Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: Otvorenia   
Дата:   10-12-13 01:08

Според мен във Фотосинтезиса са ти казали Никон Д3100 защото е най евтина и в същото времеса е много добра entry level camera. Никон Д5100 е по горният клас и съответно по скъпа. Canon D600 също е добър избор, но цените на Канон са завишени в БГ спрямо международните цени, докато при Никон не са.
С който и апарат да се почне няма да е грешка.
Аз съм на Канон но нищо не съм купувал от тука

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-12-13 01:12

Стигмакси,ако не държиш да сменяш обективи виж сони RX100

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: mmjm   
Дата:   10-12-13 01:12

За децата и без особени познания - това , но докато е на тази цена или това , уговорката за цената остава.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: prisonbreak   
Дата:   10-12-13 08:31

Пич. В базара има NEX-5 за 500лв. Купи си го. Снимай си, екпериментирай си. Другите кинти ги инвестирай в почивчица с гаджето,жената и детето... И като се зарибиш и ти станат ясни доста неща, тогава ще прецениш дали ти трябва ДСЛР или не.
Имам голям ДЛСР Никон Д7000.Ами когато съм на разходка в парка,гората или на някой готино местенце не ми се мъкне тази тухла. За това сем решил скоро да си взема и аз едно нексче с 18-55 китачето.

Но не си купувай Олимпус!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: serjy   
Дата:   10-12-13 08:37

пич, и мен така ми обясняваха преди години в никакъв случай да не купувам олимпус...

е, накрая купих олимпус и се оказа, че точно това съм търсил дълго време, а похарчените пари за неудачна техника си бяха мой... няколко хилядарки навяръра... та съветите за безплатни и всеки ги хвърля, но парите са си твой.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: serjy   
Дата:   10-12-13 08:41

и да допълня по темата...
и никона и некса не са универсални фотоапарати. ще се наложи да се ограничаваш за много неща. единсвено олимпуса е 100% универална машинка. дори и след време да решиш да взимаш голям фотоапарат гаранция малкия и удобен Olympus Stylus 1 няма да ти залежава по шкафовете. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: daniil-k   
Дата:   10-12-13 11:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: simbon4o   
Дата:   10-12-13 12:45

Бих добавил самсунг НХ2000, системата е много приятна с не толкова скъпи, но наистина добри обективи и по-компактни от на некс. Некс 6 става останалите ергономията е за големи мераклии. Ако няма да се снима репортаж... мисля че безогледалките дават повече на любителя от ДСЛР-ите.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: RainBG   
Дата:   11-12-13 01:13

Благодаря много на всички за приятната полемика? Може би очаквах нещо подобно като мнения, но се радвам че всеки е споделил неговото мнение - може би това ми беше и целта. Само за информация - от доста време съм регистриран в този форум и съм намирал доста отговори на свои въпроси тук. Също така съм изчел и доста статии и сравнения между отделни марки и модели - така че имам представа какъв въпрос съм задал. В момента снимам с компактен фотоапарат Коника-Минолта, който за съжаление е вече на доизживяване и лично съм му правил няколко животоспасяващи операции ;)
Лошото е, че във фотографията всеки иска да има състезателен кон, който можеш да го товариш като магаре и да има размери на малко пони....т.е. всичко в едно - което за жалост е невъзможно.
Първоначално се бях спрял на Никон 5100, още повече че е сравнително стар и може да се намери на добра цена. Имаше и добри отзиви за него. Спрях се на 18-105 защото много обичам да снимам докато пътувам и този обектив ми се стори доста универсален. Тази комбинация мога да си я намеря в момента на цени около 900 лв. Въпреки това е добре човек да има и един твърд светлосилен обектив минимум, а аз отделно от това обичам да снимам и разни цветенца и гадинки, което евентуално ще наложи някой макро обектив. До тук хубаво, но като се замисли човек това води до една не малка сума, отделно от това и до големи габарити при пътуване.
Затова се разрових още и видях, че съвременните безогледални фотоапарати дават сравнително добри показатели, като отново остава проблема с обективите. От друга страна един добър компактен фотоапарат си го слагаш в джоба и общо взето си подготвен за всяка ситуация, със всичките компромиси към качеството на снимките в определени моменти.
Въпреки всичко остава желанието ми да снимам и експериментирам, което накланя малко везните към ДСЛР фотоапарат - като в този случай се колебая между Никон 5100 или Пентакс К30 [smilie11]
Отделно от това в работата ми много често се налага да използвам фотоапарат, а там един компактен апарат е незаменим, но той според мен донякъде ограничава възможностите за забава и експериментиране...може би оптималния вариант ще бъде някой по-евтин компактен като втори фотоапарат.
Ще помисля още малко и след нова година ще изтегля някой заек за ушите да видим какво ще излезе :).....пък и в крайна сметка според мен най-важното нещо е снимането да ти носи удоволствие, независимо с какво снимаш :)...стига да не си професионалист и да си изкарваш парите с това ;)
Благодаря отново на всички, които се отзоваха на темата, като това не означава, че няма да очаквам още мнения по въпроса :)
П.П. Между другото съжалявам за "краткото" ми пояснение и за изгубеното Ви време в четене :)



Публикацията е редактирана (11-12-13 01:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: stown   
Дата:   11-12-13 01:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: Don_Diego   
Дата:   11-12-13 11:06

>но той според мен донякъде ограничава възможностите за забава и експериментиране

Ами не, не ги... възможностите за експериментиране за безкрайни.

Има ТРИ теми със снимки от безогледалки... разнообразие от марки, модели и обективи към тях. И достатъчен брой хора в тези теми, които са ползвали огледално- рефлексни, намиращи снимането с хибридни в момента за удобно и забавно... и което не им пречи, да постигат впечатляващи резултати...

Въпрос на желание... щото клишетата не са свършили работа на никого...



Публикацията е редактирана (11-12-13 12:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: chrisnoch   
Дата:   11-12-13 12:02

RainBG,
Снимаш с Коника-Минолта, къде си тръгнал да изневеряваш на марката?! Само Сони!
Шегувам се, разбира се! Само ограничените хора робуват на марки.
Все пак няма да е зле да погледнеш и Сони А58. Това тяло има някои предимства спрямо Никон Д5100 - по-висока резолюция, по-добра автофокусна система, по-бърза серийна снимка, по-смислен видеорежим. А58 има автофокусен мотор и стабилизация, вградени в тялото. Има и някои недостатъци, които услужливи колеги веднага ще ти обяснят.
Не се притеснявай от пластмасови байонети - досега не съм видял данни, че издържат по-малко от металните. Не слушай и stown - Никон също използват пластмасови байонети при някои бюджетни обективи. 18-105 е с такъв, например, пък и е прехвален. В същия ценови клас Тамрон 18-200 се представя не по-зле - особено като се има предвид далеч по-големия диапазон на вариото.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: simbon4o   
Дата:   11-12-13 12:42

За мен ДСЛР-а е ограничаващ при фактора - забавление. За безогледалките има много по-вече джаджи за забавление. Аз за забавление и видео си взех некс, но от към обективи системата куца - евтините са гадни и некомпактни, а скъпите са некомпактни и много скъпи. Хубавото е че тялото е евтино и може да приема всякакви обективи(имайки раница с ръчнофоксни мен ми е добре).

За дслр - пентакс НЕ, обективите са скъпи и неконкурентни. Ако си ексцентрик и колекционер да даваш хиляди левове за стари обективи от така наречените лимитед серии... ок, но аз това не го разбирам да си купя некомпактно тяло и да се кефя на компактните обективи отпред за много пари със бленди под 2.4(макс 1.8)... и като снимам всички да чуват стъргането на фокуса...
никон - определено да.
сони - става, но шумят повече заради огледалото през което се снима.
канон - всичко под 70Д не става, а обективите са много зле за евтини ако говорим.

За безогледалка -
Ако не си фен на ръчния фокус(не че е невъзможен) самсунг предлага най-много в момента. Имат евтини обективи и повечето са им съвсем на място като параметри. Телата също не лъжат.
За ръчен фокус сони некс имат най-добрия фокус асистент(и други имат пиикинг, но не е същия). Иначе телата са малоумно конструирани с безумни менюта, сякаш нарочно неудобни, за да си купиш по-скъпо нещо.
За туризъм, ако си фен на макро, пейзажи, диви животни и т.н. и не те влече плиткия фокус, 4/3 е перфектната система. Има скъпи и евтини неща които хич не са лоши, имаш избор между панасоник и олимпус обективи и тела, можеш да ги мешиш... Единственото ограничение е малката матрица - дефокуса е малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: RainBG   
Дата:   03-01-14 19:45

Искам малко да повдигна темата (без да искам да досаждам на никой):
- Nikon d5100, или
- Panasonic G6.
Горе долу се вместват в парите, които мога да отделя на този етап (разбира се като за начало с китовите обективи).
Коя система бихте избрали (целите за които ще я ползвам съм ги описал в първия ми въпрос)?


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: nevermess   
Дата:   03-01-14 21:41

Според мен d5100 заради 35 1.8, 50 1.8 (и най-вече ЦЕНАТА им) и добрите светкавици....

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв би бил вашият избор?
Автор: Стоев   
Дата:   03-01-14 23:02

Никона

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »