Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: tllw   
Дата:   01-01-14 21:36

BotsRevenge,

благодаря за реалните впечатления [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: IDD   
Дата:   01-01-14 21:46

Не знам кои СЛТ-та имаш предвид, но на А77, точките му се сменят от джойстика без допълниелно натискане.... [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: hotsnail   
Дата:   01-01-14 22:07

IDD написа:

> Не знам кои СЛТ-та имаш предвид, но
> на А77, точките му се сменят от
> джойстика без допълниелно
> натискане.... [smilie11]

Ами А77 не съм пробвал. Някое от по-евтинките - 55 примерно или 33 или нещо подобно бях пипал.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: BotsRevenge   
Дата:   02-01-14 02:45

realnoncho, tllw, радвам се, ако съм успял да помогна. [shtrak] [beer]

Пропуснах няколко важни неща:
При снимане на видео сонито разрешава да се прилага компенсация на експозицията. Това олито не го прави. При снимане на видео на режим приоритет на бленда олито си мери и коригира само, но не ти дава да се месиш повече. Това е много жалко.

Олито има стабилизация в тялото и това е голяма благина. Играхме си с един минолтенски 35-100 с преходник на закрито. Получавах скорости на затвора към 1/50, която на 100мм я успея да я удържа, я не. С олито такава драма няма, а това е скорост, при която все още могат да се снимат хора, които не се движат рязко.

Наличието на стабилизация е от голяма помощ, когато умишлено гоня ниски скорости, за да размажа движение на хора. Това с наличния ми никон ми липсва и ако сони го имаха, щеше да им е в плюс за мен като потенциален купувач.

Отделно софтуерната стабилизация на видеото на олито е страхотна. Картината става стабилна почти като от стедикам и за любителско видео дава много качествен резултат.



Публикацията е редактирана (02-01-14 04:12)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: hotsnail   
Дата:   02-01-14 10:33

Това за софтуерната стабилизация на видеото е интересно и работи. Аз на youtube ползвам тая опция и има ефект. Наистина резултата е много стабилен. Снимах едно видео с 70-210/4 от ръка на 200мм. Стана сносно като го свалих т.е. гледаше се с известна доза търпение, ама след като го качих на youtube стана супер все едно от статив.

Дали софтуерите на Сони или Адоби за видео имат плъгини или опции за стабилизация?



Публикацията е редактирана (02-01-14 10:34)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: BotsRevenge   
Дата:   02-01-14 13:32

Софтуерите имат такава функция, но има съществена разлика в изпълнението.

При олимпус стабилизацията на видеото работи като се обхваща резолюция, по-голяма от 1920х1080 и се кропи до 1080p като кропът се движи по матрицата, за да може крайният резултат да си е пълноценно 1080п видео.

При софтуерите се прави кроп от оригинала и остава по-малка резолюция.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: nyamago   
Дата:   02-01-14 14:16

Стабилизацията на YouTube намирам за примитивна и незадоволителна: не успокоява напълно (моите подскачащи клипове, не говоря за някой с желязна ръка :), докато видимо влошава остротата и детайла.

В същото време професионалните програми дават впчатляващи резултати. Малкият ми син има Adobe Premiere, с който си прави музикални клипчета (хип-хопа му е хоби, а дигиталните медии - професия). Снима с Некс-че 3йка, но видеото изглежда несравнимо по-професионално от моето. Откъм плавност (стабилизация) е перфектно сякаш са ползвани кинаджийски релси и машинарии, а детайлът и остротата са непокътнати.

Това, което се прави вътре в камерите, е по-близо до YouTube, отколкото до Premiere или Vegas. Учудва ме само, че Сони са назад в това - при огромния опит, който имат във видео- и телевизионни камери. Още през 90-те камкордерите им (любителски) имаха прилична стабилизация, а професионалните им камери се ползват от най-престижните киностудиа и телевизии... Защо от Некс-а видеото ми подскача??? [smilie10]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: hotsnail   
Дата:   02-01-14 14:31

Да на вегас има такова нещо за стабилизация, ще го видя по натам дали става. Майка ми нещо с YouTube има затруднения, не баца от таблета и моето филмче, и съм обещал видеото да го кача в гугъл+. Ще пробвам да го стабилизирам преди това.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: nyamago   
Дата:   02-01-14 14:58

^ Знам от малкия, че тая именно функция е една от най-гладните за процесор и памет (и бързо четене/писане на диск). Той си купи цяла нарочна мега-система само за това.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: nyamago   
Дата:   04-01-14 02:24

Мернах нещо интресно - не знам някой посочи ли в тази или другата тема за А7 линк - какво показва Трей Ратклиф за използване на Некс обектив (в случая 10-18) на ФФ тяло?! С учудващ резултат като качество и минимално (подлежащо на корекция) винетиране - при 6-кратно по-леко тегло и 1/4 цена от ФФ обектив (с адаптер за Е-байонет):

https://plus.google.com/+TreyRatcliff/posts/USuJpGzMAY4

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: hotsnail   
Дата:   04-01-14 02:31

10-18 си баца без преходник на А7 с всички функции. Интересното е, че между 12 и 17мм хората казват че покрива фул фрейм!

10-18 е АПС-Ц обектив

Отделно е от най-хубавите широки обективи на пазара.



Публикацията е редактирана (04-01-14 02:32)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: nyamago   
Дата:   04-01-14 03:03

Именно - той го показва нагледно и убедително с малък тест и анализ в Lightroom. Дори силно винетираната проба на 10мм е напълно използваема с доста малък кроп (а като знаем пикселния размер на матрицата, кропнатия образ е пак по-голям от някои некропнати ФФ :) А в 14 и 16мм си е направо като "роден" за А7(р)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: kvakioh   
Дата:   04-01-14 09:29

Ако беше толкова добър 10-18 за Сони, защо само 2-ма човека тук показаха, че го имат? Ако е толкова добър, щеше да е масово купуван за широк.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: realnoncho   
Дата:   04-01-14 09:39

Ами скъп е, нормално да не е масов. Повечето хора с некс имат 1-2 обектива които съвсем не са на цената на 10-18. Аз съм го тествал като излезе и си е добър обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: hotsnail   
Дата:   04-01-14 10:19

Другото е че за некс има една много евтина комбинация за широко, която се предлагаше доскоро, не съм я виждал в новите комплекти.

16/2.8 + адаптер за фиш или широко

Ако снимаш широко от дъжд на вятър както съм аз, това върши прекрасна работа. След бленда 5,6 или 8 дори в ъглите е приемлива картината за любителски снимки. На 55" FullHD телевизор въобще не се виждат меките ъгли :-) Пък цената на 10-18 е 1500 лева по спомен. На адаптерите окло 200 лева, а 16/2.8 идваше за 100 лева допълнително със старите комплекти.

По-новия вариант е китовия 16-50, в доста случай това покрива напълно нуждата от малко по-широк обектив,

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: hotsnail   
Дата:   04-01-14 10:36

Гледах клипчета. Човека нещо е пропуснал, да сравни ъглите и по-към края на кадъра детайла. Никога не съм държал на това ама е добре да го знаеш информативно.

На 12мм ми се струва че леко лилавее, не е болка за умиране - лайтрума го оправя това.

Вчера гледах тестове на Самянг 14мм и тея зумчета изглеждат в пъти по-добри оптически от корееца.

Sigma 12-24 е интересно, как ще се справя. Намира се на поносими пари 2-ра ръка. Аз малко не вярвам че сигма по принцип могат да правят обективи ама....



Публикацията е редактирана (04-01-14 10:44)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: simbon4o   
Дата:   04-01-14 10:56

Аз съм гледал сравнение на самянг 14 2.8 с дистагон 15 2.8 и никор 14-24 2.8 и не мисля, че сони имат обектив който да се опре на корееца ;).

10-18 е хубаво стъкло, но със сонешка цена. Ако се видя с пари вероятно ще си го купя и това е голяма чест понеже нито един друг сони обектив не мисля да купувам иначе :).



Публикацията е редактирана (04-01-14 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: hotsnail   
Дата:   04-01-14 11:27

Аз не мисля че Сони имат тоова калпав обектив. Дори включвайки разните тамрони със сменени емблеми.

Това че е евтин корейски обектив не го прави хубав оптически.

Напълно безсмислен обектив за кропка а за фул фрейм просто отвратитлено слаб. От нема и къде може да се ползва яко затворен....благодаря не ми трябва този точно.



Публикацията е редактирана (04-01-14 11:30)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: 798099   
Дата:   04-01-14 17:39

Учудва ме само, че Сони са назад в това - при огромния опит, който имат във видео- и телевизионни камери

Няма нищо за чудене! Не могат да вкарат всички екстри в една камера, няма кой да купува другите! СОНИ в това отношение са алсолютен лидер - никога не пускат нещо ново, което да е на 100% по-добро от старото...[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: pstoev   
Дата:   04-01-14 18:04

На 80% бях решил да взема А7, правейки компромис с безумния дизайн!
Днес минах да го пробвам за ергономия и се отказах на 100%. Спусака е сложен така че показалеца ми трябва да е йога [smile]
Ще чакам А6...

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: 798099   
Дата:   04-01-14 18:56

Поиграх си малко с А7. Убедих се окончателно (освен от ревютата), че апаратът е с "характер" и си иска майстора. Такива като мен могат само да го гледат... Мнооого над моето ниво на некомпетентност е.[smilie2]

Очевидно, затова и мненията ще се колебаят между "осанна" и "разпни го". В което, само по себе си, няма нищо лошо.

Колкото до дизайна и ергономията, всичко е въпрос на вкус. На първо пипане ми беше досадно неудобен, но като го подържах по-дълго, започнах да свиквам.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: джъмбо   
Дата:   04-01-14 18:59

ей сега го пробвах пак... не ми направи впечатление къде е спусъка...
на лайка е много по-неудобен

въпрос на хващане... а трябва да се хване по правилният начин... поне за моята ръка[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-01-14 19:07

Ще минат през пътя на Олимпус всичкоте. Скоро ще се сетят ,че тела като а7/р трябва да са по-големи и с грип като ОМД.

Ще се научат.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 - ЦАРЯТ НА БЕЗОГЛЕДАЛНИТЕ ФОТОАПАРАТИ! (Превю)
Автор: hotsnail   
Дата:   04-01-14 19:55

Pd а7 има грип. Външно апарата е почти идентичен с М1. Единствената разлика по съществена е че сонито има повече врътки, а олимпуса повече бутони.....ако изтриеш надписите и сложиш някакви стари обективи, можеш да ги сбъркаш на външен вид от 4-5 метра


http://3.bp.blogspot.com/-2DN0gjVJHZc/Uqi8NCVp1YI/AAAAAAAARlE/hiTV_Bpr7ek/s640/_DSF3290.jpg





Публикацията е редактирана (04-01-14 23:52)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »