Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: bonsata   
Дата:   02-12-13 13:07

Здравйете,

Ще ви бъда благодарен за съвет с няколко думи, кой от тези три модела да предпочета. Доста прочетох и имам идея за някой неща, но все пак не съм толкова навътре във фотографията и съвет от форума ще ми бъде от ползва.

Благодаря

p.s. Гледах и Fuji x10, но видях, че има проблем с прах във обектива


Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: Emoxide   
Дата:   02-12-13 14:16

забрави ги и FUJIFILM X10 и X20, който е доста по-добър!
На моя Х10 му блокира обектива! Механично се включва самият апарат чрез завъртане на обектива дo началната му дължина 7мм(28мм приравнено), което е НАЙ-ГОЛЯМАТА ГЛУПОСТ ОТ FUJIFILM В ТОЗИ МОДЕЛ!


Mоите препоръки:
Aко не ти пречи това, че нямаш много бутони за директен контрол и това, че екрана е фиксиран, SONY RX100 е най-доброто за теб. (при наличие на средства RX100II задължително!)
Не е зле да погледнеш и Nikon P7700/P7800 ! Имат обективи с много добър обхват.
(предполагаемо втория е по-добър избор, предимно като оперативна скорост/автофокус, включаване до снимка и прочее)

ПАК ПОВТАРЯМ: >>>> SONY RX100 е оптимално като качество на изображението/цена (спокойно се конкурира с безогледалните апарати с базовите им (12)18-50(60)мм обективи)



Публикацията е редактирана (02-12-13 14:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: Emoxide   
Дата:   02-12-13 14:22

Ako си решил да избереш някой само измежду тези, които си посочил, мисля че OLYMPUS XZ2 e ОПТИМУМЪТ! (като цялостен продукт)

Е, идващият OLYMPUS STYLUS 1 ще е просто ултимативен и комплексен, но на по-висока цена. (ок 1200лв.)



Публикацията е редактирана (02-12-13 20:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: iliyanb   
Дата:   02-12-13 14:23

Аз пък ще кажа хич не ги забравяй фуджитата [smilie3] . В момента даже май х20 е намален в технополис.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: Emoxide   
Дата:   02-12-13 14:28

iliyanb фуджитата са чудесни и имат някои уникални неща, усещането е като за DSLR контрол, ама си имат доста недъзи. Аз лично НЕ БИХ СИ КУПИЛ НИКОЙ ОТ 2-та модела, към днешна дата.
Вярно Х20 разреши много кахъри на Х10, но има още много какво да се желае, като подобрения. При това съвсем, съвсем лесно за преправяне (от производителя) като цената на крайния продукт не би надхвърлила €600-650



Публикацията е редактирана (02-12-13 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: bonsata   
Дата:   02-12-13 14:38

благодаря за мненията, знам, че Sony RX100 е оптималния вариант, но забрвих да спомента, че бюджетът ми за сапунекра е до към 650 лв., Сонито държи цена...честно казано, за сега клоня към Панасоника...а и един познат ме облъчва с нов fuji xf1 на цена 370 лв. и съвсем се оплетоха нещата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: iliyanb   
Дата:   02-12-13 14:54

Emoxide не звучиш сериозно точно ти, който беше писал оди за х10 в една тема, която нямаше да умре. И стига с тия анализи на пикселно ниво, че е срамота. Всеки има право на мнение. Аз имах х10, имам известен опит и с х20 и смея да твърдя, че друга сапунерка от този клас трудно би ме впечатлила /имам приятели с други сапунерки от висок клас, та не са ми голословни приказките/. Да RX100 може би е по-добър избор заради разликата в големината на сензора, но тя се стопява много бързо в момента, в който започнеш да снимаш на по-дълго от 28 мм и ти знаеш защо. Като се обсъждат сапунерки много сериозно трябва да се наблегне на обективите - знаеш защо[smilie3].

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: ilko78   
Дата:   02-12-13 15:03

Здрасти аз си поръчах rx100 от Amazon.co.uk и с доставка ми излиза
650лв ама бая дебнене му ударих[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: Emoxide   
Дата:   02-12-13 15:16

Илияне и аз мислех, че няма да умре, ама явно ме чу гявола, та моето X10, взе че умре, наполовина... [smilie2]
Заклещи ми се обектива разпънат на 112mm и за да ми го оправят искат сумати пари. Сега съм го експонирал у дома в една витрина за да му се радвам като сувенир.

Обектива на Х10/Х20 не е никак лош, особено 2.8/112mm но при Х10, яко маже като го ползваш при тази дължина, още повече в EXR режимите. Х20 е драстично по-добре откъм микродетайл, но пък при него няма такъв динамичен обхват.... Истинско чудовище сред сапунерките би бил Х-модел с 1" EXR-сензор и 16Мpix/(8MpEXR) резолюция

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: iliyanb   
Дата:   02-12-13 15:20

Emoxide написа:

> Илияне и аз мислех, че няма да умре,
> ама явно ме чу гявола, та моето X10,
> взе че умре, наполовина... [smilie2]
> Заклещи ми се обектива разпънат на
> 112mm и за да ми го оправят искат
> сумати пари. Сега съм го
> експонирал у дома в една витрина
> за да му се радвам като сувенир.


Е нямаш ли гаранция? Две години да си го ползвал до повредата не вярвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: sohk   
Дата:   02-12-13 16:17

Още един глас за P7700/7800 и двоен глас за Nikon P330. Страхотно малко апаратче, правещо страхотни снимки. Имах удоволствието този уикенд да си поиграя с едно така и останах впечатлен. Не вярвах, че толкоз ще се изкефя на компактен фотоапарат. А и мисля че P330 ще ти се впише точно в бюджета.



Публикацията е редактирана (02-12-13 16:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: pganev   
Дата:   02-12-13 20:11

От тези, които си посочил, Olympus XZ2 е най-добрия избор. Но събери още малко и си вземи RX100 - разликата е много осезаема и един ден, когато понапреднеш в критериите за качество, няма да съжаляваш. Преди време купих едно fuji xf1 за племенника - пълно разочарование е!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: serjy   
Дата:   02-12-13 20:27

още един глас за OLYMPUS XZ2 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: Gam3Ra   
Дата:   02-12-13 20:33

Вземи си по-компактното... RX100 е идеалният случай :)
Аз съм предоволен от Canon S90 за 200лв от базара.. все още го спъвам чрез уменията си на ЗАУ.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: Marconi   
Дата:   02-12-13 20:58

да се включа и аз...сега се връщам от синтезиса, където избирах фото на една мацка...взехме rx100 и си поиграх към час с него таааа...зимай смело :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: mmjm   
Дата:   02-12-13 21:19

От трите Olympus XZ2, този също е интересен.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: daniil-k   
Дата:   02-12-13 21:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: Emoxide   
Дата:   03-12-13 12:48

Най-добрата "сапунера" на BG пазара в момента е RICOH GR (GR V) с APS-C матрица за приличните 1400лв. [smilie24]

Ако имах излишни тези пари бих си го взел, но не би...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: Emoxide   
Дата:   03-12-13 13:38

Ето една полезна статия-сравнение: Enthusiast compact camera 2013 roundup





Публикацията е редактирана (03-12-13 13:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: bonsata   
Дата:   03-12-13 14:17

Благодаря на всички за коментарите и съветите, в крайна сметка не издържах на напрежението и се метнах на sony RX100 все пак това решение никога не е било труден избор. ValueBasket.com ето от този сайт за 304 паунда, което мисля е сравнително прилична цена. Пускам сайта, защото някой модели като Canon G15/16, fuji X20 примерно ми се сториха на приятна цена сигурно има и други добри оферти.

Поздрави и ще се засичаме като започна да щракам :)


Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: sohk   
Дата:   03-12-13 14:27

А с изпращането как процедираш, защото там не виждам България в падащото меню с държавите.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: bonsata   
Дата:   04-12-13 08:11

ползвам http://www.gabco.org/index.php от доста време и съм много доволен, те си имат адрес в UK

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: hakama   
Дата:   08-01-14 21:59

Привет,
От доста време си мечтая за апарат с повече възможности, с който да опитам да се науча да снимам сравнително добре, но парите ме спираха, сега виждам, че цените леко са паднали на моделите, които гледах преди време, особено в този сайт:
valuebasket.com - Olympus XZ..

LUMIX LX7
[smilie8] В Амазон.de - UK - цените са аналогични като на бг-пазара.

Lumix LX7 у нас е 600-700лв, а в сайта 480лв (Едит: ако смятаме хонконския долар по 0.1855/лв)
Olympus XZ2 - 500лв
[shtrak]
По принцип не ми е зор, мога да изчакам пролетта (когато и ще снимам), но дали ще ги има все още, но щом единицата още се проадва (не ми стана ясно защо XZ2 е по-евтин от предшественика си, в сайта)? По-ниска цена от тази дали ще се намери? Множко са ми 500лв, варианта е да дебна на старо.
С гаранцията как стоят нещата?

Като интереси - макро, портрет, стрийт, както и пейзажи (предполагам), за друго не се сещам (общо взето универсален), макрото може би ще ми трябва за някой друг експеримент (разтеж на кристали да кажем). Снимане при слаба светлина също е плюс.

Четох ревюто на XZ-2 и виждам че са изчистени и подобрени нещата, само с автофокуса не разбрах дали напълно е оправен и дали с гривната може да се настройва фокуса ръчно.

Това което можах да сравня е:
сравнение XZ-2 vs LX7

Защо XZ-2 има само 3 режима резолюция и един формат (4:3) - това ограничава ли?!
Какво ще рече оптичната стаб-я да е Sensor-shift (XZ-2) и Optical при Лумикса?

Други разлики:
28–112 mm F1.8 - F2.5 - XZ2
24–90 mm F1.4 - F2.3 - LX7
1/2000 sec XZ 2
1/4000 sec lx7


Autofocus assist lamp : no (XZ2) yes (LX7)
Тъч скрийн - да (XZ2)
Self-timer: yes (XZ2) yes -(3 images)) (LX7)
Video : 1920 x 1080 (60fps - LX7)
Remote control: XZ2: Yes (Optional RM-UC1) - но по спомен не беше евтино.
Олито е с 50г по-тежко, надявам се за добро.

В dpreview не успях да открия цялото ревю на XZ-2, исках да видя обобщението:
oбобщение

Какво ще мога/не мога да правя с LX7 - XZ2

Вие какви недостатъци бихте изтъкнали?

Интересува ме XZ-2 (или Lumix LX7) могат ли да им се монтира нещо посредством резба - например да се върже към телескоп или микроскоп или по друг начин без да се прецака обектива?

Озъртам се и за нещо на старо (до 200-300лв), гледам има такива със сменяема оптика, но после и това ще е перо, да накупя 2-3 обектива... но пък си връзвам гащите.

Хубавoто е че обсъжданите модели имат и full HD видео, макро от 1см и най-вече са компактни!



Публикацията е редактирана (08-01-14 22:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: daniil-k   
Дата:   08-01-14 22:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: domidi   
Дата:   10-01-14 05:35

Колега bonsata, всички изброени от теб предложения надхвърлят бюджета ти.Аз бих се спрял на Олимпуса.Имах възможност по празниците да поразцъкам по-малкия брат на Олимпус zx-2,Олимпус zx10 и трябва да кажа ,че съм приятно изненадан.Особено ми допадна тъч дисплея при който при допир фокусира и снима.Стабилизацията също върши добра работа.Нощем в стаята без светкавица на режим "програм" се получиха не лоши фотки.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: stanimakis   
Дата:   10-01-14 11:12

Понеже от Канон не ми отговориха за съобщението за смяна на батериите на моя А720, пък ремонта може да е скъп и аз се оглеждах за тези фотоапарати. Главно се спрях на G15 след няколко дена сравнения на кадри по сайтове и блогове, макар, че всички дават добра картинка като цяло. LX7 праави по-добро видео като че ли, но това не ми е приоритет. До около ИСО 800 всички се справят що годе добре, като някои мажат повече от други. Канона ми хареса най-вече заради подобния вид със стария ми апарат и почти няма да има разлика в менютата. Вади остра картинка, макар, че на най-големи ИСО-та има тенденция да заглажда детайлите като, че ли. По-малко шумен но заглажда - с това впечатление останах :) Отделно не се налага да слагам капачка на предната леща, макар, че се предлагат алтернативните "автоматични" капачки, но за компактен апарат можеха да да измислят нещо фиксирано. И снимките на тъмно са прилични. Приближението е добро и има оптичен визьор, който на стария Канон ползвах да хвана птица в полет или самолет примерно, че по-лесно се фиксират в полезрението отколкото в дисплея :) Не е много важен, но е добре, че го има. Та въпросът ми е защо никой не споменава него, не само тук, но и по други места се говори за него като алтернатива по-рядко? Като апарат е много добре, даже G16 не виждам да може да го замени сега. RX100 II е добро също, но е скъпо. И други хубави апарати гледах, но идват скъпо за големите си сензори. RX100 става, но нещо не ми допада. И с тази пикселомания. При LX7 пикселите се падат малко по-нарядко сравнение с други 1/1,7" заради по-малкото пиксели. 10 срещу 12 и повече за останалите. Не знам много ли е важно това в случая и може ли да се извлече полза при снимане освен на видео. Та така и аз си се чудя и умувам, това го правя добре :) Ще видим като дойде време да купувам какво ще реша. Идеята е апарата да е джобен, да може да се ползва лесно и от движение и с една ръка примерно и да е до около 500-600 лева. Отделно мислех по един приятел от щатите да го получа. Друг по-евтин и бърз вариант има ли като крайна цена? Гледам този сайт в момента - http://www.bhphotovideo.com/c/product/889961-REG/Canon_PowerShot_G15_Digital_Camera.html
LX7 e 289$ и се замислих не е ли добре да взема него като най-евтин за това което предлага? Истината е, че разликата между 1/1,7" и 1/2,3" не е от най-големите, но за да станат по-евтини големите матрици в малки тела трябва да чакам много и е по-добре да взема нещо средно добро да е с мен отколкото да чакам вечно :) Пак ще е по-добро от старото апаратче.



Публикацията е редактирана (10-01-14 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: old_firehand   
Дата:   10-01-14 18:02

G16 (заради по новия си процесор,има вече видео 1080р,фокуса му е много бърз) ще е по добър избор от XZ2 , но цената отива към 800 лв . Ревюта на G16 1 2
ха, че то цената на Sony RX100 в ибей UK е под G16



Публикацията е редактирана (10-01-14 18:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: siluet   
Дата:   10-01-14 19:32

Ако не стигат парите за Сонито, Панасоника ЛХ7 е другия избор за мен, компактен, светъл и остър обектив, малко пиксели на сравнитено по-голям сензор, (10 мп са предостатачно), много добър фокус и стабилизация, страхотно 1080 видео с 60п кадъра[smilie24] Правилно си се насочил [smilie24]
Може да се намери най-евтино от всички останали.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G15/Olympus XZ2/Lumix LX7
Автор: daniil-k   
Дата:   10-01-14 21:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »