Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Обектив за сватби
Автор: burningice   
Дата:   03-01-14 21:12

Знам, много ми харесват снимките ти, просто изказвах моя гледна точка. Снимал съм 0 сватби, не случайно съм 'млад автор' в 'представяне' ;). Но не предполагах, че и тази тема ще се превърне като останалите теми, във мерене на пълния член. До тук съм, приятно мерене от мен!



Публикацията е редактирана (04-01-14 19:59)
 Re: Обектив за сватби
Автор: Стоев   
Дата:   03-01-14 22:35

Автор: boni
Дата: 03-01-14 20:53

... Снимал съм стотици сватби....
Да не се приема за спам в Темата - колко стотици?[smilie7]
 Re: Обектив за сватби
Автор: boni   
Дата:   03-01-14 22:40

[beer] Ех тоя Стоев:) Ок малко над 2 стотици:)
 Re: Обектив за сватби
Автор: Стоев   
Дата:   03-01-14 22:49

Бони, обичам точността [smilie24] [beer]
Аз имам отснимани към стотина пъти по-малко, не се броят "сватбарските снимки" дето са по-добри от тези на официалният фотограф.. [beer] [smilie18] [smilie18]

 Re: Обектив за сватби
Автор: belone   
Дата:   04-01-14 21:35

Как ви се вижда комбинация от ФФ тяло + 24-120/4 + 50/1,8 + светка?[smile]

 Re: Обектив за сватби
Автор: rolemodel   
Дата:   04-01-14 22:49

Ако бях прочел всичките коментари тук, преди да започна със сватбите, определено щях да се откажа от тях(сватбите) хахахаха [beer] [beer] [beer]
 Re: Обектив за сватби
Автор: ElBandido   
Дата:   04-01-14 22:58

а как ви се струва 7д и тамрон 17/50 на 2.8[smilie11]
 Re: Обектив за сватби
Автор: enis   
Дата:   05-01-14 10:58

Значиииии мисля аз да направя следното! Продавам си нещата, голяма грешка да вложа толкова пари в техника! Купувам си два стари апарата (Canon 450D и 550D); на единия навивам 18-55 (може и не стабилизиран), а на другия навивам 50/1.8 II, че на 1.8 вади страхотна картинка несравнима с нищо друго. Само внимавайте ако му падне челната леща и го сглобявате в движение да не влезе много прахоляк, че ще си помислят, че е някакъв мастърски ефект.
Единия отива на врата да фотографирам, а другия си го окачвам на една каска на главата и да снима видео. Едно магаренце мога да добавя в цялата работа, че да мъкне дисагите, хем гостите да се снимат с него. Само внимавайте да не е мъжко, че после много лошо изглежда на кадрите като пусне шланга до земята! (Майтапа настрана, но това съм го виждал с едно пони заснето по настояване на свекъра след една бутилка домашна ракия)
Кадрите задължително джипег и направо се дават на клиентите, няма нужда от никакви корекции. Може евентуално всички кадри през някакъв жълто-оранжево-небесно розов филтър, винетиране яко по краищата ако не се е появило от китайския сенник, който не е точно за тези обективи...
Много важно нещо според мене е да им се дадат всички кадри на хорицата милите! Няма значение, че фокуса на всички кадри липсва, експонацията, белия баланс... абе важно е да са АртЪ... Това го прочетох някъде в темата, че било по-важно не всички кадри да са ясни, хубави, заснети със скъпа техника, а да са артЪ, без значение, че така може някой важен момент да не е на фокус или в този момент да съм гонил магарето из гостите да си сменя батерията и да съм пропуснал как младоженеца бърка под роклята на булката :)
 Re: Обектив за сватби
Автор: belone   
Дата:   05-01-14 19:58

При снимане на сватби RAW или JPEG е препоръчинелно?[smilie11]

 Re: Обектив за сватби
Автор: J0R0   
Дата:   05-01-14 20:24

При снимане на сватби RAW или JPEG е препоръчинелно

Което ти е приоритетно - бързина или качество.
Ако гониш качество - роу.
Ако държиш на бързина и серийни снимки - джипег.
Че в роу, особено при камерите с повече мегапиксели, след десетина кадъра в серия, шутъра ти блокира и докато процесора напише информацията върху картата, губиш следващите моменти.
 Re: Обектив за сватби
Автор: BotsRevenge   
Дата:   05-01-14 20:31

enis, смешно и трагично е, че има хора, които снимат и дават такъв резултат, който описваш.
 Re: Обектив за сватби
Автор: Стоев   
Дата:   05-01-14 21:27

Автор: J0R0
Дата: 05-01-14 20:24

При снимане на сватби RAW или JPEG е препоръчинелно

Което ти е приоритетно - бързина или качество.
Ако гониш качество - роу.
Ако държиш на бързина и серийни снимки - джипег...
Жоро, кое на сватбите се снима в серия, като примерно кацаща птица? [smilie7] [smilie7]
 Re: Обектив за сватби
Автор: Стоев   
Дата:   05-01-14 21:27

..чак пък и буфера да задръстиш.....
 Re: Обектив за сватби
Автор: J0R0   
Дата:   05-01-14 21:40

Стоев, ей такива неща примерно е по-добре в серия:


https://photo-forum.net/static/forum/2014-01/nyju6912.JPG







https://photo-forum.net/static/forum/2014-01/ceyd2812.JPG


 Re: Обектив за сватби
Автор: Стоев   
Дата:   05-01-14 21:59

Утрепа ме направо.... [beer] [smilie18]
Ние май се оженихме кротко и пенсионерски, без изцепки, под погледа на обективите на десетина Профита, дето дори не всички извадиха артилерията за снимане...[smilie5]
 Re: Обектив за сватби
Автор: GAvramov   
Дата:   05-01-14 23:02

То хубаво че е в серия и моментите са уловени, но качеството също има значение. Може би светлината е била оскъдна, но поне баланса на бялото да е близък. И двата кадъра са леко килнати надясно :)
 Re: Обектив за сватби
Автор: chukov   
Дата:   06-01-14 09:58

Въпросът с баланса на бялото е спорен.
Аз не съм съгласен, че в кадрите трябва непременно да има перфектен баланс на бялото

Ако стоиш в църква на приглушена жълта светлина, то това, което виждаш с очите си, е сцена с жълт оттенък на цветовете. Защо трябва да да правя баланс на бялото? За да изстудя насила кадъра ли?

Ами аз искам атмосферата да е такава, каквато я виждам, каквато е в действителност.

Не смятам, че балансът на бялото е задължителна процедура във фотографията
 Re: Обектив за сватби
Автор: 798099   
Дата:   06-01-14 11:39

Снимал съм само една сватба, преди има-няма... 30-тина години. С "КИЕВ-4" и някаква руска светкавица, която се зареждаше в контакта. Снимах не защото съм имал самочувствието, че мога, а по молба на младоженците, които бяха от провинцията, "подписваха" в София и цената, която им поиска щатният фотограф към райсъвета им идваше в повече.

Това, което, обаче, съм запомнил от моята сватба беше, че фотографът, който ни снимаше, режисираше процедурата по "подписването", както и снимките преди и след това. Без да се притеснява, забавяше и дори спираше служителката в райсъвета, която, естествено, бързаше да си "изпее" стандартната реч, та да има повече време за почивка. Иначе, нямаше да има снимки нито на подписите, нито на пръстените...

Годината беше 1979... но не мисля, че нещата са се променили кой знае колко.

 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.