вероятно ще ги вложа за покупката на ДСЛР. По-добре две камери, едната винаги в джоба - другата за сериозни снимки, отколкото една, па било то и RX100.
И изобщо има и други критерии - например скорост на работа на процесора, бързина на фокусирането. Всичко претеглих, единствено виждам, че съм пропуснал подвижния дисплей на Олито. И изобщо хората сменяват цели системи поради невъзможност да ги изпробват, аз за един сапунер ли ще го мисля толкова!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: mihajlov2   
Дата:   05-01-14 22:05

Ето две снимки - леко пипнат джипег, от тъпата сапунерка RX100[smilie18] :



http://farm8.staticflickr.com/7338/11783228376_e1ab295405_b.jpg


DSC08926_DxOa by georg.mihailov, on Flickr


http://farm8.staticflickr.com/7304/11782673675_dbe30e6ed8_b.jpg


DSC08934_DxOaa by georg.mihailov, on Flickr

Имената на файловете водят към пълен размер.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: simbon4o   
Дата:   06-01-14 13:16

Автор: domidi
Дата: 04-01-14 21:53

Simbon4o,
мислиш ли,че олимпус zx-10 за 480лв.по-добрия избор от никон 330-за 550лв.или канон s110-за 450лв.

Еднакви обективи и матрици... не мисля, че олимпус са произвели по-различно нещо от другите марки, по-скоро производителя е един и няколко фирми си слагат надписите и менютата. Резултатите в нета сочат същото нещо. Това не е новост, още от едно време имаше такова нещо един произвежда трима продават... в днешно време е още по-силно заложено с цел снижаване на разходите.

За мен това са много пари за сапунерка, но да кажем че не са чак толкова лоши като картинка и са малко по-добре сглобени от по-евтините боклуци.

Ако не ти стига зуума може да огледаш и канон сх260/270, даже са по-евтини.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: Gam3Ra   
Дата:   06-01-14 13:21

simbon4o - XZ-10 е с 1/2.3" матричка, никона и канона с 1/1.7"
Има видима разлика в изображението.

mihajlov2 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: MIROsi   
Дата:   07-01-14 00:15

Според мен това ,че е с по малка матричка може и да се окаже положително за картинката.В случая е по-наситена с пиксели и ще искара повече детайл в изображението.Може и да греша.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата фотоапарата да си купя?
Автор: simbon4o   
Дата:   07-01-14 00:29

Недогледал съм явно, 1/1.7" са XZ-1 и XZ-2. А това RX100 съдейки по цената, която падна(и още много ще пада щото си е сапунерка) не е явно сапунерка, за тия пари ехеей :). Като излезе след 4-5 месеца наследника му това ще го пуснат на 500-600 и пак ще си е сапунерка, но на по-нормална цена. За мен сони прекалиха с тези мегапиксели, ако бяха напънали 10-12мп матрицата щеше да е на нивото на ДСЛР-ите, сега е просто сапунерка с малко по-добро качество от останалите сапунерки, но все още излишни мегапиксели. Полезното изображение е по-малко от 20мп, останалото само пълни харддиска.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »